مقالات

انواع موم سرد|بهترین موم دائم برای اپیلاسیون

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انواع موم سرد؛ هنگامی که به اپیلاسیون موهای زائد بدن فکر می کنید، احتمالاً یک ظرف موم بخار شده را در یک سالن تصور می کنید، اما اپیلاسیون را می توان با موم سرد یا دمای اتاق نیز انجام داد.

"اپیلاسیون سرد" معمولاً شامل موم است که روی نوارهایی اعمال می شود که نیازی به گرم کردن ندارند، اگرچه احتمالاً باید نوار را بین کف دست خود بمالید تا گرم شود. نوارها به گونه ای بریده می شوند که با قسمت های مختلف بدن مانند زیر بغل، ناحیه بیکینی یا ساق پا مناسب شوند.

d/انواع موم سرد

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

اپیلاسیون سرد را می توان به راحتی در خانه انجام داد، بنابراین برای افرادی که می خواهند خود را اپیلاسیون کنند، به ویژه در مناطقی که نسبت به آن حساس هستند و یا برای کسانی که به موم داغ حساس هستند، به خوبی کار می کند.

موم های سرد

موم سرد ممکن است بهترین دوست جدید شما باشد. موم اپیلاسیون سرد مانند موم داغ بدون دمای بیش از حد گرم و ابزارهای اضافی مانند بخاری موم عمل می کند. برای بررسی بسیاری از فواید و کاربردهای این موم معجزه آسا، نگاهی به برداشت ما از بهترین موم سردی که می توانید در این فصل استفاده کنید، داشته باشید.

موم سرد یا مستقیماً از قابلمه خارج می شود و مستقیماً روی پوست قرار می گیرد یا روی یک نوار آماده می شود. این روش برای بسیاری جذاب است زیرا خطر سوختن پوست شما را از موم خیلی داغ از بین می برد. اگرچه راحت است، اما سفت تر است، و قرار دادن یک لایه نازک به طور یکنواخت می تواند مشکل باشد.

بسیاری نیز برداشتن موم سرد را دردناک تر از مومی می دانند که حرارت داده می شود. برخی حتی برای نرم کردن فرمول پخش کردن موم قبل از استفاده آسان تر است.

چگونه بهترین موم سرد را انتخاب کنم؟

در بازار انواع موم وجود دارد و شما هنگام انتخاب و خرید موم سرد، مهم است که یکی را انتخاب کنید که برای پوست شما تحریک کننده نباشد و ترجیحاً در یک کیت باشد تا تمام لوازم مورد نیاز برای انجام یک درمان موم سرد موثر را در اختیار داشته باشید. شما باید شکلی از موم سرد را انتخاب کنید که با آن راحت‌تر هستید، و حتی ممکن است بخواهید واکس‌های مختلف را آزمایش کنید تا ببینید کدامیک برای رفع موهای زائد طولانی‌مدت مؤثرتر است. اگر نوارهای از پیش واکس شده را انتخاب می کنید، می خواهید مطمئن شوید که نوارها در اندازه های مناسب برای نیازهای شما هستند. قیمت یکی دیگر از ملاحظات است، بنابراین ممکن است بخواهید قیمت ها را در گزینه های مختلف اپیلاسیون که در دسترس شما هستند مقایسه کنید.

موم سرد معمولاً به دو شکل مختلف وجود دارد: اولی یک موم سرد در شیشه یا لوله ای است که می توانید آن را روی ناحیه ای از پوست که می خواهید موهایتان را از بین ببرید پخش نمایید.سپس نوارهای پارچه را روی موم فشار می دهید. نوع دوم درمان با موم سرد در پارچه های از پیش موم شده یا نوارهای پلاستیکی است که مستقیماً روی پوست خود اعمال می کنید. در هر دو نوع درمان، نوارها را از پوست خود جدا می‌کنید و امیدواریم موهای ناخواسته شما در طول فرآیند کندن از بین بروند.

نوارهای مومی از پیش ساخته شده

نوارهای از قبل واکس شده با مقدار مناسبی از موم نرم سرد از قبل متصل شده و آماده استفاده هستند، بدون نیاز به حرارت دادن. این روش کاربرپسندترین گزینه است و برای مبتدیان توصیه می شود. نه تنها استفاده از آنها آسان است، بلکه هیچ شانسی برای قرار دادن محصول بیش از حد وجود ندارد. و بسته به میزان موهایی که در حال برداشتن هستید، یک نوار اغلب می‌تواند بیش از یک بار در هر ناحیه استفاده شود.

همیشه توصیه می شود که نوارهای موم با مالیدن آنها بین کف دست کمی "گرم" شوند، که به آنها اجازه می دهد بیشتر به مو بچسبند. نوارهای سرد به کمترین آمادگی نیاز دارند و با قطعات متحرک کمتر کل عملیات، این راحت ترین گزینه برای سفر است. مانند هر موم سرد دیگری، خطر سوختن پوست شما وجود ندارد. از نوارهای از پیش ساخته شده برای مناطق کوچکتر استفاده کنید زیرا مانند موم گرم قابل پخش نیستند.

 

اپیلاسیون سرد در مقابل گرم

موم بدن از قبل روی نوارهای موم سرد استفاده می شود، که از این نظر راحت است که قسمت آن قبلا اندازه گیری شده است، اما اگر مقدار موم روی یک نوار برای بدن شما کافی نباشد، می تواند یک اشکال باشد. در این صورت، شما فقط باید از بیش از یک نوار استفاده کنید.

موم داغ در یک گرم کننده موم یا در خانه در مایکروویو گرم می شود، معمولاً تا حدود 130 درجه فارنهایت (54 درجه سانتیگراد). به طور یکنواخت در یک لایه نازک روی ناحیه ای از بدن که می خواهید موها را بردارید اعمال می شود.

اگر موم داغ چیزی است که به عنوان موم نرم شناخته می شود، تکنسین یک نوار را روی موم قرار می دهد. اگر موم سخت باشد، بدون نیاز به نوار در جای خود سفت می شود.

فواید اپیلاسیون سرد

بدون سوختگی: یکی از مزایای موم سرد نسبت به موم داغ این است که شما در معرض خطر سوختگی شدید قرار نمی گیرید، که می تواند با موم داغ اتفاق بیفتد. موم سرد در دمای ولرم یا اتاق استفاده می شود.

کاربرپسندتر: استفاده از نوارهای موم سرد نیز برای مبتدیان آسان‌تر است، زیرا نوارها از قبل بریده شده و به شکل مناسبی هستند. فقط مطمئن شوید که موها بین ¼ تا ¾ اینچ طول دارند تا نتایج مطلوبی داشته باشید.

زمان و هزینه کمتر: آنها برای استفاده در مسافرت عالی هستند، و معمولاً نسبت به موم داغ ارزان تر هستند، به خصوص اگر به طور حرفه ای وکس داغ می کنید. همچنین کمتر کثیف و زمان‌بر است.

f/انواع موم سرد

معایب اپیلاسیون سرد

اپیلاسیون سرد روی موهای نازک مانند موهای لب بالایی یا سایر موهای صورت بهتر عمل می کند. روی موهای ضخیم ، آنقدرها موثر نیست، و ممکن است لازم باشد چندین بار آن ناحیه را بچرخانید، که می تواند منجر به تحریک پوست شود.

موم داغ معمولاً دقیق‌تر است، زیرا می‌توان آن را برای تناسب با خطوط بدن خاص پخش کرد و برای موهای کوتاه‌تر بهتر است. اگر به اندازه کافی محکم نکشید، ممکن است متوجه شوید که موم به پوست شما می چسبد.

نواحی مختلف بدن

موم موبر سرد را می‌توان در هر جایی که موم داغ انجام می‌دهید انجام داد، اگرچه روی موهای نازک‌تر که معمولاً در زیر بغل یا روی صورت و چانه یافت می‌شوند بهترین کار را دارد. می توان از آن بر روی بازوها، پاها، ناحیه بیکینی استفاده کرد.

اقدامات احتیاطی عمومی

اگرچه از نظر فنی نمی‌توانید خود را با موم سرد بسوزانید زیرا گرم نیست، اما می‌توانید پوست را تحریک کنید و احساس سوختگی داشته باشید، به خصوص اگر یک ناحیه را چندین بار اپیلاسیون کنید.

از رتینول، لایه برداری اسیدی و درمان های شیمیایی در روزهای قبل از هر نوع اپیلاسیون خودداری کنید. اگر نمی توانید چند تار موی سرسخت را با موم سرد بگیرید، بهتر است به یک متخصص مراجعه کنید.

موم سرد تقریباً به اندازه موم داغ دردناک است و می تواند منجر به برآمدگی، موهای رشد کرده یا حساسیت به نور خورشید شود، بنابراین حتماً پس از اپیلاسیون از SPF استفاده کنید.

موم سرد همچنین ممکن است باعث فولیکولیت شود، که التهاب فولیکول مو است که منجر به برآمدگی می شود.

گزینه های دیگر برای حذف موهای زائد

اگر علاقه ای به اپیلاسیون ندارید، گزینه های دیگری برای رفع موهای زائد بدن وجود دارد. در زیر می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید:

در اصلاح از تیغ جهت از بین بردن موهای بالای سطح پوست استفاده می شود. برخلاف اپیلاسیون، موها را از ریشه جدا نمی کند، بنابراین باید بیشتر اصلاح کنید.

لیزر موهای زائد یک عمل زیبایی است که در مطب انجام می شود و از فناوری لیزر برای آسیب رساندن به فولیکول های مو و جلوگیری از رشد مو استفاده می کند. این یک گزینه دائمی تر از اپیلاسیون است.

نخ زنی از یک تکه نخ واقعی در یک حرکت چرخشی برای برداشتن مو استفاده می کند. برخلاف موچین، می‌تواند همزمان بیش از یک مو را از بین ببرد، اما این کار باید فقط توسط یک متخصص آموزش دیده در یک سالن انجام شود.

شکر گذاری شبیه اپیلاسیون است، اما در عوض از ترکیبی از لیمو، آب، شکر و گاهی عسل برای کندن موها از ریشه استفاده می‌کند.

کرم‌های موبر، پیوندهای موجود در مو را می‌شکنند، که آن را به ماده‌ای تبدیل می‌کند که به راحتی می‌توان آن را پاک کرد، هرچند کرم‌های موبر می‌توانند تحریک‌کننده باشند.

می‌توانید نوارهای موم سرد را در اکثر داروخانه‌ها یا فروشگاه‌های لوازم آرایشی بخرید و این روش را در خانه انجام دهید، یا می‌توانید برای وکس سرد به سالن بروید. همه سالن‌ها موم سرد ارائه نمی‌دهند، زیرا موم داغ بیشتر در سالن‌ها استفاده می‌شود.

موم های سرد مختلف ممکن است شامل مواد مختلفی مانند عطرها باشد که ممکن است پوست را تحریک کند. اگر می دانید پوست شما حساس است، ممکن است بخواهید یک درمان با موم سرد بدون عطر را انتخاب کنید. گزینه دیگر انجام یک "تست پچ" است که در آن موم را روی بخش کوچکی از پوست آزمایش می کنید تا ببینید آیا باعث ایجاد واکنش می شود یا خیر. اگر این کار را کرد، می دانید که از آن نوع خاصی از موم موبر استفاده نکنید و می توانید یکی را انتخاب کنید که برای پوست شما ملایم تر است.

همه آرزوی داشتن پوستی صاف ابریشمی را دارند. این دلیل اصلی است که دختران از قدیم به سمت اپیلاسیون می روند. این روندی است که به شما کمک می کند تا هر نوع لباسی را بدون هیچ خجالتی بپوشید. امروزه، مردان نیز به دنبال انواع موم برای اپیلاسیون هستند.

اگر استفاده از موم اپیلاسیون روشی است که برای از بین بردن سریع و موثر موهای زائد استفاده می کنید، ممکن است با درد و زحمت استفاده از واکس معمولی بیگانه نباشید. به دنبال جایگزینی بی دردسرتر و بدون دردسر هستید؟ ما محصول مناسبی را برای شما داریم که در این لیست از بهترین واکس سرد ارائه شده است.

انتخاب انواع موم سرد ممکن است بهترین دوست جدید شما باشد. موم سرد مانند موم داغ بدون دمای بیش از حد گرم و ابزارهای اضافی مانند بخاری موم عمل می کند. برای بررسی بسیاری از فواید و کاربردهای این موم معجزه آسا، نگاهی به برداشت ما از بهترین موم سردی که می توانید در این فصل استفاده کنید، داشته باشید.

این نوع موم سرد برای انواع پوست ایده آل است و در مقایسه با موم داغ باعث ایجاد حداقل التهاب یا بدون التهاب می شود. موم سرد که با مواد مختلفی تهیه شده است، می تواند با آلوئه ورا دم کرده یا یک فرمول اولیه از شکر و مرکبات باشد.

اگر هنوز در مورد نحوه انتخاب انواع موم مناسب برای پوست خود سردرگم هستید، در اینجا لیست دستچین شده ما از بهترین موم سرد برای رفع موهای زائد در این فصل آمده است.

 

d/انواع موم سرد

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

چگونه بهترین واکس سرد را برای شما انتخاب کنیم؟

خرید موم سرد یک جایگزین راحت و معقول برای موم داغ است و به همان اندازه کار می کند.

 

فرمول و مواد تشکیل دهنده

در اینجا، ما محصولاتی را اضافه کرده‌ایم که حاوی مواد ایمن و سازگار با پوست هستند مانند کره شی، لیمو، عسل، آلوئه ورا، روغن بادام و غیره. تمام این مواد برای تغذیه و محافظت از پوست در هنگام اپیلاسیون کار می کنند.

 

اثربخشی

این محصولات موم سرد به همان اندازه موم داغی که در سالن دریافت می کنید کار می کنند. آنها به راحتی پخش می شوند، بدون درد، و بدون آشفتگی نسبت به موم معمولی هستند. شما بلافاصله پس از استفاده از این محصولات پوستی تمیز، صاف و براق خواهید داشت، زیرا آنها ادعا می کنند که حتی کوچکترین موها را از بین می برند.

 

موم سرد بهتر است؟

بله، موم سرد بسیار راحت‌تر و کاربرپسندتر از موم داغ است که آن را به گزینه‌ای مناسب برای افراد مبتدی یا افرادی که دوست دارند موهای خود را در خانه اپیلاسیون کنند تبدیل می‌کند.

اپیلاسیون یک راه حل کامل برای رفع موهای زائد است که هم برای آقایان و هم برای خانم ها مناسب است. مردم تمایل دارند از مزایای اپیلاسیون لذت ببرند زیرا ماندگاری آنها نسبت به سایر انواع دیگر از بین بردن موهای زائد بیشتر است. اما می دانیم که اگر تازه کار اپیلاسیون هستید، احتمالاً سؤالات زیادی دارید. این راهنمای کامل برای اپیلاسیون هر چیزی را که باید بدانید را پوشش می دهد.

 

انواع اپیلاسیون و نحوه عملکرد اپیلاسیون

اپیلاسیون با برداشتن مو از ریشه کار می کند. تا زمانی که این کار به صورت حرفه ای انجام شود، اکثر افراد می توانند موم داشته باشند و از مزایای آن بهره مند شوند.

دو نوع اصلی موم وجود دارد: موم داغ (هم موم داغ و هم موم نواری) و موم سرد. سپس هر کدام از این ها در رایحه ها و رنگ های متفاوتی می آیند.

 

موم داغ چیست؟

موم داغ همانطور که از نامش پیداست مومی است که بین 40 تا 50 درجه سانتیگراد گرم می شود. سپس با استفاده از یک کاردک چوبی روی پوست اعمال می شود. درمانگر قبل از برداشتن مستقیم موم به همراه موها منتظر می ماند تا موم خنک و سفت شود.

یک نوع موم داغ موم نواری است. مجدداً موم داغ روی ناحیه تحت درمان اعمال می شود. سپس درمانگر یک نوار یکبار مصرف را روی موم می‌کشد و سپس منتظر می‌ماند تا خنک شود. پس از خنک شدن، درمانگر نوار را برمی دارد و موم و مو را با خود می آورد.

گرما و ضخامت موم داغ به این معنی است که منافذ کمی بیشتر باز می شوند و موم در از بین بردن همه موها در یک حرکت موفق تر است.

موم داغ در مقابل موم نواری: یک بحث طولانی مدت در مورد موم داغ در مقابل موم نواری وجود دارد و اینکه کدام بهتر است. هر دو، اگر به صورت حرفه ای انجام شوند، می توانند منجر به یک پوشش استثنایی بدون مو شوند. متوجه شدیم که بستگی به ناحیه ای دارد که اپیلاسیون می شود و ترجیح مشتری. به طور معمول، موم نواری برای نواحی بزرگ مانند پاها، پشت و بازوها، جایی که پوست نیز حساسیت کمتری دارد، عالی است. موم داغ برای نواحی حساس و جاهایی که موها ضخیم تر هستند مانند ناحیه بیکینی خوب است.

 F/انواع موم سرد

موم سرد چیست؟

موم سرد روی نوارهایی می آید که از قبل برای ناحیه خاصی از بدن مانند لب بالایی شکل گرفته اند. آنها قبل از کشیده شدن روی ناحیه اعمال می شوند. اینها معمولاً برای اپیلاسیون خانگی استفاده می شوند، اما کارایی کمتری دارند و اغلب باید چندین بار تکرار شوند.

برخی از افراد هستند که ما به آنها توصیه می کنیم روش متفاوتی از حذف موهای زائد را انتخاب کنند. افرادی که از پوست حساس، هموفیلی و دیابت رنج می برند باید گزینه های مختلفی را انتخاب کنند. اگر در حال حاضر دچار آفتاب سوختگی، بثورات پوستی یا هر بیماری مسری پوستی هستید، باید صبر کنید تا یک بار دیگر پوستتان سالم شود. اگر تحت درمان الکترولیز هستید، از اپیلاسیون در همان ناحیه خودداری کنید. بعداً در این راهنما درباره اپیلاسیون در دوران بارداری و در دوران قاعدگی صحبت خواهیم کرد.

 

اپیلاسیون چقدر طول می کشد؟

مدت زمان ماندگاری اپیلاسیون به ناحیه بدن و سرعت رشد موهای شما بستگی دارد. به عنوان مثال وقتی مشتریان می پرسند که اپیلاسیون پا چقدر طول می کشد، ما معمولاً توصیه می کنیم که تا شش هفته منتظر پاهای صاف باشند. برای واکس های بیکینی، معمولاً سه تا چهار هفته طول می کشد.

پس از انجام درمان اپیلاسیون، خواهید دانست که مدت زمان ماندگاری موم شما چقدر است و می‌خواهید چه مدت برای درمان جدید رزرو کنید. اینکه هر چند وقت یک‌بار باید اپیلاسیون انجام دهید یک تصمیم فردی است، اما درمانگران اپیلاسیون ما متوجه می‌شوند که مشتریان 4 تا 6 هفته بین درمان‌ها منتظر می‌مانند.

 

آیا اپیلاسیون ضرر دارد؟

اپیلاسیون شامل کشیدن مو از ریشه است، بنابراین نسبت به سایر روش های رفع موهای زائد دردناک تر است. با این حال، این به چند چیز بستگی دارد و اکثر مشتریان ما می گویند که ناراحتی که احساس می کنند با گذشت زمان بهبود می یابد، به سرعت ناپدید می شود و برای پرداخت هزینه ارزش آن را دارد. و همین طور میزان ناراحتی که فرد تجربه می کند نیز به مهارت و تجربه درمانگر بستگی دارد.

یک نکته خوب این است که در صورت امکان، حدود 45 دقیقه قبل از درمان، ایبوپروفن مصرف کنید.

 

آیا می توانید موم را برای پریود خود انجام دهید؟

شما می توانید موم را در پریود خود دریافت کنید. با این حال، توصیه می کنیم آن را برای بیش از چند روز قبل از زمان خود در ماه برنامه ریزی کنید. این به این دلیل است که پوست شما در طول قاعدگی حساس تر است و بنابراین احساس ناراحتی بیشتری می کند.

 Z/انواع موم سرد

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

اپیلاسیون در دوران بارداری

به همین دلیل، زنان ممکن است بخواهند در نظر بگیرند که آیا رژیم معمول اپیلاسیون آنها باید در دوران بارداری ثابت بماند یا خیر. می تواند انجام دهد و اپیلاسیون در دوران بارداری معمولا بی خطر است، اما افزایش هورمون ها و جریان خون می تواند پوست شما را حساس تر کند.

 

چه نواحی را می توان اپیلاسیون کرد؟

شما می توانید لیست کاملی از مناطقی از بدن را که میتوان با انواع موم اپیلاسیون کرد را در اینجا بیابید. اینها شامل لب بالایی، چانه، ابرو، زیر بازو، نیمه پا، ساق کامل و بازو می شود.

 

مقالات پیشنهادی :

استفاده از پودر موبر

موبر بدون بو

آماده شدن برای اپیلاسیون

اگر تصمیم گرفته اید که می خواهید یک موم داشته باشید، احتمالاً سؤالات زیادی در مورد چگونگی آماده شدن برای آن دارید.

یک درمانگر زیبایی حرفه ای و ماهر را انتخاب کنید. این بدان معنا نیست که شما باید در سالن شرکت کنید. احتمالاً با انجام موم در خانه خود احساس راحتی و راحتی بیشتری خواهید داشت.

آمادگی زیادی لازم نیست. به سادگی تمیز باشید و درمانگر شما به شما توضیح خواهد داد که چه کاری باید انجام دهید. برخی از مشتریان دوست دارند چند روز قبل از موم، ناحیه مورد نظر را لایه برداری کنند تا نتایج را بهبود بخشد و موهای رشد کرده را از بین ببرند.

 

طول مو برای اپیلاسیون چقدر است؟

یکی از واقعیت های ناامید کننده در مورد اپیلاسیون این است که موها باید طول خاصی داشته باشند تا نتیجه خوبی داشته باشند. معمولاً توصیه می‌کنیم موها حدود 3-5 میلی‌متر باشند: تقریباً طول یک دانه برنج. با موهای کوتاه تر، دستیابی به یک پوشش کامل دشوار است.

 

چه چیزی موم سرد را متفاوت می کند؟

اپیلاسیون، یکی از روش‌های رفع موهای زائد ، شامل کندن موها در فولیکول‌ها، نیمه دائمی کردن آن‌ها و حدود 4 تا 6 هفته طول می‌کشد تا موها دوباره رشد کنند. تفاوت اصلی بین دو نوع موم بدن در درجه حرارت است. موم سرد نیازی به منبع گرما ندارد و می توان آن را در دمای اتاق استفاده کرد، در حالی که موم داغ برای قابل کنترل شدن باید گرم شود.

موم سرد بیشتر برای موهای نازک و همچنین افرادی که به گرما حساس هستند مناسب است. انجام آن در خانه آسان است، بر خلاف موم داغ، که در آن انجام آن توسط یک متخصص ایمن تر است. شما به راحتی می توانید مقدار مناسب را بدون ایجاد آشفتگی زیاد پخش کنید زیرا مانند موم داغ جامد نمی شود. موم سرد همچنین برای مسافرت مناسب است، زیرا نیازی به پیدا کردن یا آوردن تجهیزات گرمایشی با خود ندارید.

 

اگر پوست حساسی دارید واکس شکر را امتحان کنید

اگر از علاقه مندان به اپیلاسیون هستید، به احتمال زیاد نام اپیلاسیون یا شکرک زدن را شنیده اید. این روش دیگری برای اپیلاسیون است که فقط از سه ماده تشکیل شده است. آب و شکر و لیمو را با هم حرارت دهید تا به صورت خمیر درآید. برخی از گونه ها دوست دارند از عسل استفاده کنند اما این فقط یک امتیاز اضافی است.

شکرگذاری با استفاده از خمیر شکر خنک شده روی مناطقی که برای از بین بردن موها نیاز دارید انجام می شود و در آن از نوارهای مومی استفاده نمی شود. این برای افرادی که پوست حساسی دارند ایده آل است زیرا فقط حاوی مواد طبیعی است، در واقع، حتی می توانید خودتان آن را در خانه انجام دهید.

 

یک موم سرد را انتخاب کنید که از مواد ملایم و حداقل تشکیل شده باشد

هنگام اسکن واکس های سرد موجود به صورت آنلاین، یکی از موارد کلیدی که باید به دنبال آن باشید لیست مواد تشکیل دهنده است. اگر پوست حساسی دارید، بهترین گزینه موم های شکر است زیرا حاوی کمترین مواد طبیعی هستند. معمولاً آنها فقط از قند، مرکبات یا اسیدهای میوه و گاهی اوقات آب تشکیل شده اند.

برای فواید ضد باکتری، مرطوب‌کننده، تسکین‌دهنده و ضد التهابی، از موم‌های سرد حاوی مواد طبیعی مانند آلوئه ورا و روغن کرچک استفاده کنید.

از طرف دیگر، برای محصولاتی که دارای ترکیبات و مواد شیمیایی افزوده بیشتری هستند، مطمئن شوید که از نظر پوست تست شده و برند آن شناخته شده است. برای اطمینان، می توانید در مورد محصولاتی که با پوست شما سازگار هستند و اگر موادی وجود دارد که باید در موم سردی که قصد خرید آن را دارید اجتناب کنید، با یک متخصص پوست مشورت کنید.

 g/انواع موم سرد

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

 

موم های سرد طراحی شده برای صورت و بدن شما را برای تطبیق پذیری در نظر بگیرید

بیشتر اوقات، موم های سرد برای هر قسمت از بدن از جمله پاها و بازوها مناسب هستند. با این حال، مواردی وجود دارند که فقط برای نواحی ظریف مانند صورت، ناحیه بیکینی و زیر بغل مناسب هستند. در این مورد، برچسب روی بسته بندی یا توضیحات موجود در لیست را بخوانید تا مشخص کنید که موم سرد در چه مناطقی قابل استفاده است.

برای به دست آوردن بهترین نتیجه، یک موم سرد تهیه کنید که هم برای بدن و هم برای صورت قابل استفاده است. انجام چنین کاری قطعاً از طرف شما کارآمد است زیرا داشتن یک محصول همه جانبه می تواند در زمان و هزینه شما از مرور و خرید واکس های سرد جداگانه برای مناطق خاص صرفه جویی کند.

 

برای یک تجربه با  بهترین موم اپیلاسیون بدون دردسر، بررسی کنید که آیا موم سرد دارای هر گونه مواد است یا خیر

برای یک تجربه اپیلاسیون بدون دردسر، بررسی کنید که آیا موم سرد دارای اجزاء است یا خیر

به غیر از موم ها یا نوارهای موم سرد، کیت های اپیلاسیون وجود دارد که شامل هر یک یا همه موارد زیر می شود: اپلیکاتورهای چوبی یا کفگیر، نوارهای پارچه ای، ژل تسکین دهنده و ورق های پاک کننده پس از اپیلاسیون. با این اضافات، نیازی نیست که هر کالا را جداگانه خریداری کنید. اما اگر از قبل تجهیزات فوق را دارید، یک بسته یا موم سرد برای شما مفید است.

چه فقط موم سرد یا کیت کامل آن را بخرید، همیشه باید یک دفترچه راهنمای دستورالعمل وجود داشته باشد تا شما را در زمینه آماده سازی پوست، در حین اپیلاسیون و مراقبت های بعدی راهنمایی کند. این را می‌توانید روی جلد بسته‌بندی، به‌عنوان یک برگه کاغذ در داخل کیت یا جعبه و در توضیحات فهرست محصول پیدا کنید. این به ویژه برای کسانی که مبتدی هستند یا اگر دستورالعمل خاصی وجود دارد مفید است.

مقالات پیشنهادی :

ترکیبات پودر موبر

بهترین پودر موبر بدون بو

واجبی بدون بو

نوارهای مومی آماده استفاده

از موهای زائد بدن خود خسته شده اید؟ یا اینکه باید یک روز در میان با تیغ  بدن خود را اصلاح کنید؟ انجام دادن روش اپیلاسیون به شما کمک می کند تا آن پوست ابریشمی صاف را به راحتی بدست آورید.

روش های مختلفی برای اپیلاسیون نیز وجود دارد. سالن ها زیبایی برای اپیلاسیون معمولا از اپیلاسیون داغ جهت از بین بردن موهای زائد استفاده می کنند. موم گرم شده بر روی پوست بدن زمانی که موم کمی گرم و روان است ، مالیده می شود. سپس بر روی موم نواری گذاشته می شود و موها با توسط این نوار اپیلاسیون برداشته می شوند. در اپیلاسیون سرد از نوارهایی که با موم بر روی آنها پوشیده شده است که از این موم ها در دمای اتاق جهت از بین بردن موهای زائد استفاده می شود.

 

چرا از نوارهای موم سرد استفاده کنیم؟

اپیلاسیون داغ کامل نیست. نه تنها کثیف و ناراحت کننده است، بلکه ممکن است در صورت گرم شدن بیش از حد موم باعث سوختگی شود. همچنین، این روشی نیست که هنگام اپیلاسیون در خانه رعایت شود. در مقایسه، اپیلاسیون سرد گزینه بهتری است. با این حال، هر دو روش اپیلاسیون نباید در مناطقی مانند واژن استفاده شوند.

محصولات شرکت تیزبر کمرد یک راه حل بسیار مناسب اپیلاسیون در قالب نوارهای مومی آماده به کار برای دوستداران اپیلاسیون به ارمغان می آورد. سازگار برای انواع پوست های نرمال ، خشک و همچنین پوست حساس. نوارهای موم سرد آماده برای استفاده شرکت تیزبر کمرد بدون دردسر موهای کوتاه 1.5 میلی متری را از جا می کند  و یک  پوست زیبا و صاف را به مدت 4 هفته به شما هدیه می دهد که همگی در راحتی و آسایش خانه شما است.

 

مزایای نوارهای موم سرد:

نوارهای موم سرد  تیزبر کمرد با موم پوشیده شده است و نیازی به حرارت دادن جداگانه نیست.

نوارهای موم سرد تیزبر کمرد راه حلی آسان و راحت برای از بین بردن موهای زائد در قسمت های قابل مشاهده بدن ارائه می دهد. شما حتی می توانید در آسایش و حریم خصوصی منزل خود ، بدن خود را اپیلاسیون کنید.

نوارهای موم سرد تیزبر کمرد - راه حل کامل از بین بردن موهای زائد.

نوارهای موم سرد تیزبر کمرد در یک جعبه بسته بندی شده است که حاوی نوارهای موم سرد، دستمال مرطوب پاک کننده پوست برای حذف موم اضافی و یک جزوه دستورالعمل است. هر نوار مومی یک زبانه جهت کشیدن آسان دارد و حداقل سه بار می توان  قبل از اینکه چسبندگی آن از بین برود از آن استفاده کرد. همینطور می توانید نوار های مومی را به اندازه دلخواه  خود برای اپیلاسیون در قسمت هایی مختلف بدن مثل  ناحیه بیکینی و زیر بغل ببرید.

بهترین چیز در مورد اپیلاسیون سرد این است که نتایجی مشابه با اپیلاسیون گرم ارائه می دهد، منهای ناراحتی ، آشفتگی و از دست دادن زمان. تنها محدودیت این است که نمی توانید از آن برای صورت، سینه، پشت و شانه ها یا اپیلاسیون ناحیه تناسلی و واژن استفاده کنید.

 s/انواع موم سرد

نکات ایمنی استفاده از موم اپیلاسیون

بسته بیرونی را برای تمام اقدامات احتیاطی و دستورالعمل ها قبل از استفاده نگه دارید. مناسب برای استفاده در پاها ، بازوها ، زیر بغل و خط بیکینی. برای استفاده روی سر ، صورت ، چشم ها ، بینی ، گوش ها ، اطراف مقعد ، اندام تناسلی و نوک سینه ها یا هر قسمت دیگر بدن مناسب نیست. اگر بر روی پوست بدن خود رگ های واریسی ، اسکار پوستی ، خال ها ، پوست های لکه دار ، شکسته ، پوست تحریک شده ، حتی پوست آفتاب سوخته یا روی پوستی که در گذشته واکنش نامطلوب به موم داشته است از کرم های موبر استفاده نکنید. به یاد داشته باشید که بین جلسات حذف موهای زائد 3 روز فاصله بگذارید. اگر از داروهایی استفاده می‌کنید که می‌تواند روی پوست تأثیر بگذارد یا اگر از اختلالات پوستی رنج می‌برید، قبل از استفاده با پزشک خود مشورت کنید. اپیلاسیون برای افراد مسن، دیابتی ها یا افرادی که رتینوئیدهای خوراکی مصرف می کنند مناسب نیست. اگر قبلا اپیلاسیون نکرده اید، توصیه می کنیم با از بین بردن موهای پاها شروع کنید. فقط زمانی که تجربه دارید، به قسمت های حساس زیر بغل و خط بیکینی بروید. طول مو باید بین 2 تا 5 میلی متر باشد. اگر مو بلندتر است، قبل از اپیلاسیون با قیچی کوتاه کنید تا از ناراحتی و آسیب به پوست هنگام اپیلاسیون جلوگیری کنید. قبل از استفاده مطمئن شوید که پوست شما خشک، تحریک نشده و فاقد کرم، روغن یا دئودورانت است. قبل از هر بار استفاده، واکنش پوست خود را با اعمال و برداشتن محصول در قسمت کوچکی از ناحیه ای که می خواهید درمان کنید، با پیروی از دستورالعمل های استفاده آزمایش کنید. اگر بعد از گذشت 24 ساعت زمان هیچ مورد واکنش منفی بر روی پوست ظاهر نشد، می توانید مصرف را ادامه دهید. اگر در حین استفاده احساس سوزش یا سوزن سوزن شدن کردید، بلافاصله محصول را با استفاده از پشت نوار استفاده شده، دستمال مرطوب پرفکت فینیش یا روغن بچه بردارید و سپس با آب سرد کاملاً بشویید. اگر احساس سوزش ادامه داشت، به دنبال مشاوره پزشکی باشید. پوست ممکن است برای مدت کوتاهی پس از استفاده حساس تر شود، بنابراین از خاراندن خودداری کنید. پس از استفاده، توصیه می کنیم 24 ساعت قبل از استفاده از ضد تعریق، هر محصول معطر، استفاده از تجهیزات برنزه کردن مصنوعی، شنا یا آفتاب گرفتن صبر کنید. اگر دستمال مرطوب ندارید می توانید از روغن بچه هم استفاده کنید. برای حذف موم از آب، صابون یا الکل استفاده نکنید. دور از دسترس کودکان نگه دارید. در صورت بلع، فوراً به پزشک مراجعه کنید و بسته بیرونی را نشان دهید. و اگربا چشم تماس پیدا کرد ، باید فوراً با آب زیاد چشم خود را بشویید و به پزشک مراجعه کنید. اپیلاسیون برای زنان باردار مناسب است اما ممکن است باعث کبودی شود.

مقالات پیشنهادی :

نوره تیزبر

ترکیبات پودر موبر

نوره اصل

نحوه استفاده صحیح از بهترین موم

واکس های حرفه ای می توانند کارهای زیادی جهت بهبود تجربه در سالن های زیبایی برای شما انجام دهند. مزایایی مانند خاصیت ارتجاعی و نقطه حرارت پایین می‌تواند احساسات درد را  قابل تحمل کنند.

 

داشتن پوست نرم از مزایای استفاده از بهترین موم است

محصولات ما نقاط ضعف فرمول های موم عمومی را حذف می کنند. بسیاری از موم‌های ما در دمای پایین ذوب می‌شوند تا سوختگی را کاهش دهند، برخی دیگر هم برای موم‌های بدن و هم برای موم‌های صورت مناسب هستند. موم‌های نرم ما می‌توانند در حین کار روی موهای کوتاه‌تر نیز مؤثر باقی بمانند و حداکثر کارایی را فراهم کنند و چسبندگی باقی مانده روی پوست پس از برداشتن را کاهش دهند.

بهترین محصولات مومی فواید متعددی را برای حفظ ظاهر جوان پوست ارائه می‌کنند و تیزبر کمرد فرمول‌های خود را با ترکیبات مناسب برای اطمینان از رضایت‌بخش‌ترین نتایج تولید می‌کند. وکس‌های حرفه‌ای بهترین گزینه برای رفع موهای زائد هستند، اما انتخاب‌ها و مهارت‌های متخصص زیبایی نیز برای بهترین استفاده از تمام خواص موم ضروری است.

 

نحوه جلوگیری و درمان عوارض جانبی اپیلاسیون

ابزارهای لازم برای اپیلاسیون درمان های رفع موهای زائد نیاز به مراقبت و توجه دارد. یک حرکت اشتباه می تواند راه را برای موهای رشد کرده و سایر مشکلاتی که تنها در طول دوره مراقبت پس از درمان آشکار می شوند، باز کند. همراه با موثرترین فرمول ها و لوازم جانبی، درمان با موم باید شامل ابزارهایی برای جلوگیری از عوارض جانبی ناخواسته باشد.

واکس های حرفه ای به گونه ای طراحی شده اند که با مهارت های شما به عنوان یک متخصص زیبایی مطابقت داشته باشند، حذف موهای بدن در قسمت های مختلف بدن را ساده کرده و ناراحتی مشتری را کاهش می دهند. آنها نقطه شروع عالی برای اطمینان از تجربه ایمن اپیلاسیون هستند، اما آنها دارایی در اختیار شما برای جلوگیری از آسیب پوست هستند.

 

واکنش آلرژیک به اپیلاسیون

خارش و سوزش: احساس خارش روی پوست بلافاصله پس از کندن موم طبیعی است. با این حال، با حرکت موثر همراه با درمان، تحریک اولیه باید به تدریج کمتر شود. خارش باقی مانده در فاصله زمانی بین 12 ساعت اول پس از موم کاملاً از بین می رود. اگر ناراحتی باقی بماند، ممکن است با مشکل جدی تری دست و پنجه نرم کنید.

قرمزی و یا تورم: قرمزی و تحریک معمولا دست به دست هم می دهند. اگر فرد ناحیه مورد نظر را خراش دهد یا باعث ایجاد اصطکاک روی پوستی شود که به تازگی اپیلاسیون شده است، ماندگاری قرمزی و تورم بیشتری خواهند داشت. تورم  زمانی انتظار می رود زیرا منافذ پس از کنده شدن موها خالی می مانند. به همین دلیل است که پوست نیاز به مراقبت بیشتری دارد، یا ممکن است تورم تا حد عفونت افزایش یابد.

عفونت های پوستی: این عفونت ها زمانی ایجاد می شوند که میکروب ها و باکتری ها با منافذ باز تماس پیدا کنند. تماس پوست به پوست می تواند باعث عفونت شود، همچنین کاردک ها و سایر ابزارهای اپیلاسیون در صورتی که از قبل ضدعفونی نشده باشند. اولین نشانه‌های عفونت روی پوست ظاهر می‌شود (قرمزی، تورم)، اما اگر مشکل درمان نشود، می‌تواند منجر به ترک‌های پوستی ، درد شدید، تب و زخم‌های طولانی‌مدت شود.

آفتاب سوختگی: این اتفاق زمانی می افتد که پوست بلافاصله پس از وکس در معرض نور خورشید قرار می گیرد. پوست پس از جدا شدن از لایه بیرونی خود به اشعه ماوراء بنفش و دمای بالا حساس تر می شود.

واکنش های آلرژیک: یک واکنش آلرژیک بسته به فرد می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. برخی از افراد دچار آکنه یا احساس سوزش در ناحیه آسیب دیده می شوند. واکنش آلرژیک رایج زمانی است که پوست به رزین (یک ماده فعال در فرمول های سنتی موم) حساسیت دارد. یک واکنش آلرژیک همچنین می تواند از برخی مواد طبیعی موجود در محصولات قبل و بعد از موم یا عطرهای مصنوعی ناشی شود.

 S/انواع موم سرد

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

درمان و پیشگیری از عوارض اپیلاسیون

اول از همه، یک سرویس واکس حرفه ای همیشه ایمن تر از اپیلاسیون خانگی خواهد بود. زیبایی‌شناسان می‌دانند که چگونه شیوه‌های خود را با عوامل مختلف، مانند تحمل درد مشتری و میزان مو در هر قسمت از بدن، تطبیق دهند. واکس‌های حرفه‌ای کیفیت بیشتری را برای از بین بردن راحت‌تر موها به ارمغان می‌آورند. یک فرآیند سریع فشار کمتری بر روی پوست وارد می‌کند، زیرا لازم نیست بیش از یک بار موم را در همان ناحیه بکشید یا بیش از یک بار آن را بمالید.

 

مقالات پیشنهادی :

چگونه موهای زائد را از بین ببریم

روش خانگی رفع موهای زائد

طریقه ی استفاده از پودر موبر

حالا بیایید به جزئیات بپردازیم:

محیط کاری تمیز و بهداشت مناسب: این اولین خط دفاعی شما برای جلوگیری از تبادل میکروب است. متخصصان زیبایی باید با مشتریان خود ارتباط نزدیکی داشته باشند، بنابراین هر زمان که نیاز به لمس پوست داشتند، باید از دستکش یکبار مصرف استفاده کنند. به همین ترتیب، ابزارهایی مانند کاردک، نوارهای اپیلاسیون، هیترهای موم و غیره باید قبل از هر جلسه جدید به درستی ضدعفونی و استریل شوند.

تقویم با چرخه قاعدگی منظم به مراجعین کمک می کند تا احساس راحتی کنند و در عین حال خطر عفونت را در هر دو طرف کاهش می دهد.

عدم اپیلاسیون در طول دوره قاعدگی: مهم است که قرار ملاقات های مربوط به خارج از  دوره قاعدگی خود را رزرو کنید، در غیر این صورت درد اپیلاسیون شدیدتر خواهد بود. همچنین پوست در هنگام قاعدگی بدن در برابر برآمدگی و سوزش آسیب پذیرتر است. هنگامی که مراجعان به دوره هایاپیلاسیون خود می پردازند، در اجتناب از این زمان از ماه مهارت بیشتری پیدا می کنند و جلسات اپیلاسیون خود را حداقل 4 روز پس از توقف قاعدگی برنامه ریزی می کنند.

اثرات اپیلاسیون برای هفته ها ادامه می یابد، بنابراین به راحتی می توان به این برنامه پایبند بود حتی در حالی که برای یک موقعیت خاص آماده می شود.

سوالات درست را بپرسید: خیلی چیزها می توانند بین جلسات وکس تغییر کنند، نه اینکه به خطراتی که برای افرادی که برای اولین بار اپیلاسیون می شوند اشاره کنیم. متخصصین زیبایی باید همیشه از مراجعین بپرسند که آیا در زمان منتهی به قرار ملاقات، مصرف داروی جدیدی را شروع کرده‌اند، مخصوصاً زمانی که با مشتریان مسن‌تر و مشتریانی با پوست حساس کار می‌کنند. پوست آنها بیشتر مستعد کبودی است. برخی از افراد ممکن است ندانند که آیا به مواد خاصی حساسیت دارند یا نه، بنابراین بهتر است از محصولاتی که دارای عطر مصنوعی و غلظت بالایی از اجزای شیمیایی هستند خودداری کنید.

کمپرس‌های خنک و فرمول‌های تسکین‌دهنده: این‌ها سریع‌ترین راه‌ها برای کاهش سوزش روی پوست هستند و بخشی ضروری از درمان پس از وکس هستند. متخصصین زیبایی باید بلافاصله پس از برداشتن موم ناحیه مورد نظر را تسکین دهند و به مراجعین آموزش دهند که در طول دوره بهبودی پوست را خراش ندهند.

لوسیون ها و کرم های حرفه ای مورد استفاده در سالن با موادی مانند آلوئه ورا، کره شی، روغن آرگان و سایر مواد طبیعی که می توانند به طور همزمان پوست را تغذیه کنند و از باکتری ها دور نگه دارند، تزریق می شوند. روغن پس از وکس همچنین به حذف هر گونه باقی مانده موم که ممکن است روی پوست باقی بماند کمک می کند.

بسیاری از مواد طبیعی هنوز هم می توانند باعث واکنش های آلرژیک شوند، بنابراین باید قبل از استفاده از هر محصولی برای اولین بار با مشتریان خود مشورت کنید. اگر فرد مستعد آلرژی است یا از مشکلات حساسیت عمومی روی پوست رنج می برد، باید قبل از استفاده از هر نوع وکس بدن، پوست خود را توسط متخصص پوست بررسی کند.

دوش آب سرد بعد از اپیلاسیون: زیبایی شناسان توصیه می کنند قبل از اپیلاسیون از آب سرد اجتناب کنید، اما دوش آب سرد در طول دوره مراقبت پس از موم بسیار مورد استقبال قرار می گیرد. آب سرد به تسکین پوست و جلوگیری از رشد موهای درونی کمک می کند. در حالی که دوش آب گرم می تواند به آماده سازی پوست برای اپیلاسیون کمک کند، اما پس از برداشتن موها می تواند منافذ باز را تحریک کند.

عادات صحیح مراقبت از پوست: مراقبت از مشتری در طول دوره بهبودی مهم است. اگر آنها از روال مراقبت از پوست خود غافل شوند در حالی که منافذ پوست آسیب پذیر هستند، عوارض جانبی اپیلاسیون به طور طبیعی فروکش نمی کند. مهم است که پوست را تحت نظر داشته باشید، از تابش مستقیم نور خورشید و حجم بزرگ آبی که در آن میکروب ها رشد می کنند اجتناب کنید. اصطکاک همچنین می تواند تورم و تحریک را بدتر کند، بنابراین مشتریان باید از لباس های تنگ و پارچه های مصنوعی اجتناب کنند.

افراد می توانند شستشوی روزانه خود را از سر بگیرند، اما فقط پس از گذشت زمان کافی برای بهبودی پوست (حدود 48 ساعت پس از اپیلاسیون) لایه برداری را شروع می کنند. کرم های بعد از حمام همیشه یک تقویت کننده برای حفظ زیبایی طبیعی پوست هستند.

 

مراقبت های پس از اپیلاسیون

  1. موم اضافی روی پوست را از بین ببرید و محل را تمیز کنید

این مرحله زمانی قابل اعمال است که آسیب قابل توجهی به پوست بلافاصله پس از بیرون کشیدن نوار موم قابل توجه باشد. اگر هنوز باقی مانده موم روی پوست باقی مانده است، ژله نفتی را به آرامی بمالید و از گاز تمیز برای پاک کردن آن استفاده کنید.

 

  1. از کمپرس سرد استفاده کنید

یک پارچه نرم بردارید و آن را در آب خنک قرار دهید تا سرد و خیس شود. و آن را بر روی ناحیه آسیب دیده بزارید. مخلوط 1/1 آب و شیر (شیر سوختگی را تسکین می دهد) جایگزین آب است یک کیسه یخ هم می تواند مفید باشد. کمپرس خنک را بین 5 تا 20 دقیقه در جای خود نگه دارید. اجازه دهید رطوبت کمپرس به خودی خود خشک شود. آن را خشک نکنید. سعی کنید آب بسیار سرد یا یخ را مستقیماً روی پوست نریزید، زیرا در پوست های حساس احساس ناراحتی می کند.

 

  1. از آنتی بیوتیک موضعی استفاده کنید

کرم‌های آنتی‌بیوتیک بدون نسخه می‌توانند از عفونت این ناحیه جلوگیری کنند. با این حال، سعی نکنید از این نوع کرم برای پوست خام یا خونریزی استفاده کنید.

پوست شما ممکن است بین دو تا هفت روز پس از سوزاندن موم شروع به پوسته پوسته شدن کند. اگر این کار را کرد، پوست آن را جدا نکنید. فقط باید لبه های آویزان را بردارید، یعنی پوست مرده ای است که دیگر با پوست جدید در تماس نیست. مطمئن شوید که بقیه پوست را خیلی زود جدا نکنید.

 

مقالات پیشنهادی :

پودر موبر مخصوص بانوان

فوائد پودر موبر

خاصیت درمانی نوره

  1. استفاده از لوسیون یا روغن های تسکین دهنده

هنگامی که مراحل دو و سه را برای حداقل چهار روز تکرار کردید، سوختگی باید به میزان قابل توجهی فروکش کرده باشد. با این حال، ممکن است بخواهید به استفاده از درمان های مخصوص پوست برای محافظت و تغذیه پوست خود تا زمان بهبودی کامل ادامه دهید. می توانید از روغن بادام، نارگیل یا گل رز خالص استفاده کنید که هر سه دارای خواص نرم کنندگی و مرطوب کنندگی هستند.

اینها اقداماتی هستند که هم متخصص زیبایی و هم مشتری می توانند پس از انجام عمل اپیلاسیون در صورت آسیب پوستی یا حساسیت بیش از حد پوست انجام دهند. حتی اگر مشتری شما پوست حساسی ندارد و فقط قرمزی ایجاد می کند که به سرعت فروکش می کند، بهتر است حداقل یک بار پس از اپیلاسیون این توصیه ها را دنبال کنید تا حداکثر محافظت در برابر هر گونه عوارض نامطلوب را داشته باشید. چیزی که متخصصان زیبایی باید در سالن های خود ارائه دهند و به عنوان یک روال در پیش بگیرند، استفاده از لوسیون ها یا ژل های قبل و بعد از اپیلاسیون است که فواید مختلفی دارند. اپیلاتورها ناحیه ای را که اپیلاسیون می شود تمیز می کنند و بسیاری از آنها باعث می شوند که مشتری در حین عمل اپیلاسیون درد کمتری احساس کند. همچنین اپیلاتورها، محل را تمیز می کنند و باقی مانده موم را از بین می برند و در عین حال پوست مشتری را تسکین و آبرسانی می کنند.

 

S/انواع موم سرد

چرا مراقبت پس از وکس مهم است؟

برخی از محصولات مومی بافت نرمی را برای پوست ارائه می دهند در حالی که برخی دیگر قدرت پارگی را افزایش می دهند تا از آسیب رساندن به پوست پس از برداشتن جلوگیری شود. با وجود تمام این موارد، جلسات وکس همچنان می تواند به پوست فشار وارد کند، چه به دلیل تغییرات دمایی ناگهانی یا به دلیل حساس بودن پوست اطراف آن ناحیه. روش صحیح اپیلاسیون از آسیب ماندگاری شما جلوگیری می کند، اما از طریق یک درمان مناسب پس از اپیلاسیون است که می توانید پس از خروج از اتاق اپیلاسیون، پوست نرم و براق باقی بماند.

درمان مناسب پس از وکس، قبل از اینکه برجستگی ها زمان رشد داشته باشند، پوست را بهبود می بخشد. همچنین از پوست در برابر میکروب‌ها و باکتری‌ها محافظت می‌کند و وقتی متوجه می‌شوید که منافذ شما قبل از بهبود کامل با بسیاری از عناصر و مواد تماس پیدا می‌کنند، بسیار معنی می‌دهد. دانستن فرمول های مناسب برای استفاده در طول دوره مراقبت پس از درمان بسیار مهم است، در غیر این صورت پوست شما ممکن است با واکنش منفی مواجه شود.

در میان انواع وکس ها و محصولات رفع موهای زائد، یکی از اجزای کلیدی یک درمان با وکس همراه با قوام وکس هنگام تماس با پوست است. نه تنها قوام کامل موم برای از بین بردن تمام موهای زائد ضروری است، بلکه نقطه عطفی است که تصمیم می‌گیرد آیا یک جلسه به اندازه کافی خوشایند است تا مشتری اپیلاسیون را به عادت تبدیل کند یا خیر. مهمتر از همه، قوام موم تعیین می کند که قبل از گرفتن نتایج مورد انتظار در طول درمان، چه مقدار تلاش باید انجام دهید.

هم موم های سخت و هم وکس های بدن نرم باید به دمای خاصی برسند تا قوام مناسب را به دست آورند و صافی را که مشتریان شما آرزوی آن را دارند ارائه دهند. پس از ذوب شدن، موم باید سطح خاصی از ویسکوزیته داشته باشد تا به موها بچسبد.

بسیاری از تفاوت‌های بین موم‌های نرم و موم‌های سخت در واقع از قوام هر یک از آنها پس از گرم شدن ناشی می‌شود. به همین دلیل است که موم‌های سخت را می‌توان بدون کمک نوارها جدا کرد و موم‌های نرم باید در لایه‌های نازکی که روی پوست اعمال می‌شوند، کشیده شوند. راز قوام کامل موم از یک سری مراحل ناشی می شود که با توجه مناسب به دستورالعمل هایی که هر محصول مومی روی بسته بندی مربوطه خود نشان می دهد شروع می شود. فراتر از این، اقدامات خاصی وجود دارد که با آزمایش انواع مختلف وکس ها، شناسایی آنها آسان تر می شود. این همون چیزیه که باید بدونید:

وکس های نرم در دمای 30 تا 40 درجه سانتی گراد (86 تا 104 درجه فارنهایت) اعمال می شوند و حدود 20 دقیقه طول می کشد تا به دمای مطلوب برسند. واکس های سخت معمولاً حدود 30 دقیقه طول می کشد تا گرم شوند و در دمای 37-45 درجه سانتی گراد (130 درجه فارنهایت) اعمال می شوند. اگر از مقدار زیادی موم استفاده می کنید، ممکن است لازم باشد آن را برای مدت زمان بیشتری گرم کنید.

 

انواع موم سرد
هیرسوتیسم چیست؟
هیرسوتیسم به عنوان رشد بیش از حد موهای تیره ضخیم در یک الگوی وابسته به آندروژن تعریف می شود که در آن رشد مو در زنان معمولاً کم است یا وجود ندارد، به عنوان مثال، صورت، قفسه سینه و آرئول. این در نتیجه افزایش تولید آندروژن، افزایش حساسیت پوست به آندروژن ها یا هر دو رخ می دهد. هیرسوتیسم با هیپرتریکوزیس که افزایش رشد مو در توزیع غیرجنسی عمومی است و ارتباطی با آندروژن ها ندارد، متفاوت است. هیرسوتیسم ایدیوپاتیک و سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) شایع ترین علل هستند. هنگامی که هیرسوتیسم در زنان با سایر علائم ویریلیسم همراه است، ممکن است تظاهر یک اختلال زمینه ای جدی تری باشد که باعث هیپرآندروژنیسم می شود، مانند تومور تخمدان یا نئوپلاسم آدرنال.

هیرسوتیسم چقدر شایع است؟
هیرسوتیسم یک اختلال شایع است که بین 5 تا 10 درصد از زنان در سنین باروری را تحت تاثیر قرار می دهد.
در آسیایی ها کمتر دیده می شود.
در میان قومیت‌های مختلف، میزان موهای انتهایی بدن متفاوت است.
علاوه بر این، عوامل فرهنگی بر درک آنچه که رشد موی "بیش از حد" برای زنان در نظر گرفته می شود، تأثیر می گذارد.
برای ارزیابی هیرسوتیسم از نمره فریمن-گالوی استفاده می شود. این نشان دهنده میزان مو در نواحی مختلف بدن است. این ممکن است نیاز به تعدیل برای گروه قومی داشته باشد.
چاقی با افزایش هیرسوتیسم همراه است.

علل هیرسوتیسم (علت شناسی)


هیرسوتیسم ایدیوپاتیک:
رایج و اغلب خانوادگی.
تصور می شود با اختلالات در فعالیت آندروژن محیطی مرتبط باشد.
شروع آن مدت کوتاهی پس از بلوغ با پیشرفت آهسته رخ می دهد.
هیچ نشانه دیگری از ویریلیسم وجود ندارد. عملکرد قاعدگی و بررسی ها طبیعی است.
هیرسوتیسم ناشی از دارو: به عنوان مثال، گلوکوکورتیکوئیدها، دانازول، سدیم والپروات و پروژسترون های آندروژنیک.

یائسگی: تومورهای تخمدان تولید کننده آندروژن، به عنوان مثال، لوتئوم حاملگی، آرنوبلاستوم، تومورهای سلولی لیدیگ، تومورهای سلول ناف، تومورهای سلولی.

علل آدرنال:
تومور آدرنال تولید کننده آندروژن
هیپرپلازی مادرزادی آدرنال
سندرم کوشینگ
علل دیگر عبارتند از: مقاومت شدید به انسولین، بی اشتهایی عصبی، پرولاکتینوما، آکرومگالی، کم کاری تیروئید و پورفیری.

هیرسوتیسم در کودکان
هیرسوتیسم خانوادگی یا قومی معمولاً در دوران بلوغ شروع می شود. بنابراین، هیرسوتیسم در کودکان پیش از بلوغ ممکن است نشانه ای از بلوغ زودرس باشد و ممکن است نشانه یک بیماری زمینه ای جدی باشد (همه شرایط مرتبط ذکر شده در بالا باید در نظر گرفته شود).
هیرسوتیسم ناشی از CAH در اوایل کودکی شروع می شود، در حالی که CAH دیررس با هیرسوتیسم پس از بلوغ تظاهر می کند.
اختلالات کروموزومی نادر 46، XY می تواند باعث هیرسوتیسم در بلوغ همراه با آمنوره اولیه و کلیتورومگالی شود.

مقالات پیشنهادی :

پودر موبر سنتی

پودر موبر بدن

استفاده از پودر بهداشتی

طرز استفاده از پودرموبر

علائم هیرسوتیسم
موهای زائد انتهایی در یک الگوی مردانه: صورت (به ویژه سبیل، ریش و ناحیه شقیقه)، سینه، آرئول، خطی آلبا، بالا و پایین کمر، باسن، ران داخلی، اندام تناسلی خارجی.
علائم ویریلیسم همراه (هیپرآندروژنیسم) ممکن است وجود داشته باشد. آنها عبارتند از:
آکنه
آلوپسی، رکود موقتی مو
چاقی با الگوی مردانه (تنه ای)
کلیتورومگال.
عمیق شدن صدا.
افزایش میل جنسی
افزایش توده عضلانی (عمدتاً کمربند شانه ای)
از دست دادن بافت سینه طبیعی بدن زن
تعریق بد بو
نابارور.
اختلال در عملکرد قاعدگی
سایر ناهنجاری‌ های مرتبط با سطوح بیش از حد آندروژن عبارتند از بیماری‌های قلبی عروقی، دیس لیپیدمی، عدم تحمل گلوکز یا مقاومت به انسولین و فشار خون بالا. آکانتوز نیگریکانس، نشانگر مقاومت به انسولین نیز ممکن است وجود داشته باشد.
توده لگنی: از تخمدان (در معاینه دو دستی واژینال) یا تومور آدرنال منشأ می گیرد.

h/انواع موم سرد

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

تشخیص های افتراقی
هیپرتریکوزیس: این بیماری مستقل از آندروژن است و باعث رشد یکنواخت موهای زائد در بدن، به ویژه در نواحی غیر جنسی می شود. اتیولوژی هیپرتریکوزیس شامل موارد زیر است:
خانوادگی
مربوط به دارو: به عنوان مثال، فنی توئین، سیکلوسپورین، ماینوکسیدیل یا استروئیدهای موضعی
علل غیر غدد درون ریز، مانند بی اشتهایی عصبی

تحقیقات
بررسی علت هیرسوتیسم، حتی در صورت خفیف بودن، حائز اهمیت است، زیرا درجه هیرسوتیسم با میزان بیش از حد آندروژن همبستگی خوبی ندارد. با این حال، مرحله اول شرح حال و معاینه دقیق است. اگر هیچ پیشنهادی برای هیپرآندروژنیسم وجود نداشته باشد، ارزیابی کامل غدد درون ریز ممکن است مورد نیاز نباشد.

تاریخ
سن شروع، سرعت پیشرفت
سابقه قاعدگی، سن قاعدگی
داروها، از جمله داروهای بدون نسخه و استروئیدهای آنابولیک
سابقه خانوادگی هیرسوتیسم
سطح پریشانی ناشی از هیرسوتیسم
علائم مرتبط (مانند آکنه، افزایش وزن، آلوپسی آندروژنیک، گالاکتوره، اختلال بینایی، سردرد، صدا عمیق).

معاینه
برای علائم هیپرآندروژنیسم مانند بالا.
برای علائم سندرم کوشینگ (صورت ماه، علائم کشش، کبودی آسان، ضعف عضلانی پروگزیمال).
برای تغییرات پوستی مانند آکانتوز نیگریکانس یا آکنه
برای حذف توده های لگنی
فشار خون
BMI

سپس کار این است که مشخص شود آیا هیرسوتیسم با واسطه آندروژن است و اگر چنین است، علت آندروژن اضافی است.
در صورت وجود ویژگی هایی از آندروژن اضافی، پیشرفت سریع، ناباروری یا بی نظمی قاعدگی، بررسی بیشتر نشان داده می شود.

بررسی های اولیه
تستوسترون:
اگر تستوسترون تام افزایش یابد، باید تحقیقات بیشتری برای آندروژن اضافی انجام شود.
اگر تستوسترون تام نرمال باشد و هیرسوتیسم خفیف و ایزوله باشد، می توان یک آزمایش درمانی را در نظر گرفت.
اگر تستوسترون تام نرمال باشد، اما هیرسوتیسم متوسط تا شدید باشد، یا علائم دیگری از اختلال غدد درون ریز هیپرآندروژنیک وجود داشته باشد (به عنوان مثال، هیرسوتیسم با شروع ناگهانی یا در حال پیشرفت سریع، قاعدگی نامنظم، ناباروری، گالاکتوره، ویژگی های کم کاری تیروئید. سندرم کوشینگ، آکرومگالی یا چاقی مرکزی)، میزان تستوسترون تام سرم و تستوسترون آزاد صبح زود را اندازه گیری کنید.
تستوسترون آزاد حساس تر است و ممکن است در PCOS افزایش یابد.
اگر تستوسترون آزاد طبیعی باشد، این نشان دهنده هیرسوتیسم ایدیوپاتیک است.
اگر تستوسترون آزاد بالا باشد، بررسی های بیشتری برای آندروژن اضافی باید انجام شود.

درمان هیرسوتیسم:
درمان هیرسوتیسم در صورت عدم تشخیص علت غیرطبیعی و اگر بیمار نگران ظاهر زیبایی نباشد، غیرضروری است. مدیریت عمدتاً در صورت وجود به هر علت زمینه ای هدایت می شود. هیرسوتیسم معمولاً درمانی نیست، مگر اینکه علت زمینه ای قابل درمان پیدا شود. به دلیل ماهیت چرخه ای رشد مو، هر درمان سیستمیک ممکن است تا شش ماه طول بکشد تا موثر باشد.

اصلاح سبک زندگی
در صورت اضافه وزن، کاهش وزن را تشویق کنید:
کاهش وزن باعث افزایش سطح گلوبولین متصل شونده به هورمون استروئیدی و کاهش مقاومت به انسولین و سطح سرمی آندروژن ها و هورمون های لوتئین کننده می شود.
چاقی اثر نامطلوبی بر نتیجه تمام درمان های سیستمیک دارد.
زنان دارای اضافه وزن، هیپرآندروژنیک یا هیپرانسولینمی در معرض خطر ابتلا به دیابت شیرین و بیماری قلبی عروقی هستند.
توصیه های ترک سیگار.


© 2017; کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد شرکت تیزبر کمرد محفوظ می باشد.طراحی ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT