مقالات

از بین بردن موهای زائد برای همیشه|اپیلاسیون

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

از بین بردن موهای زائد برای همیشه ؛ گرچه داشتن موهای ریز صورت و دیگر اعضای بدن طبیعی است، ولی وجود موهای ضخیم برای بسیاری از خانم ها، می تواند واقعا آزاردهنده باشد. برای همین همه خانم ها به دنبال روش هایی برای از بین بردن موهای زائد بدن خود هستند و برای این کار، راه های مختلفی مانند ایپلاسیون، لیزر و... را امتحان می کنند .

Get rid of excess hair forever

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های موم اپیلاسیون، پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

اپیلاسیون

اپیلاسیون یکی از راههای از بین بردن موهای زائد و ناخواسته می باشد. در این روش موهای زائد از ریشه کنده می شوند، به همین علت طرفداران زیادی دارد تا دیرتر موهای زائد بدنشان رشد کند.
اپیلاسیون با استفاده از موم داغ رایج ترین روش از بین بردن موهای زائد در بین مردم می باشد. ابتدا موم را روی حرارت قرار داده تا به حالت مایع در می آید سپس بوسیله یک کارتک روی پوست در جهت رویش موی بدن مالیده می شود . بعد با استفاده از یک تکه پارچه یا نوار گاز استریل موها و موم را در جهت رشد مو از روی پوست پاک خواهد شد. این کار بهداشتی است چرا که وسایل و مواد آن بهداشتی می باشد.

موم سرد بر روی نوارهای از پیش آماده مالیده شده اند که می توانند مستقیما بر روی پوست چسبانده شوند. مو به موم سرد روی نوار می چسبد و با یک حرکت سریع از روی پوست جدا می شود. موم سرد به عنوان موم فارسی Persian Waxing نیز شناخته شده است. این کار در منزل توسط اکثر مردم انجام می شود ، اما بهتر است به متخصصان حوزه زیبایی مراجعه شود تا بهترین روش متناسب با پوست شما برایتان در نظر گرفته شود.

وکس کردن یکی از تکنیک های مورد استفاده برای از بین بردن موهای زائد است. کیت های وکس خانگی برای کسانی که وقت و پول انجام این کار را به صورت حرفه ای ندارند، در دسترس است. با این حال اگر دقت نکنید وکس خانگی می تواند با کثیف کاری همراه باشد. به علاوه وکس نامناسب می تواند باعث تحریک و زخم شدن یا کبودی پوست شود. بهترین راه برای وکس کردن مراجعه به متخصصین امور زیبایی می باشد.

اپیلاسیون پیشرفته یا دائم در اپیلاسیون پیشرفته از موم‌هایی ساخته شده از صمغ درخت کاج و موم عسل استفاده می‌شود و قبل و بعد از اپیلاسیون از لوسیون استفاده می‌شود. این روش با نفوذ به ریشه مو باعث ضعیف شدن و از بین رفتن موها می‌‌گردد. به دلیل وجود گیاه آلوئه ورا و ویتامین‌هایی در ترکیبات این موم‌ها بعد از انجام اپیلاسیون، پوست بسیار نرم و لطیف می‌باشد. موم های دائم به شکل های مختلفی در بازار و مغازه های آرایشی موجود است که در سالن های اپیلاسیون از آن ها استفاده می شود اما مصرف موم های دائم به خاطر چسبندگی بسیار بالا و لایه برداری پوست بسیار حساس است که باید بعد از مصرف این موم ها از لوسیون ها و یا روغن هایی با چربی بالا استفاده کرد.

موهای زائد در ناحیه ناخواسته به عنوان هیرسوتیسم شناخته می شود. تقریباً 5 تا 10 درصد از زنان در تمام سنین تحت تأثیر موهای ناخواسته قرار دارند. سیکل های قاعدگی نامنظم، عدم تعادل هورمونی، تغییرات هورمونی پس از بارداری و برخی داروها از دلایل مشکلات موهای ناخواسته در زنان هستند.

به هر حال، مهم نیست که چقدر سالم هستیم، افرادی که از رژیم های زیبایی سخت پیروی می کنند، از موچین برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کنند تا ظاهر زیبای خود را حفظ کنند. برخی از افراد از رشد موهای زائد رنج می برند و امید خود را برای خلاص شدن از شر موهای زائد برای همیشه از دست می دهند.

دلایل رشد بیش از حد مو

به طور کلی، هیرسوتیسم به دلیل ترشح بیش از حد هورمون های مردانه به نام آندروژن ایجاد می شود. عدم تعادل هورمونی یکی از دلایل رشد موهای ناخواسته است. چاقی، هیپرپلازی مادرزادی آدرنال، مصرف استروئیدهای آنابولیک از دیگر دلایل رشد موهای زائد در مکان های ناخواسته است.

اما اکثر محققان می گویند که سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) دلیل شایع رشد موهای زائد در صورت و سایر قسمت های بدن است. قبل از مراجعه به درمان موهای زائد، دانستن دلیل رشد بیش از حد موها به از بین بردن دائمی موها کمک می کند.

 

موها چقدر سریع رشد می کنند؟

تحقیقات انجام شده توسط آکادمی پوست آمریکا نشان می دهد که رشد موی بدن در عرض یک ماه به طول کامل خود می رسد. موهای مردانه سریعتر از موهای زنانه رشد می کنند. موهای سر در یک سال به 6 اینچ می رسد.

دارو، تغذیه و نسل ها می توانند بر این عوامل رشد مو تأثیر بگذارند. با افزایش سن، سرعت رشد موهای شما کاهش می یابد. روند رشد مو بسیار پیچیده است. عمیقاً در فولیکول مو شروع می شود. خون به موها تغذیه می کند و راه را به سطح پوست باز می کند. غدد چربی روی پوست نقش مهمی در حفظ سلامت و چرب بودن موها دارند.

 k/از بین بردن موهای زائد برای همیشه

آیا می توانیم موهای زائد را برای همیشه در خانه از بین ببریم؟

الکترولیز تنها راه برای از بین بردن دائمی موهای زائد است. فولیکول های مو را کاملا می سوزاند. لیزر موهای زائد نیز رشد مو را در سال متوقف می کند، اما مانند الکترولیز فولیکول های مو را نمی سوزاند. اما از زمان های قدیم مردم از برخی درمان های خانگی برای از بین بردن دائمی موهای زائد مانند پودر حمام استفاده می کردند. در این روش با استفاده از این درمان های خانگی به مرور زمان موها نازک شده و رشد مجدد متوقف می شود و نتیجه آن حذف دائمی موهای زائد است.

اپیلاسیون:

نتایج اپیلاسیون تقریبا 3-4 هفته باقی می ماند. اپیلاسیون می تواند باعث درد و ناراحتی شود. با این حال، چندین نوار خود اپیلاسیون نیز برای افراد در دسترس است تا بتوانند بدن خود را به تنهایی در خانه اپیلاسیون کنند. اپیلاسیون را در تمام نقاط  بدن از جمله صورت نیز می توان انجام داد. موم گرم و ذوب شده به صورت نواری بر روی پوست مالیده می شود و در جهت مخالف رشد مو کنده می شود. موم ها محکم به مو می‌چسبد و گرما موجب می‌شود فولیکول‌های مو کمی گشاد شوند و در نهایت کل مو حتی از ریشه آن برداشته شود. با اپیلاسیون منظم، از آنجایی که کل موهای ریشه برداشته می‌شوند، موهای جدید رشد کرده به مرور ضعیف‌تر می‌شوند و از این رو اپیلاسیون راحت‌تر و کمتر دردناک می‌شوند.

افرادی که دارای پوست بیش از حد حساس هستند ممکن است بعد از اپیلاسیون دچار قرمزی، سوزش و تورم قابل توجهی شوند. هنگامی که فرد تحت درمان های پوستی دیگری مانند لایه برداری پوست، داروهای موضعی یا درمان های لیزری قرار می گیرد، اپیلاسیون ممکن است منع مصرف داشته باشد. با اپیلاسیون منظم، خطر ایجاد موهای زیر پوستی وجود دارد. این امر را می توان با لایه برداری کامل پوست قبل از اپیلاسیون به حداقل رساند تا سلول های مرده و ناخالصی هایی که می توانند فولیکول های مو را مسدود کرده و در نتیجه ریزش مو را از بین ببرند.

موهای خود همچنین در صورت عدم رعایت اصول بهداشتی، خطر عفونت پس از اپیلاسیون وجود دارد. قبل از تکرار اپیلاسیون، موها باید حداقل یک چهارم اینچ دوباره رشد کنند، به این معنی که فرد قبل از اینکه بتواند دوباره اپیلاسیون کند، باید دوره ای از موهای بدنش را پشت سر بگذارد. با این حال، کرم های موبر و موبر را می توان استفاده کرد زیرا با هر طول موی کار می کنند.

 

شکرگذاری:

شکر کردن یک روش قدیمی برای حذف موهای زائد است که اکنون محبوبیت خود را به دست آورده است. از یک دستور ساده از شکر، آب لیمو و آب برای ایجاد خمیر استفاده می کند که می تواند در خانه نیز درست شود. خمیر روی پوست مالیده می شود و سپس در جهت مخالف رشد مو کنده می شود. مانند اپیلاسیون، موها از ریشه کنده می شوند و نتیجه آن 3-4 هفته باقی می ماند. شکر گذاری نسبت به اپیلاسیون درد کمتری دارد و آسیب کمتری به پوست وارد می کند.

اپیلاسیون یکی از محبوب ترین روش های حذف موهای زائد امروزی است، اما قبل از آن چیزی به نام "شکر زدن" شناخته می شود. این توسط مصریان باستان، که منحصر به فردترین تکنیک های زیبایی را ارائه کردند، تکمیل شد. شکرینگ از مخلوط شکر، لیمو و آب استفاده کرد. سپس به آرامی حرارت داده می شود تا یک شربت چسبناک تشکیل شود که سپس روی پوست صاف می شود. زمانی که کمی خنک شد، شربت را می کشند تا موها از بین بروند. اپیلاسیون راحت تر از اصلاح است. موم شرقی شرکت تیزبر کمرد نتایجی به سبک سالن را حتی از خانه خود به شما می دهد. شما نیازی به ساخت آدامس قندی خود ندارید - فقط موم را در مایکروویو بریزید و آن را روی پوست بمالید.

 

نخ زنی:

نخ برای از بین بردن مو از نواحی کوچک مانند صورت ایده آل است. ریشه موها را از بین می برد. بسیار دقیق است، بنابراین برای فرم دادن به ابروها ایده آل است. این فرآیند سریع است، شامل استفاده از یک نخ برای کندن چندین مو به طور همزمان است. این معمولاً توسط یک حرفه ای انجام می شود، اما می توان تکنیک نخ را از یک حرفه یا از تماشای فیلم های آموزشی آنلاین یاد گرفت. نتایج می تواند 3-6 هفته باقی بماند اما بسته به رشد مو می تواند متفاوت باشد. درد، ناراحتی و قرمزی در طول نخ کشی رایج است. افرادی که پوست بسیار حساس دارند ممکن است دچار قرمزی، تورم و سوزش قابل توجهی شوند

اصلاح

اولین شکل تراشیدن از زمان مصریان باستان ثبت شده است - آنها از یک فرم ابتدایی تراشیدن با استفاده از تیغ های ساخته شده از برنز یا سنگ چخماق استفاده می کردند. داشتن بدن بدون مو و صاف به عنوان نشانه ای از ثروت و موقعیت در نظر گرفته می شد. خیلی بعد، خطوط سجاف در قرن 20 افزایش یافت و تراشیدن اصلاح برای زنان عادی شد. این روش هنوز یکی از محبوب ترین روش های حذف موهای زائد است، اگرچه محدودیت هایی دارد. صاف ترین تیغ ها می تواند باعث تحریک، بریدگی شود. اگرچه موها به یکباره برداشته می شوند، اما به سرعت برمی گردند - بنابراین باید بارها و بارها اصلاح کنید.

 

استفاده از کرم موبر تیزبرپوست شما را تیره‌تر نمی‌کند.

هنگام استفاده از تیزبر لازم نیست نگران تیره شدن پوست خود باشید. تیره شدن پوست واکنشی به تحریک است و در صورت استفاده صحیح، کرم موبر تیزبر پوست شما را تحریک نمی کند. برای بهترین نتیجه، 24 ساعت قبل از اپیلاسیون لایه برداری کنید. کرم حذف موهای زائد تیزبر با فرمول مرطوب کننده افزوده باعث می شود تا پوست شما احساس عالی داشته باشد.

 

شما باید قبل از برداشتن موهای زائد پوست خود را آماده کنید

کمی زمان کافی است تا مطمئن شوند بهترین نتایج ممکن را با تیزبر  به دست می آورید. آب گرم را روی ناحیه‌ای که می‌خواهید موها را از بین ببرید بشویید و بریزید - این کار منافذ شما را باز می‌کند و هر گونه باقی‌مانده را از پوست شما پاک می‌کند. مهم است که پس از آن کاملاً خشک شود. این مراحل آسان را دنبال کنید و متوجه خواهید شد که از بین بردن مو با تیزبر هم ساده و هم موثر است!

 

اپیلاسیون باعث می شود موها کندتر رشد کنند.

خرید موم اپیلاسیون با نوارهای موم تیزبر یا موم گرم موها را از ریشه جدا می کند، بنابراین رشد مجدد آن طول می کشد. با طیف موم بدن تیزبر می توانید از رشد مجدد موهای کمتر، ظریف و نرم تر لذت ببرید.

 a/از بین بردن موهای زائد برای همیشه

لباس‌های تنگ به رشد موهای زائد کمک می‌کنند.

پوشیدن لباس‌های تنگ می‌تواند به رشد موهای زائد کمک کند زیرا مانع رشد مو شده و باعث التهاب فولیکول‌های مو می‌شود. این به ویژه برای ناحیه بیکینی صادق است و اصلاح آن فقط آن را بدتر می کند. بنابراین به طور مرتب لایه برداری کنید و سعی کنید لباس ها را گشاد نگه دارید تا بدون هیچ گونه موهای آزاردهنده ای که به داخل رشد کرده اند زیبا به نظر برسید!

 

شما نباید بلافاصله پس از برداشتن موهای زائد برنزه شوید.

در حالت ایده آل، باید 24 ساعت صبر کنید تا از آفتاب سوختگی یا لک شدن ناهموار توسط عوامل برنزه کننده جلوگیری کنید. پوست شما بعد از برداشتن موهای زائد حساس تر است، بنابراین استفاده از ضد آفتاب بعد از آن بسیار مهم است. - برای زیبا نگه داشتن پوست خود هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید زیرا اشعه ماوراء بنفش می تواند باعث پیری زودرس و آسیب به پوست شود.

 

مقالات پیشنهادی :

پودر نظافت بی بو

پودر موبر دوقلو معطر – کد 102

پودر موبر بدون بو- کد 101

شما نباید بلافاصله پس از اپیلاسیون شنا کنید

از آنجایی که پوست شما بعد از اپیلاسیون کمی حساس‌تر است، ورزش‌های دیگری را انتخاب کنید تا پوست شما بهبود یابد و بعد از اپیلاسیون به بهترین شکل ظاهر شود. توصیه می کنیم قبل از رفتن به شنا 24 ساعت صبر کنید.

 

شما می توانید موهای خود را به تنهایی از بین ببرید.

البته که میتوانید! تیزبر این راحتی را ارائه می دهد که بتوانید موهای خود را به تنهایی از بین ببرید و به نتایجی صاف و لمسی دست یابید. فیلم‌های مفید و دستورالعمل‌های بسته ما به شما اعتماد به نفس می‌دهد تا از رفع موهای زائد مؤثر در راحتی و حریم خصوصی خانه خود لذت ببرید.

 

از اصلاح ناحیه بیکینی خودداری کنید.

منطقه بیکینی شما یک ناحیه حساس است، و اگرچه ممکن است برای راحتی تراشیدن وسوسه انگیز باشد، بهتر است از این کار اجتناب کنید. تراشیدن می تواند باعث رشد موهای زائد شود و پوست شما خشک شود، به علاوه در معرض خطر بریدگی و بریدگی هستید. یک محلول حذف موهای زائد تیزبر  را انتخاب کنید و به یاد داشته باشید که خواندن تمام دستورالعمل های بسته قبل از برداشتن مو مهم است.

 

من باید تیزبر را قبل از اعمال آن بر روی هر قسمتی از بدن آزمایش کنم.

قبل از هر بار استفاده، یک پچ تست را روی ناحیه کوچکی از پوست خود که می‌خواهید درمان کنید، انجام دهید. اگر پس از 24 ساعت هیچ واکنش نامطلوبی مشاهده نشد، می توانید به استفاده از محصول ادامه دهید.

 

استرس می تواند روی پوست من تأثیر بگذارد.

اضطراب می تواند روی پوست شما تأثیر بگذارد. ذهن خود را سالم و آرام نگه دارید، برای خود محدودیت هایی تعیین کنید و سعی نکنید استرس بر سلامتی شما تأثیر بگذارد. روی چیزهایی که از آنها لذت می برید تمرکز کنید و هر از گاهی با خودتان رفتار کنید!

 

بارداری حساسیت درد شما را تغییر می دهد

زمان بسیار هیجان انگیزی است و بدن شما تغییرات زیادی را تجربه می کند که می تواند پوست شما را نسبت به درد حساس تر کند. تغییرات هورمونی و افزایش جریان خون در پوست می تواند واکنش متفاوتی به برخی از محصولات ایجاد کند، بنابراین خواندن دستورالعمل بسته قبل از استفاده بسیار مهم است.

هنگامی که باردار هستید، اپیلاسیون می تواند باعث کبودی شود، بنابراین ما کرم های موبر تیزبر را در این دوران توصیه می کنیم. برای اطلاعات بیشتر، اقدامات احتیاطی و دستورالعمل های بسته را مشاهده کنید.

 

من می توانم نتایج با کیفیت سالن را در خانه به دست بیاورم.

کاملا! همه محصولات تیزبر نتایج فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهند، اما توصیه می‌کنیم موم داغ تیزبر را امتحان کنید، زیرا آنها درمان‌های زیبایی هستند که در حین مراقبت از پوست شما نتایجی با کیفیت سالن ارائه می‌دهند و آن را تا چهار هفته صاف و قابل لمس می‌کنند.

 

من نباید هر روز موها را از همان ناحیه پاک کنم.

توصیه می کنیم بدون توجه به روش حذف موهای شما حداقل 72 ساعت بین برنامه ها صبر کنید. و مراقب باشید که در طول جلسه رفع موهای زائد خود دو بار روی یک تکه پوست اپیلاسیون نکنید تا پوستتان سالم و زیبا به نظر برسد.

 

هنگام برداشتن مو، پوست من باید تمیز و خشک باشد.

تمیز کردن و خشک کردن پوست قبل از استفاده از تیزبر بسیار مهم است. چربی و باقیمانده‌های مرطوب‌کننده‌ها یا ضدآفتاب‌ها می‌توانند از بهترین عملکرد کرم‌های موبر و محصولات موم جلوگیری کنند.

 

عوامل مختلفی بر زیبایی ظاهری پوست من تأثیر می گذارد.

تا به حال فکر کرده اید که چرا تعدادی وجود دارد

روزهایی که پوست شما فوق العاده درخشان به نظر می رسد؟ احتمالاً این نکات را رعایت کرده اید که همگی به زیبایی پوست کمک می کنند. تغذیه سالم، نوشیدن آب زیاد، استفاده از کرم ضد آفتاب، مدیریت استرس و داشتن خواب باکیفیت فراوان راه‌های ساده‌ای هستند که به شما کمک می‌کنند بهترین ظاهر را داشته باشید.

 

حذف موهای زائد در دوره قاعدگی من دردناک تر است.

از آنجایی که انواع موم برای اپیلاسیون موها را از ریشه جدا می کند، ممکن است کمی آسیب ببیند! وقتی پریود می‌شوید، ممکن است اپیلاسیون دردناک‌تر از حد معمول باشد، زیرا بدن شما حساس‌تر است. برای از بین بردن موهای زائد در این مدت، کرم های موبر تیزبر را امتحان کنید.

 s/از بین بردن موهای زائد برای همیشه

از بین بردن مو در روزهای سردتر دردناک تر است.

درسته! در روزهای سردتر، ماهیچه های ما به طور غیر ارادی منقبض می شوند و پوست ما را منقبض می کند. وقتی هوا سرد است، موها را در یک محیط راحت و گرم بردارید که منافذ را باز می کند و ناراحتی را کاهش می دهد. برای روشی بدون درد برای از بین بردن موها در زمانی که سرد هستند، کرم های موبر تیزبر را امتحان کنید. آنها بسیار خوب عمل می کنند زیرا مواد فعال به زیر سطح پوست شما می روند تا پروتئین های تشکیل دهنده مو را حل کنند.

 

مقالات پیشنهادی :

کاربرد پودر موبر

ازبین بردن موهای زائد با پودر موبر

خرید موم موبر تیزبر کمرد

 

استفاده ازدئودورانت ها قبل و بعد از حذف موهای زائد

دئودرانت‌ها می‌توانند باعث تحریک پوست شوند و توصیه می‌کنیم 24 ساعت پس از برداشتن موهای زائد قبل از استفاده مجدد صبر کنید.

 

محصولات مومی فقط یک بار باید استفاده شوند

توصیه ما این است که پس از استفاده از موم برای اپیلاسیون استفاده مجدد نکنید تا بهداشتی تر باشد.

یک استثنا وجود دارد، اگر از یک نوار مومی استفاده کنید و بعد از جدا شدن از بدنه، می توانید بلافاصله از همان نوار استفاده مجدد کنید، اما پس از آن به طور مسئولانه محصول را دور بریزید. نوارهای موم نباید جدا از این استثنا مورد استفاده مجدد قرار گیرند

موم شرقی فقط باید یک بار استفاده شود و وقتی از بدن خارج شد، مسئولانه دفع شود.

 

لایه برداری می تواند از رشد موهای درونی جلوگیری کند.

همه ما می خواهیم پوست خود را به طور لمسی صاف و عاری از موهای آزاردهنده در داخل رشد کنیم. لایه برداری لایه های سلول های مرده را از بین می برد و یکی از ساده ترین کارهایی است که می توانید برای جلوگیری از رشد درونی انجام دهید. به طور منظم لایه برداری کنید – یک بار در هفته بهترین کار است، مگر اینکه پوست حساسی داشته باشید که توصیه می کنیم این کار را هر پانزده روز یکبار انجام دهید.

 

کوتاه کردن موهای بدن قبل از اپیلاسیون

از آنجایی که نوارهای موم موبر تیزبر روی موهای کوتاه 1.5 میلی متری موثر است، می توانید موهای پاها، خط بیکینی و زیر بغل خود را کوتاه کنید تا تجربه تیزبر را برای شما آسان تر کند. موهای بلندتر از 5 میلی متر (3/16 اینچ) باید به منظور جلوگیری از ناراحتی کوتاه تر کوتاه شوند. به علاوه موها را به طور موثرتری از بین خواهید برد، که از هدر رفتن نوارهای موم جلوگیری می کند!

 

هیچ کس نمی خواهد بدن پرمویی داشته باشد، به خصوص اگر موهای بزرگ مشکی باشد. مهم نیست در کجا موهای ناخواسته دارید، راه هایی برای خلاص شدن از شر آن وجود دارد.

 

v/ازبین بردن موهای زائد برای همیشه

از شر موهای زائد صورت خلاص شوید

روشی را انتخاب کنید. چندین روش خانگی برای از بین بردن مو وجود دارد. اینها شامل رفع موهای زائد، اصلاح و کرم های موبر و پودرموبر هستند. همه این روش ها ممکن است بسته به مقدار مو و اندازه ناحیه مناسب نباشند.

 

خودتان را آماده کنید. قبل از از بین بردن موهای زائد صورت، همیشه باید خود را آماده کنید. برای انجام این کار، شما باید از شر آلودگی ها خلاص شوید، پوست خود را نرم تر کنید و منافذ خود را باز کنید. آماده سازی پوست به جلوگیری از تحریک و ظاهر موهای زیر پوستی کمک می کند.

حتما صورت خود را بشویید و از شر آلودگی و چربی خلاص شوید. این به جلوگیری از آسیب کمک می کند و موها را برای اصلاح آماده می کند.

کارهای قبل از اصلاح صورت چیست؟

شستن صورت و گردن با آب گرم به مرطوب شدن موها و نرم تر شدن آنها و در نتیجه اصلاح آسان تر کمک می کند. یک دوش آب گرم ممکن است موثرترین راه برای نرمتر کردن موهایتان باشد، به خصوص اگر می خواهید مقدار زیادی از آن را بتراشید یا اپیلاسیون کنید.

یکی دیگر از راه های نرم کردن موها این است که صورت خود را با یک حوله گرم بپوشانید. آرایشگران از این ترفند هنگام اصلاح موهای مشتری استفاده می کنند زیرا به باز شدن منافذ پوست، نرم شدن صورت و آسان تر کردن روند کمک می کند. حوله داغ را برای مدت طولانی روی صورت یا گردن خود نگذارید.

می توانید حوله را در آب داغ خیس کنید یا یک حوله مرطوب را به مدت 30 ثانیه در مایکروویو گرم کنید. حوله را بیش از حد گرم نکنید، زیرا مایکروویو ممکن است آب موجود در حوله را تا حدی گرم کند که به شدت صورت شما را بسوزاند. همیشه قبل از استفاده از حوله برای پوشاندن صورت خود دمای آن را بررسی کنید.

پوست را لایه برداری کنید. قبل از اصلاح یا اپیلاسیون یا استفاده از پودر موبر پوست خود را بهتر است لایه برداری کنید. این به شما امکان می دهد از شر سلول های مرده پوست خلاص شوید و به بیرون راندن نوک مو از اپیدرم ادامه دهید. این سلول های مرده می توانند از اصلاح عمیق جلوگیری کنند.

اسکرابی را انتخاب کنید که حاوی شکر، جو یا نمک باشد. اگر یکی ندارید، از یک دستکش لایه بردار یا یک اسفنج گیاهی استفاده کنید

چرا اپیلاسیون صورت را توصیه می کنیم؟

گزینه های دیگری برای رفع موهای زائد صورت وجود دارد، اما به نظر می رسد هیچ یک از آنها در مقابل اپیلاسیون که مزایای زیادی دارد، پیروز نمی شود:

نتایج اپیلاسیون از چهار تا هشت هفته طول می کشد، که برای صرفه جویی در زمان و تلاش در نظافت بسیار عالی است. مشتریان معمولی نیز با افزایش اپیلاسیون، رشد مجدد کمتر را گزارش می‌کنند.

حذف موثر موهای زائد را در مکان‌هایی مانند گونه‌ها و پیشانی تضمین می‌کند، جایی که تیغ کار ضعیفی را انجام می‌دهد.

همه صورت را می توان به شکل یکنواخت صاف کرد که موجب می شود پوست روشن تر و جوان تر به نظر بیاید.

راحت ترین گزینه برای خانم هایی است که موهای صورتشان زیاد است. برخی از بیماری های هورمونی مانند )سندرم تخمدان پلی کیستیک) می تواند باعث هیرسوتیسم (رشد موهای زائد و ناخواسته در زنان) شود، که می تواند سخت باشد - برخی از زنان مبتلا به این بیماری حتی متوجه می شوند که باید هر روز اصلاح کنند، اما اپیلاسیون باعث حذف موهای زائد می شود.

در مقایسه با لیزر یا الکترولیز گزینه ای مقرون به صرفه است و با کمی تمرین و محصولات مناسب می توان آن را در خانه انجام داد.

 

اپیلاسیون صورت شامل چه مواردی است؟

اپیلاسیون صورت می تواند دو یا چند ناحیه از صورت را درگیر کند. پر طرفدار ترین بخش ها جهت انجام دادن اپیلاسیون ابروها، لب بالایی و چانه هستند. با این حال، اپیلاسیون تمام صورت می تواند شامل سوراخ های بینی، گوش ها، گونه ها و حتی پیشانی باشد. این درمان برای افرادی که رشد موی زیادی دارند و می‌خواهند نتایج یکسانی داشته باشند، بهترین است. اپیلاسیون کامل صورت، چهره را یکدست می‌کند و ظاهری تمیزتر و براق‌تر ایجاد می‌کند. مشتری می تواند مناطقی را که می خواهد برای دریافت خدمات شخصی ترکیب کند. اپیلاسیون صورت نیاز به تجربه و تخصص در این تکنیک دارد.

 اپیلاسیون چیست ؟  

اپیلاسیون. یکی از سریع ترین و موثرترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد صورت، اپیلاسیون است. موها را بلافاصله پس از خیس کردن و خشک کردن آنها بیرون بیاورید. این کار باعث می شود که منافذ باز شوند و موها نرم شوند، بنابراین کنده شدن آنها آسان تر خواهد بود.

از یک آینه با نور مناسب برای تشخیص موهای زائد استفاده کنید.

از یک موچین خوب استفاده کنید. برای یک نتیجه رضایت بخش، موچین باید موها را بدون مشکل در گرفتن موها کند. موها را سریع بچینید تا مطمئن شوید که از بین رفته اند و خطر تحریک را به حداقل برسانید.

از این روش برای نواحی بزرگ بدن استفاده نکنید. این منجر به ظاهر شدن موهای زیر پوستی و اسکار می شود. با این حال، اگر فقط می خواهید از شر چند تار موی لب، گونه، چانه یا هنگام برداشتن ابروهای خود خلاص شوید، این یک روش عالی است.

 

اصلاح موهای زائد 

موی بدن خود را اصلاح کنید. اگر موهای زبر روی لب‌ها، گونه‌ها، چانه یا گردن شما ظاهر می‌شود، اصلاح روشی ساده و ارزان برای از بین بردن آنهاست.

ژل یا کرم اصلاح را روی قسمت بمالید. هر چقدر که دوست دارید بمالید و چند دقیقه صبر کنید تا شروع به اصلاح کنید. هرگز پوست خشک را بدون کف نتراشید. پوست برهنه شما به یک مانع بین آن و تیغ نیاز دارد. اصلاح بدون ژل یا بدون کرم می تواند باعث تحریک و ظاهر موهای زیر پوستی شود.

موها را در جهت ظاهرشان بتراشید. در صورت نیاز از کرم موبر استفاده کنید تا قسمت را روغن کاری نگه دارید. حتما از تیغ تیز استفاده کنید، زیرا تیغ های فرسوده می توانند باعث تحریک و آسیب به پوست شما شوند.

بهترین موم اپیلاسیون در شرکت تیز برد تهیه کنید و  اپیلاسیون را ادامه دهید. کیت های اپیلاسیون هم از خرده فروشان بزرگ و هم از مغازه های لوازم آرایشی در دسترس هستند. به طور کلی بسته به نوع واکس مورد استفاده دو روش وجود دارد. برخی از واکس ها نیاز به برداشتن نوارهای پارچه ای دارند و برخی دیگر این کار را نمی کنند. روشی را انتخاب کنید که بهترین عملکرد را برای شما خواهد داشت.

هنگام اپیلاسیون در خانه، مطمئن شوید که پوست خود را تحریک نمی کنید. موم بدن باید تا دمای بالایی گرم شود تا ذوب شود، بنابراین هنگام استفاده از موم مراقب باشید. همچنین، مطمئن شوید که پوست را در خلاف جهتی که موم را در آن قرار می دهید کشیده نگه دارید. این به جلوگیری از کبودی کمک می کند.

اپیلاسیون چه توسط یک متخصص یا در خانه انجام شود، می تواند باعث قرمزی و تحریک پوست شود. در برخی موارد ممکن است باعث عفونت شود. همچنین می تواند باعث آکنه یا تیرگی پوست شود.

مقالات پیشنهادی:

7 راه از بین بردن موهای زائد

اپیلاسیون بهتر است یا کرم موبر؟

چرا پودر موبر مفید است؟

 کرم های موبر برای اصلاح 

کرم موبر را امتحان کنید. کرم های موبر حاوی مواد شیمیایی سوزاننده مانند کلرید سدیم، پتاسیم و تیوگلیکولات کلسیم هستند. این کرم ها باعث از بین رفتن موهای سطح پوست می شوند.

قبل از استفاده از کرم مطمئن شوید که پوستتان تمیز و هیدراته است. مانند اصلاح یا اپیلاسیون، موهای نرم راحت تر کنده می شوند.

همیشه قسمتی از پوست خود را قبل از کندن مو از آن امتحان کنید. برخی از پوست ها به مواد شیمیایی حساس هستند و این می تواند باعث قرمزی شود.

دستورالعمل ها را با دقت بخوانید. انواع مختلفی از کرم های موبر در بازار وجود دارد که هر کدام روش استفاده خاص خود را دارند. کرم را دقیقاً در زمان مشخص شده روی برگه بمالید. برای از بین بردن موهای سفت، آن را برای مدت طولانی تری روی پوست قرار ندهید.

حتما بهرین کرم موبر سازگار با صورت خود بخرید

 

یک سیستم حذف موهای زائد دریافت کنید. چندین محصول لیزر موهای زائد در بازار موجود است. بیشتر این محصولات پالس‌های نور و فلاش‌ها را ساطع می‌کنند تا به شما در از بین بردن مو کمک کنند.

به دنبال سیستم تایید شده توسط مقامات ذیصلاح باشید. در ایالات متحده، FDA (سازمان غذا و دارو) سیستم‌هایی را تأیید می‌کند که عموماً گران‌تر از سیستم‌هایی هستند که توسط شرکت‌های خصوصی ارائه می‌شوند که محصولاتشان تأیید نشده است. این سیستم ها گران هستند و می توانند تا 600 یورو هم برسند.

اکثر این سیستم ها 70% کاهش مو را در عرض 3 ماه پس از استفاده ایجاد می کنند.

u/از بین بردن موهای زائد برای همیشه

راهنمای حذف موهای زائد برای ورزشکاران و روش های حذف مو

از بین بردن موهای زائد بدن فرآیندی است که هر فردی، زن یا مرد، آن را انتخاب می کند. اکثراً بسیاری از افراد دچار موهای ناخواسته می شوند زیرا ظاهر بدون مو و صاف بدن، لطافت و ابریشمی بودن در هنگام لمس بیشتر ترجیح داده می شود. اما یک جنبه حرفه ای برای حذف مو وجود دارد. هنگام تماشای مسابقه، مسابقه یا رویداد ورزشی، بدن بدون مو ورزشکاران توجه بسیاری از افراد را به خود جلب می کند و این سوال به ذهن متبادر می شود که چرا ورزشکاران بدون مو هستند. به طور خاص، ورزشکاران حرفه ای به دلیل شرایطی که بر عملکرد آنها تأثیر می گذارد و ظاهر جذاب پوست صاف، بخشی از زندگی آنها شده است.

 

چرا ورزشکاران موهای خود را کوتاه می کنند؟

موهای زائد در ورزشکاران به دلایل زیادی که می‌توان آن را تکنیکی و استراتژیک نامید، از بین می‌رود، و آن را تمیزتر و صاف‌تر نشان دادن پوست می‌دانند.

 

مراقبت از زخم و بهداشت

از بین بردن موهای بدن ورزشکاران، درمان های فوری را به ویژه در موارد آسیب دیدگی در ناحیه ساق پا آسان تر می کند. وجود مو در زخم های باز که نیاز به بخیه دارند و در مناطقی که نیاز به ضد عفونی دارند، مداخله پزشکی را دشوار می کند. علاوه بر این، حذف موهای زائد در ورزشکاران از نظر مراقبت آسان تر در هنگام بهبود زخم ها و تمیز نگه داشتن ناحیه مورد نظر نیز حائز اهمیت است.

 

ماساژ موثر بدن

تقریباً همه ورزشکاران پس از مسابقات و تمرین برای شل کردن عضلات منقبض و بازیابی بدن به ماساژ نیاز دارند. موهای ناخواسته در ورزشکاران از نفوذ روغن ماساژ تسکین دهنده اعمال شده به پوست جلوگیری می کند و در نتیجه از مراقبت های لازم برای عضلاتی که هدف آن ها آرامش است جلوگیری می کند.

 

عملکرد و راحتی

موهای بدن به دلیل اصطکاک در ورزش‌هایی که حتی شکاف‌ها مهم هستند، مانند شنا و دو و میدانی می‌توانند بر عملکرد تأثیر بگذارند. برای ورزشکاران مهم است که موهای بدن خود را از بین ببرند، زیرا می‌خواهند ضریب اصطکاک در تماس هوا و آب را با پوست صاف‌تر به حداقل برسانند. علاوه بر اینها، راحتی بدن که مدام در حال حرکت است نیز بسیار مهم است. به خصوص در لباس های ورزشی که بدن را می پوشانند، موها باعث ایجاد فاصله بین لباس و پوست، اصطکاک و شرایط ناراحت کننده مانند راش پوشک می شود.

 

ورزشکاران از کدام روش های اپیلاسیون استفاده می کنند؟

اگر تعجب می کنید که ورزشکاران چگونه موهای خود را از بین می برند، پاسخ همان است که هرکسی می خواهد موهای خود را کند.اپیلاسیون و تیغ از جمله روش هایی است که ورزشکاران برای از بین بردن موهای خود استفاده می کنند. البته هرکسی می تواند از بین این روش ها راحت تر و مناسب تر را انتخاب کند که از نظر راحتی و نتایج به دست آمده متفاوت است.

 

موم

اپیلاسیون با اثر طولانی مدت خود یک روش ازبین بردن موهای زائد است که می تواند به ویژه قبل از مسابقات ورزشی که به عنوان یک فرآیند مانند مسابقات عمل می کنند ترجیح داده شود. نوارهای موم کاربردی و سریع تیزبر کمردکه در هر مکانی قابل استفاده است نیز به راحتی برای موهای ناخواسته در ورزشکاران قابل استفاده است. نوارهای موم تیزبر کمردبا فرمول های خاص خود برای پوست های حساس، مناسب برای تمام قسمت های بدن و روغن های طبیعی موجود در آن، راحتی مورد نیاز را هم در حین و هم بعد از عمل فراهم می کند.

 

تیغ ریش تراش

اگرچه ممکن است برداشتن مو با تیغ در ابتدا عملی به نظر برسد، اما با رشد سریع‌تر موها، فاصله اصلاح بیشتر می‌شود. این امر مستلزم صرف زمان بیشتری برای رفع موهای زائد در دراز مدت است. علاوه بر این، از آنجایی که تیغی که برای رفع موهای زائد در ورزشکاران استفاده می شود، پس از مدتی باعث تحریک پوست، سوختگی و رشد زیر پوستی می شود، ممکن است نتایج ناخوشایندی به همراه داشته باشد. فولیکول‌های موی رشد کرده و تورم‌های ملتهب می‌توانند زیر لباس‌های ورزشی از نظر راحتی و عملکرد چالش‌برانگیز باشند.

 

کرم های موبر

یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده از محصولات موبر برای موهای زائد در ورزشکاران است. کرم های موبر تیزبر کمرد با ارائه نتایج طولانی مدت در مدت زمان کوتاه، با فرمول های خود که از پوست در طول عمل مراقبت می کنند، از تحریک و قرمزی جلوگیری می کند. با استفاده از محصولاتی که می توان روی هر قسمت از بدن استفاده کرد، به اندازه ای که موها را بپوشاند، می توانید در عرض 5 دقیقه پوستی صاف داشته باشید. با کرم های مناسب برای استفاده در حمام می توانید به سرعت از شر موهای زائد در حین دوش گرفتن بعد از تمرین خلاص شوید. شما می توانید با استفاده از فرم های اسپری موبر تیزبر کمردبرای استفاده آسان تر در مناطق بزرگ و مناطق صعب العبور، کار خود را آسان تر کنید.

حذف موهای زائد اغلب با درد همراه است، اما اگر از کرم موبر استفاده می کنید، نه. این کرم ها حذف موهای زائد را به تجربه ای خوشایند تبدیل می کنند. این کرم موها را درست زیر سطح پوست حل می کند و سپس می توان آن ها را پاک کرد یا آبکشی کرد تا پوست صاف ساتنی نمایان شود. کرم‌های موبر مدرن بی‌دردترین راه‌حل‌های رفع موهای زائد را ارائه می‌کنند – در دوران قدیم، این کرم‌ها حاوی مواد خشنی مانند آرسنیک و آهک زنده بودند. موها را برداشتند، اما روی پوست خشن بودند. امروزه استفاده از کرم های موبر کاملا بی خطر است.

بنابراین، بدیهی است که روش‌های حذف موهای زائد در طول اعصار، متناسب با تغییر سبک زندگی و تغییر زمان، تکامل یافته‌اند. تراشیدن، شکرک زدن و خامه زدن نسبت به روش های دیگر رایج تر و محبوب تر هستند.

 

راهنمای رفع موهای ناخواسته برای مردان

از بین بردن موهای زائد یک گزینه برای همه است، صرف نظر از زن یا مرد، بسته به سبک زندگی آنها و اینکه چگونه می خواهند بدن خود را ببینند. به خصوص موهای متراکم در ناحیه پشت و سینه می تواند باعث ناراحتی مردانی شود که به مراقبت از خود اهمیت می دهند. موهای پوشاننده عضلات شکم ممکن است ناخوشایند باشند. از آنجایی که موهای زیر بغل گاهی اوقات باعث ایجاد بوی بد بدن می شوند، ممکن است بخواهید آن را تمیز کنید یا ممکن است لازم باشد موهای پاهای خود را در زندگی ورزشی حرفه ای خود حذف کنید. به هر دلیلی، مردانی که از موهای بدن ناراحت هستند و پوست صاف و بدون مو را ترجیح می دهند، می توانند با خیال راحت از محصولات تیزبر کمرد برای از بین بردن موهای خود استفاده کنند. با انتخاب مناسب ترین روش رفع موهای زائد مردانه برای خود، می توانید پوستی روشن و صاف در آسایش خانه خود داشته باشید.

اپیلاسیون یک روش اپیلاسیون مردانه است که با از بین بردن موها از ریشه، ماندگاری طولانی‌ترین احساس پاک‌سازی را ایجاد می‌کند. البته مقابله با اپیلاسیون سنتی دشوار است. اما این مانع از آن نمی شود که راحتی اپیلاسیون را روی پوست خود تجربه کنید. اپیلاسیون در ناحیه بدن اکنون با نوارهای موم تیزبر کمرد که با فناوری پیشرفته توسعه یافته است، عملی و آسان برای استفاده بسیار آسان است. البته اپیلاسیون مردانه می تواند دردناک باشد. در این مرحله می توانید با چند آماده سازی اولیه پوست را برای اپیلاسیون مناسب تر کنید. اپیلاسیون پوستی که سلول‌های مرده را پاک کرده‌اید با اسکراب که روز قبل از عمل در حمام انجام می‌دهید، آسان‌تر خواهد بود. اطمینان از خشک شدن کامل پوست قبل از اپیلاسیون هم برای نتایج بهتر و هم برای به حداقل رساندن درد مهم است. اگر موها بیش از حد بلند هستند، می توانید قبل از عمل موها را کوتاه کنید. به این ترتیب کار شما آسان تر می شود و احساس درد کاهش می یابد. نوارهای موم تیزبر کمرد  حتی موهای 1.5 میلی متری را به راحتی از بین می برند و فقط باید از صافی آن لذت ببرید.

هنگام کشیدن نوارهای واکس تیزبر کمرد  باید سریع حرکت کنید. نوار را با یک حرکت از روی پوست خود جدا کنید. در این مرحله می توانید برای مناطقی که دسترسی به آنها دشوار است کمک بگیرید. پس از اپیلاسیون، تا 24 ساعت نباید محصولات الکلی مانند عطر دئودورانت یا افترشیو را به پوست بزنید.

اپیلاسیون بازو مزایای زیادی دارد:

شما مجبور نخواهید بود هر چند روز یکبار اصلاح کنید.

این روش سریع و مقرون به صرفه خواهد بود، با توجه به مدت زمانی که مو طول می کشد تا دوباره رشد کند و دوباره اپیلاسیون شود (چهار تا هشت هفته با توجه به رشد موهای شما).

بازوهای اپیلاسیون شده برای کسانی که تصویر بدنشان باید بدون عیب و نقص باشد یا لازم است بدنشان آیرودینامیک تر باشد (مثل شناگران) ظاهری براق به وجود می آورد.

بازوهای موم شده همچنین برای مربیان یا افرادی که به طور منظم ورزش می کنند، بهداشتی تر می کند.

لباس‌ها بعد از برداشتن موهای بازو، اگر موهایتان زیاد است، احساس بهتری پیدا می‌کنند.

بازوهای بدون مو جهت مرطوب کردن، لایه برداری و مراقبت کلی پوست آسان تر می باشند.

اگر بازوهای پرمو شما واقعا شما را آزار می دهد و می خواهید ناراحتی ناشی از اپیلاسیون را تحمل کنید، می توانید این روش را انجام دهید.

 

نیازهای آماده سازی مورد نیاز شما با سایر انواع اپیلاسیون تفاوتی ندارد:

قبل از اپیلاسیون در معرض نور خورشید قرار نگیرید یا به سونا نروید.

اگر در شش ماهی که گذشته است از داروهای آکنه مصرف کرده اید یا از رتینول یا AHA مصرف کرده اید، نباید اصلا اپیلاسیون کنید.

پوست خود را از نظر کبودی، تحریک، عفونت، بثورات، جای زخم، خال، برچسب های پوستی و نقاط حساس بررسی کنید. اگر هر مورد آسیب یا زخم بر روی پوست شما وجود دارد، از انجام دادن اپیلاسیون خودداری نماید.

 

اپیلاسیون بازو چگونه انجام می شود

اپیلاسیون کردن بازو ها سریع و آسان انجام می شود، اما نیازمند یک تکنیک و تمرین زیاد است. اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک لوسیون پیش از موبر را مصرف کرده و ناحیه را تمیز کنید. در مرحله بعد، یک لایه نازک از پودر را بمالید تا کاملاً رطوبت را جذب کند و مطمئن شوید که موم به خوبی به پوست می چسبد.

هنگامی که موم شما ذوب شد، دمای آن را در پشت مچ دست خود آزمایش کنید. وقت آن است که موم را با استفاده از کاردک با زاویه 45 درجه بمالید. موم را در ناحیه ای به پهنای نوارهای موسلین پخش کنید. این کار را از آرنج شروع کنید و به سمت نوار حرکت کنید. استفاده کردم از موم ها  باید در جهت رشد مو (به جهت پایین در کنار بازوی کشیده) انجام شود.

نوار را در همان جهتی که قبلا توضیح داده شد روی موم محکم فشار دهید و در حالی که پوست را با بازوی آزاد خود کشیده نگه دارید، در جهت مخالف آن را پاره کنید. هنگامی که نوار را پاره کردید، روی پوست فشار وارد کنید تا احساس ناراحتی را تسکین دهید. برای پایان دادن به درمان، از لوسیون بعد از موبر استفاده کنید. باید به خاطر داشته باشید که حداقل تا 24 ساعت بعد از انجام دادن اپیلاسیون از هرگونه عطرها، محصولات سنگین آرایشی و مواد حساسیت زا خودداری نماید. موارد دیگری که باید از آن اجتناب کنید قرار گرفتن در معرض نور خورشید، گرما و اصطکاک است.

 

بهترین محصولات اپیلاسیون بازو

آقایان قطعاً یکی از منظم ترین مشتریان برای اپیلاسیون بازو هستند، پس چرا از مومی که مخصوص آنها فرموله شده است استفاده نکنید؟ برای مردان حاوی روغن اکالیپتوس و دی اکسید تیتانیوم است، بنابراین پوست را هیدراته، طراوت، تسکین و روشن می کند. این نوع وکس ها برای افرادی که پوست های حساس دارند مناسب می باشند، به همین دلیل افراد زیادی از آن استفاده می کنند.

اگر به دنبال یک موم فوق العاده قابل کنترل هستید، دانه های موم سخت را امتحان کنید. این موم سخت با نقطه ذوب پایین نیازی به استفاده از نوارهای موسلین ندارد، بنابراین بسیار کاربردی است و با چسبندگی و نتایج حذف بهتر به موها می‌پیچد. ترکیبات طبیعی موجود ر موم مانند توت فرنگی پوست را روشن و مرطوب می کنند، بنابراین مشتریان شما بازوهای صاف ابریشمی خواهند داشت.

 

مقالات پیشنهادی:

پودر موبر چیست

استفاده از پودر موبر برای صورت

اصلاح موهای زائد

کرم موبر برای آقایان

محصولات موبر مردانه که برای از بین بردن موهای زائد ترجیح داده می شوند، هم در حین استفاده راحتی دارند و هم نتایج موثری ارائه می دهند. کرم های موبر روی کراتین موجود در ساختار مو عمل کرده و باعث نازک شدن و ریزش مو می شوند. اگر می خواهید یک کاربرد بدون درد، عملی و پوستی درخشان و صاف داشته باشید، خانواده حذف موهای زائد تیزبر کمرد برای شما مناسب است. بهترین کرم موبر محصولی است که راحتی را برای مردان مرد در نظر گرفته و اثرات ماندگاری دارد. در این مرحله، شما عاشق مجموعه حذف موهای مردانه تیزبر کمرد  خواهید شد. خانواده کرم موبر تیزبر کمرد  که مخصوص ساختار موی مردانه طراحی شده و دارای گزینه های مناسب برای استفاده در حمام می باشد، در کمتر از 5 دقیقه به شما نتیجه دلخواه را می دهد.

قبل از استفاده از طیف وسیعی از کرم های موبر مخصوص آقایان تیزبر کمرد ، دستورالعمل های روی بسته بندی را به دقت مطالعه کنید. مراقب باشید که محصول را بیش از زمان تعیین شده روی پوست خود نگه ندارید.

کرم را به صورت یک لایه نه چندان ضخیم روی پوست خود بمالید تا موهایی که می خواهید ایجاد شود را بپوشاند. 3-5 دقیقه برای نازک شدن و شکستن موها کافی است. سپس کرم را با کاردک از روی پوست خود بشویید و با آب فراوان بشویید.

اگر می خواهید از محصول موهای زائد مردانه تیزبر کمرد مناسب برای استفاده در حمام استفاده کنید، قبل از ورود به حمام کرم را بزنید. در حین شامپو کردن، کرم موها را آب کرده و می ریزد. بعد از حدود 5 دقیقه با کمک اسفنجی که از بسته بندی خارج می شود، در هنگام استحمام کرم را از روی پوست خود تمیز کنید.

فرآیندهای اپیلاسیون مردانه با محصولات تیزبر کمرد  بسیار آسان و کاربردی است! همه حق دارند پوستی صاف و نرم داشته باشند. شما هم مثل بقیه می توانید با محصولات و اپلیکیشن های مناسب و مناسب خود، چهره ای روشن و آراسته داشته باشید!

بسیار نادر است که به موهای زائد در زیر بغل یا ناحیه شرمگاهی فکر کنید.

 r/از بین بردن موهای زائد برای همیشه

حساسیت و راه حل ها

پوست زیر بغل ظریف و حساس است، بنابراین روش حذف موهای زائد انتخابی مهم است. بسیاری از زنان به طور معمول زیر بغل را اصلاح می کنند. اما تراشیدن یک راه حل ایده آل نیست - موها به سرعت رشد می کنند، ته ریش خشن و تیز است، و همچنین احتمال بریدگی و بریدگی وجود دارد.

یکی دیگر از راه حل های کوتاه مدت رفع موهای زائد استفاده از کرم های موبر است. کرم حذف موهای زائد تیزبر کمرد برای پوست های حساس طراحی شده است، با اعمال انحنای خود که خطوط زیر بغل شما را در نظر می گیرد. با وجود این، توصیه می کنیم برای اطمینان از این کرم یک آزمایش پچ انجام دهید. این کرم، کراتین مو را درست در زیر سطح پوست حل می کند، به طوری که موها نرم می شوند و به راحتی می توان آنها را از بین برد. نتایج در مقایسه با اصلاح طولانی مدت، اما کوتاه تر از اپیلاسیون هستند.

روش دیگر اپیلاسیون است که موها را از ریشه پاک می کند. موها به طور کامل کنده می شوند، بنابراین تا چهار هفته طول می کشد تا دوباره رشد کنند. می‌توانید از رول الکتریکی تیزبر کمرد  استفاده کنید، که برای حرکت به سمت خطوط منحنی زیربغل شما طراحی شده است. اما مطمئن شوید که موهای شما تا یک طول مشخص رشد کرده اند وگرنه ممکن است موم نتواند آنطور که باید موها را بگیرد. نگرش ما نسبت به زیبایی و مد مدام در حال تغییر است. همچنین طیف وسیعی از محصولات رفع موهای زائد بسیار زیاد است.

 

مقالات پیشنهادی :

ترکیبات پودر موبر

پودر موبر مخصوص بانوان

چگونه موهای زائد را از بین ببریم

 پودر موبر بدن

در رابطه با  از بین بردن موهای زائد بیشتربدانید

حذف موهای زائد بخش مهمی از رژیم های زیبایی زنان در طول اعصار بوده است. پیشرفت های بسیاری در فناوری ها این امکان را برای ما فراهم کرده است که از محصولات غیر معمول برای رفع موهای زائد و همچنین روش های جدید استفاده کنیم. بنابراین امروزه می توان موهای زائد را در خانه از بین برد یا از سالن درمانی استفاده کرد. ما به برخی از محبوب ترین روش های حذف موهای زائد در جهان نگاهی می اندازیم.

تفاوت بین اپیلاسیون سالنی و خانگی

اپیلاسیون روشی سریع، آسان و کارآمد است که نتایج طولانی مدتی را ارائه می دهد. این شامل خلاص شدن از شر موهای زائد بدن با کمک موم است. موها از ریشه برداشته می شوند که نتایج طولانی تری نسبت به اصلاح به شما می دهد. وقتی صحبت از اپیلاسیون به میان می آید شما دو راه دارید: یا می توانید به سالن بروید و یک متخصص زیبایی این کار را برای شما انجام دهد یا به سادگی اپیلاسیون را در خانه انجام دهید. صرف نظر از روشی که انتخاب می کنید، اپیلاسیون کار خسته کننده ای نیست. بیایید کارایی سالن و خود اپیلاسیون را ببینیم. شما ممکن است یک یا دو نکته در مورد نحوه جلوگیری از موهای سرکش دریافت کنید.

 

مزایای اسپا زیبایی

اسپاهای زیبایی به گونه ای طراحی شده اند که می توانند شما را نوازش کنند و در عین حال تمام نیازهای زیبایی شناختی شما - از جمله حذف موهای نامطلوب را برآورده کنند. اسپاها فضایی صمیمی، دوستانه و مجلل را در اختیار شما قرار می دهند که در آن توسط یک آرایشگر حرفه ای آموزش دیده مانند حق امتیاز مطلق با شما رفتار می شود، البته با مبلغی اسمی. در سالن ها، می توانید مطمئن باشید که اپیلاسیون شما توسط یک متخصص زیبایی با تجربه کافی انجام می شود. یک چیز واقعاً رضایت بخش وجود دارد که وقتی از سالن خارج می شوید، پاهای خود را صاف و ابریشمی کنید. اعتماد به نفس شما در آسمان بالا می رود، احساس جذابیت می کنید و آماده اید که با پوشیدن آن لباس کوچک مشکی جدید، تاثیری خیره کننده داشته باشید.

 

چرا اپیلاسیون خانگی؟

اپیلاسیون در خانه برای هر کسی که زمان محدودی دارد و از بودجه خود آگاه است یک نعمت است. تیزبر کمرد می تواند به شما در اپیلاسیون در خانه با طیف وسیعی از محصولات رفع موهای زائد کمک کند. اگر زمان زیادی در دست ندارید، نوارهای موم سرد تیزبر کمرد استثنایی هستند. آنها با موم ژل خنک ارائه می شوند که تا 28 روز نرمی را به شما می دهد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که لایه برداری - اعمال - بکشید.

 

اپیلاسیون DIY

متخصصین زیبایی با تمیز کردن و ضد عفونی کردن قسمت مورد نیاز بدن شما را برای موم آماده می کنند. شما می توانید همین کار را در حمام خود با کمک آب، صابون، و اگرچه اجباری نیست، اما دستمال های ضدعفونی کننده تکرار کنید. هنگامی که پوست شما خشک شد، موم را بمالید و قسمت های کوچکی از مو را در حین حرکت بردارید. اگر نگران درد هستید، بهتر است قبل از جدا کردن نوار یا موم سفت از روی پوست، نفس عمیق بکشید. این ترفند سالنی قدیمی به شما کمک می کند تا برای چند لحظه ذهن شما را از درد دور نگه دارد. ایده دیگر این است که دست خود را روی ناحیه تازه واکس زده شده بمالید. فشار به کاهش درد کمک می کند و اگر در گذشته به یک متخصص مراجعه کرده باشید، متوجه می شوید که آرایشگر قبلا از این روش استفاده کرده است.

 

اپیلاسیون موثر

با اپیلاسیون موها مستقیماً از ریشه بیرون کشیده می شوند. متخصصان زیبایی می‌دانند که اگر موها را به سادگی از بالای پوست جدا کنند، موها سریع‌تر رشد می‌کنند. هنگام اپیلاسیون در خانه، بسیار مهم است که نوار تیزبر کمرد یا موم استریپلس خود را بررسی کنید تا ریشه فولیکول مو را بررسی کنید که به شما می گوید تمام موها را برداشته اید.

 

مقالات پیشنهادی :

طریقه ی استفاده از پودر موبر

پودر موبر

انواع موم اپیلاسیون

مراقبت پس از وکس

همیشه بعد از اپیلاسیون کمی نیشگون می گیرد اما به سرعت از بین می رود. شاید دیده باشید که آرایشگرتان بعد از وکس کردن، کرم روی پوستتان می‌مالد. زمانی که خودتان اپیلاسیون انجام می دهید باید از همین قانون پیروی کنید. اطمینان حاصل کنید که از یک ژل تسکین دهنده پوست حاوی آلوئه ورا استفاده می کنید تا به پوست شما یک سد التیام بخش و محافظ بدهد.

برای خرید موم موبر با شرکت تیزبر کمرد تماس بگیرید.

02188767158 - 02188502767

از بین بردن موهای زائد برای همیشه

هیرسوتیسم رشد بیش از حد موهای انتهایی در یک الگوی معمولی مردانه در زنان است. این اغلب نشانه سطح آندروژن بیش از حد است. اگرچه بسیاری از بیماری ها می توانند منجر به هیرسوتیسم شوند، سندرم تخمدان پلی کیستیک و هیپرآندروژنیسم ایدیوپاتیک بیش از 85 درصد موارد را تشکیل می دهند. علل کمتر شایع عبارتند از هیرسوتیسم ایدیوپاتیک، هیپرپلازی مادرزادی آدرنال غیرکلاسیک، تومورهای ترشح کننده آندروژن، داروها، هیپرپرولاکتینمی، اختلالات تیروئید، و سندرم کوشینگ. زنان دارای امتیاز هیرسوتیسم غیرطبیعی بر اساس سیستم امتیازدهی فریمن-گالوی باید از نظر سطوح بالای آندروژن ارزیابی شوند. زنان با شروع سریع هیرسوتیسم در طی چند ماه یا علائم ویریلیزاسیون در معرض خطر بالای ابتلا به تومور ترشح کننده آندروژن هستند. هیرسوتیسم ممکن است با عوامل دارویی و/یا حذف موهای زائد درمان شود. درمان های دارویی توصیه شده شامل داروهای ضد بارداری خوراکی ترکیبی، فیناستراید، اسپیرونولاکتون و افلورنیتین موضعی است. به دلیل طولانی بودن چرخه رشد مو، درمان ها باید حداقل شش ماه قبل از تعویض درمان انجام شوند. روش های حذف موهای زائد مانند تراشیدن، اپیلاسیون و کندن ممکن است موثر باشند، اما اثرات آنها موقتی است. فوتو اپیلاسیون و الکترولیز تا حدودی برای رفع موهای زائد درازمدت موثر هستند اما گران هستند.

هیرسوتیسم رشد بیش از حد موهای انتهایی در یک الگوی معمولی مردانه در زنان است. این معمولاً نشانه ای از سطح آندروژن بیش از حد است. هیرسوتیسم در 5 تا 15 درصد از زنان گزارش شده است و اغلب با کاهش کیفیت زندگی و استرس روانی قابل توجه همراه است. توزیع مستقل از آندروژن است، اگرچه هیپرآندروژنیسم می تواند شرایط را تشدید کند

فیزیولوژی
از نظر ساختاری، سه نوع مو وجود دارد: لانوگو، که موهای نرم روی پوست جنین است که در رحم یا در چند هفته اول زندگی ناپدید می شود. موهای زائد که نرم، کوچک و بدون رنگدانه هستند. و موهای انتهایی که بلندتر، بزرگتر، درشت تر و رنگدانه شده اند. فولیکول مو در سه مرحله چرخه می زند: آناژن، دوره رشد سریع. کاتاژن، دوره انفولوسیون; و تلوژن، دوره استراحت و ریزش مو. 7 مدت مرحله آناژن و سرعت رشد طول مو را تعیین می کند و بر اساس نوع مو و ناحیه بدن متفاوت است. چرخه آناژن موهای صورت حدود چهار ماه است. بنابراین، برای مشاهده هرگونه تغییر پس از مداخله حدود شش ماه و برای مشاهده حداکثر تغییر 9 ماه طول می کشد.

رشد مو تحت تأثیر چندین عامل موضعی و سیستمیک از جمله سیتوکین ها، فاکتورهای رشد و استروئیدهای جنسی است. آندروژن ها به طور گسترده بر رشد مو تأثیر می گذارند و تنها تعداد محدودی از مناطق مستقل از آندروژن وجود دارد (مانند مژه ها، ابروها، برخی از فولیکول های پوست سر). رشد مو منجر به آلوپسی آندروژنیک (طاسی با الگوی مردانه) می شود. هورمون های تیروئید، مقاومت به انسولین و ژن های خاص نیز بر رشد مو تأثیر می گذارند.

تشخیص
هیرسوتیسم یک تشخیص بالینی است و شیوع آن به معیارهای تشخیصی مورد استفاده بستگی دارد. هیرسوتیسم معمولاً با استفاده از سیستم امتیازدهی اصلاح شده Ferriman-Gallwey متشکل از 9 ناحیه بدن حساس به آندروژن 11،12 تشخیص داده می شود (شکل 113). نمرات قطعی بر اساس نژاد و قومیت متفاوت است: نمرات 8 یا بیشتر در زنان سیاه پوست و سفیدپوست بریتانیایی و آمریکایی هیرسوتیسم در نظر گرفته می شود. 9 یا بیشتر در زنان مدیترانه ای، اسپانیایی و خاورمیانه ای؛ 6 یا بیشتر در زنان آمریکای جنوبی؛ و 2 یا بیشتر در زنان آسیایی. 6 امتیاز تا 15 نشان دهنده هیرسوتیسم خفیف است، در حالی که امتیازهای بیشتر از 25 نشان دهنده هیرسوتیسم شدید است. محدودیت‌های این سیستم امتیازدهی شامل ماهیت ذهنی و ناتوانی در محاسبه امتیازات بالای محلی یا درمان‌های آرایشی قبلی است. انجمن غدد درون ریز درمان هیرسوتیسم مهم برای بیمار را توصیه می کند، که رشد موهای ناخواسته جنسی به میزان کافی برای ایجاد ناراحتی در بیمار است.

سندرم تخمدان پلی کیستیک
سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) شایع ترین علت هیرسوتیسم است که بیش از 70 درصد موارد را تشکیل می دهد. PCOS با وجود حداقل دو مورد از معیارهای زیر تعریف می شود: عدم تخمک گذاری مزمن، هیپرآندروژنیسم بالینی یا بیولوژیک، و تخمدان پلی کیستیک. .16 علائم اضافی عبارتند از چاقی، آکنه، آلوپسی، مقاومت به انسولین، ناباروری، و آکانتوز نیگریکانس. سطح آندروژن ممکن است نرمال یا کمی افزایش یافته باشد. هیپرانسولینمی بیش از نیمی از زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث افزایش فرکانس نبض هورمون آزاد کننده گنادوتروپین می شود. افزایش متعاقب هورمون‌های آزادکننده گنادوتروپین باعث افزایش تولید آندروژن‌های تخمدان و آدرنال می‌شود در حالی که تولید گلوبولین اتصال دهنده به هورمون جنسی در کبد کاهش می‌یابد و در نتیجه مقدار تستوسترون آزاد فعال بیولوژیکی در سرم افزایش می‌یابد.

هیپرآندروژنیسم ایدیوپاتیک
هیپرآندروژنیسم ایدیوپاتیک تقریباً 15 درصد از موارد هیرسوتیسم را تشکیل می دهد. 14 این بیماری با قاعدگی طبیعی، تخمدان های طبیعی در سونوگرافی، افزایش سطح آندروژن و بدون علل ثانویه مشخص می شود.

هیرسوتیسم ایدیوپاتیک
هیرسوتیسم ایدیوپاتیک یک تشخیص خروج است که تقریباً 10٪ موارد را در زنانی تشکیل می دهد که قاعدگی طبیعی، مورفولوژی تخمدان طبیعی و سطوح طبیعی آندروژن های سرمی دارند. داده ها نشان می دهد که تقریباً نیمی از زنان مبتلا به هیرسوتیسم خفیف به هیرسوتیسم ایدیوپاتیک مبتلا هستند. 17

هیپرپلازی آدرنال
هیپرپلازی آدرنال در الگوی اتوزومی مغلوب به ارث می رسد و به دلیل کمبود یکی از آنزیم های دخیل در سنتز هورمون استروئید آدرنال است که باعث می شود پیش سازها به مسیر آندروژن منتقل شوند. هیپرپلازی مادرزادی آدرنال معمولاً در بدو تولد تشخیص داده می شود و اغلب با اندام تناسلی مبهم و آندروژن اضافی همراه است. هیپرپلازی مادرزادی آدرنال غیرکلاسیک شکل خفیف تری است که در دوره قبل از بلوغ همراه با هیرسوتیسم و آمنوره اولیه یا ناباروری ظاهر می شود. شایع ترین کمبود در افراد مبتلا به هیپرپلازی مادرزادی آدرنال غیرکلاسیک کمبود 21 هیدروکسیلاز است که منجر به افزایش سطح 17 هیدروکسی پروژسترون می شود. هیپرپلازی آدرنال در برخی گروه های پرخطر مانند یهودیان اشکنازی، اسپانیایی تبارها و اسلاوها شایع تر است. زنان مبتلا به هیرسوتیسم که به دلیل نژاد یا قومیت خود در معرض خطر هیپرپلازی آدرنال هستند، باید با اندازه گیری فاز فولیکولار صبح زود غربالگری شوند. 17-هیدروکسی پروژسترون، حتی اگر سطح تستوسترون تام و آزاد سرم طبیعی باشد.

تومورهای ترشح کننده آندروژن
تومورهای ترشح کننده آندروژن یک علت نادر هیرسوتیسم هستند، می توانند منشا تخمدانی یا آدرنال داشته باشند و در بیش از 50 درصد موارد بدخیم هستند. تا یک سال یا بیشتر با علل دیگر) با سایر یافته های آندروژنیک یا ویریلیزاسیون (مانند افزایش عضلانی، عمیق شدن صدا، آتروفی سینه، طاسی با الگوی مردانه، کلیتورومگالی). تومورهای کوچک می توانند تظاهرات ضعیف تری داشته باشند. معاینه فیزیکی ممکن است توده های شکمی یا لگنی را نشان دهد. اگر منشأ آنها آدرنال باشد، معمولاً هیپرکورتیزولمی و افزایش سطح دهیدرواپی آندروسترون و دهیدرواپی آندروسترون سولفات (DHEAS) همراه خواهد بود که منجر به سندرم کوشینگ می شود.

علل دیگر
سایر اختلالات غدد درون ریز مانند هیپرپرولاکتینمی، اختلالات تیروئید، آکرومگالی و سندرم کوشینگ ممکن است با هیرسوتیسم همراه باشد اما به ندرت با هیرسوتیسم منفرد تظاهر می کند. هیرسوتیسم یاتروژنیک می تواند در اثر استفاده از برخی داروها، به ویژه سیکلوسپورین (Sandimmune)، دانازول، دیازوکسید، گلوکوکورتیکوئیدها، ماینوکسیدیل، تستوسترون و سایر استروئیدهای آنابولیک ایجاد شود.

ارزیابی
هیرسوتیسم اغلب به دلیل شرایط خوش‌خیم است، اگرچه می‌تواند نشانه‌ای از یک اختلال هیپرآندروژنیک زمینه‌ای باشد که نیاز به درمان خاصی دارد و پیامدهایی برای تولید مثل، اثرات نامطلوب بر سلامتی یا حتی نئوپلازی تهدیدکننده زندگی دارد. 0.6،13،14،21 شرح حال دقیق و معاینه فیزیکی ضروری است. شرح حال باید شامل سابقه خانوادگی هیپرآندروژنیسم، سابقه قاعدگی، شرح شروع هیرسوتیسم، داروهای آندروژنیک (از جمله مصرف موضعی توسط شریک جنسی) و سابقه درمان های زیبایی هیرسوتیسم باشد. معاینه فیزیکی باید شامل مشاهده برای تعیین وجود و درجه هیرسوتیسم و تشخیص علائمی باشد که علت خاصی را مطرح می کند. معاینه لگنی باید با توجه دقیق به علائم آندروژنیزاسیون (مانند کلیتورومگالی) یا توده های شکمی یا لگنی انجام شود.


© 2017; کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد شرکت تیزبر کمرد محفوظ می باشد.طراحی ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT