مقالات

خرید موم اپیلاسیون|فروش و قیمت موم اپیلاسیون

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خرید موم اپیلاسیون ،استفاده از موم یکی از رایج ترین راه های از بین بردن مو های زائد بدن است اکثر بانوان به دلیل طولانی بودن زمان رشد مو از اپیلاسیون استفاده می کنند و به همین دلیل باید در انتخاب موم اپیلاسیون دقیق باشیم زیرا حداقل ماهی یک بار از موم اپیلاسیون استفاده می شود و انتخاب مناسب آن از خارش و حساسیت های شدید پوستی جلوگیری می کند.

موم های موبر ترکیباتی هستند که وقتی روی پوست استفاده می شوند باعث از بین رفتن موهای زائد می شوند. بسیاری از موم‌های موبر نیاز به حرارت دادن تا دمای بالا دارند، که به دلیل احتمال سوختگی می‌تواند خطر ایمنی ایجاد کند. این موم موبر فقط نیاز به حرارت بین 95 تا 102 درجه فارنهایت دارد تا روی پوست پخش شود. حذف بسیاری از موم های موبر در دمای اتاق دشوار است. آنها اغلب خرد می شوند، که ممکن است منجر به حذف ناهموار موهای زائد شود. همچنین بسیاری از واکس های موبر به یک نوار اضافی برای کندن مو و محصول نیاز دارند.

بسیاری از واکس های موبر بسیار چسبناک هستند و نمی توان آنها را به صورت لایه ای ضخیم روی پوست قرار داد زیرا ویسکوزیته بالا اجازه نمی دهد که از ابزار اعمال پاک شود. علاوه بر این، موم های موبر اغلب به جای اینکه موها را از ریشه جدا کنند، بسیاری از موها را می شکنند. موم موبر تیزبر در حین اعمال روی پوست به ابزار کاربردی نمی چسبد و بنابراین می توان آن را در یک لایه ضخیم تر اعمال کرد. همچنین موها کاملاً بدون شکستگی برداشته می شوند، احتمالاً به دلیل استفاده ضخیم تر از موم روی پوست. ویسکوزیته کمتر در حین استفاده همچنین باعث ایجاد مومی می شود که راحت تر از روی پوست پاک می شود. موم موبر تیزبر معمولا با یک بار کشیدن در دمای اتاق و بدون نوار کاغذی جدا می شود. سهولت کشیدن موم آشکار شده از روی پوست در مقایسه با موم سنتی قابل توجه است.

وقتی صحبت از روش های حذف موهای زائد می شود، برای هر سلیقه ای چیزی وجود دارد. برخی از افراد با راه حل های خانگی سنتی در زمان و هزینه خود صرفه جویی می کنند، در حالی که برخی دیگر پس از کشف مزایای طولانی مدت آنها، به سراغ خدمات حرفه ای می روند. واکس‌های حرفه‌ای بسیار محبوب هستند، زیرا بسیاری از فوایدی را که بیشتر مردم در روال حذف موهای خود می‌خواهند ترکیب می‌کنند. آنها روند و نتایج ساده ای را ارائه می دهند که برای هفته ها روی پوست باقی می ماند و ناحیه اپیلاسیون شده را صاف و مخملی می کند بدون اینکه عوارض جانبی آزاردهنده ای داشته باشد.

جای تعجب نیست که اپیلاسیون نیز برای پاسخگویی به سلیقه های خاص، با فرمول ها و درمان های بی شماری برای هر قسمت از بدن گسترش یافته است. به طور کلی، اپیلاسیون خانگی بی ضرر است، اما خطرات ممکن است همچنان از تکنیک نامناسب و تجهیزات پایین ‌تر ناشی شود.

Buy waxing wax

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

موم های گرمی که با پد استفاده می شود مخصوص و مناسب اپیلاسیون بدن است. موم گرم که همان موم ذوب شده می باشد باید در دمای متعادل و متناسب با بدن استفاده شود .موم هایی که بدون پد مصرف می شوند مخصوص صورت است.

از موم سرد نیز می توانیم برای اپیلاسیون استفاده کنیم که آسان تر و ساده تر از موم گرم است.

در هنگام خرید موم اپیلاسیون باید به اعتبار گواهی سلامت موم اپیلاسیون توجه کنیم،همچنین برای خرید موم اپیلاسیون باید به مکان های دارای مجوز بروید زیرا استفاده از موم های معتبر بسیار حائز اهمیت است تا سلامت پوستمان به خطر نیفتد.

برای انجام اپیلاسیون و گذاشتن موم بر روی پوست باید از یک کاردک پلاستیکی یکبار مصرف یا یک کاردک چوبی همانند چوب بستنی استفاده کنید و در جهت رشد مو آن را بکشید.

یکبار مصرف بودن وسایل مورد استفاده در موم باعث می شود که عامل بیماری زا انتقال پیدا نکنند اما بعضی از افراد با این تصور که حرارت بیماری را از بین می برد از رعایت این موضوع غافل می شوند.

قبل از استفاده از موم اپیلاسیون می توانید برای جذب رطوبت اعضای حساس بدنتان از پودر بچه استفاده کنید.

همچنین بعد از اپیلاسیون از صابون و لیف کشیدن خودداری کنید و فقط بدنتان را با آب گرم بشویید و برای تسکین پوستتان بعد از اپیلاسیون می توانید از پودر بچه استفاده کنید.

 آیا تصمیم گرفته اید به شکار مو بروید؟ موم ماندگارترین روش حذف مو بدون کندن مو است. شما می توانید بین انواع موم برای اپیلاسیون موم داغ، موم سرد و موم شرقی انتخاب کنید. هر روش بسته به قسمت هایی از بدن که می خواهید اپیلاسیون کنید، کارایی خود را دارد. تیزبر کمرد این تکنیک های اپیلاسیون را بررسی کرده است. چه نواحی را می توان اپیلاسیون کرد؟ برای رفع موثر و سریع موهای زائد چه مراحلی را باید دنبال کرد؟ 

 

k/خرید موم اپلاسیون

با توجه به نواحی بدن که باید اپیلاسیون شود از کدام موم استفاده کنیم؟

بسته به قسمتی که می خواهید واکس بزنید، می توانید از 4 نوع واکس استفاده کنید:

موم سرد: کاربردی و در دسترس است، به شکل ژل گیر کرده بین دو نوار آماده استفاده می شود. برای رفت و آمد و همچنین مسافرت ایده آل است.

موم داغ: این گلوله‌های موم گلدانی هستند که در بن ماری یا در یک بخاری موم برای حذف حرفه‌ای موهای زائد گرم می‌شوند.

واکس گرم: این رول روی است که با کارتریج های موم گرم عسل بسیار موثر برای دقت بهینه کار می کند. فرمت های مختلفی برای پوست های حساس و مناطقی که باید اپیلاسیون شوند، وجود دارد. برای نواحی صورت مناسب است و سوزش را کاهش می دهد. پر کردن مجدد روی بخاری کارتریج قبل از استفاده قرار می گیرد.

موم موبر شرقی: روشی طبیعی که شامل گذراندن یک گلوله موم خانگی بر روی نواحی مورد نظر است. از آب، عسل، شکر و لیمو درست می شود.

برای اپیلاسیون پاها، بهترین موم کدام است؟

همه واکس ها برای اپیلاسیون پا مناسب هستند. با این حال، اگر از مشکلات وریدی یا پوست حساس رنج می برید، نوارهای سرد ترجیح داده می شوند. آنها کاربردی و آسان برای از بین بردن مو هستند به شرطی که حداقل طول داشته باشند. روی موهای کوتاه و سفت، موم داغ و رول آن گرم بیشترین تاثیر را دارند.

 

برای اپیلاسیون زیربغل و خط بیکینی ، کدام واکس را انتخاب کنید؟

اپیلاسیون زیر بغل و خط بیکینی نیاز به دقت دارد. اگر خیلی راحت نیستید، می توانید از موم اپیلاسیون داغ در دمای مناسب استفاده کنید. در غیر این صورت، نوارهای سرد یا رول آن با تطبیق اندازه خود با توجه به ناحیه ای که قرار است اپیلاسیون شود، کار را انجام می دهند. با این حال، در مناطق حساس به اندازه دانه های موم داغ نتیجه دقیقی نخواهید داشت.

 j/خرید موم اپیلاسیون

برای سینه یا پشت مردان، کدام موم مناسب تر است؟

مردان انتخاب گسترده تری دارند، زیرا می توانند از انواع موم اپیلاسیون استفاده کنند: موم گرم، سرد، رول یا موم شرقی. برای تنه و پشت، بانداژهای سرد بیشترین تحمل را دارند و استفاده از آنها عملی است، زیرا طول مو به طور کلی بیشتر است.

 

و برای اپیلاسیون صورت؟

اگر می خواهید سبیل یا ابروهای خود را اپیلاسیون کنید، می توانید از موم سرد یا موم شرقی استفاده کنید. دومی برای نواحی حساس صورت ایده آل است. برای مثال از قرمزی ناشی از موم داغ جلوگیری خواهید کرد. نوارهای موم صورت نیز برای رفع سریع موهای زائد مناسب هستند.

 

چگونه در خانه اپیلاسیون انجام دهیم؟

وقتی نمی توانید برای اپیلاسیون حرفه ای به سالن زیبایی بروید، می توانید خودتان را اپیلاسیون کنید. بیایید ببینیم چگونه می توان موهای زائد طولانی مدت و موثر را با موم به دست آورد.

 

چگونه با موم داغ دپیلار کنیم؟

6 مرحله برای دپیلار وجود دارد

موم داغ باید با احتیاط مورد استفاده قرار گیرد تا نتیجه صاف و بی عیب و نقصی به دست آید. شما می توانید آن را به روش قدیمی در بن ماری تهیه کنید، اما ما به شما توصیه می کنیم از گرمکن مومی برای گرم کردن دانه ها در دمای مناسب استفاده کنید.

 

برای اپیلاسیون موفق، این 6 مرحله را برای استفاده از موم داغ دنبال کنید:

 

  1. ناحیه را برای اپیلاسیون آماده کنید

قبل از هر گونه دستکاری، برای از بین بردن تمام پوست های مرده و جلوگیری از رشد موهای زیر پوستی، توصیه می شود روز قبل با یک لایه بردار و صابون سیاه پوست را لایه برداری کنید. سپس می توانید یک لوسیون قبل از اپیلاسیون با آلوئه ورا درست قبل از شروع اپیلاسیون استفاده کنید. این لوسیون باعث آماده سازی پوست و چسبندگی بهتر موم می شود.

 

  1.  پوست را بشویید و خشک کنید

مهم است که پوست قبل از اپیلاسیون تمیز و خشک باشد. یک مرطوب کننده و صابون را روی کل ناحیه ای که قرار است اپیلاسیون شود، اعم از پاها، زیر بغل یا خط بیکینی، رد کنید. یا از ژل دوش معمول خود در طول توالت روزانه خود استفاده کنید.

 

  1.  موم خود را گرم کنید

مرواریدهای مومی را در بخاری مومی حرارت دهید تا خمیری یکدست و خامه ای به دست آید. دما را با استفاده از مقدار کمی به داخل مچ دست خود کنترل کنید، مراقب باشید موم داغ نباشد.

 

مقالات پیشنهادی:

خرید پودر موبر

 اپیلاسیون یا پودر موبر

بهترین پودر موبر بدون بو

  1.  موم را روی پوست خود بمالید

برای استفاده از موم داغ از کاردک چوبی یا فلزی برای بدن استفاده کنید. پس از بررسی دما، مقدار کمی موم داغ را روی کاردک قرار دهید. سپس محصول را روی پاها یا سایر نواحی خود پخش کنید تا در جهت رشد مو اپیلاسیون شود. برای اپیلاسیون ساق پا، نواری به عرض تقریبی 5 سانتی متر و ضخامت 1 سانتی متر از زانو تا مچ پا بکشید.

 f/خرید موم اپیلاسیون

  1. نحوه کشیدن

نوار موم را به شدت در جهت مخالف رشد مو، یعنی از پایین به بالا برای پاها بکشید. حتما سریع حرکت کنید و به بدن نزدیک شوید تا موها را کوتاه نکنید. برای اینکه در آن زمان کمتر احساس درد کنید، قسمت اپیل شده را با دست فشار دهید. این کار را در تمام قسمت هایی که می خواهید اپیلاسیون کنید انجام دهید و روی ظریف ترین آنها اصرار کنید. می توانید از موچین مخصوصا روی صورت و خط بیکینی استفاده کنید تا نتیجه را کامل کنید.

 

  1.  درمان پس از اپیلاسیون را اعمال کنید

پس از اتمام اپیلاسیون، فراموش نکنید که پوست خود را با درمان بعد از اپیلاسیون مرطوب کنید. ما این لوسیون ها و روغن های موثر را توصیه می کنیم:

روغن آرگان پس از اپیلاسیون: به آرامی باقی مانده موم بدن  را از بین می برد. غنی شده با روغن آرگان، پوست موبر را تمیز و تغذیه می کند.

روغن کالاندولا پس از اپیلاسیون: فرمول آن با کالاندولا تحریکات پوستی را که ممکن است پس از اپیلاسیون ایجاد شود، آرام می کند.

سرم شیر آووکادو پس از اپیلاسیون: این شیر آووکادو پس از اپیلاسیون پوست را تسکین و شاداب می کند. رشد مجدد مو را به تاخیر می اندازد.

لوسیون بعد از اپیلاسیون لیمو: برای ریکاوری و تسکین پوست بعد از اپیلاسیون.

استفاده از دو نوع رزین باعث می شود که موم به راحتی و به طور یکنواخت پخش شود و در نتیجه موهای زائد یکنواخت از بین برود. علاوه بر این، در موم اپیلاسیون تیزبر در حال حاضر هیچ ماده سمی وجود ندارد که اگر از طریق پوست جذب شود، می تواند مضر باشد. این فناوری ، معمولاً هنگام کندن موها نسبت به واکس های موبر موی شناخته شده موجود در بازار، آسیب کمتری می زند.

 

پاک کننده مو

پاک کننده های مو یا موبرها، محصولاتی هستند که برای از بین بردن شیمیایی یا فیزیکی موهای نامطلوب از نواحی روی بدن طراحی شده اند. هزاران سال است که از آنها استفاده می شود، همچنان بخش مهمی از بهداشت روزمره بسیاری از مردم است. در حال حاضر، پاک کننده های موی جدید در حال بررسی هستند که کمتر تحریک کننده، موثرتر و ماندگارتر هستند.

 

موم موبر

انواع مختلفی از روش های حذف موهای زائد (هم زنان و هم مردان) وجود دارد. تیغ، موم موبر، لیزر یا کرم موبر از جمله مواردی هستند که بیشترین استفاده را دارند.

اگرچه معمولاً کمی دردناک است، اپیلاسیون یکی از گزینه‌های مورد علاقه حذف موهای زائد و همچنین یکی از موثرترین و طولانی‌ترین روش‌ها است.

ما می توانیم اپیلاسیون را در سه نوع تکنیک گروه بندی کنیم: اپیلاسیون حرفه ای، اپیلاسیون شرقی یا نوارهای موم سرد. به همین دلیل است که امروز به طور مفصل در مورد این نوع اپیلاسیون صحبت می کنیم. چیزی را از دست ندهید.

موها به طور کامل با موم موبر از ریشه جدا می شوند و فولیکول خالی می ماند.

با گذشت زمان یک ریشه جدید ظاهر می شود و موها دوباره رشد می کنند، اما بسته به نوع موی هر فرد ممکن است تا چهار هفته طول بکشد.

حذف مو از ریشه دقیقاً به معنای همان چیزی است که شما به آن فکر می کنید: اما نگران نباشید، درمان های قبل و بعد از اپیلاسیون وجود دارد که به کاهش اوچ کمک می کند به روشی راحت تر

علاوه بر این، زمانی که به طور منظم اپیلاسیون می کنید، این ناراحتی کاهش می یابد.

اپیلاسیون موبر را در مکانی تمیز فراموش نکنید. همچنین اگر از کاردک یا موچین استفاده می کنید باید به درستی تمیز شوند.

 

اپیلاسیون حرفه ای

اگرچه واکس موبر حرفه ای معمولاً در سالن های زیبایی یا آرایشگاه استفاده می شود، شرکت تیزبر دارای طیف گسترده ای از واکس های داغ است که با راحتی خانه سازگار شده است.

موم حرفه ای ماده ای بر پایه رزین یا شکر است. در دمای کاربرد، مانند یک مایع بسیار متراکم مانند عسل رفتار می کند. در دماهای پایین تر به تدریج سخت می شود و در نهایت کاملاً جامد می شود. این رفتار همان چیزی است که این نوع موم را به یک روش موبر عالی تبدیل می کند.

هنگامی که موم در دمای استفاده روی پوست اعمال می شود، موها را می گیرد یا به عبارت دیگر، موم به عنوان یک مایع متراکم عمل می کند که به موها اجازه می دهد در داخل آن به دام بیفتند.

سپس با کشیدن سریع موم از روی پوست در یک حرکت سریع، به لطف رئولوژی خاص خود، موم مانند یک جامد رفتار می کند. و موهای داخل آن را می گیرد و شما را با پوستی زیبا برهنه می کند.

 

اپیلاسیون شرقی

اپیلاسیون گرم شرقی روشی کاربردی است که حتی برای ظریف ترین انواع پوست نیز مناسب است. اپیلاسیون را به یک مراسم مراقبت از پوست با رایحه های تسکین دهنده و حس مطبوع وکس گرم که روی پوستتان اعمال می شود، تبدیل کنید. به حداقل حرارت مایکروویو نیاز دارد. علاوه بر این، از آنجایی که در آب محلول است، به راحتی می توان بقایای آن را حذف کرد.

 

مقالات پیشنهادی:

از بین بردن موهای زائد برای همیشه

موبر بدون بو

پودر موبر سنتی

نوارهای موم سرد

نوارهای موم سرد آماده استفاده هستند و نیازی به حرارت دادن ندارند. اپیلاسیون با نوارهای موم فرآیندی بسیار آسان و سریع است زیرا فقط نیاز به مالیدن هر نوار بین دست ها (برای گرم شدن موم) دارد، آنها را مستقیماً روی پوست بمالید و با یک حرکت سریع آنها را بردارید.

 

m/خرید موم اپیلاسیون

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

نوارهای اپیلاسیون یک روش موبر با ویژگی های اصلی زیر است:

پیش شرط: یک لایه نازک از موم از قبل روی نواری از مواد پنبه مانند پوشانده شده است. این نوارها به صورت جفت به هم چسبیده هستند و فقط باید قبل از استفاده از یکدیگر جدا شوند.

بدون نیاز به گرم کردن: دمای کاربرد دمای اتاق است بنابراین تقریباً در هر شرایطی به هیچ نوع گرم کردن نیاز نیست. باز کنید، نوارها را جدا کنید، اعمال کنید.

آماده برای استفاده: به دلیل دو مزیت فوق، نوارهای اپیلاسیون را می توان در هر شرایط و مکانی استفاده کرد. این یک روش ساده، سریع و آسان است که کمترین تکنیک را در بین تمام روش های اپیلاسیون نیاز دارد.

اندازه مناسب: نوارها در اندازه های مختلف مناسب برای هر ناحیه بدن هستند. رایج‌ترین آنها اندازه بدن، برای نواحی بزرگ مانند پاها یا بازوها هستند. و اندازه "صورت" برای نواحی کوچکتر مانند لبهای بالایی، ابروها یا چانه و همچنین برای زیربغل و خط بیکینی مناسب است.

 

توصیه هایی برای بعد از برداشتن مو

پس از اپیلاسیون، احساس لطیف بودن و قرمز شدن پوست طبیعی است. این اثرات باید ظرف 24 ساعت از بین بروند، در غیر این صورت با پزشک خود مشورت کنید. استفاده از کمپرس سرد روی پوست می تواند به تسکین هر گونه ناراحتی کمک کند.

از دئودورانت یا هر محصول دیگری که حاوی الکل است روی ناحیه اپیلاسیون شده استفاده نکنید.

ناحیه اپیلاسیون شده را مستقیماً در معرض نور خورشید قرار ندهید.

رطوبت رسانی خوب پس از اپیلاسیون برای کمک به بهبودی پوست ضروری است.

 

واکس برای کاربردهای زیبایی حرفه ای

این واکس ها ظاهری صاف، تمیز و حرفه ای بر روی تمام سطوح پوست به جا می گذارند. موم های موبر به ترکیبی از فرمولاسیون بسته به مشخصات مشتری تولید می شوند. موم های با کارایی بالا ما برای انواع ویژگی ها و حساسیت های پوست تولید شده اند.

ما موم های سخت و نرم را برای اپیلاسیون ارائه می دهیم از جمله؛ داغ، کرم، نوار و فیلم.

موم های موبر تیزبر کمرد در طیف وسیعی از رنگ ها و رایحه ها عرضه می شوند. اگر به رنگ‌ها، عطرهای خاص یا افزودن اسانس‌ های بسیار مفید و عصاره‌ های گیاهی مانند اسطوخودوس، درخت چای و آلوئه‌ ورا نیاز دارید، می‌توانیم محصولی منحصر به فرد ارائه دهیم . برای استفاده در سالن، ما موم های موبر نرم و سخت و همچنین موم پارافین نرم تولید می کنیم.

این واکس ها ظاهری صاف، تمیز و حرفه ای بر روی تمام سطوح پوست به جا می گذارند. موم های موبر به ترکیبی از فرمولاسیون بسته به مشخصات مشتری تولید می شوند. موم های با کارایی بالا ما برای انواع ویژگی ها و حساسیت های پوست تولید شده اند.

 

ما موم های سخت و نرم را برای اپیلاسیون ارائه می دهیم از جمله:

واکس داغ، کرم، نوار و فیلم

موم موبر نرم

موم موبر سخت

واکس پارافین

موم براق کننده مو

 

نوارهای مومی آماده برای استفاده

این رایج ترین موم مورد استفاده در رفع موهای زائد و همچنین مومی است که اکثر ما با آن آشنا هستیم. از موم سردی استفاده می‌کند که از قبل روی یک نوار گذاشته شده و بدون گرم کردن آماده استفاده است. از آنجایی که از قبل ساخته شده است، همچنین جایی برای استفاده بیش از حد باقی نمی گذارد و خطر سوختن پوست شما را ندارد. همراه داشتن آن در هنگام سفر راحت، سریع و آسان است.

معایب احتمالی: بسته به کیفیت یا برند، ممکن است بیش از چند بار کشیدن طول بکشد تا به طور موثر موهای شما از طریق این روش از بین برود. اگر به اپیلاسیون مجدد ناحیه خاصی ادامه دهید، ممکن است باعث تحریک یا قرمزی شود که در دراز مدت می تواند برای پوست شما دردناک و مضر باشد.

بهترین گزینه برای: کسانی که اپیلاسیون سریع و بدون دردسر را ترجیح می دهند که به زمان کمی یا بدون نیاز به آماده سازی نیاز دارد.

 y/خرید موم اپیلاسیون

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

موم سخت گرم

همانطور که از نام آن پیداست، این نوع موم سخت است و بنابراین قبل از استفاده نیاز به حرارت دارد. آنقدر چکش‌خوار می‌شود که به صورت نازک روی پوست پخش می‌شود و پس از سرد شدن سخت می‌شود، بنابراین برای استفاده از آن نیازی به نوارهای کاغذی نیست. موم گرم دور موها را می‌پیچد و در حین سرد شدن آن‌ها را محکم می‌گیرد و در نتیجه پاک‌تر و نرم‌تر از بین می‌رود بدون اینکه موم زیادی در همان ناحیه استفاده شود.

معایب احتمالی: موم سخت گرم بیشتر از پوست به تارهای مو می‌چسبد، بنابراین برای مناطق بزرگ‌تر با رشته‌های موی بلندتر، این امکان وجود دارد که تار از وسط بدون برداشتن ریشه جدا شود. به علاوه، از آنجایی که قبل از استفاده گرم می شود، در صورت عدم استفاده صحیح می تواند منجر به سوختگی پوست شود.

بهترین گزینه برای: کسانی که معمولاً از حذف موهای زائد در نواحی لب بالایی، زیر بغل و بیکینی استفاده می کنند زیرا استفاده مجدد کمتر به معنای خطر کمتر تحریک و ایجاد برآمدگی در این مناطق حساس با پوست نازک است.

 

موم نرم گرم

 خرید موم موم نرم گرم در مقایسه با موم سخت گرم به نوارهایی نیاز دارد. با توجه به بافت نرم آن، پخش کردن آن در نواحی بزرگتر مانند بازوها یا پاها بسیار آسان تر است. همچنین به خوبی به موهای نازک می‌چسبد و برای اکثر موارد و انواع پوست موثر است. با این حال، توصیه می‌شود از انواع موم های نرم گرم مبتنی بر کرم نسبت به موم‌های مبتنی بر رزین استفاده کنید، زیرا اولی برای پوست ملایم‌تر است.

معایب احتمالی: درست مانند موم سخت گرم، این نوع نیز باید با احتیاط استفاده شود زیرا اگر گرما از قبل برای پوست شما قابل تحمل است، استفاده از آن بدون آزمایش ممکن است منجر به سوختگی یا سوزش پوست شود.

مناسب برای: کسانی که نیاز دارند تا حد امکان از شر موهای ناحیه بزرگتر بدن خلاص شوند.

 

مقالات پیشنهادی:

پودر موبر بدون بو

پودر موبر سنتی

پودر موبر بدن

موم سرد

انواع موم سرد یک جایگزین عالی برای موم گرم است، به خصوص اگر با استفاده از موم گرم روی پوست خود اعتماد به نفس کافی ندارید. با این حال، موم سرد نسبت به موم گرم انعطاف پذیری کمتری دارد و ایجاد یک لایه صاف روی موها را دشوار می کند.

معایب احتمالی: از آنجایی که موم سرد بیشتر به مو و پوست می چسبد، مواردی وجود دارد که برداشتن آن بسیار دردناک تر است. همچنین به اندازه موم گرم موهای زائد را از بین نمی برد، بنابراین انتظار داشته باشید که در طول جلسه اپیلاسیون، چندین بار از آن استفاده کنید.

بهترین گزینه برای: آنهایی که موهای نرم و ظریف تری دارند حتی در نواحی بزرگتر و به گرما حساس تر هستند.

 

موم میوه

موم میوه مانند موم گرم و سرد عمل می کند، اما دارای مزایای اضافه شده به همراه داشتن عصاره میوه با آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی طبیعی در لیست مواد تشکیل دهنده آن است. به همین دلیل، نسبت به رزین یا کرم های مشابه خود، نسبت به پوست بسیار ملایم تر است.

معایب احتمالی: درست مانند سایر محصولات مرتبط با میوه، قبل از استفاده از این نوع موم، ابتدا یک تست پچ انجام دهید. این به این دلیل است که برخی از ترکیبات مشتق شده از میوه بسته به نوع پوست و حساسیت شما می توانند واکنش های آلرژیک ایجاد کنند.

بهترین گزینه برای: کسانی که پوست حساسی دارند و در مورد پیری زودرس پوست نیز آگاه هستند. از آنجایی که میوه ها سرشار از آنتی اکسیدان هایی هستند که به جلوگیری از علائم اولیه پیری کمک می کنند، استفاده از موم میوه می تواند علاوه بر رفع موثر موهای زائد، به استحکام و کشسانی پوست نیز کمک کند.

 f/خرید موم اپیلاسیون

موم شکلاتی

اگر هنوز برای استفاده از موم متقاعد نشده اید، موم شکلاتی ممکن است نظر شما را تغییر دهد. کاکائو، ماده اصلی آن، سرشار از آنتی اکسیدان است و همچنین اثر مرطوب کنندگی روی پوست دارد. روغن های طبیعی مانند بادام و آفتابگردان و همچنین ویتامین E نیز اغلب در ایجاد فرمول موم شکلات استفاده می شود. همه آنها دارای خواص درمانی و ضد التهابی پوست هستند. موم شکلات همچنین نقطه ذوب کمتری نسبت به موم معمولی دارد که خطر سوختگی پوست را کاهش می دهد. همچنین این روش کم دردترین روش حذف موهای زائد با استفاده از موم در این لیست است.

بهترین گزینه برای: کسانی که پوست بسیار حساس دارند و تحمل درد پایینی دارند و برای رفع موهای زائد خود آماده اند.

رشد سریعتر مو

اپیلاسیون شامل کندن مو از ریشه است ، در حالی که تیغ موها را از وسط می برد. ریش تراش برای زنان گزینه مناسبی است ، اما روی پوست شما تأثیر می گذارد. تراشیدن موها را ضخیم می کند ، زیرا شما هرگز آنها را از ریشه جدا نمی کنید ، بلکه آنها را از یک سطح می برید.

 

انواع پوست حساس

استفاده کردن از تیغ همیشه برای انواع پوست ها مناسب نمی باشد. پوست بسیار حساس می تواند به راحتی با استفاده از تیغ تحریک شود زیرا تیغ ها لایه بسیار نازکی از پوست شما را در حین برداشتن موهای زائد از بین می برند.

 

نقاط تاریک

استفاده مداوم از تیغ باعث ایجاد لکه های قرمز یا تیره می شود که قطعاً از معایب تراشیدن موهای بدن است. اگر به طور منظم از تیغ استفاده کنید، از شر موهای سطح پوست خود خلاص می شوید و نه از ریشه، که می تواند لکه های تیره ای به جا بگذارد. همچنین می توانید پس از اصلاح پوست قرمز و خارش دار شوید و پوست خود را به اندازه کافی مرطوب نکنید.

 

موها به سرعت رشد می کنند

پوست بدون مو پس از رفع موهای زائد بدن با تراشیدن، حداکثر تا یک هفته دوام می آورد. پس از اصلاح، موها سریعتر رشد می کنند، درشت تر و خشک تر می شوند.

 

تحریک و جوش

پس از اصلاح، موها کمی ضخیم تر می شوند. اما این فقط موقتی است، بنابراین زمانی که نیاز به اصلاح مجدد آن پس از چند روز دارید، می تواند باعث تحریک، قرمزی یا حتی جوش در مناطق بسیار حساس شود.

 

امن ترین نیست

استفاده از تیغ ممکن است چندان ایمن نباشد. در حین استفاده از تیغ، اگر تیغه آن خیلی تیز باشد یا زمانی که توجه ندارید، می توانید به طور تصادفی به خود آسیب برسانید.

 

گزینه های جایگزین حذف موهای زائد:

اگر هنوز از تیغ برای رفع موهای زائد استفاده می کنید، ممکن است لازم باشد از محصولات تیزبر کمرد به عنوان یک گزینه جایگزین استفاده کنید.

نوارهای موم آماده برای استفاده تیزبر کمرد می تواند پوستی صاف و بدون مو را تا چهار هفته به شما بدهد. نوارهای موم سرد تیزبر کمرد تنها در سه مرحله ساده روی موهای بدن کار می کند - پوست کندن، اعمال و کشیدن.

 

اما اگر به دنبال راهی سریع و بدون درد برای از بین بردن موهای زائد بدن خود هستید، باید  بهترین کرم موبر تیزبر کمرد را امتحان کنید. فرمول کرم موبر بدون بو تیزبر کمرد موها را درست در زیر سطح ضعیف می کند، بنابراین کاردک می تواند به راحتی آنها را بشکند.کرم موبر صورت و بدن به طور خاص برای داشتن پوستی صاف و ابریشمی طراحی شده است. شما می توانید تا دو برابر مدت زمانی که موهای تراشیده شده برای بازگشت به سر می برد، پوستی بدون مو داشته باشید.

طرز استفاده از کرم موبر تیزبر کمرد بسیار آسان است. فقط دستورالعمل های روی جعبه بسته بندی شده را دنبال کنید و فیلم های آموزشی ما را تماشا کنید تا به شما کمک کند بهترین نتیجه را بگیرید.

 

پاهای خود را برای مدت طولانی تری صاف نگه دارید

با نزدیک شدن به تابستان تا چند ماه دیگر، زمان آن فرا رسیده است که به فکر جایگزینی آن شلوار جین تنگ با شلوارک و دامن باشیم. کاملاً واضح است که بگوییم دوست دارید پاهای نرم و جذابی با آنها همراه باشید نگه داشتن پاها در فرم خوب باعث می شود که ظاهر و احساس خوبی داشته باشید.

 

روش های زیادی برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد اما کدام یک به صاف نگه داشتن پاها برای طولانی ترین مدت کمک می کند؟

کرم موبر

یکی دیگر از روش های شناخته شده، اپیلاسیون است که از کرم برای ضعیف کردن مو در پایه استفاده می کند. به این ترتیب، وقتی کرم موبر را بعد از 5 تا 10 دقیقه پاک می‌کنید، تمام موها با آن می‌آیند. استفاده از کرم موبر یک انتخاب عالی برای افرادی است که تحمل درد پایینی دارند و ماندگاری آن همزمان با اصلاح است. این بدان معنی است که می توانید از برش تصادفی تیغ دور بمانید و به راحتی می توان آن را در خانه انجام داد

 s/خرید موم اپیلاسیون

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

اپیلاسیون

این یک روش رایج برای خلاص شدن از شر موهای زائد پاها است. می‌توانید نوارهای آماده استفاده از تیزبر کمرد را در اختیار داشته باشید و خودتان این کار را از راحتی در خانه انجام دهید. ممکن است کمی بیشتر از اصلاح طول بکشد، اما می توانید 2 تا 4 هفته بدون مو سپری کنید . اطمینان حاصل کنید که حداقل بیست و چهار ساعت قبل از آن لایه برداری کنید تا موهای زیر پوستی را از بین ببرید و ساق پای خود را صاف نگه دارید.

 

آیا کارهایی وجود دارد که باید بعد از اپیلاسیون انجام داد یا از آن اجتناب کرد؟

اپیلاسیون یکی از محبوب ‌ترین روش‌های مورد استفاده برای حذف موهای زائد است و در حالی که نتایج درمان معمولاً آنچه را که می ‌خواهیم برای ما به ارمغان می‌آورد - پوست صاف و بدون مو ، اما باید به درستی از آن نواحی مراقبت کنیم تا از هرگونه ناراحتی احتمالی ، برآمدگی‌ های قرمز جلوگیری کنیم و حتی عفونت.

لیست کاملی از چیزهایی وجود دارد که می توانید بعد از اپیلاسیون از آنها اجتناب کنید زیرا پوست شما بعد از درمان حساس تر می شود. اول از همه، مطمئن شوید که تا 24 ساعت آینده تا حد امکان از گرما اجتناب کنید - این به این معنی است که از حمام داغ، اتاق بخار، سونا و جکوزی خودداری کنید زیرا می تواند پوست را تشدید کند. (استخرهای کلردار نیز می توانند باعث تشدید شوند) و می توانند منجر به ایجاد عفونت در منافذ باز شوند. برای کمک به بستن منافذ، می توانید به طور مرتب از مرطوب کننده های مبتنی بر درخت چای استفاده کنید. درخت چای یک ضد عفونی کننده طبیعی است و به تسکین و ایجاد یک آنتی باکتریال برای پوست حساس کمک می کند.

تمیز کردن پوست بعد از موم بسیار مهم است زیرا فولیکول های مو باز مانده و شما را در برابر عفونت آسیب پذیر می کند. می‌توانید دوش آب گرم (اما نه داغ) بگیرید و از کرم‌های ضدعفونی‌کننده استفاده کنید، به‌خصوص اگر به عفونت‌های بعد از اپیلاسیون عادت دارید. استفاده از کرم درخت چای یا روغن اسطوخودوس راه خوبی برای تسکین پوست است، اما قبل از استفاده از آن مطمئن شوید که دست‌هایتان کاملا تمیز هستند.

اگر احساس سوزش دارید، بهتر است از اصطکاک روی ناحیه اپیلاسیون شده خودداری کنید و این کار را می‌توان با پوشیدن لباس‌های گشاد و لباس زیر نخی انجام داد که به آن ناحیه اجازه تنفس می‌دهد، این امر مخصوصاً اگر به تازگی پا یا بیکینی داشته‌اید مهم است. موم علاوه بر این که به پوست اجازه تنفس می دهد، لباس های گشاد همچنین به محدود کردن میزان تعریق بعد از اپیلاسیون کمک می کنند، زیرا این امر زمینه ایده آلی را برای رشد میکروب ها فراهم می کند و می تواند باعث بثورات، تحریک، قرمزی و جوش شود. به هر قیمتی باید از عرق کردن جلوگیری کرد.

یکی دیگر از مواردی که پس از درمان باید به آن توجه کنید این است که حداقل به مدت 24 ساعت از دئودورانت یا هر چیز معطری روی ناحیه آسیب دیده خودداری کنید زیرا ممکن است پوست را کاملاً دردناک کند.

چند روز پس از درمان، می‌توانید چندین بار در هفته لایه‌برداری ملایم پوست خود را انجام دهید تا پوست مرده از بین برود که به جلوگیری از رشد موهای درونی کمک می‌کند. با افزودن یک مرطوب کننده به روتین روزانه مراقبت از پوست، حتما پوست خود را هیدراته و تغذیه کنید.

رشد مجدد موها معمولا حدود یک هفته بعد از جلسه اولیه اپیلاسیون شروع می شود. بهتر است بین جلسات اپیلاسیون از اصلاح خودداری کنید زیرا چرخه رشد مو را مختل می کند به علاوه موهای شما باید قبل از اپیلاسیون در نوبت بعدی طول مشخصی داشته باشند. مطمئن شوید که اجازه دهید موها کمی رشد کنند تا پاهای شما در شرایط عالی برای موم بعدی خود قرار گیرند

مقالات پیشنهادی:

اهمیت نوره در طب اسلامی

خواص نوره برای بدن

چرا پودر موبر ..؟؟

راه تشخیص نوره اصل

مزایای واکس های حرفه ای

بهترین شکل اپیلاسیون چیست؟ اکثر مردم در مورد مزایایی که وکس را از دیگر روش‌های حذف مو متمایز می‌کند، می‌دانند، یعنی فرصتی برای حفظ پوست از موهای ناخواسته بدن برای هفته‌ها در یک زمان. در حالی که به راحتی می توان فهمید که چگونه اپیلاسیون نتایج اصلاح را بهبود می بخشد، همچنین مهم است که مزایای خدمات واکس حرفه ای را نسبت به آزمایش واکس های خانگی یا کرم های موبر، به ویژه هنگام کار روی پوست های حساس دریافت کنید.

یک مرکز زیبایی مانند سالن یا اسپا مجهز به بهترین منابع برای جلوگیری از هر گونه اتفاق ناگوار در هنگام کار با موم خواهد بود. مهمتر از آن، تخصص یک متخصص زیبایی خبره راه را برای یک فرآیند کارآمد حتی در حین کار بر روی قسمت های مختلف بدن در یک جلسه باز می کند.

 f/خرید موم اپیلاسیون

بیایید مزایای اصلی حفظ رژیم موم منظم و انتخاب خدمات زیبایی را بیان کنیم:

مشتریان می توانند از بین انواع فرمول های موم با کیفیت بالا انتخاب کنند و اطمینان حاصل کنند که پوست آنها با مناسب ترین محصولات مطابق با نوع پوست آنها درمان می شود.

واکس های حرفه ای نه تنها نتایج کامل تری را ارائه می دهند، بلکه احتمال رشد موهای زیر پوستی را نیز کاهش می دهند.

موها از ریشه برداشته می شوند، بنابراین می توانید انتظار داشته باشید که پوست شما تا هفته ها پس از موم، بافت ابریشمی خود را حفظ کند.

یک مؤسسه دارای مجوز همیشه بالاترین استانداردهای بهداشتی را رعایت می کند و غوطه ور کردن دوبار و استفاده از ابزارهای استریل شده را در طول جلسه ممنوع می کند.

اگر برخی از موها در زمان قرار ملاقات خیلی کوتاه هستند، جایگزین هایی برای اطمینان از تجربه موفقیت آمیز موم وجود دارد. در صورتی که نتوانید همه موها را به طور همزمان از بین ببرید، واکس های سخت این امکان را فراهم می کند که بیش از یک لایه روی همان ناحیه اعمال کنید. با این اوصاف، رزرو وقت بعد از رشد حداقل 1/4 اینچ موها بهترین راه برای اطمینان از درمان سریع و بدون درد است.

مراقبت های قبل و بعد از وکس بخش های استاندارد یک درمان حرفه ای با موم هستند، بنابراین می توانید حداکثر راحتی را فراهم کنید و خطرات عفونت را کاهش دهید.

موم های حرفه ای با مواد طبیعی غنی شده اند که پوست را تسکین می دهند و فواید اضافی زیادی را ارائه می دهند. برخی از فرمول‌های موم تولید مثل سلول‌های خونی و انعطاف‌پذیری طبیعی پوست را تقویت می‌کنند، در حالی که برخی دیگر درخشندگی طلایی را بر روی پوستی که به تازگی اپیلاسیون شده است، زیبا می‌کند. مشتریان همیشه می توانند ترجیحات خود را با متخصص زیبایی بررسی کنند تا بهترین انتخاب را برای آنها شناسایی کنند.

اکنون، بدیهی است که هیچ کمبودی در فرمول‌های موم برای انتخاب وجود ندارد، اما برای دریافت تصویر کامل از درمان اپیلاسیون، باید به دو دسته اصلی محصولات موم بپردازیم: موم‌های نرم و موم‌های سخت. هر دو نوع واکس شباهت‌های زیادی مانند قوام چسب و تکنیک کاربرد دارند (پخش کردن موم در جهت رشد مو و برداشتن لایه موم در جهت مخالف). با این حال، تفاوت های کلیدی وجود دارد که باعث می شود هر نوع موم در موقعیت های خاص بدرخشد.

 

بهترین شکل اپیلاسیون چیست؟

واکس های نرم

موم های نرم که به عنوان موم های نواری نیز شناخته می شوند، نزدیک ترین چیز به روش های سنتی موم هستند که اکثر مردم با آن آشنا هستند.

موم های نرم با کاردک پخش می شوند. پس از گرفتن یک لایه موم یکنواخت روی پوست، متخصص زیبایی یک نوار را روی موم فشار می دهد و به آن مدتی می دهد تا تمام موها را بگیرد. سپس، متخصص زیبایی با کشیدن نوار از روی پوست بر خلاف جهت رشد مو، موها را از بین می برد. این کار باید با یک دست محکم و حرکت سریع مچ دست انجام شود تا از شکستن موها یا باقی ماندن قسمت‌هایی از مو روی فولیکول جلوگیری شود.

موم نرم بدن برای چندین روش حذف موهای زائد محبوب و قابل دسترس است. بیشتر در قسمت های بزرگ پوست مانند پشت، بازوها و پاها استفاده می شود. با تکنیک مناسب، زیبایی‌شناسان می‌توانند در زمان کار از طریق این قسمت‌های بدن صرفه‌جویی کنند، حتی اگر ناحیه به‌خصوص پرپشت باشد.

علاوه بر این، موم های نرم پس از چسبیدن به پوست، یک اثر لایه برداری ملایم ایجاد می کنند. از طرف دیگر، این همچنین به این معنی است که واکس های نرم، حداقل تا شروع درمان پس از وکس، یک احساس چسبندگی بر روی پوست ایجاد می کنند که برخی افراد آن را ناراحت می کنند.

 

واکس های سخت

وکس های سخت بدن توسط افرادی که پوست های حساس دارند و همچنین افرادی که تحمل درد پایینی دارند مورد علاقه هستند.

مانند موم های نرم، موم های سخت را با کمک یک کاردک پخش می کنند و چند ثانیه بعد با سرد شدن موم روی پوست از بین می روند. تفاوت اصلی این است که زیبایی شناسان از نوار برای برداشتن موم استفاده نمی کنند. آنها به سادگی یک فلپ کوچک در یک انتهای لایه می گذارند و آن را می کشند تا موها کنده شوند.

یکی از چیزهایی که مردم در وکس های سخت از آن استقبال می کنند این است که موم به پوست نمی چسبد. این کار درد کشیدن را کاهش می دهد و در صورت مشاهده موهایی که پس از اولین بار استفاده از موم باقی مانده است، امکان انجام آن را فراهم می کند.

عدم وجود نوار، تسلط بر واکس های سخت را کمی سخت تر می کند. از دیدگاه مشتری، قیمت بالاتر آنها نیز می تواند یک نقطه ضعف در نظر گرفته شود، اما نمی توان انکار کرد که واکس های سخت به ارائه یک تجربه مثبت در هنگام کار در مناطق حساس به درد مانند صورت، زیر بغل و خط بیکینی کمک می کنند.

آیا می توانم بدون پودر اپیلاسیون کنم؟

یک درمان حرفه ای موم شامل چیزی بیشتر از فرمول های حذف موهای زائد است. تعدادی راه حل وجود دارد که به اطمینان از راحتی مشتری قبل و بعد از درمان کمک می کند، تا جایی که هر یک از آنها در افزایش اثر واکس های حرفه ای نقش دارند. پودر اپیلاسیون را به عنوان بخشی منظم از مرحله قبل از وکس می شناسید. امروز، ما به موارد استفاده از پودر موم می پردازیم اما ابتدا باید در مورد آنچه در درمان های قبل از حذف مو انجام می شود صحبت کنیم.

اهمیت درمان قبل از موم اول از همه، پودر موم تنها یکی از عناصر مختلف است که بخشی از درمان پیش وکس است. به طور خلاصه، این قسمت اولیه از جلسه به انعطاف پذیری پوست کمک می کند تا بعداً بتوان موها را از بین برد. این تضمین می کند که هیچ عرق، گرد و غبار، باقیمانده محصول، سلول های مرده پوست یا هر چیز دیگری فولیکول ها را نمی پوشاند. ما انتظار داریم که درمان ‌های موم، پوست را صاف و بدون نواحی موم ‌شده که می‌تواند منجر به رشد موهای زائد شود، صاف کند. این چند قانون کلی است که باید قبل از اپیلاسیون هر قسمت از بدن رعایت شود:

چند مرحله اول در واقع قبل از اینکه وارد فضای کاری متخصص زیبایی شوند توسط مشتری انجام می شود. صرف نظر از ناحیه ای که می خواهید اپیلاسیون کنید، باید مطمئن شوید که تمیز و لایه برداری شده است. این نه تنها به معنی از بین بردن عرق و کثیفی است، بلکه مستلزم حذف تمام آثار سلول های مرده پوست و مواد آرایشی حداقل 12 ساعت قبل از وکس است.

فرآیند ارزیابی اولیه شامل بررسی پوست برای اطمینان از عدم وجود نشانه ای از آفتاب سوختگی، جوش های آکنه، جای زخم و سایر مسائلی است که ممکن است پوست را بدون محافظت باقی بگذارد.

 g/خرید موم اپیلاسیون

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

چگونه به درستی وکس سخت اضافی را از پوست پاک کنیم؟

محصولات وکس حرفه‌ای در چند دهه اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند، به‌ویژه وکس‌های سخت بدنه، مورد علاقه زیبایی‌شناسان در میان تجربه‌های وکس هستند. موم های سخت بسیار موثر این فرآیند را برای افرادی با پوست حساس و تحمل درد کم ایمن تر می کند، بنابراین زمانی که موم های سخت حرفه ای بخشی از آن هستند. نمی توان انکار کرد که موم سخت یک تجربه لذت بخش را ارائه می دهد، اما این امر با اطمینان از استفاده صحیح از موم برای جلوگیری از آسیب به پوست ارتباط دارد. سوختگی، قرمزی و سوزش همگی اشتباهات رایجی هستند که پس از اپیلاسیون مانع بیرونی پوست هستند، استفاده از بهترین نکات حذف موم در ارائه یک درمان موفق موم ضروری است.

یکی از تفاوت های اصلی بین موم های سخت و سایر محصولات موم این است که موم سخت نیازی به نوار برای برداشتن موم از روی پوست ندارد. می توان آن را با خود موم گرفت تا موها را از بین ببرد. یک چیز مشترک همه انواع واکس ها، قوام مشخصی است که می تواند کل درمان اپیلاسیون را ایجاد یا خراب کند. قبل از کندن موم، مطمئن شوید که موم در دمای مناسبی است تا با موفقیت تمام موهای ناخواسته را از بین ببرید.

 

روش صحیح کار سخت وکس

وقتی زمان استفاده از موم بر روی پوست فرا می رسد، باید در جهت رشد مو اعمال شود. مطمئن شوید که موم به طور یکنواخت روی پوست پخش شده است وگرنه در برداشتن آن با مشکل مواجه خواهید شد. لایه موم باید نازک باشد، زیرا قوام آن باید به اندازه کافی ضخیم باشد تا مو ها را بردارد. هنگامی که از نتیجه راضی شدید، مچ دست خود را بچرخانید تا یک فلپ کوچک برای کشیدن بگذارید.

پنج تا ده ثانیه صبر کنید تا موم خنک شود و سپس آن را در جهت مخالف رشد مو بکشید. هنگامی که این کار را انجام می دهید، فلپ را با دست غالب خود بگیرید و از دست دیگر خود برای سفت نگه داشتن پوست و تسکین ناحیه استفاده کنید.

اولاً، موم‌های سخت را می‌توان بیش از یک بار در همان ناحیه استفاده کرد، زیرا برای اطمینان از درمان ملایمی که فقط موها به موم می‌چسبند و نه پوست، فرموله شده‌اند. این به شما این امکان را می دهد که در صورت عدم موفقیت در از بین بردن تمام موها در اولین تلاش، فرآیند استفاده را تکرار کنید. با این حال، اگر فقط چند تا مو باقی می‌گذارید، می‌توانید از یک موچین برای کندن آنها از ریشه بدون نیاز به استفاده مجدد از موم استفاده کنید.

 

 مقالات پیشنهادی:

موبر بدون بو

پودر موبر بدن

بهترین کرم موبر

حذف موم اضافی

هنگامی که به قوام وکس های سخت عادت کردید، به دست آوردن یک نتیجه تمیز کار دشواری نیست، اما ممکن است در مواقعی مقداری باقیمانده موم به دست آورید.

بسته به ابزاری که در اختیار دارید، روش‌های مختلفی برای حذف تکه‌های موم باقی مانده وجود دارد. ابتدا، می توانید موم را با آب گرم، یا روغن های طبیعی نرم کنید. پس از چند لحظه اجازه دادن به آن، می توانید موم اضافی را با کشیدن یک کمپرس خنک یا یک پد پنبه ای پاک کنید.

 

اگر موم را به درستی پاک نکنم چه اتفاقی می افتد؟

به دلیل ماهیت اپیلاسیون، پس از کندن مو از ریشه، منافذ پوست را خالی می کنید. طبیعی است که تا چند ساعت بعد از یک جلسه وکس، پوست کمی متورم شود. به همین دلیل است که بعد از  اپیلاسیون باید مراقب باشید و از نتایج طبیعی درمان اطمینان حاصل کنید و از آسیب های غیر ضروری پوست جلوگیری کنید.

عفونت: حتی زمانی که از روش مناسب برای حذف باقی مانده موم استفاده می کنید، در صورت عدم وجود روش های مراقبتی مناسب پس از وکس، همچنان در معرض خطر آسیب پوست هستید. تکنیک‌های ضعیف اپیلاسیون فقط به پوست این امکان را می‌دهد که مستعد آلودگی، باکتری‌ها، مایعات بدن و سایر عوامل خارجی برای آلوده کردن پوست باشد.

واکنش های آلرژیک: مراجعین همیشه باید آلرژی خود را از قبل اعلام کنند، اما همیشه احتمال بیماری های پوستی ناشناخته وجود دارد که ممکن است از آن آگاه نباشند. حتی اگر پوست هیچ واکنش اولیه ای به موم نشان نداد، همیشه باید با احتیاط عمل کنید. از مراجعان بخواهید تا احساساتی را که در طول درمان دریافت می‌کنند در میان بگذارند و به آنها توصیه کنید که در طول دوره بهبودی (حداکثر 48 ساعت پس از یک جلسه) مراقب واکنش‌های آلرژیک باشند.

در هنگام اپیلاسیون نواحی حساس که پوست نازک‌تر است، تا حدی سوزش ایجاد می‌شود. با این حال، محتاط باشید و هرگز اجازه ندهید که از چند قطره بیشتر شود. اگر متوجه صدمات جدی شدید، یا اگر خونریزی پس از کشیدن موم ادامه داشت، باید پوست را ضدعفونی کنید و فوراً به پزشک مراجعه کنید.

موهای زیر پوستی: یک نتیجه رایج از پاک نشدن موها به درستی از منافذ است. موهای زائد در اثر موهایی ایجاد می شوند که بدون اینکه به سطح بروند در زیر لایه خارجی پوست به رشد خود ادامه می دهند و باعث گیر افتادن آنها در لایه داخلی پوست می شوند. آنها تحریک کننده، از نظر بصری زشت و فوق العاده ناراحت کننده هستند. اطمینان از اقدامات صحیح برای جلوگیری از رشد موهای زائد باعث بازگشت مشتریان شما می شود.

چگونه قبل از موم لایه برداری کنیم

موم اپیلاسیون شامل برداشتن تمام موها از ناحیه خصوصی شما، از بالا تا کل قسمت پشت است. همانطور که ممکن است تصور کنید، این حذف موهای زائد زیاد است و نیاز به آماده سازی دارد. چند کار ساده که می توانید در خانه انجام دهید که در میان آنها لایه برداری بسیار مهم است شما را برای بهترین روش حذف موها زائد آماده می کند. حتی اگر بهترین محصولات رفع موهای زائد را داشته باشید، اگر از قبل لایه برداری نکنید، به نتایج عالی نخواهید رسید.

بنابراین، اگر می خواهید دقیقاً یاد بگیرید که چگونه آن نواحی را اسکراب کنید تا صاف ترین موم را دریافت کنید و ناحیه صمیمی خود را سالم و زیبا نگه دارید، ادامه مقاله ما را بخوانید. علاوه بر این، نواحی خصوصی موهای زبرتر و متراکم تری دارد، بنابراین به احتمال زیاد سلول های مرده پوست بدون لایه برداری کمی سخت تر از بین می روند. این سلول‌های مرده پوست می‌توانند با کثیفی‌ها و عرق ترکیب شوند، منافذ را مسدود کنند و خطر جوش‌ها و برآمدگی‌ها را افزایش دهند. موهای زبرتر و تیره‌تر شانس بیشتری برای رشد دارند. به خصوص اگر اصلاح می کنید، موها به صورت زاویه دار بریده می شوند و ممکن است به حالت فر شوند و در بالاترین لایه (فوق العاده ظریف و حساس) پوست رشد کنند.

 g/خرید موم اپیلاسیون

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

چه زمانی قبل از وکس لایه برداری کنیم؟

برخلاف تصور بسیاری از افراد، انجام لایه برداری درست قبل از اپیلاسیون ایده خوبی نیست. اگر زمان کمی از لایه برداری گذشته باشد و سپس اپیلاسیون کنید پوست را بیش از حد حساس خواهد کرد. چند روز قبل از قرار ملاقات، لایه برداری کنید و خوب خواهید شد.

نحوه لایه برداری ناحیه خصوصی شما چندان متفاوت از لایه برداری سایر اعضای بدن نیست، فقط باید چند مرحله را دنبال کنید و ملاحظات خاصی داشته باشید.

دوش بگیرید و چند دقیقه صبر کنید تا منافذ باز شوند. استفاده از آب گرم ایده خوبی است. از مواد مخصوص شستشوی نواحی خصوصی برای تمیز کردن آن نواحی استفاده کنید و به خوبی آبکشی کنید. به یاد داشته باشید که شستشوی زیاد می تواند ناحیه خصوصی را از PH طبیعی آن جدا کند، که به نوبه خود می تواند خطر عفونت را افزایش دهد. دستکش را کاملا خیس کنید و با اعمال فشار ملایم، حرکات گرد را روی نواحی خصوصی انجام دهید.

اگر از اسکراب بدن استفاده می کنید، مطمئن شوید که ملایم (بدون عطر) و PH خنثی است. همانطور که در مثال قبل توضیح داده شد آن را اعمال کنید: با فشار ملایم و حرکات دایره ای نرم. باسن و فضای بین آنها و پاهایتان را فراموش نکنید، جایی که پوست دچار اصطکاک می شود و خطر ایجاد جوش وجود دارد. در بسیاری از مومی ها، نه تنها تمام موها را در پایین و حتی بین باسن را از بین می برد، بلکه موی ریز و ضعیف را در ناحیه باسن نیز از بین می برد.

یک بار دیگر منطقه را خیلی خوب بشویید.

ناحیه مورد نظر را به آرامی با یک حوله نخی خشک کنید.

قبل از پوشیدن لباس، چند دقیقه صبر کنید تا محل خشک‌تر شود.

 

لایه برداری بعد از اپیلاسیون چطور است؟

شما قطعاً حتی پس از اپیلاسیون باید به لایه برداری ادامه دهید، اما قطعا تا 48 ساعت آینده این کار را انجام نمی دهید. پوست همچنان حساس خواهد بود و در صورت لایه برداری بیش از حد تحریکی که اپیلاسیون ایجاد می کند، خطر تحریک بیش از حد آن را دارید.

 

بهترین مواد برای لایه برداری نواحی خصوصی چیست؟

بهترین مواد برای لایه برداری صمیمی همیشه مواد طبیعی و محصولات مخصوص ناحیه خصوصی هستند. این به این دلیل است که ناحیه خصوصی بسیار حساس است و مواد شیمیایی خشن می توانند پوست را بیش از حد خشک کرده یا فلور واژن را مختل کنند. به دنبال محصولاتی باشید که با ویتامین ها، روغن درخت چای یا مواد آرام بخش غنی شده اند.

 

راه درست برای آماده کردن پاها برای اپیلاسیون

آیا پاهای صاف ابریشمی می خواهید؟ تیغ راه خوبی نیست، باید به جای آن اپیلاسیون را امتحان کنید. هنگامی که اپیلاسیون می کنید، پاهای شما برای مدت طولانی تری بدون مو می مانند. دیگر خبری از پاهای مود دار با برآمدگی های زشت نیست. هنگامی که تصمیم به اپیلاسیون گرفتید، متوجه تفاوت خواهید شد و تصمیم خود را برای اپیلاسیون پاهای خود به جای تراشیدن خواهید گرفت. اما صبر کنید، اگر می خواهید آن را عالی کنید، اپیلاسیون پا نیاز به آماده سازی دارد.

آماده شدن برای اپیلاسیون پا تنها به گرفتن لوازم جانبی و وکس های حرفه ای سخت یا نرم بدن نیست. حفظ یک روال دائمی مراقبت از پوست برای به دست آوردن نتایج بی عیب و نقص اپیلاسیون پا به همان اندازه مهم است. در اینجا نحوه موفقیت آمیز بودن جلسه اپیلاسیون پا آورده شده است.

 

به طور مرتب پاهای خود را تا اپیلاسیون پاهای خود لایه برداری کنید.

لایه برداری پوست مرده را از بین می برد و موهایی که در زیر پوست رشد کرده اند را بلند می کند، بنابراین می تواند به خلاص شدن از شر موهای زیر پوستی و آن برجستگی های تیره ریز روی پاهای شما قبل از اپیلاسیون کمک کند (و همچنین خطر ابتلا به آنها را بعد از اپیلاسیون کاهش می دهد). با این حال، باید در زمان های مناسب لایه برداری کنید: دو یا سه بار در هفته خوب است و پوست شما را تمیز و روشن نگه می دارد، اما هرگز این کار را درست قبل از اپیلاسیون انجام ندهید زیرا ممکن است بیش از حد پوست را تحریک کند. بهترین لحظه برای لایه برداری دو تا سه روز قبل از اپیلاسیون است.

در مورد اسکراب لایه بردار که باید استفاده کنید، اسکرابی را انتخاب کنید که دانه های ریز و مواد مرطوب کننده داشته باشد و به آرامی با حرکات دایره ای مالش دهید. دانه های درشت و مالش قوی پوست شما را تحریک می کند. دستمال شستشو یا دستکش شستشو به علاوه یک شستشوی بدن و مرطوب کننده نیز گزینه های خوبی هستند.

 

به طور منظم مرطوب کنید.

استفاده روزانه از یک مرطوب کننده خوب تضمین می کند که پوست شما سالم است، به یاد داشته باشید که پوست خشک می تواند راحت تر آسیب ببیند، ناگفته نماند که درخشنده و ابریشمی به نظر نمی رسد. اما درست قبل از اپیلاسیون از لوسیون استفاده نکنید. پوست شما باید کاملا تمیز باشد.

خرید موم اپیلاسیون

در دنیای امروز، نظافت شخصی فقط به زنان محدود نمی شود. مردان به طور فزاینده ای از مفهوم مراقبت از خود استقبال می کنند، به ظاهر خود افتخار می کنند و انتخاب های آگاهانه ای در مورد روال آراستگی خود انجام می دهند. یکی از جنبه های آراستگی مردانه که محبوبیت زیادی پیدا کرده است، رفع موهای زائد طولانی مدت برای مردان است.
در این مقاله، بهترین راه‌ها برای از بین بردن موهای زائد بدن مردان بررسی می شود.

مقالات پیشنهادی:

استفاده از کرم موبر

روش استفاده از کرم موبر

پودر بهداشتی موبر

استفاده از پودر بهداشتی

پودر موبر بدن

m/خرید موم اپیلاسیون

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما


درک نیازهای عمومی نظافت مرد

هر کسی برای مراقبت از ظاهر خود سبک خاص خود را دارد. خواه این روند حفظ ریش با دقت باشد یا ظاهر صاف و سینه برهنه، مردان زمان و تلاش بیشتری را برای روتین‌های آرایش خود صرف می‌کنند. برخی ترجیح می‌دهند چیزها را مرتب نگه دارند، اما صرف‌نظر از سبک شخصی، همه قبول دارند که نتایج طولانی‌مدت هدف است. از این رو، رفع موهای زائد طولانی مدت برای مردان محبوبیت پیدا می کند.بررسی روش های مختلف: لیزر و اپیلاسیون

در مورد از بین بردن موهای بدن مردان، گزینه های مختلفی وجود دارد. اینها شامل لیزر موهای زائد، اپیلاسیون، استفاده از کرم موبر و غیره است. هر یک از این روش‌ها برای مردان، دارای مزایا و معایب منحصر به فرد خود است.

اپیلاسیون

فواید:
نتایج فوری: اپیلاسیون موها را فوراً از بین می برد و نتایج سریع ارائه می دهد.
طولانی مدت: اپیلاسیون نسبت به کرم اصلاح یا اپیلاسیون باعث رشد کندتر می شود.

لایه برداری: اپیلاسیون همچنین پوست را لایه برداری می کند و سلول های مرده پوست را از بین می برد و پوست را صاف تر می کند.
قابل اجرا در همه جا در اکثر نقاط بدن است.

معایب
دردناک: اپیلاسیون اغلب به عنوان روشی دردناک توصیف می شود، به خصوص در مناطق حساس تر بدن.
خطر عفونت: اگر به درستی انجام نشود، اپیلاسیون می تواند باعث عفونت پوست و موهای زیر پوستی شود.
موقت: موها دوباره رشد خواهند کرد، معمولاً در عرض چند هفته.
تحریک و آلرژی: این می تواند باعث تحریک پوست، قرمزی و تورم شود و برخی افراد ممکن است واکنش آلرژیک به موم داشته باشند.

لیزر موهای زائد

فواید:
نتایج ماندگارتر: لیزر موهای زائد باعث کاهش ماندگاری رشد مو می شود. پس از چندین جلسه، بسیاری از مردان کاهش قابل توجهی در مو مشاهده می کنند.
دقیق: لیزر موها را دقیقاً تا فولیکول هدف قرار می دهد و آن را به شکل دقیقی از حذف مو تبدیل می کند.
سریع: هر پالس لیزر کسری از ثانیه طول می کشد و می تواند چندین مو را به طور همزمان هدف قرار دهد.
مقرون به صرفه در دراز مدت: در حالی که هزینه اولیه می تواند بالا باشد، با گذشت زمان ممکن است مقرون به صرفه تر از اپیلاسیون یا اصلاح مکرر باشد.

معایب
پر هزینه بودن: هزینه اولیه لیزر موهای زائد در مقایسه با روش های دیگر بالا است.

جلسات متعدد مورد نیاز است: معمولاً برای دستیابی به نتایج مطلوب به جلسات متعدد نیاز دارد.
عوارض جانبی بالقوه: عوارض جانبی می تواند شامل تحریک پوست، تغییرات رنگدانه و سوختگی باشد.
برای همه پوست ها مناسب نیست: لیزر موهای زائد ممکن است برای پوست های تیره یا رنگ موهای روشن تر موثر نباشد. بر روی تضاد بین رنگ پوست و مو بهترین عملکرد را دارد.

کرم موبر چیست؟

موهای ناخواسته روی بدن یا صورت یکی از مشکلات بسیاری از زنان است. در حالی که اصلاح و اپیلاسیون محبوب ترین روش های حذف موهای زائد هستند، بسیاری از زنان کرم های موبر را بسیار موثر می دانند. انواع مختلفی از کرم ها وجود دارد، و اینکه کدام یک برای شما بهتر عمل می کند به نوع و مقدار موهایی که می خواهید بردارید، محل قرارگیری آن روی بدن، نوع پوست و بسیاری از عوامل دیگر بستگی دارد.

m/خرید موم اپیلاسیون

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

کرم های رفع موهای زائد بدون نسخه

بسیاری از کرم های موبر را می توان در قفسه های داروخانه ها یافت. اینها شامل طیف وسیعی از کرم های رفع موهای زائد هستند. این کرم ها بر روی نواحی آسیب دیده پخش می شوند، جایی که ساختار پروتئینی هر مو را تجزیه می کنند. به این معنی که وقتی کرم را می‌مالید، موها به راحتی از پوست خارج می‌شوند.
کرم موبر تیزبر از قوی ترین کرم های موجود و تولید شده در این زمینه است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت کرم موبر تیزبر با ما تماس بگیرید.
این کرم‌های رفع موهای زائد معمولاً برای رشد موهای طبیعی استفاده می‌شوند که وجود آن ها برای افراد نامطلوب هستند، مانند موهای زیر بغل، پاها یا ناحیه شرمگاهی. خانم‌هایی که موهای صورتشان بیش از حد یا ضخیم‌تر، تیره‌تر و درشت‌تر از حد معمول است، ممکن است بخواهند از کرم‌های موبر استفاده کنند.
اکثر افراد باید حداقل یک بار در هفته از این کرم های موبر استفاده کنند زیرا رشد موهای جدید را کاهش نمی دهند. هنگامی که یک کرم موبر بدون نسخه را انتخاب می کنید، مطمئن شوید که بسته را به طور کامل مطالعه کرده اید، زیرا برخی از آنها به طور خاص برای موهای صورت فرموله شده اند، در حالی که برخی دیگر برای موهای ناخواسته ناحیه تناسلی در نظر گرفته شده اند.

ممکن است به این کرم ها واکنش آلرژیک داشته باشید، بنابراین توصیه می شود قبل از برداشتن موهای زائد گسترده، ابتدا ناحیه کوچکی از بدن یا صورت خود را آزمایش کنید. البته این کرم ها دارای عوارض جانبی بالقوه ای مانند تحریک پوست، حساسیت، خشکی و خارش نیستند اما بهتر ابتدا تست شود.

روش های دیگر حذف موهای زائد چیست؟

موهای زائد صورت و بدن را می توان به روش های دیگری از بین برد:
اصلاح
سفید کردن
اپیلاسیون، نخ یا کندن
الکترولیز: سلول های موی شما با استفاده از برق از بین می روند. این کار موهای زائد را برای همیشه از بین می برد، اما ممکن است جلسات زیادی در مدت زمان طولانی طول بکشد و همچین بسیار گران باشد.
لیزر موهای زائد: مو با استفاده از پرتوهای قدرتمند نور از بین می رود. باز هم، این ممکن است چندین ماه جلسات طول بکشد.
نور پالس شدید (IPL): شبیه به لیزر موهای زائد است، اما از طول موج های مختلف نور به جای یک طول موج استفاده می کند.
برخی از انواع قرص های ضد بارداری

خرید موم اپیلاسیون

این یک واقعیت ناگوار در زندگی است که با افزایش سن، موها را از دست می‌دهیم و یا موهای نازک‌تری داریم، چه مرد و چه زن. هر روز مقداری مو از دست می‌دهیم، چه هنگام حمام، برس زدن، خشک کردن یا حالت دادن. طبق گزارش پزشکان، دو سوم مردان بالای 35 سال علائم ریزش مو را نشان می دهند. اگرچه ریزش مو در مردان برجسته تر است، اما ریزش مو وضعیتی است که زنان را به طور کلی از دهه 50 تا 60 سالگی تحت تاثیر قرار می دهد. با این حال، انواع مختلفی از ریزش مو وجود دارد.

آلوپسی آره آتا یک بیماری شایع است که باعث ریزش مو ناشی از التهاب می شود. این بیماری با تکه های ریزش مو کاملاً مشخص می شود که می تواند به ریزش کامل مو از پوست سر (آلوپسی توتالیس) یا حتی در کل بدن در شدیدترین موارد (آلوپسی یونیورسالیس) منجر شود. اغلب، بیماران جوان هستند، بنابراین بار بیماری قابل توجه است، و به طور شگفت‌انگیزی منجر به تأثیرات شدید بر کیفیت زندگی و عزت نفس بیمار می‌شود.

آلوپسی آره آتا به عنوان یک بیماری خودایمنی خاص عضو در نظر گرفته می شود که ناشی از از دست دادن امتیاز ایمنی فولیکول مو است، بنابراین درمان ها عمدتاً سرکوب کننده سیستم ایمنی هستند. بنابراین یافتن درمان‌های جدید برای این بیماری و بهبود اثربخشی شرایط موجود از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

آلوپسی آندروژنیک

در مردان، این وضعیت به طور کلی به عنوان طاسی با الگوی مردانه شناخته می شود، اما می تواند زنان را نیز تحت تاثیر قرار دهد و به عنوان ریزش موی شایع، مزمن و پیشرونده تعریف می شود.

آلوپسی آندروژنتیک با کوچک کردن فولیکول‌های مو مشخص می‌شود و به تدریج باعث تبدیل موهای انتهایی به موهای زائد می‌شود که منجر به کاهش تدریجی تراکم مو در پوست سر می‌شود. این بیماری تا 80 درصد از مردان قفقازی و 40 درصد از زنان را مبتلا می کند. فراوانی آن با افزایش سن افزایش می یابد، علیرغم این واقعیت که ممکن است در سن بلوغ شروع شود.

تعدادی از محصولات به عنوان درمان ریزش مو پیشنهاد شده است. درمان های دارویی که به طور خاص توسط سازمان غذا و دارو تایید شده است به ماینوکسیدیل و فیناستراید محدود می شود.

 

اگرچه تستوسترون مستقیماً روی بسیاری از بافت‌ها تأثیر می‌گذارد، برخی از اثرات مطلوب آن تا زمانی که به آندروژن دیگری، در این مورد، دی هیدروتستوسترون تبدیل نشود، رخ نمی‌دهد. DHT یک هورمون خاص است که مسئول طاسی الگوی مردانه و زنانه است.

DHT بر روی پوست (گاهی اوقات باعث ایجاد آکنه) و روی فولیکول‌های مو می‌شود و موها را روی سینه می‌گذارد اما اغلب آن‌ها را از روی پوست سر می‌گیرد. طاسی با الگوی مردانه یک چیز است، بیماری پروستات کاملاً چیز دیگری، اما DHT همچنین رشد سلول های پروستات را تحریک می کند و در نوجوانی رشد طبیعی ایجاد می کند اما در بسیاری از مردان مسن به هیپرپلازی خوش خیم پروستات کمک می کند.

مقالات پیشنهادی:

موبر بدون بو

استفاده از پودر موبر

واجبی بدون بو

بهترین پودر موبر بدون بو

پودر موبر سنتی تیزبر

 

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

بازگشت به اصول اولیه ریزش مو

ریزش طبیعی روزانه کمتر از 100 تار مو در روز است و به طور معمول با موهای جدید و ضخیم جایگزین می‌شود. به طور معمول، این چرخه تولید مو در طول زندگی فرد ادامه خواهد داشت.

با افزایش سن، مو نازک‌تر می‌شود (موهای متوسط یا مینیاتوری شده) و چرخه رشد در جایگزینی موهای از دست رفته موفقیت‌آمیز نیست. با این حال، ریزش مو می تواند با روند پیری و همچنین عوامل دیگری از جمله استرس، بیماری، تغییرات هورمونی، عوارض جانبی داروها یا حتی حالت دادن بیش از حد مو، مانند اکستنشن مو، مرتبط باشد. آنها ممکن است با چرخه نابجای فولیکول مو و تغییرات در مورفولوژی فولیکول مو بر تولید مو تأثیر بگذارند و آن را مهار کنند که در برخی موارد منجر به تخریب فیزیکی فولیکول مو می شود.

مو ساختار بسیار پیچیده ای است که از چندین سلول و گونه های شیمیایی مختلف تشکیل شده است. ریشه در زیر سطح پوست قرار دارد و در داخل یک فولیکول مو محصور شده است که به نوبه خود کاملاً در بافت همبند محصور شده و به عنوان واحد تولید مو عمل می کند.

هسته هر فولیکول مو فیبر مو است که از انواع مختلفی از سلول های اپیتلیال تشکیل شده است.

جزء اصلی فیبر مو کراتین است، یک زنجیره طولانی از اسیدهای آمینه که اسکلت سلولی تمام سلول های اپیدرمی را تشکیل می دهد. تحقیقات ثابت کرده است که دوام و مقاومت فیبر مو در برابر تخریب تحت فشارهای محیطی ناشی از مقدار زیاد گوگردی است که از اسید آمینه - سیستئین - در فیبر مو به دست می‌آید. گوگرد موجود در مولکول‌های سیستئین در پروتئین‌های کراتین مجاور، پیوندهای شیمیایی دی سولفید را تشکیل می‌دهد که بسیار قوی هستند و شکستن آنها بسیار دشوار است.

 

این سلول ها با پاپیلای پوستی که در پایه فولیکول مو قرار دارد در تماس هستند. پاپیلای پوستی از جریان خون تغذیه می شود، که مواد مغذی را برای تولید موهای جدید حمل می کند و نقش اساسی در تقویت و حفظ رشد مو دارد.

در شرایط عادی، رشد مو در هر فولیکول مو از یک چرخه متشکل از سه مرحله اصلی پیروی می کند: آناژن (مرحله رشد)، کاتاژن (مرحله گذار یا چرخش سریع) و تلوژن (مرحله استراحت).

تحت تأثیر پاپیلای پوستی، تمایز سلول های اپیدرمی در مرحله آناژن باعث تولید فیبر مو و محصولات مرتبط می شود. تحریک ناکافی سلول های پاپیلای پوست باعث تعلیق رشد فیبر مو و غلاف ریشه می شود. پاپیلای پوستی می تواند در درم جدا شود و فیبر مو کنده شود و منجر به ریزش مو شود.

پیشرفت های جدید در پیشگیری و یا درمان ریزش مو، نازک شدن مو و طاسی با استفاده از فاکتورهای رشد مانند پلاسمای غنی از پلاکت و عصاره سلول های بنیادی روی پوست سر رخ داده است.


© 2017; کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد شرکت تیزبر کمرد محفوظ می باشد.طراحی ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT