مقالات

انواع موم برای اپیلاسیون|خرید موم اپیلاسیون دائم

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انواع موم برای اپلاسیون؛ از 3 نوع موم می توان استفاده کرد: موم با منشاء حیوانی، موم با منشاء معدنی و موم با منشاء گیاهی.

  • موم حیوانی: موم با منشأ حیوانی با موم زنبور عسل مطابقت دارد. ...
  • موم معدنی: پارافین عمدتاً به عنوان موم معدنی استفاده می شود. ...
  • موم گیاهی: موم با منشأ گیاهی...

 

k/انواع موم برای اپلاسیون

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های موم اپیلاسیون، پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

موم های گیاهی چیست؟

سه موم بدن گیاهی اصلی که در حال حاضر در بازار موجود است، موم های کارنائوبا، کندلیلا و جوجوبا هستند.

 

موم گیاهی چیست؟

این یک موم زیست تخریب پذیر است و استفاده از آن را برای احترام به محیط زیست توصیه می کنیم. موم گیاهی برای شمع های سازگار با محیط زیست، مانند تیزبر کمرد ، استفاده می شود. از طرف دیگر، استفاده از موم گیاهی به طور خاص توصیه نمی شود.

 

موم معدنی چیست؟

موم موبر معدنی که پارافین نیز نامیده می شود، مومی است که از دیرباز برای ساخت شمع های معطر استفاده می شده و امروزه نیز به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. پارافین یک جزء مشتق شده از مواد پتروشیمی است که در اوایل دهه 1800 کشف شد، بنابراین از مشتقات نفتی است.

 

چه مومی برای صورت مناسب است؟

موم داغ برای اپیلاسیون پاها، بازوها و زیر بغل ایده آل است. برای از بین بردن موهای زائد روی خط بیکینی و صورت، بهتر است از موم سرد یا ولرم استفاده کنید که به طور خاص برای این مناطق از بین بردن موهای زائد طراحی شده است، زیرا پوست در آنجا بسیار حساس است.

 

کدام موم کمترین درد را دارد؟

موم های سرد مانند نوارهای موم سرد ارگانیک یا موم شرقی ما با نوار ارگانیک را ترجیح دهید. موم شرقی یک جایگزین عالی است زیرا می توان از آن به صورت گرم یا سرد استفاده کرد.

 

کدام واکس برای قسمت های خصوصی توصیه می شود؟

موم سرد به صورت نواری، موم داغ به شکل قابلمه ای است که در مایکروویو گرم می شود و موم شرقی کاراملی، مخلوط شکر، آب و لیمو است. به خاطر داشته باشید که پوست خود را به خوبی مرطوب کنید تا از تحریک و قرمزی جلوگیری کنید.

 

آیا موم به پوست آسیب می رساند؟

با وجود اقدامات احتیاطی در مورد دمای موم اعمال شده، ممکن است قرمزی و سوزش روی پوست ظاهر شود. این واکنش به این دلیل است که فولیکول های مویی که موها در آن قرار داشتند ملتهب هستند.

قبل از برداشتن موها، با یک ضد عفونی کننده بی رنگ که نوع مرکریل یا هگزومدین را نیش نمی زند، ضدعفونی کنید. این کار از ایجاد جوش های کوچک در بدن جلوگیری می کند. اگر با موم گرم یا گرم اپیلاسیون می‌کنید، کمی تالک روی آن ناحیه بمالید تا از پوست محافظت کرده و موها را صاف کنید، بنابراین گرفتن موها راحت ‌تر است.

 h/انواع موم برای اپیلاسیون

چه مومی برای زیر بغل مناسب است؟

برای بهترین موم اپیلاسیون زیر بغل، توصیه می کنیم از موم بدون نوار چند جهته تیزبر کمرد استفاده کنید. این یک موم انقلابی است، زیرا می توان آن را در هر جهتی اعمال کرد و برداشت. در یک پاس، تمام موها، حتی بهترین موها از بین می روند.

 

موم سویا چیست؟

موم سویا شکل هیدروژنه شده روغن سویا است. به طور کلی نرم تر از موم پارافین است و در اکثر موارد دمای ذوب پایین تری دارد. با این حال، افزودنی‌ها اجازه می‌دهند نقطه ذوب در دمای معمولی شمع‌های پارافینی افزایش یابد.

 

چگونه موم برنج درست کنیم؟

روش کار: موم و کره را در روغن نباتی در بن ماری ذوب کنید. وقتی موم ذوب شد، آن را از روی حرارت بردارید و چند دقیقه بگذارید تا خنک شود. بقیه مواد را اضافه کرده و با لیسک یا دستکش مخلوط کنید. قبل از اینکه مایه سفت شود داخل شیشه بریزید.

 

چگونه موم زنبور عسل درست کنیم؟

زنبورهای کارگر 12 تا 19 روزه از طریق غدد مومی خود موم ایجاد می کنند. این غدد ذرات ریزی به نام فلس های مومی تولید می کنند. سپس زنبورها آن‌ها را با ترشحات بزاق خود مخلوط می‌کنند تا موم، ماده لازم برای ساخت سلول‌ها را به دست آورند.

 

چگونه با نوارهای سرد اپیلاسیون کنیم؟

برای اپیلاسیون صحیح با موم سرد، تنها کاری که باید انجام دهید این است:

نوارهای موم را بین دستانتان بمالید.

نوار را به دو قسمت تقسیم کنید تا آن را منطقه به منطقه روی پوست مودار بمالید.

نوار را با کف دست در جهت رشد روی موها پخش کنید.

به شدت در جهت مخالف رشد بکشید تا هر مو را با پیاز خود بدون کندن آن جدا کنید.

برای نتایج مطلوب، هر نوار را 2 یا 3 بار در هر منطقه رد کنید.

 i/انواع موم برای اپیلاسیون

اپیلاسیون چقدر طول می کشد؟

در آرایشگر، اپیلاسیون کامل پاها، ناحیه بیکینی و زیر بغل حدود یک ساعت طول می کشد. او تکنیک های مناسب را می داند و محصولات و لوازم جانبی لازم برای رفع موهای زائد را دارد. اگر موهای زائد با موم داغ را در خانه انجام می دهید، از 1:30 تا 2 ساعت برای کل بدن حساب کنید تا بدنی صاف و بدون مو داشته باشید. ازبین بردن موهای زائد با انواع موم سرد سریعتر انجام می شود زیرا نیازی به گرم کردن موم در ابتدا نیست، اما این روش از بین بردن موهای زائد نسبت به موم گرم شده دقت کمتری دارد.

انواع موم اپیلاسیون بهترین روش برای رفع موهای زائد بدن  افراد است. تیغ موها را کوتاه می کند و روی پوست حساس جوش ایجاد می کند در حالی که موم با پیاز خود موها را از بین می برد. این امر رشد مجدد آن را تا 3 یا 4 هفته به تاخیر می اندازد و در عین حال پوست را نرم می کند. با لوازم جانبی مناسب، به حذف کامل موهای زائد خواهید رسید، پس با موهای سرسخت خداحافظی کنید.

اپیلاسیون موهای زائد یا تراشیدن آنها روش های کاملا متفاوتی هستند. این که یکی بهتر باشد بیشتر به سلیقه شخصی شما بستگی دارد. برخی از افراد اپیلاسیون را دوست ندارند، برخی دیگر به اصلاح اهمیتی نمی دهند.

اما علاوه بر ترجیح شخصی شما، استفاده از هر دو روش مزایایی نیز دارد. اپیلاسیون بیشتر دخیل است، در حالی که اصلاح بسیار آسان تر است. با این حال، بزرگترین تفاوت در نتایج است.

 

مزایای اپیلاسیون در مقابل اصلاح

صرف نظر از اینکه کدام روش را انتخاب می کنید، هم اصلاح و هم اپیلاسیون برای رفع موهای زائد موقتی هستند، اما اپیلاسیون طولانی تر است.

 

مزایای اصلاح

با اصلاح، راحتی زمان را خواهید داشت.و تنها یک یا دو دقیقه به طول می انجامد. برای حفظ رشد مو می توانید هر روز یا یک روز در میان در وان یا دوش اصلاح کنید. اپیلاسیون بیشتر دخیل است و برای درمان باید اجازه دهید موهایتان به اندازه کافی رشد کنند.

اصلاح هزینه بسیار کمتری دارد. می توانید یک بسته پنج تایی تیغ را با چند تومانی بخرید. بله، شما می توانید پوست خشک، بثورات ناشی از یک تیغ کدر یا پوست خود را ضربه بزنید. تیغ های برقی به خوبی کار می کنند و هنوز هم از اپیلاسیون آبگرم ارزان تر هستند.

 

فواید اپیلاسیون

یکی از بهترین مزایای اپیلاسیون مدت زمان ماندگاری آن است. می توانید انتظار داشته باشید که این احساس صاف و بدون مو را برای چند هفته حفظ کنید. با اصلاح، روز بعد کلش خواهید داشت. اپیلاسیون نه تنها موها را بلند نگه می‌دارد، بلکه کمتر درشت و ضخیم است. از آنجایی که اپیلاسیون موها را با ریشه بیرون می‌کشد، رشد مجدد آن را سخت‌تر می‌کند.

با اپیلاسیون بافت صاف تر و پوست سالم تر: اپیلاسیون یک اثر پاک کنندگی ملایم ایجاد می کند که سلول های خشک و مرده پوست را در حالی که موهای ناخواسته کشیده می شوند از بین می برد. در نتیجه، پوست فوراً بافتی مخملی به خود می‌گیرد که خواص مغذی محصولات مومی نیز به آن کمک می‌کند. در حالی که این یک امتیاز مفید است، اپیلاسیون فی نفسه مستلزم لایه برداری نیست، و به همین دلیل است که به مراجعین آموزش داده می شود که از قبل آن ناحیه را به درستی لایه برداری کنند.

احتمال آسیب کمتر به پوست: هنگامی که پوست اپیلاسیون می شود، موها به سرعت از ریشه جدا می شوند. در حالی که این ممکن است چند ثانیه درد ایجاد کند، اما جایی برای کبودی، بریدگی باقی نمی گذارد. مشتریان نیازی به نگرانی در مورد جای زخم ندارند زیرا موم هیچ آسیبی به لایه های پوست وارد نمی کند. موم های سخت و خمیر شکری به طور خاص برای کشیدن موها و نه پوست طراحی شده اند. آنها شامل یک روش ملایم تر هستند، حتی در مواردی که موم باید دوباره اعمال شود، بنابراین آنها بهترین راه برای درمان نواحی حساس هستند.

تمام نواحی بدن را می توان اپیلاسیون کرد: در حالی که استفاده از تیغ بر روی سطوح خاص می تواند چالش برانگیز باشد، موم ها شامل روشی دقیق هستند که برای تمام نواحی بدن، صرف نظر از اینکه چقدر باریک یا حساس هستند، ایمن است. با تکنیک مناسب و محصولات مناسب برای درمان هر ناحیه، تنها یک بار کشیدن برای از بین بردن موها لازم است. به این ترتیب نیازی به طولانی شدن فشار روی پوست نیست و احتمال آسیب به حداقل می رسد.

محافظت در برابر عفونت و التهاب: از آنجایی که ریشه ها محکم به پوست چسبیده اند، حساسیت پوست پس از اپیلاسیون اجتناب ناپذیر است. یک درمان مناسب پس از وکس از پوست محافظت می کند در حالی که لایه بیرونی آن هنوز کمی ملتهب است، اما مهم است که قبل از استفاده از یک موم خاص، بیماری های زمینه ای پوست را بررسی کنید. سری محصولات مومی تیزبر کمرد با خواص طبیعی تسکین دهنده غنی شده است تا احتمال تحریک یا آلرژی را از بین ببرد.

روشی برای از بین بردن موهای زائد که با نوع پوست هر فرد سازگار است: هر فردی با نوع پوست متفاوتی همراه است برخی از آنها شرایط بهداشتی مداومی دارند که بافت پوست را تغییر می دهد در حالی که برخی دیگر مشکلات حساسیتی دارند که لوسیون ها و کرم های رایج را برای آن ها به خطر تبدیل می کند. به طور مشابه، برخی از افراد در چندین قسمت از بدن موهای زبر دارند در حالی که برخی دیگر می خواهند موهای زائد را از نواحی صمیمی که درمان آنها سخت است پاک کنند. یک محصول مومی برای این شرایط و سایر شرایط وجود دارد که به طور خاص برای کاهش ناراحتی و افزایش خواص مغذی اپیلاسیون با توجه به هر شرایط پوستی ایجاد شده است.

کاهش خطرات موهای زیر پوستی روییده شده: موهای زیر پوستی روییده یک عارضه جانبی رایج اصلاح و سایر روش های حذف مو هستند. وقتی صحبت از اپیلاسیون می شود، تخصص زیبایی شناس برای جلوگیری از چنین ناراحتی آزاردهنده ای ضروری است. دمای مطلوب موم و دست محکم برای پخش و کشیدن موم شرایطی است که متخصص زیبایی با سالها تجربه از وکس های مناسب برای از بین بردن یکپارچه و یکنواخت موها استفاده می کند.

 

مقالات پیشنهادی :

پودر موبر مخصوص بانوان

فوائد پودر موبر

خاصیت درمانی نوره

آیا اپیلاسیون ضرر دارد؟

آره. اما مانند زایمان نیست در نواحی حساس مانند خط بیکینی، قسمت داخلی ران، زیر بغل و لب بالایی بیشتر درد می کند. با این حال، زمانی که یکی دو بار رفتید، آنقدرها متوجه آن نخواهید شد.

پوست شما به آن عادت می کند، به علاوه بستگی به نوع موم مورد استفاده و اینکه چه کسی درمان شما را انجام می دهد نیز دارد. درمان‌ها و وکس‌هایی قبل و بعد از مراقبت وجود دارد که به منظور ته نشین شدن در اطراف مو هستند، نه روی پوست.

همچنین ممکن است قرمزی یا برآمدگی، پارگی پوست یا حتی خونریزی وجود داشته باشد. این موارد نادر هستند، اما ممکن است پوست حساس تری را برای چند روز تجربه کنید و بیشتر مستعد آفتاب سوختگی باشید.

همچنین ممکن است واکنش های آلرژیک نیز وجود داشته باشد. اگر به چیزی حساسیت دارید حتماً به متخصص زیبایی خود بگویید. ممکن است در لوسیون ها یا مومی که استفاده می کنند بدون اینکه شما حتی از وجود آن مطلع باشید باشد.

 شاید بعد از اپیلاسیون دچار درد یا قرمزی شوید. اصلا غیرعادی نیست

قبل از قرار ملاقات، دوش آب گرم یا حمام بگیرید تا منافذ پوست باز شود. نقاطی را که اپیلاسیون می کنید نیاز است لایه برداری کنید.

برای کاهش درد و تورمی که بعد از اپیلاسیون ایجاد می شود از یک پارچه سرد و مرطوب استفاده کنید.

چند روز قبل و بعد از اپیلاسیون از قرار گرفتن در معرض آفتاب و سولاریوم خودداری کنید.

از مرطوب کننده هایی استفاده کنید که حاوی رایحه یا رنگ اضافی نیستند.

روز بعد لباس های گشاد و نخی بپوشید تا از درد یا ساییدگی بیشتر جلوگیری کنید.

 g/انواع موم برای اپیلاسیون

اپیلاسیون در مقابل اصلاح

اپیلاسیون موهای زائد واقعا راحت تر است. در روز بیشتر طول می کشد، اما لازم نیست یک ماه دیگر آن را انجام دهید. اپیلاسیون گران تر است، اما می تواند ارزش آن را داشته باشد.

شما زندگی پرمشغله ای دارید و تراشیدن ته ریش هر روز آزار دهنده است. به ویژه، برای آن نواحی ظریف، مانند موهای صورت، بهتر است آن نواحی توسط یک متخصص اپیلاسیون انجام شود.

تراشیدن لب بالایی، چانه، ابرو یا هر جای صورتتان باعث ضخیم شدن و تیره شدن موها می شود. اگر در تعطیلات هستید یا خارج از خانه هستید، این می تواند یک چالش واقعی باشد.

می توانید در حین انجام اپیلاسیون، درمان های دیگری نیز انجام دهید. چرا روز را سپری نمی کنید و خود را نازک نمی کنید؟ این یک راه عالی برای درمان خود است و شما احساس بسیار بهتری خواهید داشت.

کیت های خانگی خوب هستند اما می خواهید در حین اپیلاسیون استراحت کنید. اپیلاسیون را به حرفه ای ها بسپارید. ممکن است بتوانید آن را در خانه برای نگهداری انجام دهید، اما بهتر است از متخصص زیبایی خود بخواهید این کار را برای شما انجام دهد.

 

مهمترین مزایا و معایب اپیلاسیون

اپیلاسیون موهای زائد

پوست صاف ابریشمی قطعا رویای تقریباً همه افراد بیرونی است. دستیابی به آن نیز چندان دشوار نیست، اما قطعاً مستلزم مراجعه مکرر به متخصص خود در سالن است. اغلب اوقات، اپیلاسیون توسط یک متخصص در قسمت‌های مختلف بدن انجام می‌شود تا موهای زائد را از بین ببرد و پوستی صاف و درخشان نشان دهد. اما آیا اپیلاسیون واقعا ارزشش را دارد؟

در این مقاله کارشناسان ما به برخی از مزایای اپیلاسیون و برخی از معایب این روش حذف موهای زائد برای پوست شما اشاره می کنند. اپیلاسیون برای حذف موهای زائد ممکن است هر 20 روز یک بار لازم باشد، اما همیشه بهتر است قبل از برنامه ریزی برای قرار ملاقات بعدی خود، از مزایا و معایب اپیلاسیون آگاه باشید.

 

مزایای اپیلاسیون چیست؟

3 مزیت اصلی اپیلاسیون برای رفع موهای زائد وجود دارد. آنها به شرح زیر هستند -

اگر موم داغ را انتخاب کنید، مطمئنا برای پوست های حساس مفید است. این به باز کردن منافذ کمک می کند و روند حذف موهای زائد را تسهیل می کند. همچنین برای رفع موهای زائد در ناحیه بیکینی ایده آل است.

در صورت استفاده از موم سرد برای رفع موهای زائد، می توان آن را مستقیماً روی پوست قرار داد. از این رو این فرآیند سریع است و موارد درد یا قرمزی را مهار می کند.

اگر سالن شما از اپیلاسیون قند برای رفع موهای زائد استفاده می کند، تقریباً روی هر نوع پوستی قابل استفاده است. این ترکیب از مواد طبیعی تشکیل شده است که برای رفع موهای زائد ایمن است.

اپیلاسیون به لایه برداری پوست کمک می کند و آن را صاف و جوان تر می کند.

همچنین باعث کاهش تدریجی تعداد دفعات رشد مو می شود.

این مزایای اپیلاسیون بسته به نوع پوست شما می تواند متفاوت باشد. قبل از انتخاب گزینه اپیلاسیون موهای زائد، توصیه می کنیم برای انتخاب ایده آل با متخصص خود مشورت کنید.

بدون بریدگی با اپیلاسیون، شما در معرض خطر هیچ گونه بریدگی نیستید که می تواند زخم های ناشی از اصلاح را برای شما ایجاد کند.

هنگامی که موها تراشیده می شوند یا با کرم موبر از بین می روند، موها به جای ریشه مو، از روی سطح برداشته می شوند. در عرض چند روز، موها می توانند دوباره در سطح ظاهر شوند. با این روش‌ها، موها دوباره در یک ته ریش خشن رشد می‌کنند. مناطقی که به طور مکرر در مدت زمان طولانی اپیلاسیون می‌شوند، اغلب رشد مجدد نرم‌تری را نشان می‌دهند. اجازه دهید پوستی صاف و بدون مو به شما بدهیم

 d/انواع موم برای اپیلاسیون

آیا اپیلاسیون مضراتی دارد؟

3 مضرات اپیلاسیون برای از بین بردن موهای زائد

بله ، در حالی که اپیلاسیون مزایای خاصی دارد، مهم است که مضرات اپیلاسیون را در نظر داشته باشید.

معایب اپیلاسیون به شرح زیر است:

اپیلاسیون بسته به ناحیه مورد نظر می تواند باعث درد و ناراحتی شود. این برای هر دو موم گرم و سرد قابل استفاده است.

این روش از بین بردن موهای زائد ممکن است برای همه انواع پوست مناسب نباشد. برای مثال پوست حساس ممکن است بعد از عمل با قرمزی، احساس سوزش و خارش مواجه شود.

با وجود مزایا و معایب، اپیلاسیون همچنان یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن موهای ناخواسته از روی پوست شما است. برای تعیین اینکه کدام نوع اپیلاسیون با نوع پوست شما مناسب است، می توانید با کارشناسان ما مشورت کنید یا برای جزئیات بیشتر به نزدیکترین سالن بدنسازی خود مراجعه کنید.

در شرکت تیزبر کمرد ، ما انواع مختلفی از خدمات اپیلاسیون را ارائه می‌دهیم که همگی مطابق با نیازهای خاص پوست شما هستند. همین امروز تصمیم بگیرید تا از مزایای یک تجربه اپیلاسیون راحت و کم دردسر بهره مند شوید.

 

مقالات پیشنهادی :

کاربرد پودر موبر

ازبین بردن موهای زائد با پودر موبر

استفاده از پودر موبر

نکات اپیلاسیون

اپیلاسیون نیاز به مهارت دارد، بنابراین از یک سالن شروع کنید یا از یک فرد باتجربه تر به شما آموزش دهید که چگونه این کار را انجام دهید. هنگام گرم کردن موم مراقب دما باشید تا از سوختن پوست خود جلوگیری کنید.

هر دو روش از شر موهای زائد خلاص می شوند و پوست شما را صاف می کنند. اما هر دو در مناطق حساس نیاز به مراقبت بیشتری دارند - خط بیکینی برای اپیلاسیون و مفاصل، چین‌های پوست و خط بیکینی برای اصلاح.

ارزش آن را دارد که هم با اصلاح و هم اپیلاسیون آزمایش کنید تا بفهمید چه روشی را ترجیح می دهید (و شاید حتی به دنبال لیزر موهای زائد باشید). نوع موی خاص، نوع پوست و ناحیه ای که می خواهید موها را از بین ببرید، همگی در تصمیم گیری شما نقش دارند. هزینه و سهولت دسترسی جنبه مهم دیگری است که باید در نظر گرفته شود.

در نهایت، این به ترجیحات شخصی شما بستگی دارد، اما یک متخصص پوست دارای گواهی هیئت مدیره می‌تواند به شما توصیه‌های محکمی بدهد و در مورد اینکه چه گزینه‌ای ممکن است برای شما بهترین باشد، به خصوص وقتی صحبت از مو و پوست شما می‌شود صحبت کند.

 

آیا موهای من ضخیم تر، تیره تر یا سنگین تر می شوند؟

نه، نمی شود. اپیلاسیون موها را با ریشه از بین می برد و اغلب باعث ضعیف شدن ریشه می شود. بنابراین، در هر صورت، اپیلاسیون موها را با اپیلاسیون منظم مکرر، ظریف ‌تر و کم ‌تر می‌کند.

اپیلاسیون چند روز طول می کشد؟

موم های تیزبر کمرد، چه گرم و چه سرد، تا 28 روز نرمی را ارائه می دهند. بنابراین در صورت استفاده از این روش ها می توان گفت که این میانگین مدت زمان اپیلاسیون است.

با این حال، مهم است که در نظر داشته باشید که وقتی اپیلاسیون می کنیم، هر مو در مرحله رشد متفاوتی است، به همین دلیل است که برخی از آنها کمی زودتر از بقیه بیرون می آیند. مو در سه مرحله ی مشخصرشد می کند:

فاز آناژن: دوره رشد مو که توسط فولیکول تحریک می شود.

فاز کاتاژن: انتقال نیز نامیده می شود. رشد متوقف می شود، زیرا فعالیت سلول های فولیکول مو متوقف می شود.

فاز تلوژن: دوره تاخیری است که در آن چرخه به پایان می رسد. موها می ریزند و چرخه جدیدی برای آن شروع می شود.

موم با کندن مو از ریشه و آسیب رساندن به فولیکول مو عمل می کند، بنابراین چرخه مو باید دوباره شروع شود. به همین دلیل رشد کندتر است و اگر فقط از موم استفاده شود، موها نازک‌تر، کوتاه‌تر و ضعیف‌تر می‌شوند. برعکس، وقتی موهای زائد با کوتاه کردن مو انجام می شود، چرخه رشد قطع نمی شود، بنابراین دوباره شروع نمی شود و مو فقط باید طول خود را بازیابی کند که چند روز طول می کشد.

اپیلاسیون به دلیل مزایایی که دارد از جمله سرعت، سهولت استفاده و مهمتر از همه مدت اثرگذاری آن، روشی بسیار محبوب است. علاوه بر این، می توان از موم سرد و گرم و در نواحی مختلف بدن مانند پاها، زیر بغل، خط بیکینی، بازوها، صورت یا پشت استفاده کرد. اما آیا واقعاً چنین روش بادوامی است؟ در ادامه به شما می گوییم که اپیلاسیون چقدر طول می کشد.

 G/انواع موم برای اپیلاسیون

طول مو برای اپیلاسیون چقدر باید باشد؟

در مورد تیزبر کمرد، توصیه برای دستیابی به نتایج خوب در اپیلاسیون این است که طول مو تقریباً 1.5 میلی متر باشد. این اندازه پیشنهاد می شود زیرا در صورت استفاده از موم داغ، چسبندگی خوبی به باند و برداشتن صحیح آن امکان پذیر می کند.

 

آیا اپیلاسیون موها را ضعیف می کند؟

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، پاسخ مثبت است. هنگام کندن مو از ریشه، فولیکول مو تحت تأثیر قرار می گیرد، به این معنی که با گذشت زمان و اپیلاسیون متوالی، مو نازک تر و ضعیف تر می شود.

 

مقالات پیشنهادی:

پودر موبر بدون بو

پودر موبر سنتی

پودر موبر بدن

اپیلاسیون تیزبر کمرد

ما محصولات زیر متعلق به محدوده تیزبر کمرد را برجسته می کنیم:

نوارهای موم سرد، کاربردی و آسان برای استفاده

نوارهای موم بدن: این یک موم ضد حساسیت است که حاوی عطر یا رنگ نیست و در مقایسه با فرمول قبلی با 50 درصد مواد شیمیایی کمتر ساخته شده است. این نوارها بافت خوبی دارند و به کوتاه ترین موها می چسبند، اما به پوست نمی چسبند، به علاوه استفاده از آنها بسیار آسان است. برای تراشیدن بیکینی و زیر بغل، نوارهای تیزبر کمرد نیز دارید که مخصوص این نواحی کوچکتر و ظریف‌تر طراحی شده‌اند. آنها حاوی روغن بادام و ویتامین E هستند، استفاده از آنها بسیار آسان است و دارای بافتی مطبوع و عطری خوش است.

نوارهای ضد حساسیت: گزینه ای عالی برای اپیلاسیون لب بالایی یا نواحی مانند چانه. آنها حاوی عطر یا رنگ نیستند و از موم ضد حساسیت و 50٪ مواد شیمیایی کمتری نسبت به محصولات قبلی در این محدوده ساخته شده اند. با تکنولوژی Easy-Gel، چسبندگی عالی حتی برای کوتاه ترین موها نیز حاصل می شود. آنها برای کاربرد دقیق در نواحی کوچک و ظریف مانند ناحیه صورت طراحی شده اند و استفاده از آنها بسیار آسان است.

 

موم داغ، گزینه کلاسیک

تیزبر کمرد که برای انواع پوست معتبر است، به شما الهام‌بخش طبیعی، موم موبر بر پایه قند ساخته شده با 100 درصد مواد منشأ طبیعی، با روغن آرگان، که قدرت مرطوب‌کنندگی بالایی دارد، به شما پیشنهاد می‌کند. استفاده از آن بسیار آسان است، زیرا فقط باید موم را گرم کنید، آن را با کاردک بمالید و با یک کشش محکم بردارید تا موها از بین بروند.

 

نکاتی برای اپیلاسیون در خانه

اکنون که می دانید اپیلاسیون چند روز طول می کشد، مطمئناً تشویق می شوید که آن را در خانه امتحان کنید. برای به دست آوردن بهترین نتایج این نکات را در نظر داشته باشید:

چند روز قبل، ناحیه مورد نظر را لایه برداری کنید تا از بین بردن موها راحت تر شود.

قبل از اپیلاسیون، با آب داغ دوش بگیرید تا منافذ باز شوند.

از موم روی پوست تمیز و خشک استفاده کنید تا چسبندگی خوبی داشته باشید.

اگر موم داغ را انتخاب می کنید، همیشه قبل از استفاده از موم روی پوست، دما را بررسی کنید.

پس از اپیلاسیون، برای بسته شدن منافذ، از سرد استفاده کنید.

برای ترمیم پوست از یک محصول مرطوب کننده خوب استفاده کنید.

در 24 ساعت اول، لباس های تنگ نپوشید، خود را در معرض آفتاب یا برنزه کردن قرار ندهید، از لوازم آرایشی محرک بالقوه استفاده نکنید و از آب نمک و کلر خودداری کنید.

 

کارهایی که نباید بعد از اپیلاسیون انجام داد

وقتی صحبت از درمان ‌های رفع موهای زائد می ‌شود، اپیلاسیون یکی از مطمئن ‌ترین و مؤثرترین گزینه‌ ها است. در طول سال ها، مردم در درمان های اپیلاسیون راه حل نهایی برای خلاص شدن از شر موهای زائد بدن را یافته اند. همه جلسات موم موفق در یک چیز مشترک هستند: مراقبت های بعد از آن بخش فعال درمان موهای زائد پس از اپیلاسیون است تا جایی که به اندازه خود اپیلاسیون مهم است. این یک عامل ثابت است که برای همه انواع واکس ها در نظر گرفته می شود. در حالی که واکس‌ های بدن سخت به قوام مناسب برای به حداقل رساندن کشش و جلوگیری از باقی ‌مانده نیاز دارند، واکس‌ های نرم با یک نوار برداشته می‌ شوند تا کارایی را در مناطق بزرگ افزایش دهند. موم‌ها تمام منافذ را باز می ‌کنند و پوست را برای مدت کوتاهی حساس می ‌کنند و مراقبت ‌های پس از آن را به بخشی ضروری از فرآیند تبدیل می‌ کنند.

دوره بهبودی بلافاصله پس از برداشتن موم از پوست شروع می شود و تا چند روز پس از آن ادامه می یابد. متخصص زیبایی باید یک درمان با کیفیت پس از وکس قرار دهد و مشتری باید با مراقبت مناسب و یک سری اقدامات پیشگیرانه برای بررسی پوست ظریف خود ادامه دهد.

هنگامی که اپیلاسیون توسط یک متخصص انجام می شود، بسیاری از خطرات رایج رد می شوند. زیبایی‌ شناسان حرفه‌ ای آموزش دیده با موارد منع اپیلاسیون برای بیماری‌ های مختلف پوستی آشنا هستند و می ‌دانند چگونه محصولات اپیلاسیون خود را قبل از استفاده بر روی مشتریان آزمایش کنند. آن ها همچنین مطمئن می شوند که دوره پس از اپیلاسیون بدون عوارض جانبی ناخوشایند سپری شود. پس از اپیلاسیون، زیبایی شناسان باید:

ژل های خنک و محصولات ضد عفونی کننده را آماده ارائه خدمات پس از وکس مناسب داشته باشید. روغن آرام بخش پس از موبر، غنی شده با ویتامین های A، E و F، بهترین راه برای اطمینان از راحتی مشتری از ابتدای درمان پس از وکس است.

هنگام تمیز کردن پوست از کشش و فشار بر روی آن خودداری کنید. حرکات ملایم و کمپرس های خنک برای تسکین پوست خام و جلوگیری از ناراحتی غیر ضروری مهم هستند.

اهمیت مراقبت های بعدی را به مراجعین القا کنید. یک اپیلاسیون عالی می تواند به راحتی خراب شود وقتی مشتری فراموش کند که از قوانین اساسی تعیین شده توسط متخصص زیبایی در 48 ساعت قبل از بهبود کامل منافذ اجتناب کند.

مراقبت های بعد از اپیلاسیون در روزهای بعد از جلسه اپیلاسیون، برای جلوگیری از عفونت، جای زخم و آسیب، محدودیت هایی وجود دارد که مشتریان باید آن ها را رعایت کنند. این همان چیزی است که قوانین اساسی ذکر شده در بالا در مورد آن است. برای یادگیری کارهایی که نباید بعد از اپیلاسیون انجام دهید، در اینجا لیستی از همه چیزهایی که باید از آنها دوری کنید وجود دارد:

نور خورشید: در حالی که قرار گرفتن در معرض نور خورشید معمولا منبع آسان ویتامین D است، می تواند خطر بزرگی برای پوست تازه وکس شده باشد. لایه بیرونی پوست ضعیف شده و خود پوست در برابر سوختگی و تورم آسیب پذیرتر است. هایپرپیگمانتاسیون یکی دیگر از پیامدهای اشعه ماوراء بنفش بر روی پوست های حساس است، به خصوص برای پوست های تیره تر، بنابراین اگر مجبورید ساعت های زیادی را زیر نور خورشید سپری کنید، به یاد داشته باشید که تا جایی که می توانید کرم ضد آفتاب بزنید.

فعالیت بدنی: ورزش مستلزم اصطکاک در بسیاری از نواحی پوست است و این خطرات راش و تحریک را افزایش می دهد. تمرینات شدید همچنین عرق بیشتری تولید می کند و پوست را در برابر عفونت ناشی از باکتری آسیب پذیرتر می کند. همچنین باید از رابطه جنسی، به خصوص پس از بیکینی و وکس اجتناب شود.

حجم آب بزرگ: برای روتین شستشوی منظم خود، بهتر است از دوش گرفتن در حمام استفاده کنید، زیرا وان حمام و آب حمام میکروب های بیشتری را جمع آوری می کنند و احتمال عفونت های پوستی را افزایش می دهند. استخرهای عمومی و آب ساحل خطرات مشابهی را به همراه دارند، علاوه بر آسیب‌های احتمالی که آب شور و کلر می‌توانند به راحتی بر روی پوست ایجاد کنند، زمانی که منافذ پوست باز هستند و لایه بیرونی آن به طور کامل بهبود نمی‌یابد.

لمس کردن، کشیدن و خاراندن پوست: بیشتر خارش ها در طول درمان پس از وکس ناپدید می شوند، اما همچنان مهم است که هوشیار باشید و از لمس ناخودآگاه ناحیه اپیلاسیون شده در روزهای بعد از جلسه خودداری کنید. همچنین هنگام حمام کردن و اگر قصد لایه برداری پوست را دارید، باید مراقب باشید. در حالی که لایه برداری بخشی ضروری از روتین مراقبت از پوست است، باید حداقل سه روز پس از جلسه وکس از آن به طور ملایم انجام شود یا به طور کلی از آن اجتناب شود. به هر حال، سلول های مرده از بین رفته دلیل حساس شدن پوست تازه واکس شده در وهله اول هستند.

لباس تنگ: دلیل دیگری برای اجتناب از ورزش برای چند روز ، لباس‌های تنگ و پارچه ‌های خاص می ‌توانند منبع دائمی اصطکاک باشند و باعث قرمزی ، تحریک و بثورات پوستی شوند.

سونا و محیط های گرم: سونا دو عامل خطر عمده را با هم ترکیب می کند. آنها گردش مداوم بخار را حفظ می کنند و دمای گرم به راحتی می تواند به پوست آسیب برساند. از آنجایی که مکان‌های عمومی هستند، مکان‌ های با وجود میکروب  ‌ها و باکتری‌ها نیز هستند و چسبیدن آن ‌ها به پوست را آسان ‌تر می‌ کنند. به عنوان یک قاعده، بهتر است از مکان هایی با درجه حرارت بالا و همچنین وسایلی که به عنوان منبع گرما کار می کنند خودداری کنید. هنگام کار کردن با اتوها ، اجاق‌ها، شعله‌ها، تابه‌های داغ و اشیاء مشابه در کارهای روزمره مراقب باشید.

محصولات پوستی با مواد شیمیایی و رایحه: بسیاری از ترکیبات موجود در لوسیون‌ها، صابون‌ها، اسپری‌ها و دئودورانت‌های معمولی دارای اجزای مصنوعی هستند که می‌توانند باعث تحریک شوند و روند بهبودی را مختل کنند. مواد طبیعی مانند آلوئه ورا و کدو تنبل برای تغذیه پوست پس از اپیلاسیون بهترین هستند. هنگامی که فردی حساسیت دارد یا به طور طبیعی پوست حساس دارد، برخی از روغن های طبیعی مانند نارگیل و عسل می توانند باعث عفونت شوند، بنابراین بهتر است در ابتدای جلسه وکس، گزینه ها را با متخصص زیبایی در میان بگذارید.


© 2017; کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد شرکت تیزبر کمرد محفوظ می باشد.طراحی ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT