مقالات

پودر موبر بدن|نحوه استفاده از پودر موبر|پودر موبر

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پودر موبر بدن ؛ بهترین نوآوری در موهای زائد

پودر موبر تیزبر یک نوآوری در رفع موهای زائد است هدف ما از تولید پودر موبر تیزبر تولید وسیله ای برای رفع موهای زائد بود که از اشکالات سایر روش های اپیلاسیون و لیزر و ... جلوگیری کند.

 

d/پودر موبر بدن

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

حذف موهای زائد با تراشیدن باعث حذف تهاجمی لایه‌های بیرونی پوست می‌شود که می‌تواند منجر به واکنش‌هایی با قرمزی و سایر اشکال تحریک شود. بریدگی های ناشی از اصلاح اغلب بارها و بارها در یک مکان اتفاق می افتد، می تواند حذف موی بدن را دشوارتر کند و به ظاهر نامناسب بدن منجر شود. تیغ موهای سطح پوست را بریده و به همین دلیل است که موهای بدن به سرعت رشد می کنند و ضخیم تر، تیره تر و تیزتر به نظر می رسند. به گفته مشتریان ما، اصلاح رشد موهای بدن را تحریک می کند. برای از بین بردن موهای زائد در نواحی صمیمی، بهتر است از اصلاح خودداری شود، زیرا پوست آن نواحی حساس ترین و مستعد قرمزی، جوش و بریدگی است.

 

استفاده از کرم موبر

کرم موبر به طور سنتی با استفاده از مواد شیمیایی مختلف ساخته می شود و بنابراین یک وسیله کاملاً تهاجمی برای از بین بردن موهای زائد است. استفاده از چنین کرمی PH پوست را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد که می تواند باعث تحریک، جوش و قرمزی پوست شود. سپس پوست به زمان زیادی نیاز دارد تا سطح pH خود را متعادل کند. به دلیل مواد شیمیایی خشن، استفاده از بهترین کرم موبر برای استفاده در نواحی صمیمی، به عنوان مثال ناحیه بیکینی، مناسب نیست، زیرا می تواند باعث تحریک و حتی عفونت شود. مواد تشکیل دهنده کرم های رفع موهای زائد عمدتاً زیست تخریب پذیر نیستند و کرم های سنتی معمولاً بوی نامطبوعی دارند، علیرغم اینکه حاوی رایحه هایی هستند که علاوه بر آن پوست را با مواد حساسیت زا تحت فشار قرار می دهد.

 

از بین بردن موهای زائد با اپیلاسیون یا اپیلاسیون قندی نوعی اپیلاسیون است. این روش برای از بین بردن موها از ریشه است و برای پوست بسیار سفت است که می تواند منجر به قرمزی و جوش شود. موهای بدن که بعداً دوباره رشد می‌کنند برای شکستن پوست بسیار نرم هستند که می‌تواند منجر به رشد موهای عفونی شود. این روش اپیلاسیون معمولا به شدت دردناک است و برای نواحی صمیمی مناسب نیست.

 

لیزر موهای زائد یکی دیگر از انواع اپیلاسیون است. این روش که به طور کلی در سالن های تخصصی انجام می شود، بدون از بین بردن ریشه موها را از بین می برد. این یک روش بسیار گران و طولانی مدت (6-8 جلسه) است و با گذشت زمان موهای بدن دوباره رشد می کند. دستگاه های لیزر موهای زائد برای مصارف خانگی بی اثر هستند.

 

پودر موبر موهای زائد ملایم تیزبر با استفاده از مواد طبیعی تولید شده و هم برای پوست کاربر و هم برای محیط زیست ملایم است. از بین بردن موها ساده است. ابتدا پودر را با آب مخلوط کنید، آن را روی پوست بمالید، چند دقیقه صبر کنید تا اثر کند و سپس با آب بشویید. بوی نامطبوع ندارد زیرا ترکیبات آن همه طبیعی هستند و به دلیل سازگاری با پوست، بهترین گزینه برای رفع موهای زائد در نواحی صمیمی، به ویژه ناحیه بیکینی است. بدون درد است، ماندگاری بیشتری نسبت به اصلاح دارد و موهای تازه روییده بدن آنقدرها ضخیم نیستند. محصولی سازگار با محیط زیست

 

d/پودر موبر بدن

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

استفاده از پودر موبر

خلاص شدن از شر موهای زائد به طور طبیعی ممکن است دست نیافتنی به نظر برسد، اما در مقایسه با اپیلاسیون ساده ترین و بدون درد است.

 

پودرهای موهای زائد طبیعی ترکیبی از پودرهای ساخته شده از مواد طبیعی هستند که به حذف موهای زائد هنگام استفاده روی پوست کمک می کنند. این پودرها به طور کلی حاوی موادی هستند که از طبیعت مانند پودرهای ریشه، گیاهان، مواد معدنی، خاک رس و اسانس ها به دست می آیند.

 

آنها برای از بین بردن طبیعی مو بدون نیاز به مواد شیمیایی خشن یا تیغ کار می کنند. این رویکرد طبیعی می تواند نه تنها موها، بلکه هرگونه کثیفی یا عرق زیرین را که در فولیکول ها گیر کرده است را از بین ببرد و در نتیجه پوستی نرم تر و نرم تر داشته باشد.

 

پودرهای طبیعی حذف موهای زائد حاوی مواد طبیعی هستند و یک گزینه محبوب حذف موهای زائد "بدون مواد شیمیایی" هستند زیرا هیچ ماده شیمیایی خشن در آنها استفاده نمی شود.

 

اپیلاسیون که توسط زنانی که طرفدار پوست صاف تر هستند و حذف مو توسط ریشه آن ترجیح داده می شود، ممکن است رقابت با محبوبیت رو به رشد جایگزین های طبیعی را دشوار بدانند.

 

با این حال، روش های طبیعی برای سلامت پوست مفید هستند و همچنین خطرات ناشی از تماس با مواد شیمیایی سمی موجود در کرم ها و لوسیون های موبر را به حداقل می رساند.

 

در محصولات رفع موهای زائد به دنبال چه چیزی باشید

a/پودر موبر بدن

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

نوع حذف

هنگامی که به دنبال محصولات حذف موهای زائد هستید، باید در نظر داشته باشید که چه نوع حذفی را ترجیح می دهید یا می خواهید امتحان کنید. تیغ ها، کرم های موبر، درمپلن ها، واکس ها و سیستم های IPL وجود دارند که به روش های مختلفی برای از بین بردن موها کار می کنند. مزایا و معایب برای هر نوع فرآیند حذف وجود دارد.

 

استفاده از تیغ ها راحت، مقرون به صرفه و سریع است، اما نتایج آن مدت زیادی دوام نمی آورد و برخی از افراد ممکن است با استفاده از تیغ در نواحی حساس شرمگاهی یا صورت خود دچار موهای زائد یا جوش شوند. استفاده از کرم های رفع موهای زائد زمان زیادی می برد، اما می توانند نتایج ماندگارتری داشته باشند. با این حال، آنها را نمی توان در نواحی حساس تر شرمگاهی و اغلب نه روی صورت استفاده کرد.

 

درمپلن ها و موم بدن ممکن است بهترین عملکرد را بر روی صورت داشته باشند، اگرچه برخی از افراد با پوست حساس ممکن است با جوش ها مواجه شوند. درمپلن ها فقط برای موهای نازک و معمولا فقط روی صورت مفید هستند. از سوی دیگر، سیستم های IPL گران هستند و اغلب فقط در زیر گردن قابل استفاده هستند. آنها همچنین برای ارائه نتایج پایدار به زمان طولانی نیاز دارند. افرادی که پوست تیره تر یا پوست روشن تر با موهای روشن دارند ممکن است نتایج رضایت بخشی را مشاهده نکنند.

نوع مو

نوع موهایی که می خواهید بردارید در انتخاب محصول حذف موهای شما نقش اساسی دارد. موهای ریز و نازک به کرم‌های درمپلنینگ و رفع موهای زائد بهتر پاسخ می‌دهند، در حالی که موهای بلندتر و ضخیم‌تر به اپیلاتور، تیغ یا فناوری IPL نیاز دارند.

 

برخی از محصولات مانند کرم های رفع موهای زائد را نمی توان در ناحیه تناسلی استفاده کرد، اگرچه می توانند به خوبی در امتداد خط بیکینی کار کنند. به دنبال محصولات ازبین بردن موهای زائد باشید که برای موهایی که می خواهید بردارید، از ابرو گرفته تا پاهایتان، منطقی باشد.

 

کدام محصول برای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی بهتر است؟

تیغ یک انتخاب مطمئن و کاربردی برای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی در ناحیه حساس تناسلی است. برخی از موم ها ممکن است برای این ناحیه مناسب باشند اما مراقب پوست بسیار حساس و نازک در ناحیه تناسلی باشید.

g/پودر موبر بدن

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

پاک کننده مو

پاک کننده های مو یا موبرها، محصولاتی هستند که برای از بین بردن شیمیایی یا فیزیکی موهای نامطلوب از نواحی روی بدن طراحی شده اند. پاک کننده های مو با مخلوط کردن مواد اولیه مناسب در مخازن بزرگ فولاد ضد زنگ و سپس پر کردن آنها در بسته های جداگانه ساخته می شوند. هزاران سال است که از آنها استفاده می شود، همچنان بخش مهمی از بهداشت روزمره بسیاری از مردم است. در حال حاضر، پاک کننده های موی جدید در حال بررسی هستند که کمتر تحریک کننده، موثرتر و ماندگارتر هستند.

یک درمان حرفه ای موم شامل چیزی بیشتر از فرمول های رفع موهای زائد است. تعدادی راه حل وجود دارد که به اطمینان از راحتی مشتری قبل و بعد از درمان کمک می کند، تا جایی که هر یک از آنها در افزایش اثر واکس های حرفه ای نقش دارند. اگر چه به عنوان یک متخصص زیبایی و چه به عنوان مشتری با درمان های موم آشنا هستید، احتمالاً پودر اپیلاسیون را به عنوان بخشی منظم از مرحله قبل از واکس می شناسید. امروز، ما به موارد استفاده از پودر موم می پردازیم تا مشخص کنیم که آیا پرش از این قسمت قبل از پریدن مستقیم به اپیلاسیون برای افراد بی خطر است یا خیر. اما ابتدا باید در مورد آنچه در درمان های قبل از حذف مو انجام می شود صحبت کنیم.

 

اهمیت درمان قبل از وکس

اول از همه، پودر موم تنها یکی از عناصر مختلف است که بخشی از یک درمان پیش از موم است. به طور خلاصه، این قسمت اولیه از جلسه به انعطاف پذیری پوست کمک می کند تا بعداً بتوان موها را از بین برد. این تضمین می کند که هیچ عرق، گرد و غبار، باقیمانده محصول، سلول های مرده پوست یا هر چیز دیگری فولیکول ها را نمی پوشاند. همچنین خطر آسیب دیدگی یا تحریک موها را در هنگام کنده شدن موها کاهش می دهد.

 

پودر گرد و غبار آرایشی قبل از اپیلاسیون

 ما انتظار داریم که درمان‌های موم پوست را صاف و بدون نواحی اپیلاسیون ناهموار که می‌تواند منجر به رشد موهای زائد شود، ایجاد کند. یک درمان مناسب قبل از اپیلاسیون برای این امر ضروری است. به از بین بردن موهای زائد بدون فشار به پوست کمک می کند و به شما کمک می کند تا بدون تاخیر جلسه اپیلاسیون را انجام دهید. این چند قانون کلی است که باید قبل از اپیلاسیون هر قسمت از بدن رعایت شود:

چند مرحله اول در واقع قبل از اینکه وارد فضای اپیلاسون شوید. صرف نظر از ناحیه ای که می خواهید اپیلاسیون کنید، باید مطمئن شوید که تمیز و لایه برداری شده است. این نه تنها به معنی از بین بردن عرق و کثیفی است، بلکه مستلزم حذف تمام آثار سلول های مرده پوست و مواد آرایشی حداقل 12 ساعت قبل از وکس است.

فرآیند ارزیابی اولیه شامل بررسی پوست برای اطمینان از عدم وجود نشانه ای از آفتاب سوختگی، جوش های آکنه، جای زخم و سایر مسائلی است که ممکن است پوست را بدون محافظت باقی بگذارد. اگرهمچنان در حال بهبودی از یک مشکل پوستی خاص هستید، مطمئن‌ترین گزینه این است که قبل از اپیلاسیون (یا انجام هر نوع خدمات حذف موهای زائد) صبر کنید تا این ناحیه به طور کامل بهبود یابد.

اگردارو مصرف میکنید، چه برای یک بیماری پوستی یا برای درمان یک بیماری جدی تر، به احتمال زیاد اجازه داده نمی شود که جلسه را ادامه دهید. بسیاری از داروها پوست را بسیار حساس تر می کنند، که می تواند منجر به آسیب یا عفونت در حین اپیلاسیون شود.

روغن پیش موم یک لنگر برای موم ایجاد می کند تا موها را بدون کندن پوست بچسبد، به غیر از افزایش راحتی مشتری در طول درمان. به یاد داشته باشید که از روغن زیاد استفاده نکنید. به هر حال، شما نمی خواهید درست قبل از استفاده از موم، منافذ را مسدود کنید.

دمای موم را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آنقدر گرم است که به درستی روی پوست بچرخد اما آنقدر داغ نیست که بسوزد. علاوه بر ایجاد بافت ایده‌آل برای یک تجربه لذت بخش، دمای مناسب موم برای کندن تمام موها در یک مرحله ضروری است.

 H/پودر موبر بدن

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

آیا قبل از اپیلاسیون به پودر نیاز دارم؟

پودر موم دقایقی قبل از شروع اپیلاسیون استفاده می شود و پس از بررسی پوست به درستی لایه برداری شده است. تنها چیزی که نیاز دارید این است که مقدار کمی پودر روی ناحیه ای که قصد اپیلاسیون دارید بپاشید تا تمام رطوبت اضافی را جذب کند. همچنین یک آهنربا ایجاد می کند که حذف موها را آسان تر می کند.

از کرم‌های رفع موهای زائد گیاهی و طبیعی گرفته تا کرم‌هایی که به‌ویژه دارای خواص ضد التهابی طراحی شده‌اند، ما برخی از کرم‌های رفع موهای زائد با کیفیت را برای نواحی مختلف بدن پیدا کرده‌ایم.

اما قبل از اینکه بخواهید کدام محصول را بخرید، نکاتی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. و البته، مراقبت از پوست شخصی است، بنابراین ما اکیداً توصیه می کنیم قبل از ورود به همه چیز، محصول را روی تکه های کوچکتر بدن خود آزمایش کنید!

 

نکاتی که قبل از استفاده از کرم های موبر باید به خاطر بسپارید

کرم مناسب را انتخاب کنید: پودر موبر برای صورت را فقط روی صورت و فرمولاسیون بدن را فقط برای بدن استفاده کنید. اگر پوست حساسی دارید، از فرمولاسیون پوست حساس استفاده کنید. و اگر حساسیت دارید، مواد و برچسب آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که برای شما بی خطر است.

دستورالعمل ها را دنبال کنید: مطمئن شوید که "دستورالعمل ها"/"نحوه استفاده" را در پشت بسته خوانده اید و آنها را گام به گام دنبال کنید. اگر برند خود را تغییر دادید، تصور نکنید که کاربرد و زمان برای هر کرم موبر یکسان است.

تنظیم تایمر: به راحتی حواس شما پرت می شود. ممکن است در حالی که پس از استفاده از کرم منتظر می مانید، به گوشی خود بچرخانید. اما زمان استفاده از کرم‌های موبر و فراموش کردن مدت زمان استفاده از کرم بسیار مهم است، می‌تواند منجر به تحریک پوست یا بثورات پوستی شود.

اگر باعث سوزش شد فورا آن را بردارید: اگر کرم حتی قبل از خاموش شدن تایمر باعث سوزش شد، فورا آن را پاک کنید و پوست خود را با آب بشویید.

پس از استفاده پوست خود را درمان کنید: پس از پاک کردن کرم، پوست خود را با آب بشویید. سپس آن را مرطوب و هیدراته کنید. از یک مرطوب کننده با ترکیبات تسکین دهنده استفاده کنید، به آلوئه ورا، کره شی، خیار، روغن بادام و غیره فکر کنید.

 

پودر موهای زائد پرتقال

این می تواند باعث خشکی و تحریک پوست شود. با پودر گیاهی ما نه تنها پوست را سفت و روشن می کند، بلکه موها را در هنگام کنده شدن از بدن از بین می برد. استفاده از موم داغ، کشیدن، نخ کشیدن، دردهای دیگر، قرمزی و بثورات.

پودر موبر بدن  بهداشت طبیعی و محصولات گیاهی یک راه ساده برای رهایی از موهای زائد است. همانطور که به صورت پودر است. در طول تابستان ایده درمان با موم داغ دردناک است. و سوزش تیغ شرم آور است. برای نتیجه بهتر از این محصول با گلاب استفاده کنید.

آیا به دنبال راهی آسان و موثر برای کاهش موهای زائد صورت هستید؟ پودر موی صورت ما همان چیزی است که شما نیاز دارید.این پودر با فرمولاسیون مواد طبیعی، موهای زائد را بدون ایجاد سوزش یا خشکی کاهش می دهد.

این خمیر پوست شما را صاف و بدون مو می کند. بعلاوه، فرمول ما به اندازه کافی ملایم است که برای انواع پوست استفاده شود، بنابراین همه می توانند با استفاده از پودر بهداشتی از مزایای پوست صاف بدون مو و ابریشمی بهره مند شوند. همین امروز پودر اپیلاسیون موهای صورت ما را امتحان کنید.

 d/پودر موبر بدن

نحوه استفاده

مقدار لازم پودر بهداشتی موبر را بردارید و با آب/شیر مخلوط کنید. شب آن را روی تمام صورت/بدن خود بمالید. به مدت 5-6 دقیقه به آرامی با حرکات دایره ای ماساژ دهید و با آب معمولی بشویید. هر روز جایگزین استفاده کنید.

 

پودر موبر نواحی صمیمی

 برای رفع موهای زائد بدن از نواحی صمیمی در مردان و زنان ساخته شده است. این پودر را می توان با آب مخلوط کرد تا خمیری به دست آید که می توان آن را روی ناحیه مورد نظر اعمال کرد: ناحیه شرمگاهی، پرینه، بیضه ها و همچنین سینه یا زیر بغل.

این پودر موبر برای نواحی صمیمی، موهای زائد را به آرامی و بدون سوزش از بین می برد و پوست را صاف و تمیز می کند. پس از مخلوط کردن پودر و آب طبق دستور، خمیر را با کاردک به محل مورد نظر بمالید، بگذارید حدود ده دقیقه بماند، سپس با آب گرم کاملا بشویید و کارتان تمام است.

 

نکات برجسته حذف موی صمیمی:

  • پودر موبر زنانه و مردانه که مخصوص اپیلاسیون نواحی صمیمی است
  • برای رفع ملایم موهای زائد بدون تحریک
  • پوست را تمیز و صاف می کند
  • همچنین برای سایر قسمت های بدن (سینه، زیر بغل و ...) مناسب است.
  • با آب مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید و با آب گرم بشویید

 

بعد از اپیلاسیون چه باید کرد؟

اگر تصمیم گرفته اید که اپیلاسیون را در خانه شروع کنید، مطمئناً به این فکر می کنید که بعد از اپیلاسیون چه کاری انجام دهید. و این است که وقتی موها را با روش هایی مانند موم داغ، کرم موبر یا نوارهای موم سرد حذف می کنیم، مهم است که یک سری مراقبت های اضافی به ناحیه درمان شده انجام دهیم، اما آیا می دانید بعد از اپیلاسیون چه باید کرد؟

عجیب نیست که بعد از اپیلاسیون متوجه می شوید که پوست شما حساس تر، خشک یا قرمز شده است و اگر به درستی از آن مراقبت نکنید ممکن است به مرور زمان آسیب ببیند. به همین دلیل است که خوب است به آن آبرسانی مناسبی بدهید، آن را در معرض نور خورشید قرار ندهید و اجازه دهید در روزهای بعد از درمان آزادانه نفس بکشد. مراقبت از پوست پس از اپیلاسیون با توجه به توصیه هایی که در زیر ارائه می دهیم امکان پذیر است.

 

مقالات پیشنهادی:

7 راه از بین بردن موهای زائد

پودر موبر برای صورت

اپیلاسیون بهتر است یا کرم موبر

بعد از اپیلاسیون چه کار کنیم و چه نکنیم؟

بسیاری از اوقات دانستن نحوه مراقبت از پوست پس از اپیلاسیون آسان نیست و بنابراین، ما می خواهیم به شما کمک کنیم تا تمام جنبه هایی را که باید در نظر بگیرید، بدانید تا پوست شما همیشه نرم و سالم به نظر برسد. .

 

باقی مانده موم را از روی پوست بین می برد

اپیلاسیون روشی برای از بین بردن موهای زائد است که با آن می توانید موها را از ریشه بیرون بیاورید، اگرچه باید به صراحت بدانید که اگر متقاعد نشده اید روش های موثر دیگری برای از بین بردن موهای بدن وجود دارد.

پس از اپیلاسیون، موم باقی مانده از پوست خود را با یک دستمال مرطوب کامل تمیز کنید.

 

پوست شما را تازه می کند تا منافذ را ببندد

پس از اپیلاسیون، مهم است که ناحیه تحت درمان را تسکین دهید. استفاده از آب سرد در ناحیه ای از پوست که تراشیده اید به بسته شدن منافذ و شادابی آن ناحیه کمک می کند. علاوه بر این، در طول دوره توصیه می شود تا 24 ساعت آینده از دوش آب گرم، آب دریا یا کلر موجود در استخرها خودداری کنید.

 u/پودر موبر بدن

لباس های تنگ نپوشید

اگر پاها، بازوها یا کشاله ران خود را تراشیده اید، بهتر است لباس های نخی بپوشید که خیلی تنگ نیستند و به پوست اجازه تنفس می دهند، برای جلوگیری از ساییدگی.

 

بلافاصله بعد از اپیلاسیون ورزش نکنید

در ساعات اول پس از اپیلاسیون از انجام ورزش خودداری کنید، زیرا منافذ آن هنوز بسیار باز است و عرق می تواند به عنوان یک عامل تحریک کننده روی پوست ظریف عمل کند و باعث ناراحتی و تحریک بیشتر در ناحیه شود.

 

نحوه مراقبت از پوست بعد از اپیلاسیون

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، مهم است که پس از اپیلاسیون، به ناحیه تحت درمان توجه کنید. به همین دلیل است که ما تمام نکات مراقبتی را که باید بعد از اپیلاسیون رعایت کنید تا پوست خود را سالم نگه دارید ارائه می دهیم:

 

پوست را مرطوب می کند

اولین جنبه مربوط به مراقبت پس از اپیلاسیون، مرطوب کردن پوست است، زیرا خشک شدن آن معمول است. اولین توصیه در مورد نحوه آبرسانی به پوست پس از اپیلاسیون این است که ناحیه مورد نظر را با یک کرم، ژل یا روغن مرطوب کننده خوب ماساژ دهید که به تسکین تحریکات احتمالی نیز کمک می کند.

روغن پیش و پس از اپیلاسیون تیزبر کمرد مخلوطی از روغن های 100% طبیعی، سرشار از ویتامین ها و امگا 3 است که تا 24 ساعت پس از استفاده پوست را نرم و آبرسان می کند. شما همچنین می توانید از آن به عنوان کمکی برای رفع موهای زائد برای کمک به جلوگیری از تحریک پوست استفاده کنید.

اگر تصمیم دارید صورت خود را با کیت رفع موهای زائد صورت تیزبر کمرد اپیلاسیون کنید، می توانید برای نتیجه نرم تر، کرم صاف کننده را روی صورت خود بمالید.

 

از آفتاب دوری کنید

در 24 ساعت اول پس از اپیلاسیون، قرار دادن ناحیه تحت درمان در معرض نور خورشید توصیه نمی شود، زیرا هنوز بسیار حساس است و می تواند باعث تحریک پوست شود.

البته زمانی که دوباره در معرض نور خورشید قرار گرفتید، از ضد آفتاب با کیفیت مناسب پوست خود و با فاکتور حفاظتی بالا استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که اتاق های برنزه کننده نیز قبل از گذشت 24 ساعت توصیه نمی شود.

 

مقالات پیشنهادی:

پودر موبر بدون بو

پودر موبر سنتی

پودر موبر بدن

از محصولات تحریک کننده بالقوه استفاده نکنید

حداقل 24 ساعت پس از اپیلاسیون از دئودورانت ها یا سایر محصولات معطر خودداری کنید. اگر می خواهید از محصولی استفاده کنید، بهتر است به دنبال محصولی خاص برای پوست حساس باشید که حاوی الکل یا خاصیت لایه برداری نباشد، حداقل در اولین روز پس از اپیلاسیون.

 

بهترین روش برای اصلاح چیست؟

بهترین روش برای اپیلاسیون روشی است که شما انتخاب می کنید و با آن احساس راحتی بیشتری می کنید. در تیزبر کمرد ما طیف گسترده ای از محصولات را داریم، به طوری که هر کسی که تصمیم می گیرد محصولات ما را امتحان کند، هنگام از بین بردن موثر موهای بدن خود احساس امنیت و راحتی کند.

 

کرم رفع موهای زائد، سریع و موثر

اگر می خواهید روشی بدون درد و موثر برای رفع موهای زائد داشته باشید، می توانید طیف وسیعی از کرم های رفع موهای زائد تیزبر کمرد را امتحان کنید. در این مجموعه یک کرم موبر برای بدن و پاها، دیگری برای زیربغل و ناحیه بیکینی و دیگری برای رفع موهای زائد صورت، با محصولاتی مناسب برای پوست های حساس، معمولی و خشک وجود دارد تا بتوانید از پوست بدون مو و با بهترین نتایج

 

نوارهای موم سرد، نتایج حرفه ای در خانه

بهترین متحد شما برای رفع موهای زائد در خانه، تیزبر کمرد طیف گسترده ای از نوارهای موم سرد ضد حساسیت را ارائه می دهد که برای به حداقل رساندن خطر واکنش های آلرژیک فرموله شده اند. در میان طیف آن می توانید باندهایی برای رفع موهای زائد بدن و صورت برای پوست های حساس پیدا کنید.

 

موم داغ، گزینه کلاسیک

اگر به دنبال یک روش کلاسیک از بین بردن موهای زائد هستید، در تیزبر کمرد ما یک خط موم داغ داریم که ایده آل برای گرم کردن در مایکروویو یا بن ماری و استفاده فوری است. می توانید آن را روی صورت (لب بالایی، گونه ها و چانه) یا روی بدن (پاها، بازوها، زیر بغل و خط بیکینی) استفاده کنید.

اکنون که با جزئیات می دانید پس از اپیلاسیون چه کاری باید انجام دهید، می توانید بدون خروج از خانه بهترین نتایج را داشته باشید.

f/پودر موبر بدن

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

از بین بردن موهای پا

تا به حال آموخته اید که اصلاح، اپیلاسیون و کرم های موبر و پودر های موبر ، شناخته شده ترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد روی پاهای شما هستند. اگر می خواهید از کرم های موبر استفاده کنید، حتما دستورالعمل ها را مطالعه کنید. شما نمی خواهید آنها را برای مدت طولانی روی پوست خود بگذارید زیرا می تواند به پوست شما آسیب برساند. همچنین اطمینان حاصل کنید که 24 ساعت قبل از استفاده از کرم در یک منطقه بزرگ، یک تست پچ پوست انجام دهید. این برای این است که بفهمید آیا به مواد شیمیایی موجود در کرم حساسیت دارید یا خیر. اگر می‌خواهید اصلاح کنید، پیشنهاد می‌کنیم تا جایی که ممکن است ریش تراش خود را تعویض کنید، در غیر این صورت تیغه‌های صاف نتیجه ناخوشایندی را برای شما به همراه خواهد داشت. اپیلاسیون یکی دیگر از گزینه های عالی در خانه است، به خصوص اگر به دنبال نتایج طولانی مدت نسبت به کرم یا اصلاح هستید. در صورت اپیلاسیون، برچسب مراقبت را با دقت مطالعه کنید و با موم داغ هرگز موم را بیشتر از دمای تعیین شده گرم نکنید.

پس از اتمام کار حذف موهای زائد، به طور کامل آبکشی کنید تا ژل، موم یا کرم اضافی از بین برود. این زمان مناسبی برای شما خواهد بود که زیر نور خوبی قرار بگیرید تا بررسی کنید که آیا به طور تصادفی مناطقی را از دست داده اید یا خیر. همیشه برای شما خجالت آور است که وقتی بیرون از منزل هستید، یک تکه موی ناخواسته پیدا کنید.

 

مقالات پیشنهادی:

انواع موم اپیلاسیون

نوره تیزبر

روش خانگی رفع موهای زائد

مرطوب کنید

در صورت خشکی پاها، همیشه استفاده از یک مرطوب کننده غنی یا کره بدن ایده خوبی است. مقدار قابل توجهی را بمالید و مطمئن شوید که آن نواحی خشک را هدف قرار دهید تا به تغذیه پوست و حفظ رطوبت کمک کنید

 

کرم های موبر چیست و چگونه کار می کنند؟

بسیاری از ما رفع موهای زائد را با درد، کشش زیاد و برخی از دندان‌ها به هم فشار می‌دهیم. بنابراین زمانی که به شما راهی برای از بین بردن سریع و بدون درد موها و از خانه پیشنهاد می شود، برای درست بودن خیلی خوب به نظر می رسد. کرم های موبر راه حل هستند.

کرم های موبر مو با شکستن ساختار کراتین موها را از بین می برند. اینها پروتئین های موجود در مو هستند. موها ابتدا نازک می شوند و سپس به حالت ژله ای حل می شوند و می توان آن ها را شکسته و پاک کرد. این کرم حاوی بسیاری از مواد شیمیایی قلیایی است، اما برای پوست کاملا بی خطر است. نوع پوست هر فردی متفاوت است، بنابراین خرید کرم موبر مناسب بسیار مهم است. حتماً ناحیه کوچکی از پوست را آزمایش کنید و بعد از 24 ساعت از نظر وجود واکنش نامطلوب بررسی کنید.

استفاده از کرم های موبر دارای مزایای بیشتری نسبت به اصلاح اصلاح است، مانند:

کرم های موبر، همانطور که در بالا توضیح داده شد، موها را درست زیر سطح پوست حل می کنند. از طرف دیگر، تراشیدن موها را فقط روی سطح پوست برش می دهد. بنابراین، کرم ها شما را برای مدت طولانی تری بدون کلش نگه می دارند.

 

موهای نرم تر و ظریف تر

تراشیدن موها را در سطح پوست برش می‌دهد، بنابراین موهایی که دوباره رشد می‌کنند دارای لبه‌ای خشن و مربعی هستند که در هنگام لمس احساس خارشی می‌کنند. اما کرم‌های موبر موها را حل می‌کنند و در نتیجه رشد مجدد نرم‌ تری با انتهای مخروطی ایجاد می‌کنند. استفاده منظم باعث می‌شود که موها کم ‌تر و نازک‌ تر از قبل رشد کنند. مانند اپیلاسیون خوب نخواهد بود ، اما قطعا از نتیجه اصلاح ظریف تر است.

 

سریع و بدون درد

بهترین و واضح ترین مزیت استفاده از کرم های موبر این است که استفاده از آن بدون درد است. این روند نیز آسان است - می توانید از کرم زیر دوش یا زمانی که چند دقیقه قبل از رفتن به رختخواب فرصت دارید استفاده کنید. این کار به هیچ تلاش یا دقتی نیاز ندارد و هیچ احتمال آسیبی وجود ندارد که همیشه هنگام استفاده از تیغه وجود دارد.

بنابراین اگر بدون ته ریش و رشد ملایم ‌تر مو برای شما مهم است ، ممکن است از اصلاح به استفاده از کرم موبر استفاده کنید تا دنیایی از حذف موهای زائد بدون درد را تجربه کنید.

نوارهای اپیلاسیون در طول سال ها محبوبیت زیادی به دست آورده اند ، به خصوص پس از اینکه مردم متوجه مزایای آشکار استفاده از موم نواری نسبت به موم داغ شدند. نوارهای موم حتی روی کوتاه ترین موها نیز به خوبی عمل می کنند و تنها با یک بار استفاده، پوست کاملاً بدون مو می شود. این در تضاد کامل با ماهیت تهاجمی موم داغ است که اغلب نمی توان از آن در مناطق حساس استفاده کرد.

نوارهای موم تیزبر کمرد  فوراً پوست را لایه برداری می کند و تا 4 هفته نرمی مخملی ایجاد می کند.

این نوارها با کره شی فرموله شده اند که پوست را مرطوب می کند و عطری دلپذیر می دهد.

این نوارها حتی روی موهای کوتاه هم کار می‌کنند و با استفاده منظم، موهای نرم ‌تر و ظریف‌ تری دریافت می ‌کنید که طول می‌کشد تا دوباره رشد کنند.

نوارهای واکس تیزبر کمرد  در یک لحظه آماده استفاده هستند و برای تاچ آپ عالی هستند

نوارهای موم تیزبر کمرد  برای کار در مناطقی مانند گونه ها، لب بالایی و چانه طراحی شده اند.

نوارها برای پوست های حساس نیز مناسب هستند

نوارهای وکس تیزبر کمرد  را می توان روی موها فقط 1.5 میلی متر یا بیشتر استفاده کرد، بنابراین زمان انتظار کمتری بین جلسات اپیلاسیون متوالی وجود دارد.

 s/پودر موبر بدن

عوارض اپیلاتورها

اپیلاتورها در از بین بردن موهای زائد بدن کاملاً مؤثر هستند، اما برخی عوارض جانبی نیز دارند که باید از آنها آگاه باشید. این مقاله روشن می کند که این عوارض جانبی چیست و چرا بعد از اپیلاسیون پوست رخ می دهد.

 

درد

اپیلاسیون شامل کندن مو از ریشه است ، بنابراین ممکن است به شدت آسیب ببیند، به خصوص زمانی که برای اولین بار انجام شود. مطمئن شوید که اپیلاسیون را به درستی انجام می دهید، پوست را کشیده و بر خلاف جهت رشد مو حرکت می کنید. سعی کنید قبل از شروع یک مسکن یا کرم بی حس کننده استفاده کنید.

 

سرخی

یک عارضه جانبی بزرگ اپیلاسیون قرمزی و التهاب است، زیرا مو با مقداری قدرت کنده شده است. بلافاصله بعد از انجام دادن اپیلاسیون  بر روی پوست خود قرمزی خواهید دید و امکان دارد چند ساعت طول بکشد تا قرمزی آن فروکش کند. اگر موهای زبرتر و ضخیم‌ تر را بردارید یا اگر پوستتان حساس باشد، قرمزی بیشتر می‌ شود. اگر مجبور شدید خانه را به زودی ترک کنید، اپیلاسیون نکنید - اگر صبح روز بعد بیرون می روید، این کار را عصر انجام دهید.

 

برآمدگی ها

افرادی که پوست حساسی دارند بعد از اپیلاسیون دچار برجستگی های هیستامینی می شوند. کسانی که برای اولین بار اپیلاسیون می کنند، مطمئناً به زودی برجستگی های قرمز رنگ خواهند داشت. برجستگی‌ها معمولاً در عرض چند ساعت فروکش می ‌کنند، اما برای تسکین سریع می ‌توانید از کرم آنتی هیستامین استفاده کنید.

 

مقالات پیشنهادی:

واجبی بدون بو

استفاده از پودر موبر

از بین بردن موهای زائد بدن مردان

سرسفیدها

جوش‌ها بعد از برداشتن مو ایجاد می‌شوند، اما اگر مراقب تمیز کردن پوست بعد از برداشتن مو باشید، می‌توان از این جوش‌ها جلوگیری کرد. جوش ها زمانی ایجاد می شوند که باکتری وارد فولیکول خالی مو شده و باعث عفونت می شود. پس از اپیلاسیون، از فعالیت های عفونت زا مانند شنا کردن، بخار دادن در سونا یا حتی تعریق بیش از حد خودداری کنید.

 

تورم

برخی از زنان با پوست حساس ممکن است پس از اپیلاسیون در نواحی خاصی از بدن دچار تورم شوند. این معمولا در نواحی مانند لب بالایی، زیر بغل یا ناحیه بیکینی اتفاق می افتد.

پودر موبر بدن

چگونه رشد موهای بدن را کاهش دهیم

موهای ناخواسته بدن می توانند باعث ایجاد احساس ناراحتی یا خجالت در افراد شوند، اما این یک مشکل نسبتاً رایج است. موهای زائد بدن می توانند به دلیل ژنتیک یا بیماری هایی مانند هیرسوتیسم که به دلیل داشتن سطوح بالای هورمون هایی به نام آندروژن ایجاد می شود، ایجاد شوند. خوشبختانه، درمان ‌ها و تغییراتی در سبک زندگی وجود دارد که می‌توانید برای کمک به کاهش رشد موهای بدن خود استفاده کنید. قبل از ایجاد هرگونه تغییر ناگهانی در رژیم غذایی خود یا قبل از شروع مصرف مکمل ها، با پزشک خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که آن ها برای شما بی خطر هستند.

 

مرحله 1: برای کاهش وزن و کاهش موهای بدن از یک رژیم غذایی سالم و ورزش پیروی کنید.

برای کاهش وزن و کاهش موهای بدن از یک رژیم غذایی سالم و ورزش پیروی کنید. یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم می تواند به کاهش وزن کمک کند، که می تواند سطح آندروژن شما را که ممکن است باعث رشد بیش از حد موهای زائد بدن شما شود، کاهش دهد. یک رژیم غذایی متعادل را دنبال کنید و سعی کنید حداقل 3-4 روز در هفته ورزش کنید تا به طور سالم وزن کم کنید.

قبل از ایجاد تغییرات ناگهانی در رژیم غذایی و سبک زندگی خود، با پزشک خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که آن ها برای شما بی خطر هستند.

از غذاهای فرآوری شده و نوشیدنی های شیرین مانند نوشابه خودداری کنید.

 

مرحله 2: برای کاهش رشد موهای زائد، چای نعناع بنوشید.

برای کاهش رشد مو، چای نعناع بنوشید. مطالعات نشان داده‌اند که نوشیدن چای نعناع می‌تواند سطح آندروژن‌ها را در بدن کاهش دهد، که ممکن است باعث رشد بیش از حد موهای بدن شما شود.

سعی کنید یک یا دو بار در روز چای نعناع بنوشید تا ببینید آیا به کاهش رشد موهای بدن شما کمک می کند یا خیر.

 

مرحله 3: برای کمک به کاهش رشد موهای بدن، محصولات سویا بیشتری بخورید.

برای کمک به کاهش رشد موهای بدن، محصولات سویا بیشتری بخورید. سویا حاوی فیتواستروژن است که مشابه استروژن در بدن شما عمل می کند. موهای زائد بدن می تواند ناشی از داشتن مقدار کمتر استروژن باشد، بنابراین خوردن محصولات سویا مانند بادام، شیر سویا یا برگر سویا ممکن است به افزایش سطح استروژن شما کمک کند.

سعی کنید هر روز حداقل به 1 وعده غذایی خود یک محصول سویا اضافه کنید.

 

مرحله 4:

اگر زن هستید، برای کاهش آندروژن ها از کنترل بارداری استفاده کنید. نشان داده شده است که داروهای ضد بارداری خوراکی که به عنوان کنترل بارداری نیز شناخته می شوند، رشد موهای بدن را کاهش می دهند. استروژن برای مقابله با آندروژن ها در بدن شما عمل می کند که می تواند باعث رشد بیش از حد شود.

از مصرف ضدبارداری بدون مشورت با پزشک خود اجتناب کنید تا مطمئن شوید که برای شما بی خطر است.

 

مرحله 5: با پزشک خود در مورد مصرف داروهای ضد آندروژن صحبت کنید.

در مورد مصرف داروهای ضد آندروژن با پزشک خود صحبت کنید. داروهای ضد آندروژن باعث کاهش میزان هورمون آندروژن در بدن شما می شود که می تواند به کاهش رشد موهای صورت و بدن کمک کند.

 

مرحله 6: مصرف ویتامین D

برای کاهش موهای بدن از مکمل های ویتامین D استفاده کنید. مطالعات نشان می دهد که مصرف 50000 واحد بین المللی ویتامین D در هر 2 هفته می تواند به کاهش رشد موهای بدن کمک کند. با پزشک خود در مورد مصرف مکمل های ویتامین D صحبت کنید تا مطمئن شوید که برای شما بی خطر هستند و دوز روی بسته بندی را رعایت کنید تا از عوارض جانبی منفی جلوگیری کنید.

عوارض جانبی مکمل های ویتامین D شامل ضعف عضلانی، گیجی، تشنگی شدید، حالت تهوع و خستگی است.

ویتامین D همچنین می تواند بر سطح قند خون شما تأثیر بگذارد، بنابراین حتماً قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید، به خصوص اگر دیابت دارید.

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

کاهش ظاهر موهای بدن

مرحله 1: موهای بدن خود را اصلاح کنید تا به طور موقت از بین برود.

موهای بدن خود را اصلاح کنید تا به طور موقت از بین بروند. اصلاح یک روش راحت و موثر برای از بین بردن موهای زائد بدن است. اگرچه این افسانه ثابت وجود دارد که تراشیدن موها را ضخیم‌تر و سریع‌تر رشد می‌کند، اما هیچ واقعیت علمی پشت این ادعا وجود ندارد. کرم موبر را روی ناحیه مورد نظر بمالید و از تیغ های طراحی شده برای موهای بدن برای کمک به کاهش تحریک پوست استفاده کنید. در جهت رویش موهای خود بتراشید تا خطر بریدگی پوست را کاهش دهید و کوتاه کردن موها را آسانتر کنید.

تراشیدن یک ناحیه باعث کاهش حجم موها می شود، در حالی که شما منتظر هستید تا موها با روش های دیگر کاهش یابد.

تراشیدن می‌تواند منجر به رشد موهای زائد شود، اما می‌توانید قبل از اپیلاسیون یا اصلاح، با ماساژ دادن ناحیه با صابون یا پاک‌کننده، از آن‌ها جلوگیری کنید که به بیرون آوردن مو از فولیکول کمک می‌کند.

 

مرحله 2: موهای بدن خود را واکس بزنید تا از بین برود و رشد آن کاهش یابد.

موهای بدن خود را واکس بزنید تا از بین برود و رشد آن کاهش یابد. اپیلاسیون می تواند دردناک باشد، اما واقعاً در کاهش رشد موهای بدن موثر است. از آنجایی که مو از ریشه برداشته می شود، موها ریزتر، نازک تر و کندتر رشد می کنند. شما می توانید موم بخرید تا خودتان در خانه بمالید یا به یک آبگرم یا سالن بروید تا یک درمان حرفه ای وکس را دریافت کنید.

اگر در خانه اپیلاسیون می کنید، از موم سخت برای نواحی حساس مانند صورت، زیر بغل و ناحیه بیکینی خود استفاده کنید. موم نرم را می توان در نواحی دیگر مانند پاها، پشت، سینه و بازوها استفاده کرد.

می‌توانید مومی را که در مایکروویو گرم می‌کنید و نوارهای پارچه‌ای را در اکثر خرده‌فروش‌های بزرگ خریداری کنید. همچنین اگر نمی‌خواهید با ذوب کردن موم خود مقابله کنید، می‌توانید نوارهای موم از پیش ساخته شده را نیز خریداری کنید.

 

برای بهترین نتایج، تقریباً هر 2 هفته یک بار وکس بزنید.

از موم روی پوست آسیب دیده استفاده نکنید. اگر زخم های باز، جوش یا عفونت پوستی دارید، صبر کنید تا این ناحیه به طور کامل بهبود یابد.

اگر پوست تیره ای دارید، اپیلاسیون می تواند منجر به تغییر رنگ شود.

 

مرحله 3: موها را با موچین دور کنید تا ظاهر آنها کاهش یابد.

موها را موچین کنید تا ظاهر آنها کم شود. از یک موچین برای کندن موها استفاده کنید یا برای موچین حرفه ای به یک آرایشگاه یا متخصص زیبایی مراجعه کنید. بیرون کشیدن موها از ریشه باعث کند شدن رشد آنها و کاهش ظاهر موهای بدن شما می شود.

موچین می تواند دردناک باشد و باعث تحریک پوست شود.

بیشتر بدانید:

موم موبر

پودر موبر سنتی تیزبر

بهترین پودر موبر بدون بو

 واجبی بدون بو

 روش استفاده از کرم موبر

موبر بدون بو

 

مرحله 4: از کرم های موبر برای حل کردن موهای بدن و روشن کردن آن استفاده کنید.

از کرم های موبر برای حل کردن موهای بدن و روشن کردن آن استفاده کنید. کرم های موبر، کرم های شیمیایی هستند که موهای بالای پوست را حل می کنند. اگرچه موهای شما ممکن است کمی سریع‌تر از اپیلاسیون رشد کنند، اما به دلیل ویژگی‌های سفیدکننده در بسیاری از این کرم‌ها، موها ممکن است ظریف‌تر و روشن‌تر شوند. کرم را طبق دستورالعمل روی بسته بندی بمالید تا موهای بدنتان از بین برود.

این روش همچنین بسیار کمتر از اپیلاسیون صدمه می زند و مانند اصلاح باعث تحریک پوست نمی شود.

شما می توانید جهت دریافت بهترین پودر موبر مخصوص تمام نواحی بدن با ما تماس بگیرید.

 

مرحله 5: موهای بدن خود را سفید کنید تا ریزتر و کمتر دیده شوند.

از کیت بلیچینگ مخصوص موهای بدن استفاده کنید و به دنبال آن باشید که با نوع پوست و موی شما همخوانی داشته باشد. مواد را مخلوط کنید و محلول سفید کننده را همانطور که روی بسته بندی توضیح داده شده است بمالید، تا موهای بدن شما رنگ روشن تری پیدا کند که می تواند کمتر به چشم بیاید.

بلیچینگ ممکن است در حالی که روی پوست شما است گزش ایجاد کند و باعث تحریک شود، اما اگر چند روز از لوسیون مرطوب کننده استفاده کنید، باید به خوبی پاک شود.

روی استفاده از سفید کننده روی مناطقی که موها تیره تر هستند، مانند ساعد و پاها تمرکز کنید.

پس از دکلره کردن موهایتان از دوش آب گرم برای جلوگیری از خشک شدن موها خودداری کنید.

 

 

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

پودر موبر بدن

موهای بلند، کوتاه، پرپشت یا براق برای اکثر خانم ها بسیار بیشتر از یک دسته مو است. این بیانگر سبک و شخصیت شماست. اما اگر شروع به ریزش موهای خود کنید، واقعاً می تواند شما را وحشت زده کند.

ریزش مو فقط یک چیز مردانه نیست

خواه کوتاه مدت باشد یا بلند مدت، زنان نیز مانند مردان موهای خود را از دست می دهند. ممکن است سرتاسر نازک شود، یا قسمت مرکزی شما گشادتر و گسترده تر شود. حتی ممکن است یک لکه طاسی در تاج سر خود داشته باشید. یک چیزی که خانم ها به ندرت دارند: عقب نشینی خط موی جلو.

چگونه مو رشد می کند؟

پوست سر شما خانه حدود 100000 مو است. هر کدام چرخه زندگی خود را دارند. یک فولیکول یک تار مو تولید می کند که با سرعت نیم اینچ در ماه رشد می کند. به مدت 2 تا 6 سال در آنجا ماندگار است، سپس حدود یک ماه متوقف می شود. وقتی چرخه بعدی شروع می شود، آن مو می ریزد. در هر زمان معین، بیشتر مو های شما در مرحله رشد هستند.

ریزش مو چقدر طبیعی است؟

در اکثر مردم روزانه حدود 50 تا 100 مو می ریزد. اگر چند مورد را در برس مو یا لباس خود پیدا کردید، نگران نباشید. اما اگر به صورت توده ای شروع به ریزش کرد یا متوجه شدید که به مرور زمان نازک تر می شود، با پزشک خود مشورت کنید.

ریشه های ریزش مو چیست؟

هیچ دلیل واحدی وجود ندارد عوامل محرک از شرایط پزشکی - تا 30 مورد - تا استرس و عوامل سبک زندگی، مانند آنچه می خورید، متغیر است. ژن های شما نیز نقش دارند. گاهی اوقات پزشکان نمی توانند دلیل خاصی پیدا کنند. به عنوان یک نقطه شروع، پزشکان به شما پیشنهاد می کنند برای مشکلات تیروئید و عدم تعادل هورمونی آزمایش دهید. اغلب پس از رفع علت، موها دوباره رشد می کنند.

آیا می توانید ریزش مو را اندازه گیری کنید؟

پزشکان از مقیاس ساوین استفاده می کنند. از تراکم موی معمولی تا تاج طاس متغیر است که نادر است. این مقیاس به ثبت الگوی طاسی زنانه کمک می کند، وضعیتی که پزشک شما ممکن است آلوپسی آندروژنیک بنامد. شما احتمالاً آن را به عنوان طاسی با الگوی مردانه می شناسید، اما زنان را نیز تحت تأثیر قرار می دهد. کارشناسان فکر می کنند ژن ها و افزایش سن در کنار تغییرات هورمونی یائسگی نقش دارند. موهای شما ممکن است در سراسر سر نازک شود و بیشترین ریزش در امتداد مرکز پوست سر باشد.

محرک ریزش مو: مشکلات تیروئید

این غده پروانه ای شکل در جلوی گردن شما مواد شیمیایی را که بدن شما را در امتداد زمزمه نگه می دارد پمپاژ می کند. اگر هورمون تیروئید بیش از حد یا خیلی کم باشد، چرخه رشد موهای شما ممکن است آسیب ببیند. اما قفل های نازک تر به ندرت تنها نشانه مشکل تیروئید هستند. ممکن است وزن کم یا اضافه کنید، به سرما یا گرما حساس شوید یا متوجه تغییراتی در ضربان قلب خود شوید.

محرک ریزش مو: PCOS

اگر به سندرم تخمدان پلی کیستیک مبتلا هستید، هورمون‌های شما همیشه از بین می‌روند. بدن شما بیش از آنچه که باید هورمون مردانه یا آندروژن تولید می کند. این می تواند باعث جوانه زدن موهای اضافی روی صورت و بدن شما شود در حالی که موهای سر شما نازک می شود. PCOS همچنین می تواند منجر به مشکلات تخمک گذاری، آکنه و افزایش وزن شود. اما گاهی اوقات نازک شدن مو تنها نشانه آشکار است.

محرک ریزش مو: آلوپسی آرئاتا

آلوپسی آره آتا باعث ریزش مو به صورت تکه های بزرگ می شود. مقصر سیستم ایمنی بدن شماست که به اشتباه به فولیکول های موی سالم حمله می کند. در بیشتر موارد، آسیب دائمی نیست. مو های از دست رفته باید در عرض 6 ماه تا یک سال رشد کنند. برخی از افراد تمام موهای سر و بدن خود را از دست می دهند، اما این نادر است.

محرک ریزش مو: کرم حلقوی

هنگامی که قارچ کرم حلقوی پوست سر شما را تحت تاثیر قرار می دهد، یک الگوی ریزش مو مشخص ایجاد می کند. لکه های طاس گرد و خارش دار. همچنین ممکن است پوسته پوسته شده و قرمز به نظر برسند. پزشک متخصص آن را با داروهای ضد قارچ درمان می کند. انتقال آن از طریق تماس مستقیم آسان است، بنابراین اعضای خانواده خود را نیز برای علائم بررسی کنید.

محرک ریزش مو: زایمان

ممکن است احساس کنید موهایتان در دوران بارداری پرتر به نظر می رسد. این موضوع به این دلیل است که سطوح بالای هورمون از ریزش موهای در حال استراحت جلوگیری می کند. اما پس از آمدن نوزاد، همه چیز به حالت عادی برمی گردد و آن رشته ها به سرعت از بین می روند و ممکن است یکباره موهای زیادی از دست بدهید. ممکن است 2 سال طول بکشد تا مو های شما به حالت عادی برگردد.

محرک ریزش مو: قرص

هورمون هایی که تخمک گذاری را سرکوب می کنند می توانند باعث نازک شدن موهای شما شوند. اگر سابقه خانوادگی ریزش مو داشته باشید، احتمال بیشتری دارد. ممکن است زمانی رخ دهد که مصرف قرص را متوقف کنید. سایر داروهای مرتبط با ریزش مو عبارتند از رقیق کننده های خون و داروهایی که فشار خون بالا، بیماری قلبی، آرتریت و افسردگی را درمان می کنند.

مقالات بیشتر :

انواع موم گرم

عوارض موم موبر

رفع موهای زائد بدن

پودر موبر سنتی

m/پودر موبر بدن

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

محرک ریزش مو: رژیم

ممکن است با یک رژیم غذایی معمولی بیشتر از وزن کم کنید. و اگر 15 کیلو یا بیشتر کم کنید، ممکن است چند ماه بعد نیز مقداری مو ریزش کنید. بیش از حد نگران نباشید. زمانی که به یک رژیم غذایی سالم بازگشتید، باز خواهد گشت. اگر ویتامین A زیادی دریافت می‌کنید یا پروتئین کافی ندارید، آماده باشید که مقداری مو را از بین ببرید.

محرک ریزش مو: مدل موی سفت

موی دم اسبی تنگ می تواند پوست سر شما را تحریک کند و باعث ریزش مو شود. همین امر در مورد استفاده از کش های محکم نیز صدق می کند. موهایتان را رها کنید، و باید به طور طبیعی رشد کنند. توجه داشته باشید که استفاده طولانی مدت از این سبک ها می تواند پوست سر شما را زخمی کند و منجر به ریزش موی دائمی شود.

محرک ریزش مو: درمان سرطان

شیمی درمانی و پرتودرمانی، دو مورد از پرکاربردترین روش‌های درمانی، می‌توانند بر موهای شما تأثیر بگذارند. برای از بین بردن سلول های سرطانی، هر دو می توانند به فولیکول های مو آسیب برسانند و باعث ریزش موی چشمگیر شوند. اما آسیب تقریباً همیشه کوتاه مدت است. پس از پایان درمان، موها معمولاً دوباره رشد می کنند.

محرک ریزش مو: استرس شدید

استرس فیزیکی یا عاطفی در سطح بالا می تواند باعث شود که شما به طور ناگهانی با مقدار زیادی ریزش مو مواجه شوید. مثالها عبارتند از:
بیماری جدی یا جراحی بزرگ
تروما شامل از دست دادن خون
ناراحتی عاطفی شدید
این فرایند ممکن است 6 تا 8 ماه طول بکشد.


درمان ریزش مو: دارو

ماینوکسیدیل برای ریزش موی زنانه تایید شده است. در اکثر زنان می تواند آن را کند یا متوقف کند و ممکن است به رشد مجدد مو کمک کند. اما با توقف استفاده از آن، مزایای آن از بین می رود. کورتیکواستروئیدها می توانند به رشد مجدد مو برای زنان مبتلا به آلوپسی آره آتا کمک کنند. و اگر علت یک مشکل پزشکی اساسی یا تغذیه نامناسب باشد، پس از کنترل همه چیز، قفل های شما باید خود به خود رشد کنند.

درمان ریزش مو: لیزر

دستگاه هایی که نور لیزر کم انرژی ساطع می کنند ممکن است به رشد موهای جدید کمک کنند. آنها به صورت کلاه، شانه و هدبند عرضه می شوند و از فناوری لیزر سطح پایین برای تحریک پوست سر، فولیکول های مو، تقویت رشد مو و جریان خون استفاده می کنند. آنها در برخی از کلینیک ها و برای استفاده خانگی در دسترس هستند. چندین مورد هم برای مردان و هم برای زنان تأیید شده است و مطالعات نشان می دهد که کار می کنند. اما ممکن است 2 تا 4 ماه طول بکشد تا نتایج را مشاهده کنید.


© 2017; کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد شرکت تیزبر کمرد محفوظ می باشد.طراحی ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT