مقالات

پودر بهداشتی موبر|بهترین پودرموبربرای ناحیه تناسلی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پودر بهداشتی موبر، اگر شما فردی هستید که به دنبال یک محصول ایده آل هستید که بتواند تمام مشکلات را از دغدغه رفع موهای زائد شما دور کند، این یک انتخاب عالی است. این یک پودر موثر و با کیفیت عالی برای رفع موهای زائد است که موی بدن را با خیال راحت و به آرامی از بین می برد. این پودر را با توجه به مصرفتان در ظرفی بریزید و سپس چند قطره آب به آن اضافه کنید و خمیر غلیظی از آن درست کنید و روی آن قسمت از بدنتان که می خواهید موهایتان را بردارید بمالید.

j/پودر بهداشتی موبر

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

اطلاعات ایمنی

هر محصولی دارای اقدامات احتیاطی است. مال ما هم!! بنابراین، آن را نچشید، استنشاق نکنید و نخورید. بعد از استفاده از محصول دست های خود را بشوریید. هنگام استفاده از این پودر، مطمئن شوید که اتاق به خوبی تهویه می شود . در صورت تماس این پودر با چشم، آنها را با آب بشویید و بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. دور از دسترس کودکان نگه دارید. ابتدا محصول را روی قسمت کوچکی از دست یا پا قبل از اعمال آن روی دست یا پا کامل امتحان کنید. (این مرحله برای پوست های حساس ضروری است. آن را در نواحی حساس مانند صورت/مناطق زخمی استفاده نکنید).

برای برداشتن ماسک از تیغ استفاده نکنید. 36 ساعت قبل از استفاده پس از هر نوع موبر، اپیلاسیون یا اصلاح، صبر کنید. روی پوست بریدگی، کبودی یا آفتاب سوخته استفاده نکنید. از پودر موهای زائد در اطراف خط بیکینی خود استفاده کنید، اما مراقب باشید که با نواحی صمیمی خود تماس نداشته باشید. استفاده از محصول خیلی نزدیک به ناحیه تناسلی می تواند منجر به عوارض جانبی شود.هنگامی که نوار از روی پوست برداشته می شود، اپیلاسیون می تواند دردناک باشد.

بیایید با کاوش در فواید پودر اپیلاسیون گیاهی خود، کار خود را انجام دهیم. کرم های اصلاح و موبر فقط موها را بدون دست زدن به ریشه ها کوتاه می کنند. این می تواند موجب خشکی و تحریک پوست شما شود. با پودر گیاهی ما نه تنها پوست را سفت و روشن می کند، بلکه هنگام کنده شدن از بدن، موها را نیز از بین می برد، نتایج آنی است و تفاوت را خواهید دید بدون نیاز به مراجعه به سالن زیبایی برای اپیلاسیون، اتلاف وقت و هزینه. استفاده از موم موبر داغ، کشیدن، نخ کشیدن، بسیاری از دردهای دیگر، قرمزی و بثورات. پودر موبر بهداشت طبیعی و محصولات گیاهی یک راه ساده برای رهایی از موهای زائد است. همانطور که به صورت پودر است. در طول تابستان ایده درمان با موم بدن داغ دردناک است.

از کرم‌های رفع موهای زائد گیاهی و طبیعی گرفته تا کرم‌هایی که به‌ویژه دارای خواص ضد التهابی طراحی شده‌اند، ما برخی از کرم‌های رفع موهای زائد با کیفیت را برای نواحی مختلف بدن پیدا کرده‌ایم.

 

اما قبل از اینکه بخواهید کدام محصول را بخرید، نکاتی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. و البته، مراقبت از پوست شخصی است، بنابراین ما اکیداً توصیه می کنیم قبل از ورود به همه چیز، محصول را روی تکه های کوچکتر بدن خود آزمایش کنید!

 

نکات قبل از استفاده از کرم های موبر

کرم موبر مناسب را انتخاب کنید: فرمولاسیون صورت را فقط روی صورت و فرمولاسیون بدن را فقط برای بدن استفاده کنید. اگر پوست حساسی دارید، از فرمولاسیون پوست حساس استفاده کنید. و اگر حساسیت دارید، مواد و برچسب آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که برای شما بی خطر است.

 

دستورالعمل ها را دنبال کنید

مطمئن شوید که "دستورالعمل ها"/"نحوه استفاده" را در پشت بسته خوانده اید و آنها را گام به گام دنبال کنید. اگر برند خود را تغییر دادید، تصور نکنید که کاربرد و زمان برای هر کرم موبر یکسان است.

 

تنظیم تایمر

به راحتی حواس شما پرت می شود. ممکن است در حالی که پس از استفاده از کرم منتظر می مانید، به گوشی خود بچرخانید. اما زمان استفاده از کرم‌های موبر و فراموش کردن مدت زمان استفاده از کرم بسیار مهم است، می‌تواند منجر به تحریک پوست یا بثورات پوستی شود.

 s/پودر بهداشتی موبر

اگر باعث سوزش شد فورا آن را بردارید

 اگر کرم حتی قبل از خاموش شدن تایمر باعث سوزش شد، فورا آن را پاک کنید و پوست خود را با آب بشویید.

 

پس از استفاده پوست خود را درمان کنید

 پس از پاک کردن کرم، پوست خود را با آب بشویید. سپس آن را مرطوب و هیدراته کنید. از یک مرطوب کننده با ترکیبات تسکین دهنده استفاده کنید، به آلوئه ورا، کره شی، خیار، روغن بادام و غیره فکر کنید.

آیا پودر موم بی خطر است؟

پودر موم در از بین بردن موهای زائد بدن شما ایمن و کارآمد است. پودر موم هیچ عارضه جانبی ندارد مگر اینکه با احتیاط از آن استفاده کنید. از قبل و بعد از اپیلاسیون به خوبی مراقبت کنید و هیچ گونه تحریک، برآمدگی یا قرمزی روی پوست وجود نخواهد داشت.

عوارض جانبی پودر موم چیست؟

پودر موم عوارض جانبی ندارد. فقط باید با احتیاط پیش بروید. مراقب باشید با گرم کردن بیش از حد موم پوست خود را نسوزانید. نکات مراقبتی قبل و بعد از اپیلاسیون را بخوانید. همچنین بایدها و نبایدهای اپیلاسیون را یاد بگیرید.

چطور در خانه اپیلاسیون بدون درد انجام بدهیم؟

اپیلاسیون در خانه می تواند آسان باشد، اما باید مراحل صحیح را بدانید. موم را در جهت رویش مو روی پوست خود قرار بدهید. اگر در حین انجام اپیلاسیون در خانه از نوارهای اپیلاسیون استفاده می کنید، آنها را در همان جهتی که رویش موها انجام می شود قرار دهید. همچنین، خود را با نکات مراقبتی پس از اپیلاسیون و قبل از اپیلاسیون آموزش دهید.

 

انتخاب کرم مناسب پوست

کرم مناسب پوست خود را پیدا کنید. برندهای مختلف کرم موبر مو وجود دارد و انتخاب های زیادی در بین آن برندها وجود دارد. هنگام انتخاب یک کرم، به حساسیت پوست خود و محل استفاده از محصول فکر کنید.

اگر از کرم روی صورت یا ناحیه بیکینی خود استفاده می کنید، مطمئن شوید که فرمول مخصوص آن مناطق را انتخاب کرده اید، زیرا پوست حساس تر است.

اگر پوست حساسی دارید، کرم هایی با ترکیباتی مانند آلوئه ورا و چای سبز تهیه کنید. همچنین ممکن است بخواهید قبل از استفاده با پزشک یا متخصص پوست صحبت کنید.

کرم‌های موبر می‌توانند به شکل‌های مختلف، از آئروسل (یا اسپری)، ژل، و رول‌ها وجود داشته باشند.

رول آن به اندازه کرم یا ژل نامرتب نخواهد بود، اما کرم ها و ژل ها به شما اجازه می دهند تا میزان ضخامت آنها را کنترل کنید (و معمولاً هر چه ضخیم تر باشد بهتر است).

اگر به بوها حساس هستید، کرمی را امتحان کنید که عطری برای پوشاندن بوی تخم مرغی کرمی که به موهای شما واکنش نشان می دهد، اضافه کرده است. به یاد داشته باشید که مواد اضافی احتمال تحریک را افزایش دهند.

به جای خرید از یک سایت تصادفی در اینترنت، از یک مکان معتبر خرید کنید.

اگر قیمت یک محصول در مقایسه با قیمت خرده فروشی آن بسیار پایین باشد، ممکن است واقعی نباشد.

 

دستورالعمل های استفاده از کرم ها

دستورالعمل های همراه کرم را بخوانید و دقیقاً آنها را دنبال کنید. یک نوع از بین بردن موهای زائد ممکن است تنها سه دقیقه طول بکشد، در حالی که نوع دیگر ممکن است ده دقیقه طول بکشد. پیروی کردن از دستورالعمل ها بهترین نتیجه ها را به شما می دهد و به محافظت از پوست شما بسیار کمک می کند.

 

مقالات پیشنهادی :

نوره اصل

آنچه در مورد کرم موبر باید بدانید

زدن موم موبر به پوست

یک لایه ضخیم و یکنواخت از کرم را روی موهایی که می خواهید بردارید بزنید. در صورت وجود از انگشتان یا کاردک استفاده کنید. کرم را به پوست خود نمالید، فقط آن را پخش کنید.

استفاده ناهموار به این معنی است که موهای شما می تواند تکه تکه کنده شود و لکه هایی از مو برای شما باقی بماند، که احتمالاً ظاهر مورد نظر شما نیست.

کرم موبر را روی سوراخ‌های بینی، گوش‌ها، پوست اطراف چشم‌ها ناحیه تناسلی، مقعد یا نوک سینه‌ها استفاده ننماید.

کرم را برای مدت زمانی که در دستورالعمل توصیه شده روی پوست خود بگذارید نه بیشتر و نه کمتر. این می تواند بین سه تا ده دقیقه باشد، اگرچه زمان به ندرت از ده دقیقه بیشتر می شود. بیشتر دستورالعمل‌ها توصیه می‌کنند که یک ناحیه کوچک را در نیمه‌ی راه بررسی کنید تا ببینید آیا مو می‌ریزد یا خیر. هر چه مدت زمان تماس کرم موبر با پوست شما کمتر باشد، احتمال بروز قرمزی یا سوزش در شما کمتر می شود.

از آنجا که اگر کرم را برای مدت طولانی روی پوست بگذارید، واقعاً می‌توانید به پوست خود آسیب برسانید، یک تایمر تنظیم کنید یا از تایمر روی تلفن خود استفاده کنید تا مطمئن شوید که از حد مجاز فراتر نمی‌روید.

مقداری سوزن سوزن شدن طبیعی است، اما اگر شروع به احساس سوزش، قرمزی یا سوزش کردید، بلافاصله کرم را بردارید. بسته به واکنش خود، ممکن است بخواهید با پزشک خود تماس بگیرید تا در مورد نحوه درمان پوست خود راهنمایی کنید.

 e/پودر بهداشتی موبر

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

آیا برداشتن موها از قسمت های خصوصی بدن خوب است؟

موهای ناحیه تناسلی یک عملکرد محافظتی دارند و باکتری هایی را که می توانند وارد بدن شما شوند به دام می اندازند. با این حال، در صورت تمایل می توانید موهای ناحیه تناسلی خود را نیز بردارید. مهم است که روشی را انتخاب کنید که بهترین کار را برای شما داشته باشد و به پوست شما آسیب نرساند.

قبل از استفاده از هر روش حذف موهای زائد، ناحیه خصوصی خود را با آب گرم و صابون تمیز کنید

به یاد داشته باشید که ناحیه شرمگاهی خود را بعد از اصلاح یا اپیلاسیون مرطوب کنید. این به تسکین و آرامش پوست تحریک شده کمک می نماید. برای جلوگیری از خشک شدن پوست می توانید از لوسیون یا روغن بدون بو استفاده کنید.

پس از اصلاح ناحیه خصوصی خود از پوشیدن لباس های بسیار تنگ خودداری کنید. پوشیدن لباس زیر تنگ بعد از برداشتن موهای زائد می تواند باعث تشدید تحریک پوست شود.

خلاصه ای از نحوه حذف مو از قسمت های خصوصی

چندین روش قابل اعتماد برای از بین بردن موهای زائد شرمگاهی از قسمت های خصوصی شما وجود دارد. اینها از اصلاح، کوتاه کردن، اپیلاسیون، کرم های رفع موهای زائد و غیره می باشد. روش هایی مانند لیزر درمانی یا اپیلاسیون به صورت حرفه ای توسط متخصصین پوست و مو انجام می شود.

در اینجا یک چک لیست قبل از تصمیم گیری در مورد حذف موهای پشت وجود دارد.

تحمل درد

اگر پوست حساسی دارید یا نسبت به درد تحمل ندارید، ممکن است بخواهید از برخی از روش‌های دردناک‌تر رفع موهای زائد پشت خودداری کنید.

 

بودجه

برخی از روش های رفع موهای زائد در مقایسه با روش های دیگر بسیار پرهزینه هستند. اگر بودجه لازم برای روش‌های دائمی‌تر و پیشرفته‌تر را ندارید، ممکن است مجبور شوید به روش‌های کمتر دائمی رفع موهای زائد مانند اپیلاسیون و کرم‌های موبر راضی باشید.

 

زمان

روش های مختلف رفع موهای زائد پشت به زمان متفاوتی نیاز دارند. به عنوان مثال، اصلاح هر روز به سرعت انجام می شود، اما باید آن را به عنوان بخشی از برنامه صبحگاهی خود انجام دهید، و به خاطر داشته باشید که می توانید منجر به برآمدگی یا سوختگی با تیغ شوید.

 

ماندگاری

برخی از روش های رفع موهای زائد پشت نسبت به سایرین ماندگارتر هستند. قبل از تصمیم گیری مطمئن شوید که می دانید چه مدت می خواهید بدون موهای پشت بمانید.

 

چگونه موهای پشت زنانه را از بین ببریم؟

کرم های موبر تیزبر کمرد

کرم های موبر با حل کردن پروتئین های موجود در مو عمل می کنند. کرم های موبر به دلیل استفاده ساده و بدون درد بسیار محبوب هستند. وقتی این کرم ها به درستی استفاده شوند، معجزه می کنند. شما می توانید از دوستان خود برای رسیدن به تمام مناطق پشت خود کمک بگیرید. بر خلاف ریش تراش، کرم های موبر تیزبر کمرد ایمن تر هستند و برآمدگی یا سوختگی بر روی تیغ ایجاد نمی کنند. همچنین از نظر پوست تست شده است و همچنین در 3 نوع - برای 3 نوع پوست مختلف ارائه می شود.

برای دستیابی به پوستی صاف و مرطوب، فرمول پوست نرمال تیزبر کمرد با شیر نیلوفر ساخته شده است که به دلیل خاصیت نرم کنندگی خود شناخته شده است و رایحه یاسمین دارد. قبل از هر بار استفاده، با اعمال و برداشتن محصول در قسمت کوچکی از ناحیه تحت درمان، با پیروی از دستورالعمل‌های استفاده، پچ تست را انجام دهید. اگر پس از 24 ساعت هیچ واکنش نامطلوبی مشاهده نشد، مصرف را ادامه دهید یا در غیر این صورت با پزشک مشورت کنید. قبل از ادامه، مطمئن شوید که تمام دستورالعمل های روی بسته را به دقت بخوانید.

 

نوارهای موم آماده برای استفاده تیزبر کمرد

بر خلاف موم داغ، نوارهای موم سرد تیزبر کمرد غیر کثیف و راحت هستند. تیزبر کمرد راه حل مناسبی برای رفع موهای زائد پشت شما دارد، تنها با 3 مرحله ساده - پوست کندن ، اعمال و کشیدن به پوستی برتر برسید. تنها در چند دقیقه پوستی صاف تا 28 روز خواهید داشت*.

نوارهای موم آماده برای استفاده تیزبر کمرد نیز برای انواع پوست موجود است. نوع مراقبت از روغن بادام و ویتامین E را برای پوست های حساس انتخاب کنید. و انواع آلوئه ورا و نیلوفر آبی را برای پوست های خشک دریافت کنید.

چگونه موهای شکم را از بین ببریم؟

در میان روش‌های متعدد موجود برای از بین بردن موهای زائد معده، زن و شوهر از اپیلاسیون و استفاده از کرم‌های موبر استفاده می‌کنند. ما مزایا و معایب هر روش را برجسته می کنیم. این شما هستید که تصمیم می گیرید کدامیک به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد.

 

مقالات پیشنهادی :

طریقه ی استفاده از پودر موبر

رفع موهای زائد بدن

پودر موبر سنتی

j/پودر بهداشتی موبر

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

اپیلاسیون

اپیلاسیون برای بسیاری از خانم ها یک روش رایج حذف موهای زائد است. همچنین می توانید از آن برای از بین بردن موهای شکم خود استفاده کنید. برعکس، در حالی که بسیاری ممکن است فکر کنند تیغ راه‌حل آسان‌تری است، اغلب منجر به خراش‌ها و برآمدگی‌های خشمگین تیغ می‌شود. از این رو، اپیلاسیون راه حل بسیار بهتری برای از بین بردن موهای زائد معده است.

که ما را به قسمت بعدی می برد. از کدام روش اپیلاسیون استفاده کنید - موم سرد یا گرم؟ پاسخ این خواهد بود: موم سرد.

موم سرد ، سریع و آسان برای استفاده است. و اگر پوست شما به گرما واکنش حساسی نشان می دهد ، نوارهای موم سرد مطمئناً یک نعمت است.

نوارهای موم آماده برای استفاده تیزبر کمرد که به طور مشخص برای انواع پوست فرموله شده است، حتی روی موهایی تا 1.5 میلی متر نیز کاملاً کار می کند. نوارهای موم منجر به ماندگاری طولانی مدت پوست صاف و بدون مو تا 28 * روز می شود. با زبانه می توانید به راحتی با یک حرکت سریع از شر موها خلاص شوید. با استفاده منظم موهای نرم و ظریف تری خواهید داشت که دوباره رشد می کنند.

نوار موم آماده برای استفاده تیزبر کمرد دارای 3 نوع است:

کره شی و توت - پوست معمولی

روغن بادام و ویتامین E مراقبت از پوست های حساس

آلوئه ورا و گل نیلوفر آبی – پوست خشک

همچنین، برای کسانی که به یک آموزش سریع در مورد "نحوه استفاده از نوارهای ویت وکس" نیاز دارند. فقط در سه مرحله: لایه برداری، اعمال و کشیدن، آرایشی مانند صافی در خانه داشته باشید.

 

5 مرحله برای رفع موهای زائد شکم :

با استفاده از زبانه های  تیزبر کمرد ، نوارها را با دقت جدا کنید و یکی را کنار بگذارید. اجازه ندهید به چیزی دست بزند.

در حالی که زبانه تیزبر کمرد در جهت رویش موهای شما قرار دارد، نواری را روی آن ناحیه قرار دهید و به طور مکرر در جهت رشد موهایتان بمالید تا موها به موم بچسبند.

پوست خود را سفت نگه دارید. زبانه را نگه دارید و نوار را با یک حرکت سریع به عقب بکشید. هر چه سریعتر بکشید، موهای بیشتری را از بین خواهید برد. می توانید هر نوار را تا زمانی که چسبندگی خود را از دست بدهد استفاده کنید.

پس از اپیلاسیون، موم اضافی باقی مانده روی پوست را با دستمال مرطوب پاک کنید.

 

کرم های موبر

مواد موبر به اندازه اصلاح به پوست و فولیکول های مو آسیب رسان نیستند، بنابراین ممکن است به شما کمک کنند از سوختگی با تیغ یا موهای زیر پوستی جلوگیری کنید.

به لطف تیزبر کمرد ، فناوری کرم موبر آن باعث شده است که موهای زائد شما بدون دردسر و بدون درد حذف شود. کرم‌های موبر تیزبر کمرد موها را درست زیر پوست حل می‌کنند، بنابراین وقتی روی آن‌ها را پاک می‌کنید، به سادگی می‌شکنند. کرم های رفع موهای زائد می توانند پوست شما را تا چهار روز بدون مو نگه دارند و با گذشت زمان موها دوباره رشد می کنند، بنابراین برای مدت طولانی تری احساس صافی خواهید داشت.

 

نحوه استفاده:

لطفاً قبل از ادامه اقدامات احتیاطی بسته را به دقت بخوانید.

قبل از اقدام برای بررسی سازگاری کرم با پوست شما، یک پچ تست انجام دهید.

با استفاده از سمت منحنی کاردک ، کرم موبر تیزبر کمرد را به طور یکنواخت پخش کنید و موها را کاملاً بپوشانید.

کرم را به مدت 5 تا 10 دقیقه (طبق دستورالعمل) روی پوست خود نگه دارید و سپس از کاردک برای برداشتن ناحیه کوچکی از آزمایش استفاده کنید. اگر موها به راحتی پاک می شوند ، از انتهای پهن یا باریک کاردک بسته به قسمت بدن استفاده کنید تا بقیه موها را بردارید. اگر موهای شما سرسخت تر یا ضخیم تر است ، می توانید کرم را در مجموع تا 10 دقیقه روی پوست بگذارید اما آن را فراموش نکنید. پوست خود را کاملا با آب گرم بشویید تا کرم کاملا پاک شود و سپس به آرامی خشک کنید. اگر می خواهید موهای شکم خود را از بین ببرید، اپیلاسیون و کرم های موبر، ایمن ترین، سریع ترین و موثرترین راه های خانگی هستند.

چرا مراقبت پس از وکس مهم است؟

جلسه وکس هرگز به طور کامل بدون درد نیست و مراقبت های مناسب پس از وکس از تبدیل شدن این لحظات کوتاه درد به چیزی بسیار سخت تر جلوگیری می کند. برخی از محصولات مومی بافت نرمی را برای آرامش پوست ارائه می دهند تا از آسیب رساندن به پوست پس از برداشتن جلوگیری شود. با وجود تمام این موارد، جلسات وکس همچنان می تواند به پوست فشار وارد کند، چه به دلیل تغییرات دمایی ناگهانی یا به دلیل حساس بودن پوست اطراف آن ناحیه. روش صحیح اپیلاسیون از آسیب به شما جلوگیری می کند، اما از طریق یک درمان مناسب پس از اپیلاسیون است که می توانید انجام دهید تا پوست شما نرم و براق باقی بماند.

همچنین اپیلاسیون از پوست در برابر میکروب‌ها و باکتری‌ها محافظت می‌کند و وقتی متوجه می‌شوید که منافذ شما قبل از بهبود کامل با بسیاری از عناصر و مواد تماس پیدا می‌کنند. دانستن فرمول های مناسب برای استفاده در طول دوره مراقبت پس از درمان بسیار مهم است، در غیر این صورت پوست شما ممکن است با واکنش منفی مواجه شود، بنابراین ما لیستی از موادی که می توانید امتحان کنید گردآوری کرده ایم:

آلوئه ورا: این گیاه دارای خواص درمانی قدرتمندی است که به سرعت التهاب را کاهش می دهد. اگر پوست شما پس از موم، برجستگی ها یا لکه های خونی دارد، ژل ها و لوسیون های غنی شده با آلوئه ورا آن را بدون برجای گذاشتن آثاری به سلامت برمی گرداند.

سرکه سیب: این یک ماده رایج برای درمان پوست های حساس است. خواص سرکه سیب باعث از بین بردن تمامی میکروب ها و باکتری ها، جلوگیری از بروز آکنه، اگزما و سایر بیماری های پوستی می شود.

ویتامین‌ها: ویتامین‌های A، B، C، E و F زمانی که آن‌ها را در یک کرم پس از اپیلاسیون ترکیب می‌کنید، اثر مغذی عمیقی دارند. ویتامین A و E باعث سلامت و درخشندگی پوست می شود و در عین حال از سیستم ایمنی آن نیز حمایت می کند. ویتامین های B کمپلکس با افزایش تولید مثل سلول ها با اثرات پیری زودرس مقابله می کنند. ویتامین C به محافظت از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش کمک می کند در حالی که خواص محافظتی ویتامین E از التهاب و سایر مشکلات پس از وکس جلوگیری می کند.

عصاره لیمو: فرمول های غنی شده با عصاره لیمو دارای غلظت بالایی از ویتامین C هستند که به بهبود آبرسانی پوست های خشک طبیعی کمک می کند. عصاره لیمو همچنین به عنوان یک پاک کننده موثر عمل می کند که ضمن تحریک تولید سلولی روی پوست، منافذ را سم زدایی می کند.

کره شیا: کره شی پوست را مرطوب می کند و نرمی طبیعی آن را پس از، از بین بردن تمام موهای زائد افزایش می دهد. ویتامین های موجود در کره شیا همچنین به عنوان یک درمان موثر در برابر التهاب و عفونت عمل می کند.

 

مقالات پیشنهادی :

از بین بردن موهای زائد بدن مردان

ترکیبات پودر موبر

طریقه ی استفاده از پودر موبر

نوره تیزبر

h/پودر بهداشتی موبر

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

بعد از اپیلاسیون از چه چیزهایی باید اجتناب کرد

مراقبت بهینه پس از اپیلاسیون همچنین مستلزم دانستن این است که چه در روتین مراقبت از پوست و چه در زندگی روزمره خود از چه چیزی اجتناب کنید. برخی از مواردی که ممکن است پس از اپیلاسیون به پوست شما آسیب برساند:

دوش آب گرم: پیدا کردن زمان مناسب برای دوش گرفتن در حوالی قرار ملاقات با موم ممکن است دشوار باشد. دوش گرفتن بعد از موم بهترین راه برای خلاص شدن از چسبندگی باقی مانده روی پوست است، اما اگر پوست را در معرض تغییرات شدید دما قرار دهید ممکن است باعث ایجاد ناراحتی شود. بسیاری از افراد دوش قبل از موم را ترجیح می دهند، اما اگر اجازه ندهید زمان کافی بین دوش گرفتن و درمان سپری شود، ممکن است برداشتن یکنواخت همه موها دشوارتر باشد. در هر دو مورد، آب گرم به عنوان یک عامل خطر بزرگ عمل می کند. اگر می خواهید پوست خود را بعد از اپیلاسیون بشویید، چند ساعت صبر کنید و مطمئن شوید که آب آنقدر خنک است که باعث سوزش پوست نشود

درجه حرارت بالا: پس از خواندن نکته بالا، متوجه می شوید که همه منابع گرما برای پوست تازه اپیلاسیون شده مضر هستند. قرار گرفتن مستقیم در معرض اشعه ماوراء بنفش باعث قرمزی و سوزش می شود، بنابراین اگر مجبور به بیرون رفتن هستید باید پوست خود را بپوشانید. به یاد داشته باشید هنگام استفاده از وسایل گرمایشی فاصله خود را حفظ کنید و از سونا دوری کنید.

 

روغن ها و کرم های معطر: عطرها و سایر مواد مصنوعی ممکن است باعث تحریک، بثورات و جوش های آلرژیک شوند.

عرق و باکتری روی منافذ شما: عرق احتمالاً شایع ترین علت عفونت در پوستی است که به تازگی اپیلاسیون شده است. این دلیل دیگری است که چرا باید منابع گرما در طول فرآیند بهبودی وجود نداشته باشد. همچنین باید از انجام فعالیت های بدنی خودداری کنید و در اولین نشانه های تعریق پوست خود را بشویید.

تحریک پوست: برخی افراد شروع به لمس کردن و یا خاراندن پوست می کنند تا مقداری از خارش بعد از موم را کاهش دهند و در موارد دیگر اندازه برجستگی ها را بسنجند. بسیاری از محصولات ذکر شده در بالا گزینه های مناسبی برای تسکین پوست بدون ایجاد آسیب بیشتر هستند. دست زدن به این ناحیه بدون فکر تنها باعث افزایش احتمال عفونت و ظهور موهای زیر پوستی می شود. لباس‌های گشاد نیز توصیه می‌شود تا هر زمان که حرکت می‌کنید، پارچه روی پوست مالیده نشود.

 

توصیه های مراقبتی پس از اپیلاسیون

پس از اپیلاسیون، لازم است پوست را تمیز کنید تا تمام باقی مانده های مومی از آن پاک شود. روغن آرام بخش پس از اپیلاسیون می تواند به شما کمک کند تا هر عمل اپیلاسیون را با ایجاد بهترین حس به پوست مشتریان خود و تغذیه آن با ویتامین A، E و F به پایان برسانید.

روش های اپیلاسیون به طور معمول حساسیت پوست را افزایش می دهد. محصولات با طراوت، مانند ژل پس از اپیلاسیون ما می تواند به مشتریان شما کمک کند تا قرمزی و ناراحتی را کاهش دهند.

از یک محصول آبرسان استفاده کنید. پوست ممکن است پس از اپیلاسیون تحریک شده و خشک شود. کرم ها می توانند بهترین نتایج را در مورد آبرسانی مورد نیاز پوست پس از چنین روش هایی به شما ارائه دهد. این محصول همچنین به بازیابی pH بهینه پوست کمک می کند و به پوست اجازه می دهد روشنایی طبیعی خود را بازیابد، در حالی که به شما احساس آرامش بخشی می دهد.

هر روز پوست را مرطوب کنید. به مشتریان خود در مورد مزایای محصولات مرطوب کننده برای پوست، به ویژه پس از یک روش حذف موهای زائد، آموزش دهید. مرطوب‌کننده‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا پوستی نرم‌تر و صاف‌تر داشته باشند و تعادل کامل رطوبت را برای آنها فراهم کنند.

از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید. اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما اهمیت داشتن یک روال مراقبت خوب پس از اپیلاسیون را درک می کنند. بلافاصله پس از حذف موهای زائد به مشتریان در مورد اثرات قرار گرفتن در معرض نور خورشید هشدار دهید. یک پیشنهاد خوب می تواند این باشد که زمان زیر نور خورشید را به حداقل برسانید و از کرم ضد آفتاب با SPF بالا استفاده کنید.

از رفتن به سونا خودداری کنید. به خاطر داشته باشید که به مشتریان خود بگویید که دوری از دمای بسیار گرم ایده خوبی است. از آنجایی که اپیلاسیون می تواند بدن را گرم کند، گرم شدن بیش از حد ناحیه اپیلاسیون شده می تواند منجر به قرمزی و سوختگی شود.

از پارچه های طبیعی استفاده کنید. ایده خوبی است که به مشتریان خود بگویید که پارچه های مصنوعی می توانند پوست موم شده را تحریک کنند. از سوی دیگر، پارچه های طبیعی  مانند پنبه می توانند پوست را تسکین دهند و به آن اجازه تنفس دهند.

به قسمت هایی که اپیلاسیون شده دست نزنید. بیشتر میکروب ها و باکتری ها از طریق تماس دست پخش می شوند. به همین دلیل است که مشتریان شما باید در 48 ساعت اول پس از اپیلاسیون از دست زدن به پوست خود خودداری کنند  زیرا به ویژه در معرض عفونت است.

بین مراحل اپیلاسیون لایه برداری کنید. به مشتریان خود کمک کنید تا از رشد موهای زائد جلوگیری کنند. پس از برداشتن مو، لایه های مرده فوقانی پوست به راحتی می توانند ایجاد شوند. اگر لایه برداری نشود، این لایه ها می توانند موهای جدید را مسدود کرده و باعث رشد مجدد آنها شوند که ممکن است منجر به برآمدگی های ناراحت کننده شود. به مشتریان خود توصیه کنید چند روز پس از اپیلاسیون در طول دوش گرفتن خود از یک پارچه لایه بردار استفاده کنند تا از این مشکل تحریک کننده جلوگیری کنند.

هیرسوتیسم
علائم و نشانه ها


علامت اصلی هیرسوتیسم رشد مو در ناحیه شکم، سینه ها و لب بالایی است (رشد مو با الگوی مردانه در زنان). اگر هیرسوتیسم ناشی از سطوح بالای هورمون های مردانه باشد، علائم ممکن است شامل موارد زیر نیز باشد:
دوره های قاعدگی نامنظم
آکنه
از دست دادن فرم بدن زنانه
نشانه های مردانگی، عمیق شدن صدا، طاسی با الگوی مردانه، بزرگ شدن کلیتوریس، بزرگ شدن عضلات شانه
اگر هیرسوتیسم ناشی از سندرم کوشینگ باشد، علائم و نشانه‌ها می‌تواند شامل موارد زیر باشد:
چاقی، به خصوص در اطراف بخش میانی
فشار خون بالا
دیابت
نازک شدن پوست
علل
حدود نیمی از زنان مبتلا به هیرسوتیسم دارای سطوح بالایی از هورمون های جنسی مردانه به نام آندروژن هستند. این سطوح بالا ممکن است ناشی از موارد زیر باشد:
سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) ، که ممکن است باعث ناباروری نیز شود
تومورهای غدد فوق کلیوی یا تخمدان ها
سندرم کوشینگ
داروهایی که می توانند باعث رشد مو شوند، مانند فنی توئین (دیلانتین)، ماینوکسیدیل (روگین)، دیازوکساید (پروگلیسم)، و سیکلوسپورین
استروئیدهای آنابولیک
دانازول (دانوکرین)، برای درمان اندومتریوز استفاده می شود
گاهی اوقات، زنان مبتلا به هیرسوتیسم ممکن است سطح طبیعی هورمون های مردانه داشته باشند. اگر هیچ بیماری زمینه‌ای وجود نداشته باشد، پزشکان ممکن است نتوانند علت ایجاد هیرسوتیسم را تعیین کنند.

عوامل خطر


عوامل زیر ممکن است خطر ابتلا به هیرسوتیسم را افزایش دهند:
ژنتیک، برخی از بیماری هایی که باعث هیرسوتیسم می شوند ممکن است ارثی باشند.
نژاد و قومیت، زنان اروپایی، خاورمیانه و آسیای جنوبی بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری هستند.

m/پودر بهداشتی موبر

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

تشخیص


پزشک شما را معاینه می کند و سابقه پزشکی شما را می گیرد. ممکن است از شما در مورد چرخه قاعدگی، داروهایی که مصرف می کنید و سابقه خانوادگی تان سوال شود. پزشک شما را از نظر رشد مو بررسی می کند و همچنین ممکن است معاینه لگنی را برای بررسی تومور یا کیست روی تخمدان ها انجام دهد. پس از انجام معاینه فیزیکی، پزشک ممکن است یکی از آزمایشات زیر را تجویز کند:
آزمایش خون، ممکن است سطوح بالای آندروژن را نشان دهد
تست های تصویربرداری، از جمله سی تی اسکن، MRI، سونوگرافی لگن، که برای یافتن کیست یا تومور در تخمدان ها یا غدد فوق کلیوی استفاده می شود.

مراقبت های پیشگیرانه


پیشگیری از هیرسوتیسم به علت آن بستگی دارد. به عنوان مثال، برای زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)، کاهش وزن از طریق رژیم غذایی و ورزش ممکن است کمک کننده باشد. مطالعات نشان می دهد که زنان چاق مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک در صورت مصرف یک رژیم غذایی کم کالری ممکن است کمتر به هیرسوتیسم مبتلا شوند.

رفتار


درمان هیرسوتیسم بستگی به این دارد که آیا علت زمینه ای وجود دارد یا خیر و اینکه رشد مو چقدر شدید است. برای مثال، اگر داروها آن را بدتر می‌کنند، می‌توانید از پزشک خود بپرسید که آیا می‌توانید داروها را عوض کنید. تومور روی تخمدان ها یا غدد فوق کلیوی را می توان با جراحی برداشت. زنان دارای اضافه وزن مبتلا به هیرسوتیسم ممکن است بخواهند وزن خود را کاهش دهند تا بدن آنها تستوسترون کمتری تولید کند.
اگر پزشک شما نمی تواند علتی پیدا کند، می توانید ترکیبی از روش های خود مراقبتی و حذف مو را امتحان کنید. حمایت روانی نیز ممکن است کمک کند زیرا هیرسوتیسم اغلب یک وضعیت ناامید کننده و شرم آور است.

مقالات پیشنهادی :

پودر موبر سنتی

رفع موهای زائد بدن

عوارض موم موبر

انواع موم گرم

سبک زندگی


اضافه وزن ممکن است به هیرسوتیسم کمک کند. داشتن یک رژیم غذایی متعادل و ورزش کافی می تواند به کنترل وزن کمک کند.

داروها


برخی از داروها ممکن است تولید آندروژن را کاهش داده و رشد مو را کاهش دهند. ممکن است 6 ماه یا بیشتر طول بکشد تا داروها تغییرات قابل توجهی در رشد مو ایجاد کنند. آنها باید طولانی مدت مصرف شوند تا علائم را تحت کنترل نگه دارند. این داروها عبارتند از:
قرص های ضد بارداری. برخی از قرص‌های ضد بارداری می‌توانند میزان آندروژن‌هایی را که بدن شما تولید می‌کند کاهش دهند.
اسپیرونولاکتون (آلداکتون) مانع از استفاده آندروژن در بدن می شود

جراحی و سایر روش ها


اگر تومور روی تخمدان ها یا غدد فوق کلیوی باعث هیرسوتیسم شود، ممکن است برای برداشتن آن نیاز به جراحی داشته باشید.

لیزر درمانی می تواند موهای زائد را برای برخی از زنان از بین ببرد. لیزر فولیکول های مو را از بین می برد و رشد مو را متوقف می کند. برای کاهش رشد مو در نواحی خاص به چندین جلسه نیاز خواهید داشت و ممکن است پس از آن نیاز به لمس داشته باشید. لیزر درمانی بر روی زنانی که موهای تیره و پوست روشن دارندT بهترین کارایی را دارد.

تغذیه و مکمل های غذایی


از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود بپرسید که چگونه از درمان های مکمل و جایگزین در برنامه درمانی کلی خود استفاده کنید. همیشه به ارائه دهنده خود در مورد گیاهان و مکمل هایی که استفاده می کنید یا می خواهید استفاده کنید بگویید.
این نکات تغذیه ای ممکن است به زنان کمک کند وزن خوبی داشته باشند، که ممکن است به کاهش آندروژن در بدن کمک کند:
غذاهای آنتی اکسیدانی از جمله میوه ها (مانند زغال اخته، گیلاس و گوجه فرنگی) و سبزیجات (مانند کدو حلوایی و فلفل دلمه ای) بخورید.
از غذاهای تصفیه شده مانند نان سفید، پاستا و به خصوص شکر خودداری کنید.
گوشت قرمز کمتر و بیشتر گوشت بدون چربی، ماهی آب سرد، توفو (سویا، در صورت عدم حساسیت) یا لوبیا برای پروتئین مصرف کنید.
از روغن های سالم در غذاها مانند روغن زیتون یا روغن نباتی استفاده کنید.
کاهش یا حذف چربی ترانس موجود در محصولات پخته شده تجاری مانند کلوچه، کراکر، کیک، سیب زمینی سرخ کرده، حلقه پیاز، دونات، غذاهای فرآوری شده و برخی مارگارین ها.
از مصرف الکل و تنباکو خودداری کنید.
روزانه 6 الی 8 لیوان آب تصفیه شده بنوشید.
حداقل 30 دقیقه در روز، 5 روز در هفته ورزش کنید.

گیاهان


گیاهان ممکن است سیستم های بدن را تقویت و تقویت کنند. مانند هر درمان دیگری، قبل از شروع درمان باید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود کار کنید. می توانید از گیاهان به عنوان عصاره خشک (کپسول، پودر یا چای)، گلیسریت (عصاره گلیسیرین)، یا تنتور (عصاره الکلی) استفاده کنید. مگر اینکه غیر از این مشخص شده باشد، باید با 1 قاشق چایخوری چای درست کنید.

گاهی اوقات این گیاهان برای درمان هیرسوتیسم پیشنهاد می شوند، اما اکثر آنها توسط دانشمندان مطالعه نشده اند. همیشه قبل از مصرف هر گونه گیاهی که می تواند بر هورمون ها تأثیر بگذارد، با پزشک خود صحبت کنید. اگر باردار هستید یا در دوران شیردهی هستید یا قصد بارداری دارید از مصرف این مکمل ها خودداری کنید. زنانی که سابقه سرطان سینه، رحم یا تخمدان یا سایر بیماری های مرتبط با هورمون دارند، نباید این مکمل ها را به جز تحت نظر پزشک مصرف کنند.

طب سوزنی


یک مطالعه کوچک روی زنان مبتلا به هیرسوتیسم نشان داد که طب سوزنی باعث کاهش تراکم مو و طول مو می شود. همچنین سطح هورمون مردانه تستوسترون را کاهش داد. تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

ملاحظات دیگر


بارداری


اگر باردار هستید، نباید از داروها، گیاهان دارویی یا مکمل هایی که سطح هورمون ها را تغییر می دهند استفاده کنید. اگر باردار هستید، شیرده هستید یا قصد بارداری دارید با پزشک خود صحبت کنید.

زنان باردار ممکن است در سه ماهه سوم متوجه رشد موی بیشتری شوند، به خصوص روی صورت، بازوها و پاها و سینه ها. این طبیعی است و نشانه هیرسوتیسم نیست.

پیش آگهی و عوارض


درمان علت زمینه ای هیرسوتیسم می تواند علائم شما را بهبود بخشد. درمان طولانی مدت ممکن است رشد مو را کند کند، اما معمولاً از شر موهای موجود روی صورت و بدن خلاص نمی شود. برخی از تکنیک های زیبایی، لیزر موهای زائد و اپیلاسیون، می توانند موهای ناخواسته را کاهش دهند. زنانی که از وضعیت خود خجالت می کشند ممکن است به یک مشاور آموزش دیده مراجعه کنند.

مقالات پیشنهادی :

استفاده از کرم موبر

روش استفاده از کرم موبر

پودر بهداشتی موبر

استفاده از پودر بهداشتی

پودر موبر بدن

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

پودر بهداشتی تیزبر

چه چیزی باعث ریزش مو می شود؟

دلایل زیادی برای ریزش موهایتان وجود دارد. و در حالی که ممکن است ندانید دقیقا چه زمانی شروع به نازک شدن کرد یا زمانی که آن نقطه طاس شروع به رشد کرد، امروز این مطلب را می خوانید تا سطح آگاهی شما نسبت به این موضوع بالا رود.

 

ریزش مو

واقعیت: در هر روز، شما معمولاً حدود 100 تار مو از سر خود را از دست می دهید. این در واقع بر ضخامت موهای شما تأثیر نمی گذارد زیرا در حالی که برخی از موها می ریزند، برخی دیگر به طور همزمان در جای خود رشد می کنند.

مشکل واقعی ریزش مو زمانی رخ می دهد که این چرخه رشد مجدد و جایگزینی مختل شود یا زمانی که فولیکول های مو از بین می روند.

ما می‌خواستیم این موضوع را روشن کنیم، زیرا بین اینکه یک روز صبح متوجه چند تار موی اضافی روی بالش خود شوید و موهای کمتری در بالای سرتان مشاهده کنید، تفاوت وجود دارد. اگر در گروه دوم هستید، به خواندن ادامه دهید تا در مورد علل نازک شدن مو بیشتر بدانید.

 

علل شایع ریزش مو

پس چه چیزی باعث این اختلال و تخریب می شود؟ خب، ریزش مو اغلب نتیجه شرایط ارثی یا ژنتیکی است، اما تغییرات هورمونی، عوارض پزشکی و داروها نیز می‌توانند نقش داشته باشند.

 

  1. ژنتیک

بیایید با یک مورد بزرگ شروع کنیم: ریزش موی ارثی. ژنتیک بزرگترین عامل در میزان مستعد بودن شما به آلوپسی آندروژنتیک (که به عنوان طاسی با الگوی مردانه نیز شناخته می شود) است که شایع ترین شکل ریزش مو است.

  1. هورمون ها

هورمون‌های مردانه نیز در رشد مو یا کمبود آن نقش دارند. به عنوان مثال، سطوح غیر طبیعی آندروژن ها (هورمون هایی که در درجه اول بر رشد دستگاه تناسلی مردان تأثیر می گذارند) می تواند به ریزش مو کمک کند.

 

  1. شرایط پزشکی

شرایط پزشکی، از جمله - اما نه محدود به - کم خونی، دیابت، اختلالات خوردن، کمبود آهن، لوپوس و مشکلات تیروئید می تواند باعث ریزش مو شود. اما خبر خوب این است که موها معمولاً پس از درمان عارضه اصلی بازمی‌گردند.

 

  1. رژیم غذایی

رژیم غذایی می تواند بر سلامت مو نیز تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، اگر غذاهای غنی از آهن زیاد مصرف نکنید، ممکن است فریتین کافی دریافت نکنید، پروتئینی که نقش مهمی در ذخیره آهن ایفا می کند و نشان داده شده است که بر توانایی بدن شما برای تولید مو تاثیر می گذارد. در همین حال، کاهش وزن و افزایش وزن نیز می تواند منجر به ریزش موقت مو شود.

به عبارت دیگر: این انگیزه را برای درست غذا خوردن و تصمیم گیری هوشمندانه در مورد غذا در نظر بگیرید.

 

  1. داروها

برخی داروها یا درمان‌های پزشکی با عوارض جانبی همراه هستند که چرخه طبیعی رشد مو را مختل می‌کنند و منجر به دو نوع ریزش مو می‌شوند: تلوژن افلوویوم و آناژن افلوویوم. تلوژن افلوویوم، که شایع‌تر از این دو است، باعث می‌شود که فولیکول‌های مو به فاز استراحت (تلوژن) خود بروند و زودتر از موعد ریزش کنند.

داروهایی که می توانند باعث تلوژن افلوویوم شوند عبارتند از رقیق کننده های خون، مسدود کننده های بتا آدرنرژیک برای کنترل فشار خون و قرص های ضد بارداری. آناژن افلوویوم، که بر بیماران سرطانی که داروهای شیمی درمانی مصرف می کنند تأثیر می گذارد، در مرحله آناژن موها (معروف به فاز رشد فعال) اتفاق می افتد و سلول های ماتریکس را که موهای جدید تولید می کنند، از انجام کار خود باز می دارد.

  1. بیماری های خود ایمنی

بیماری خود ایمنی می تواند باعث آلوپسی آره آتا شود، وضعیتی که باعث ریزش مو به صورت تکه های گرد می شود.

 

  1. عفونت ها و بیماری های پوستی

عفونت ها و بیماری های پوستی نیز می توانند روی پوست سر تأثیر بگذارند و منجر به ریزش مو شوند. اگر کرم حلقوی (عفونت قارچی) روی پوست سر ایجاد شود، می تواند باعث ریزش مو به نام "تنه آکاپیتیس" شود.

اگر به اندازه کافی شدید باشد، فولیکولیت (التهاب فولیکول‌های مو) می‌تواند فولیکول‌های مو را برای همیشه از بین ببرد و لکه‌های طاس کوچکی به دنبال خود باقی بگذارد. پیدرا (بیماری موی ناشی از قارچ) ندول های سختی را بر روی الیاف مو رسوب می کند و آنها را ضعیف می کند و آنها را مستعد شکستن می کند.

 

  1. جراحات و سوختگی

جراحات و سوختگی یکی دیگر از مقصران ریزش مو هستند. این معمولا موقتی است و پس از بهبود زخم، رشد طبیعی مو از سر گرفته می شود. با این حال، اسکارها و موها بازی نمی کنند: اگر جای زخم ایجاد شود، موها معمولاً هرگز در آنجا رشد نمی کنند.

 

  1. مراقبت از مو

مراقبت از مو نیز می تواند به ریزش مو کمک کند، حتی اگر به نظر غیرقابل تصور باشد. در واقع، این یک مسئله به اندازه کافی رایج است که نوع دیگری از آلوپسی است: آلوپسی کششی.

به عنوان مثال، اگر برای حالت دادن به موهای خود از ابزارهای داغ (فکر کنید اتوهای صاف یا سشوار) استفاده می کنید، می توانید به مرور زمان آنها را ضعیف و شکننده کنید. به همین ترتیب، برخی از مدل‌های مو، مانند اکستنشن مو، می‌تواند باعث ایجاد تنش شود که در نهایت منجر به شکستن مو می‌شود.

 

  1. استرس

استرس نیز می تواند بر سلامت موهای شما تأثیر بگذارد. این غیرمعمول نیست که افراد پس از یک شوک روحی یا جسمی قابل توجه، برای چندین ماه نازک شدن مو (موقت) را تجربه کنند.

 

 


© 2017; کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد شرکت تیزبر کمرد محفوظ می باشد.طراحی ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT