مقالات

انواع موم|انواع موم گیاهی|انواع موم اپیلاسیون بدن

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انواع موم؛ چند نوع از واکس های موبر وجود دارد؟

برای اپیلاسیون آسان برخی نواحی مانند پاها، بازوها، زیر بغل، پشت، تنه، شرمگاهی، موم های موبر مختلفی وجود دارد. واکس‌های موبر حرفه‌ای می‌توانند اشکال مختلفی داشته باشند و با توجه به دمایی که می‌توانند در آن استفاده شوند طبقه‌بندی می‌شوند: موم‌های سرد، واکس‌های محلول در چربی، واکس‌های ولرم، واکس‌های داغ، که با یا بدون نوارهای بافته نشده استفاده می‌شوند.

 

g/انواع موم

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های موم اپیلاسیون، پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

برند تیزبر کمرد و انواع موم موبر

برند تیزبر کمرد  رایحه‌های موم موبر را ارائه می‌کنند که بسته به نوع پوست، چه پوست حساسی دارید و چه برای انواع پوست، متفاوت است.

موم های سرد: نوارهای موبر قبلاً با واکس های سرد پوشیده شده اند، زیرا نیازی به گرم کردن آنها با استفاده از دستگاه نیست. با این حال، باید آنها را بین دستان خود بمالید تا موم گرم شود و قبل از استفاده از نوار موم روی ناحیه ای که قرار است اپیلاسیون شود، آن را نرم کنید. آنها عمدتاً برای افرادی که مشکلات گردش خون دارند توصیه می شود.

مزیت بزرگ این است که می توانید بسته نوارهای موبر سرد خود را همه جا ببرید، اما مواظب رفع موهای کم اثرتر روی موهای کوتاه باشید.

واکس های گرم: این واکس های نسل جدید در حدود 37 درجه سانتی گراد استفاده می شوند. آنها به لطف الاستومر و رزین های مصنوعی در هنگام خنک شدن خشک و پلاستیک می شوند. موم های ولرم موبر مو که در لایه های نازک اعمال می شوند، بدون نوارهای کاغذی برداشته شده و دور ریخته می شوند. بسیار کاربردی و اطمینان بخش برای مشتری که رعایت بهداشت ضروری است.

واکس های داغ سنتی: در دماهای پایین بین 37 تا 40 درجه سانتی گراد استفاده می شود و بافت آن ها بدون رنگ و کرمی است. آن ها به سرعت خشک می شوند، انعطاف پذیر می مانند و قابل استفاده مجدد هستند زیرا می توان آنها را با فیلتراسیون بازیافت کرد. دمایی که موم در آن بازیافت می شود، بهداشت کامل را تضمین می کند، مطالعات نشان داده است که پس از فیلتراسیون هیچ باکتری، میکروب یا ویروسی در موم باقی نمی ماند.

 

 روش استفاده از موم سرد:

روی قسمتی که قرار است اپیلاسیون شود، نوارهای آغشته به موم موبر را که از قبل بین دستانمان گرم کرده ایم، می زنیم. پس از سرد شدن موم روی پوست، نوار و موهایی که گرفته است در جهت مخالف کاشت موها به طرز وحشیانه ای کنده می شوند. این محلول برای موهای نازک، صورت یا بازوها معتبر است. نوارها پس از چند بار استفاده دور ریخته می شوند زیرا دیگر موها را بیرون نمی کشند. اثربخشی آن تصادفی است. پیاز مو در بیشتر مواقع کنده نمی شود. موم با دستمال مرطوب روغنی پس از اپیلاسیون تمیز می شود که معمولاً در همان دسته فروخته می شود. به راحتی در قفسه های فروشگاه ها پیدا می شود.

 

روش استفاده از واکس گرم حرفه ای:

این یک موم بدن یکبار مصرف است، بنابراین فقط یک بار می توان از آن استفاده کرد. موم گرم شده را با یک کاردک روی قسمتی که قرار است اپیلاسیون شود در یک لایه بسیار نازک یا یک رول آن دوباره پر می شود. یک نوار صاف و نبافته به مدت 2 ثانیه روی موم قرار می گیرد، یعنی زمانی که موم به نوار و موها در حین سرد شدن می چسبد. نوار در جهت مخالف کاشت مو کنده می شود. پس از استفاده، نوار دور ریخته می شود. پیاز مو کنده می شود. تمیز کردن قسمت اپیلاسیون با روغن پس از اپیلاسیون انجام می شود.

 

روش استفاده از موم داغ سنتی:

او فقط اسم داغ را دارد وگرنه قابل تحمل نیست. این واکس از نوع واکس سنتی و حرفه ای می باشد. با استفاده از کاردک در لایه چند میلی متری گذاشته می شود تا خنک شود. ما موم را با کشیدن آرام روی آن جدا می کنیم. اگر موم از کیفیت خوبی برخوردار باشد، نباید تکه تکه شود و بهتر است انعطاف پذیر باشد. این بهترین راه برای از بین بردن موهای زائد است زیرا پیازها همه به این طریق کنده می شوند. تمیز کردن قسمت اپیلاسیون با روغن پس از اپیلاسیون انجام می شود. در صورت داشتن دستگاه مناسبی که موم مصرفی را گرم و فیلتر می کند، می توان از این واکس مجددا استفاده کرد. برندهای مختلفی در بازار وجود دارد.

 

استفاده از موم لایه بردار:

این یک واکس حرفه ای الاستیک است. با استفاده از کاردک در یک لایه بسیار نازک اعمال می شود. پس از خنک شدن، موم و مو را بردارید. این موم بدون نوار استفاده می شود. تمیز کردن با روغن پس از اپیلاسیون انجام می شود.

 J/انواع موم

استفاده از موم شکر:

به راحتی در قفسه های فروشگاه پیدا می شود. این موم که بیشتر از نوع موم سرد است با نوارهای صاف استفاده می شود. استفاده از آن آسان است، گرم کردن مجدد زیر شیر آب گرم، بن ماری یا مایکروویو. نتیجه به اندازه موم های حرفه ای قطعی نیست. تمیز کردن آن آسان است، زیرا می توان آن را با آب تمیز کرد.

 

موارد احتیاط:

هنگامی که می خواهید دمای موم موبر را بدانید، با قرار دادن یک قطره موم در قسمت داخلی مچ دست، آزمایش حرارتی انجام دهید. بلافاصله متوجه خواهید شد که آیا دما قابل تحمل است یا خیر.

تا زمانی که تجهیزات شما در حال گرم شدن است، کودکی در نزدیکی شما نباشد.

شکی نیست که خلاص شدن از شر موهای زائد فرآیندی دردناک و شرم آور است. بسیاری از مردم با این مشکل مقابله می کنند زیرا احساس می کنند انتخاب های کمی برای آنها وجود دارد. خوشبختانه، اپیلاسیون یکی از روش‌های درمانی است که روشی موثر برای خلاص شدن از شر موهای زائد بدون نیاز به مقابله با درد ناشی از برخی روش‌های دیگر مانند اصلاح یا اپیلاسیون است.

با این حال، انواع مختلفی از واکس ها در بازار موجود است. برخی از افراد ممکن است تعجب کنند که چه چیزی را برای موم حذف مو انتخاب کنند. آنها باید بدانند که هر نوع هدف خاص خود را دارد و برای آنها مهم است که قبل از خرید محصول مومی به دنبال چه چیزی هستند.

در زمان اصلاح، اپیلاسیون همچنان به عنوان یک روش محبوب حذف موهای زائد برای بسیاری از زنان باقی مانده است. یکی از اصلی‌ترین دلایلی که خانم‌ها دوست دارند این تکنیک حذف موی بی‌خطر را تمرین کنند، احتمالاً به این دلیل است که موها بر خلاف اصلاح، برای مدت طولانی‌تری رشد نمی‌کنند. اما آیا می دانستید که خود موم انواع مختلفی دارد؟ هر نوع مختلف موم اهداف متفاوتی را انجام می دهد و به ویژگی های پوستی که ممکن است بخواهید هدف قرار دهید پاسخ می دهد.

 

مقالات پیشنهادی:

اصلاح صورت با پودر موبر

استفاده از پودر موبر برای صورت

اپیلاسیون یا پودر موبر

 انواع موم مختلف

اگر می خواهید از شر موهای زائد بدن خلاص شوید، اپیلاسیون روشی سریع، ساده و مقرون به صرفه است. اما با وجود انواع مختلف موم موجود در بازار، تشخیص اینکه کدام موم بدن را برای کدام قسمت بدن انتخاب کنید می تواند کمی گیج کننده باشد. ما انواع مختلف واکس بدن را بر اساس نیازهای دقیق شما فهرست کرده‌ایم تا بتوانید از همه دردسرها دوری کنید و پوستی صاف برای کودک داشته باشید.

 

انواع موم موجود

اولین نوع موم معمولاً در کیسه یا لوله فروخته می شود و در حالی که هنوز گرم است روی پوست مالیده می شود. شخصی که از این نوع واکس استفاده می کند باید محصول را روی ناحیه ای که از بین بردن موهای زائد مورد نظر است بمالد و سپس باید یک نوار پارچه روی موم بمالد.

پارچه باید روی آن ناحیه فشار داده شود و سپس باید به سرعت از روی پوست جدا شود تا جایی که ممکن است موازی شود. این نوع موم معمولاً توسط سالن های زیبایی یا درمانگران زیبایی برای استفاده حرفه ای بر روی مشتریان استفاده می شود.

 

D/انواع موم

کدام موم بهتر است؟ موم تیزبر در مقابل موم معمولی

نوع دوم  موم اپیلاسیون اغلب در یک شیشه می آید و عموماً زمانی که موم سفت است استفاده می شود، اما برای استفاده باید حرارت داده شود. شخصی که از این نوع موم موبر  استفاده می کند باید یک کاردک چوبی یا پلاستیکی را در شیشه فرو کند و سپس مقداری از محصول را بردارید.

سپس این محصول باید قبل از چسباندن تکه پارچه دیگری به قسمتی که نیاز به برداشتن مو است، مالیده شود.

افرادی که این نوع موم را دوست دارند تمایل دارند که بوی خوبی داشته باشد و برای از بین بردن موهای صورت، پاها، بازوها، زیر بغل و خطوط بیکینی به خوبی عمل می کند. با این حال، کسانی که از آن استفاده می کنند باید از نواحی حساس مانند نوک پستان، اندام تناسلی و زیر بغل اجتناب کنند. این محصول در میان کسانی که خواهان یک کار واکس با کیفیت سالن در خانه هستند، محبوبیت بیشتری دارد.

آخرین نوع موم زمانی که سفت است استفاده نمی شود، بلکه معمولاً قبل از استفاده گرم می شود تا تا زمانی که ممکن است مایع بماند. شخصی که این واکس را اعمال می کند باید آن را روی ناحیه ای که نیاز به برداشتن مو است بریزد و سپس یک تکه پارچه دیگر را محکم روی آن فشار دهد.

موم باید برای چند ثانیه خنک شود تا کسی بتواند پارچه را از روی پوست جدا کند تا موها را از بین ببرد.

این نوع موم معمولاً برای استفاده در مناطق حساس طراحی شده است، اما نباید با نگه داشتن طولانی مدت در دست، دما را کاهش دهد. علاوه بر این، باید در از بین بردن موهای مچ پا و مچ به خوبی عمل کند. این نوع موم اغلب با افرادی که پوست حساس یا آلرژی دارند به خوبی کار می کند زیرا حاوی مواد شیمیایی کمتری نسبت به انواع دیگر واکس های موجود در بازار است.

 

مقالات پیشنهادی:

خواص پودر موبر

پودرموبر آلوئه ورا

طرز استفاده از کرم موبر

اصلاح موهای زائد

اینها انواع مختلف موم برای رفع موهای زائد هستند.

 موم نرم

موم نرم که اپیلاسیون نواری نیز نامیده می شود، با پخش یک لایه نازک از موم گرم بدن بر روی پوست انجام می شود. این به طور کلی در نواحی بزرگتر بدن مانند بازوها و پاها استفاده می شود. با استفاده از کاردک چوبی یا غلتک مستقیماً روی پوست اعمال می شود. سپس یک نوار پارچه، ترجیحاً نخی، روی آن گذاشته و با حرکتی سریع کشیده و موها را از بین می‌برد. انواع نرم موم تارهای موی ریز و ظریفی را که نمی‌توانید متوجه آنها شوید، می‌گیرند و پوستی صاف برای شما به ارمغان می‌آورند. اما این نوع موم فقط باید یک بار در یک جلسه اپیلاسیون در یک ناحیه خاص استفاده شود (هرگز چندین بار)، زیرا شروع به از بین بردن سلول های پوست می کند که می تواند منجر به خونریزی و آسیب پوست شود.

اگر نمی‌خواهید با قرار دادن موم نرم و سپس پارچه دردسر نداشته باشید، نوارهای آماده برای واکس تیزبر را امتحان کنید. آنها با نوارهایی عرضه می شوند که فقط باید روی ناحیه مورد نظر قرار دهید. این نوارها تنها در 3 مرحله ساده کار می کنند - پوست کندن، اعمال و کشیدن.

 موم میوه

موم بدن میوه برای پوست های حساس به شدت توصیه می شود. مملو از عصاره‌های میوه‌ای مانند انواع توت‌ها و آلو است، به این معنی که این نوع موم سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و حاوی ویتامین‌هایی هستند که در حین اپیلاسیون، پوست را تغذیه می‌کنند. همچنین، آنها نسبت به موم نرم بدن بر روی پوست بسیار نرم تر هستند، و بنابراین، می توانند گران تر نیز باشند. با این وجود، استفاده از این موم هیچ ردی از خود به جای نمی گذارد، و به عنوان مراقبت از پوست نیز دو برابر می شود، که یک امتیاز است.

r/ انواع موم

 موم سخت

موم سخت معمولاً برای نواحی کوچکتر و حساس تر مانند لب بالایی، زیر بغل و ناحیه بیکینی استفاده می شود. این نوع موم بدن به صورت گرم و مستقیم روی پوست اعمال می شود. مدتی به آن داده می شود تا خنک شود و سپس سفت شود و سپس در جهت مخالف رشد مو کنده می شود. یکی از ویژگی های  موم سخت این است که تنها به مو می‌چسبند، نه پوست. این روش نسبت به موم نرم بدن دردناک‌تر است و امکان آن را دارد که چندین بار روی پوست اعمال کرد.

 موم قند

موم شکر از شکر، لیمو و آب داغ تهیه می شود و از قرن ها پیش مورد استفاده قرار می گیرد. شکر مانند موم نرم و سفت بدن به بیرون کشیدن ریشه مو از پوست کمک می کند. با این حال، موم شکر با مواد طبیعی ساخته شده است که برای افراد با پوست حساس مناسب است. موم شکر به پوست نمی‌چسبد، فقط موهای زائد به پوست می‌چسبد، بنابراین می‌توان آن را چندین بار بدون آسیب رساندن به پوست استفاده کرد. همچنین می توان آن را روی هر قسمت از بدن اعمال کرد، زیرا جایگزینی طبیعی برای انواع دیگر موم است. طول موها باید حداقل یک چهارم اینچ باشد تا موم به مو بچسبد.

موم شکلاتی

شکلات فقط یک خوراکی ناشی از کالری نیست که همه ما آن را دوست داریم. این یک دسته کامل از فواید پوستی دارد که می تواند به داشتن پوستی جوان تر و سالم تر کمک کند! این خاصیت شکلات در اپیلاسیون گنجانده شده است. اپیلاسیون شکلاتی نه تنها موها را از بین می برد، بلکه به شما کمک می کند پوستی درخشان و درخشان داشته باشید. با روغن هایی که دارای خواص مرطوب کنندگی هستند غنی شده است! بنابراین، اگر به دنبال ترکیب مراقبت از پوست با حذف مو هستید، اپیلاسیون شکلاتی همان چیزی است که باید انتخاب کنید.

و اگر در مورد انجام بسیاری از روش‌ها و انتخاب انواع موم علاقه مند هستید، نوارهای موم آماده تیزبر را امتحان کنید که برای انواع مختلف پوست فرموله شده است. یا می خواهید سریع موهای زائد را حذف کنید. به سراغ کرم های موبر تیزبر بروید.

موم سخت در مقابل موم نرم

طیف گسترده ای از مارک ها و انواع موم وجود دارد، اما همه آنها به دو دسته اصلی تقسیم می شوند: موم سخت و موم نرم. موم نرم همان چیزی است که معمولاً وقتی به اپیلاسیون بدن فکر می کنید به آن فکر می کنید. موم نرم قبل از برداشتن با استفاده از یک نوار موسلین با یک کاردک اپیلاسیون اعمال می شود. این موم برای نواحی بزرگتر مانند بازوها، پاها و زیر بغل مناسب است.

استفاده از واکس سخت با مهارت بیشتر کمی متفاوت است. ضخیم تر است و با کفگیر گرم می شود. پس از سفت شدن موم، بدون استفاده از نوار برداشته می شود. هنگام اپیلاسیون صورت، معمولا از موم سخت استفاده می شود. علاوه بر این، نظر حرفه ای ما این است که در مورد پوست های حساس مانند ناحیه بیکینی، موم سخت نیز بهترین گزینه است. خود را فقط به مو می‌چسبد نه پوست، ناراحتی را کاهش می‌دهد و احتمال تحریک را به حداقل می‌رساند.

با این وجود، موم نرم برای اپیلاسیون برزیلی ایده آل است. چرا اینطور است؟ بر خلاف اپیلاسیون سنتی بیکینی، که در آن یک نوار کوچک از مو در بالا باقی می‌ماند، با اپیلاسیون برزیلی، همه چیز از لابیا به سمت عقب کشیده می‌شود. این ناحیه به طور خاص به یک دلیل بسیار حساس است: موها بسیار زمخت هستند زیرا در جهات مختلف رشد می کنند و موم نرم را برای بیماران موثرتر و کمتر دردناک می کند.

 

مقالات پیشنهادی:

پودر موبر چیست

استفاده از پودر موبر برای صورت

اصلاح موهای زائد

موم سخت - مزایا و معایب

 • موم سخت نسبت به موم نرم درد کمتری بر روی صورت اعمال میکند.

 • موم سخت را می توان در قسمت های کوچک استفاده کرد وگرنه می شکند – استفاده کردن از آن در قسمت های بزرگتر بدن مانند پاها کارآمد نمی باشد.

 • موم سخت اثر چسبنده ای باقی نمی گذارد. تمیز کردن آن بسیار آسان است.

 • موم سخت موهای کوتاه تری را هم می گیرد و نیازی به دوبار اپیلاسیون روی همان قسمت را از بین می برد.

 • خرید واکس سخت برای تامین کنندگان بسیار پرهزینه تر است و در سالن های معمولی محبوبیت کمتری دارد.

 • هنگام استفاده از موم سخت، فولیکول‌ها و منافذ مو از گرما باز می‌شوند و کشیدن موها را بسیار آسان‌تر می‌کنند.

 s/ انواع موم

موم نرم - مزایا و معایب

 • موم نرم بیشتر از موم سخت به پوست می چسبد و پوست را بیشتر لایه برداری می کند.

 • موم نرم به خوبی موهای ریز را می گیرد و بهتر از موم سخت روی نواحی بزرگ بدن کار می کند.

 • بر خلاف موم سخت، موم نرم را نمی توان دو بار به یک نقطه زد زیرا لایه های پوست مرده را از بین می برد.

 • حتی اگر موم نرم نسبت به موم سخت چسبنده تر باشد، آماده سازی خاصی لازم نیست.

 • موم نرم بسیار ارزانتر از موم سخت است .

 • موم نرم برای اکثر افراد کمتر دردناک است.

 

نکات حذف موم

قبل از استفاده از موم بر روی تمام سطح، مطمئن شوید که یک منطقه کوچک را برای آلرژی تست کنید. انجام این کار می تواند از بروز تحریک یا جوش جلوگیری کند.

اگر پوست حساسی دارید، از موم داغ اجتناب کنید و به جای آن شکر یا موم سفت را انتخاب کنید.

قبل از استفاده از موم از استفاده از هر نوع محصول روغنی بر روی پوست خودداری کنید، زیرا می تواند باعث کاهش اثربخشی موم شود.

قبل از استفاده از موم از استفاده از محصولات حاوی سرکه روی پوست خودداری کنید زیرا می تواند روند برداشت را ضعیف کند.

 

نتیجه

از آنجایی که افراد دارای انواع مختلف پوست و مو هستند، مهم است که مومی را انتخاب کنید که با نیازهای خاص آنها به خوبی کار کند. نوع مومی که استفاده می کنید باید نیازهای پوست و موی شما را منعکس کند، در غیر این صورت ممکن است درد زیادی داشته باشید یا ناحیه ای تحریک شده داشته باشید.

به طور خلاصه، موم سخت برای افرادی که پوست حساسی دارند بهترین عملکرد را دارد، در حالی که موم شکر برای اکثر انواع مو و پوست مفید است.

بر کسی پوشیده نیست که موم های بدن یکی از موثرترین گزینه ها برای از بین بردن موهای زائد بدن هستند. حتی در مواقعی که شخصی با تمام گزینه های موجود آشنا نیست، واکس های حرفه ای برای جلب قدردانی مشتری در اولین تلاش لازم است. این امر به این دلیل اتفاق می افتد که محصولات اپیلاسیون در فرمت های مختلف برای مطابقت بهتر با نیازهای فرد در دسترس هستند. در حالی که اکثر وکس های حرفه ای مزیت مهمی نسبت به محصولات معمولی رفع موهای زائد دارند، هنوز باید بدانید که کدام فرمول ها با نوع پوستی که می خواهید اپیلاسیون کنید، مناسب است. عوامل دیگری مانند طول کلی درمان و تحمل درد مشتری شما نیز نقش دارند. ما تمام گزینه‌های موجود را بررسی می‌کنیم تا به شما در شناسایی آنچه که در مورد موم برای حذف مو نیاز دارید کمک کنیم.

 

انواع اپیلاسیون چیست و چگونه می توان اپیلاسیون ایده آل را انتخاب کرد؟

اپیلاسیون یک روش سریع، آسان و ارزان برای خلاص شدن از شر موهای زائد و ناخواسته بدن است. با این حال، با بسیاری از انواع موم اپیلاسیون موجود، تعیین اینکه کدام موم بدن برای کدام ناحیه از بدن استفاده شود ممکن است دشوار باشد. بعلاوه، اگر تازه وارد اپیلاسیون هستید، شنیدن اصطلاحات مخصوص سالن در اولین جلسه ممکن است دلهره آور باشد. ما انواع موم برای اپیلاسیون را بسته به نیازهای خاص شما تقسیم کرده‌ایم، بنابراین می‌توانید از مکالمه‌های ناخوشایند سالن صرفنظر کنید و با پوستی صاف مانند کودک بروید.

اما آیا این بدان معناست که شما باید یک روز در میان به سالن زیبایی بروید و وقت خود را صرف کنید.

جواب منفی. می توانید در خانه اپیلاسیون کنید. و نگران نباشید، این جدیدترین انواع موم برای رفع موهای زائد تجربه ای بدون درد را تضمین می کند.

انواع مختلف روش های اپیلاسیون برای انواع پوست مناسب است. همچنین استفاده از انواع مناسب موم طبیعی هنگام اپیلاسیون نواحی حساس بسیار مهم است

 

واکس های رفع موهای زائد

موم‌های حرفه‌ای به خوبی مورد توجه قرار می‌گیرند، زیرا برخلاف تیغ‌ها، نرمی طبیعی پوست را حفظ می‌کنند در حالی که زمان بیشتری را قبل از شروع رشد مو در بین آن‌ها باقی می‌گذارند. برخی از فرمول‌ها گران‌تر از سایرین هستند، زیرا مجموعه‌ای منحصر به فرد از مواد تشکیل می‌دهند، اما موم زنبور عسل و کلوفون اجزای اصلی هستند که برای به دست آوردن نتیجه مطلوب استفاده می‌شوند

 

 حذف موها از ریشه

برای اینکه بدانید چه نوع واکسی برای رفع موهای زائد استفاده می شود، مهم است که با ترکیب هر محصول مومی در مجموعه خود آشنا شوید. از فرمول‌های با رایحه غنی گرفته تا جایگزین‌های گیاهی که کاملاً بدون موم زنبور عسل هستند، تقریباً برای هر تقاضایی محصولی وجود دارد، اما واکس‌های بدن را می‌توان به صورت کلی‌تر دسته‌بندی کرد تا ایده مناسب‌ترین کاربردهایی را که یک محصول می‌تواند ارائه دهد به شما ارائه دهد.

 

موم های نرم بدن

 موم های نرم دارای چندین مزیت هستند، که با توانایی پوشاندن قسمت های زیادی از پوست و صاف کردن آنها در عرض چند دقیقه شروع می شود. موم های نرم با یک کاردک پخش می شوند و پس از فشار دادن یک نوار موسلین روی پوست، همیشه در جهت مخالف رشد مو کشیده می شوند. آن‌ها به بسیاری از آزادی‌ها اجازه می‌دهند تا انواع پوست‌ها را با خیال راحت درمان کنند، علاوه بر این که نسبتاً مقرون به صرفه هستند، بنابراین برجسته‌ترین گزینه در سالن‌ها و سایر مؤسسات زیبایی هستند.

 

موم های سخت بدن

موم های سخت پس از ذوب قوام ضخیم تری دارند، بنابراین می توان آن ها را بدون کمک نوار اعمال و جدا کرد. از آنجایی که موم‌های سخت برای استفاده در حساس‌ترین قسمت‌های پوست طراحی شده‌اند، قبل از شروع استفاده از آنها برای مشتریان خود، باید تکنیک خود را کامل کنید. موم های بدن سخت با مواد مغذی غنی شده اند که آنها را از نظر مراقبت از پوست جذاب می کند و معمولا نقطه ذوب پایینی دارند که اپیلاسیون را قابل تحمل تر می کند. مهمتر از آن، آنها به پوست نمی‌چسبند، بنابراین درد و خارش باقی‌مانده را به حداقل می‌رسانند. در حالی که اکثر موم های سخت برای مناطق کوچک و دسترسی به آن ها ایده آل هستند، برخی از فرمول ها به اندازه کافی همه کاره هستند تا بر روی وسعت بزرگ پوست کار کنند.

 

مقالات پیشنهادی:

اپیلاسیون بهتر است یا کرم موبر؟

نکات استفاده از پودر موبر

کرم موبر صورت و بدن

موم‌های سرد

 انواع موم سرد موهبتی الهی برای افرادی است که آستانه درد پایینی دارند، زیرا خطرات سوختگی را به‌کلی دور می‌کنند. موم های سرد لازم نیست از قبل گرم شوند، و این یک شمشیر دولبه است: از یک طرف، آنها در زمان صرفه جویی می کنند و ناراحتی را در طول فرآیند استفاده کاهش می دهند. از سوی دیگر، مدیریت موم‌های سرد سخت‌تر است، زیرا می‌توانند خیلی سریع سفت شوند، و زمانی که می‌خواهید تمام موها را به طور یکنواخت و بدون نیاز به کشیدن بیش از حد روی پوست از بین ببرید، می‌تواند دردسرساز شود.

متخصص زیبایی با استفاده از موم سخت برای اپیلاسیون موم‌های بدن در قالب‌ها و ارائه‌های متعددی برای پاسخگویی به انواع مشتریان ارائه می‌شوند، و این نقطه مقایسه بین محصولات مختلف مومی است. در همین راستا، برخی از محصولات موم به طور خاص برای کاهش کار مستلزم در یک جلسه موم ساخته شده‌اند، و این به مبتدیان امکان می‌دهد تا گزینه‌های بیشتری را با کل فرآیند آشنا کنند. در مورد ارائه آنها، موم ها را می توان به موارد زیر تقسیم کرد

 

دانه‌های موم

معمولاً در یک قوطی بسته‌بندی می‌شوند، دانه‌های مومی احتمالاً رایج‌ترین و در دسترس‌ترین قالب برای محصولات مومی حرفه‌ای هستند. دانه های موم را در یک قابلمه ذوب ریخته و می گذاریم تا گرم شود تا به قوام مناسبی برسد تا موها از روی پوست پاک شوند. نقطه حرارت آنها بسته به مواد تشکیل دهنده و میزان مناسب بودن آنها برای پوست های حساس از یک محصول به محصول بعدی تغییر می کند.

 

رول ها

 یک جایگزین مناسب برای استفاده از واکس های نرم بدن. واکس های رول تمام خواصی را حفظ می کنند که موم های نرم را بسیار موثر می کنند، به علاوه روشی که از آشفتگی جلوگیری می کند و کارایی را در طول یک جلسه وکس ساده می کند. اگر قصد دارید واکس های رول را به عنوان یک جایگزین اپیلاسیون معرفی کنید، همچنین باید یک گرم کننده پلیکاتر تخصصی تهیه کنید تا به شما کمک کند کارتریج ها را تا دمای مطلوب گرم کنید.

 

نوارهای موم از پیش ساخته شده

 راه دیگری برای صرفه جویی در زمان هنگام استفاده از واکس های سرد. همانطور که از نام آن پیداست، این نوارها از قبل مقدار مناسبی از موم پخش شده روی سطح خود دارند، بنابراین می توان آنها را بلافاصله پس از باز کردن بسته بندی بدون نیاز به توقف برای آماده سازی موم، اعمال کرد. این ویژگی‌ها دلیل واضحی هستند که چرا نوارهای موم فقط با موم‌های سرد استفاده می‌شوند، و وقتی صحبت از خدمات حرفه‌ای در سالن/آب‌گرم می‌شود، یک منظره معمولی نیستند.

 

موم نرم گرم

اگر می خواهید مناطق بزرگی مانند ساعد و پاهای خود را یکجا بپوشانید، موم نرم گرم فوق العاده است. به راحتی پخش می شود و می تواند حتی تارهای ظریف تری از مو را از روی پوست شما پاک کند. عمدتاً برای اپیلاسیون نواری استفاده می شود.

این بدان معنی است که از یک نوار پارچه برای پوشاندن ناحیه موم شده و بیرون کشیدن رشته ها استفاده می شود.

موم نرم سنتی حاوی عسل یا رزین به عنوان پایه آن است. اما امروزه چند نمونه جدیدتر در بازار وجود دارد که پایه کرمی دارند. برای استفاده از موم نرم باید آن را گرم کرده و روی پوست بمالید.

بسیاری از زیبایی شناسان واکس های نرم را برای پوست های حساس یا نواحی بیکینی توصیه نمی کنند. این موم ها به پوست و همچنین مو می چسبند.

بنابراین در حالی که موم های نرم ممکن است در از بین بردن موهای بدن بسیار کارآمد باشند، اما می توانند پوست شما را تحریک کنند.

با این حال، جدیدترین واکس های مبتنی بر کرم دارای موادی مانند دی اکسید تیتانیوم هستند که از پوست شما در برابر موم محافظت می کند و از التهاب جلوگیری می کند.

 

موم سخت گرم

موم سخت یکی از بهترین  موم بدن برای رفع موهای زائد در خانه است زیرا استفاده از آن آسان و بدون نوار است. این بدان معنی است که شما مجبور نیستید ناحیه اپیل شده را با یک نوار پارچه بپوشانید. موم سخت شده مانند یک نوار عمل می کند.

بیشتر زیبایی شناسان استفاده از این نوع موم را به سایر موم های دیگر ترجیح می دهند زیرا موم سخت به از بین بردن موثر موهای زبر ناحیه تناسلی کمک می کند. انواع مختلف موم سخت برای مناطق حساس تر پوست مانند لب بالایی، ابروها، بینی، ناحیه بیکینی و غیره عالی هستند.

چیزی که ما در مورد موم های سخت دوست داشتیم این است که آنها فقط مو را می پوشانند و نه پوست. بنابراین هنگام اپیلاسیون هیچ دردی احساس نخواهید کرد.

اما موارد خاصی وجود دارد که باید هنگام استفاده از موم سخت به خاطر داشته باشید. همانطور که به مو می چسبد، تارها باید به اندازه کافی بلند باشند.

پیشنهاد می کنیم حداقل آن را در 1/4 اینچ نگه دارید. این تقریباً یک هفته بدون اصلاح خواهد بود. همچنین، استفاده از موم در جهت رشد مو بسیار مهم است.

موم سخت برای مناطق بزرگتر بسیار مناسب نیست، مگر اینکه آن را به صورت مقطعی اعمال کنید. اگر موم سفت پخش شده را به یکباره روی ناحیه وسیع تری بمالید، می تواند باعث شکستن مو شود.

بسیاری از مردم موم نرم را به موم سخت ترجیح می دهند زیرا موم دومی به اندازه کافی قوی نیست که رشته ها را از ریشه نگه دارد.

بنابراین ممکن است مجبور شوید دو یا سه بار روی همان لکه از پوست بروید. این می تواند برای افرادی که پوست حساسی دارند دردسر ایجاد کند.

 

اپیلاسیون - موم سخت، موم عسل و موم کرم:

اپیلاسیون یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای از بین بردن حجم زیادی از موها است، درست دومی بعد از اصلاح. همچنین یکی از دائمی ترین روش ها است. هنگامی که توسط یک متخصص به طور منظم انجام شود، 50 تا 90 درصد موها بر نمی گردند. موهایی که رنگ آنها روشن تر می شود و همچنین راحت تر از بین می روند.

در حالی که درمان با موم را می توان در خانه انجام داد، این فرآیند اغلب می تواند به پوست یا فولیکول های مو آسیب برساند. در عوض، برای تکمیل واکس های سفت، عسلی یا کرم، به یک متخصص مراجعه کنید.

 

واکس های سخت

یک موم سخت به مسیر خود می‌چسبد، موهای سیم‌دار دیگر محصولات نمی‌توانند به آن بچسبند. آنها اغلب در مکان‌هایی که دسترسی به آن‌ها سخت است، مانند موهای گوش، موهای بینی یا ناحیه بیکینی به خوبی کار می‌کنند.

 

موم های عسل

موم‌های عسل شبیه به موم‌های سخت هستند و می‌توانند به موهای ضخیم‌تر یا بیشتر بچسبند تا کار را به خوبی انجام دهند.

 

واکس های کرم

کرم موم ها با استفاده از روغن های ضروری و سایر محصولات موضعی مانند آلوئه ورا و زینک اکسید محافظت بیشتری از پوست می کنند. اینها از پوست در برابر استرس ها و آسیب های مختلف محافظت می کنند. همه واکس ها گرمتر از دمای پوست هستند که به باز شدن فولیکول مو کمک می کند و حذف آن را آسان تر می کند.

در حالی که اپیلاسیون می تواند باعث درد یا سوزش خفیف شود، مانند برآمدگی ناحیه تحت درمان یا قرمزی یا پوست، این میزان معمولاً پس از اولین درمان بسیار کاهش می یابد. یک عامل بی حس کننده، معمولا یک مالش موضعی لیدوکائین، برای حساسیت زدایی ناحیه نیز در دسترس است.

هرازگاهی، زمانی که ریشه مو به طور فعال در حال رشد کشیده می شود، ممکن است لکه ای از خون ظاهر شود.

 

طول مو قبل از اپیلاسیون:

موهایی که باید اپیلاسیون شوند باید حداقل ¼ اینچ طول داشته باشند. این معمولاً حدود دو هفته رشد است. موهای کوتاهتر را می توان کشید اما نه همه انواع موهای کوتاه و نه هر بار. نوع موم استفاده شده تفاوت زیادی در کشیده شدن یا از دست رفتن مو ایجاد می کند.

اغلب اوقات موم استفاده شده بیشتر موها را می کشد اما نه همه موها را. این معمولاً به این دلیل است که برخی از موها ریشه عمیق‌تری دارند، یا در زاویه مخالف موهای دیگر در آن ناحیه رشد می‌کنند، یا زیر موهای دیگر قرار گرفته‌اند و موم روی آن‌ها قرار نمی‌گیرند. یا موم استفاده شده از آن نوعی نیست که به خوبی به آن موها بچسبد.

یکی دیگر از دلایلی که موها کشیده نمی شوند این است که مو قابل رویت است اما در دسترس نیست. به عبارت دیگر، مو از فولیکول خارج شده است، اما در زیر لایه بالایی پوست به نام اپیدرم/استراتوم شاخی قرار دارد. لایه شفاف سلول های غنی از کراتین در بالای موهای تازه رشد کرده خارج شده از فولیکول قرار دارد. یک لایه بردار و اپلیکاتور با کیفیت خوب برای پاک کردن یا لایه برداری سلول های مرده پوست مفید است. این تمرین که در خانه انجام می شود به آشکار شدن موهای محبوس شده در زیر پوست کمک می کند.

یک مشتری محتاط اپیلاسیون محصولات پاک کننده را در خانه خواهد داشت و در حین حمام کردن مرتب لایه برداری می کند.

لایه برداری به جلوگیری از رشد موهای زائد و در نتیجه تحریک و عفونت کمک می کند.


© 2017; کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد شرکت تیزبر کمرد محفوظ می باشد.طراحی ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT