کرم موبر|روش مصرف کرم موبر|مزایای کرم موبر

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کرم موبر ؛ قرن هاست که مردم موهای زائد خود را از بین می برند. کرم های موبر روشی مدرن برای انجام این کار هستند، اما قدمت حذف موهای زائد به مصر باستان برمی گردد.

بسیاری از روش های از بین بردن موهای زائد بدن می تواند ناخوشایند باشد: اپیلاسیون می تواند دردناک باشد. اصلاح می تواند بر روی پوست شما سوراخ های ریزی ایجاد کند و باعث درد و سوزش شود. خوشبختانه، کرم‌های موبر می‌توانند موهای زائد بدون درد را از بین ببرند که می‌توانید در خانه از آنها استفاده کنید.

d/کرم موبر

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های موم اپیلاسیون، پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

کرم های موبر چیست؟

این کرم ها موادی به حالت غلیظ هستند که روی پوست میتوانید آن را پخش کنید.

بعد از زدن کرم موبر روی پوست، باید چند دقیقه آن را بگذارید تا هر تار مو ضعیف شود. بعد از این کار می توانید کرم را بدون درد پاک کنید و نرم و لطیف کنید.

ماده اصلی فعال در کرم های موبر، اسید تیوگلیکولیک است. این تیوگلیکولیک اسید به شکل نمک های مختلف مثل تیوگلیکولات پتاسیم و کلسیم و به عنوان اسید تیوگلیکولیک خالص اضافه می شود. این اسیدها همراه با سایر مواد تشکیل دهنده مانند کراتین، پروتئینی که به طور طبیعی در مو وجود دارد را تجزیه می کنند.

شما می توانید از کرم های موبر برای از بین بردن موها تقریباً در هر ناحیه از بدن خود استفاده کنید. برخی از کرم های موبر به طور خاص برای مکان های حساس مثل صورت و ناحیه بیکینی شما ساخته شده اند.

مقالات پیشنهادی:

اصلاح صورت با پور موبر 

پودر موبر معطر

استفاده از پودر موبر

بعد از اینکه موهای زايد را با کرم موبر از بین ببرید، آن ها مجدد رشد خواهند کرد. معمولاً در عرض چند روز موهای زاید جدید ظاهر می شوند.

برای موبری سریعتر و راحت تر همراه با ایجاد لطافت در پوست ، این محصول تولید و ارائه می شود .بعضی از بانوان برای برطرف کردن موهای صورت و دست ، استفاده از کرم موبر را ترجیح می دهند.کرم موبر تیزبر کمرد با حجم 50 میل از کلیه داروخانه ها و فروشگاهها قابل تهیه می باشد.

این کرم در عین کارایی بالا و موبری در حداقل زمان، بسیار ملایم بوده و باعث ایجاد سوزش و تحریک بر روی پوست نمی شود. فرمولاسیون منحصر بفرد این کرم به گونه ای است که موهای کلفت و نازک را از بین برده و به پوست صدمه ای نمی زند. در موزدایی با استفاده از کرم موبر شرکت تیزبر کمرد , موها از ناحیه ای عمیق تر از سطح پوست در قسمت فولیکول کنده می شوند و به همین علت مدت زمانی طول می کشد تا موها مجددا بلند شوند و سطح پوست زبر شود. مویی که رشد می کند و از پوست خارج می شود نیز نرم بوده و مشکلاتی مثل رویش مو زیر پوست و ایجاد جوش و التهاب نیز با این فرآورده به وجود نمی آید. در تهیه این کرم از هیدروکسید پتاسیم و سدیم به علت اثر التهاب زایی آنها استفاده نشده است. ماده مؤثره این فرآورده مخلوطی از تیوگلیکولات کلسیم و سدیم است که به درون ساقه مو نفوذ کرده و پیوندهای دی سولفید را در کراتین حل می کند و موجب از بین رفتن ساختمان مو می گردد بطوری که با اعمال کمترین نیروی مکانیکی مثل کشیدن یک پارچه نمدار بر روی موضع موها به راحتی از سطح پوست جدا می شوند. استفاده مکرر از این کرم موجب تضعیف موهای منطقه نیز می گردد.

Hair remover cream/کرم موبر

روش مصرف کرم موبر


جهت اطمینان بیشتر توصیه می شود قبل از مصرف تست گردد. مقداری از کرم را روی سطح کوچکی از ناحیه مورد نظر قرارداده و پس از 5 دقیقه پاک کنید اگر تا 24 ساعت التهاب یا حساسیتی دیده نشد، با اطمینان می توانید به شرح زیر مصرف کنید.
کرم را بر روی پوست قرار داده به صورتی که کاملا روی موها را بپوشاند. کرم را بر روی پوست مالش ندهید. پس از 5-3 دقیقه ابتدا یک منطقه کوچک را پاک نمایید، در صورت زدایش موها، به آرامی کرم را در خلاف جهت موها از روی پوست بردارید وسپس با آب سرد بشویید. همچنین می توان از یک پارچه نرم یا پنبه نم دار برای برداشتن کرم استفاده نمود. پس از استفاده، از شستشو با صابون خودداری نمایید.

مزایای کرم موبر

کرم های موبر بدن از گزینه های بدون درد برای رفع موهای زائد در خانه هستند. هر دو روش  کرم موبر و اصلاح موهای سطح پوست را از بین می برند.

در مقایسه با اصلاح، کرم های موبر پوست را تحریک نمی کنند و ضایعات یا پاپول های پوستی کمتری بر جای می گذارند. تحریک ناشی از کرم موبر معمولاً سریع تر از بریدگی‌های کوچکی که ممکن است از تیغه ایجاد شود، محو می‌شود.
• موزدایی کامل در 5 دقیقه
• حاوی عصاره پاپایا جهت تضعیف موهای زائد
• دارای روغن گل همیشه بهار و آلوئه ورا جهت پیشگیری از التهاب
• ایجاد نرمی و لطافت در پوست پس از موزدایی
• استفاده آسان

هیرسوتیسم عارضه‌اى است که در آن رشد بیش از حد مو در صورت و بدن وجود دارد. گرچه این عارضه ممکن است هم در آقایان و هم در خانم ها رخ دهد، اما معمولا تنها مشکل خانم ها محسوب مى‌گردد.
خانم های مبتلا به هیرسوتیسم موهاى تیره و ضخیمى بر روى صورت، قفسه سینه، شکم و پشت دارند. این موهاى ضخیم و تیره با موهایى که خانم ها به طور معمول بر روى لب فوقانى، چانه یا شکم دارند، تفاوت دارند.هیرسوتیسم در خانم ها ممکن است ناشى از حساسیت بیش از حد پیاز مو به هورمون‌ هاى مردانه یا آندروژن‌ها باشد (در بدن خانم ها در شرایط عادى، اندکى آندروژن وجود دارد).یا این که به علت ترشح غیر طبیعى مقادیر زیاد آندروژن‌ها باشد. تولید زیاد آندروژن در بدن یک خانم ممکن است به علت یک غده یا تومور ترشح کننده هورمون مردانه، یا به طور شایع تر به علت بیمارى" تخمدان چند کیستی" (PCO) باشد.
برخى از داروها نیز مى‌توانند هیرسوتیسم ایجاد کنند؛ از جمله قرص‌هاى ضد باردارى خوراکى، هورمو‌ن‌ها و استروئیدهاى آنابولیک.همچنین پس از یائسگى هیرسوتیسم در خانم ها عارضه شایعى است. به نظر می‌رسد که هیرسوتیسم داراى یک زمینه خانوادگى هم باشد.در صورت ابتلا به هیرسوتیسم پزشک ممکن است آزمایش هایى از شما به عمل آورد تا علت آن را کشف کند.
راه های مختلفی برای رفع موهای زائد صورت و بدن وجود دارد. یکی از این راه ها، استفاده از کرم های موبر است.
کرم های موبر صورت و بدن با هم متفاوت هستند و تنها تعداد کمی از موبر ها هستند که هم برای صورت و هم برای بدن قابل استفاده هستند . پس قبل از استفاده از کرم موبر بر روی صورت حتما از نوع آن آگاه شوید.

خانم ها از کرم موبر باید استفاده کنند یا آقایان؟


کرم موبر، موها را در سطحی پایین تر از تیغ قطع می کنند. لذا موها کمی دیرتر در می آیند و بر خلاف تیغ، نوک موها پس از اصلاح تیز نمی شود و پوست نرم تر خواهد بود. بنابراین کرم های موبر برای  ازبین بردن موهای زائد صورت خانم ها مناسب ترند.
البته در آقایانی که موهای زبر در ناحیه گردن داشته و یا اصلاح مشکل دارند، کرم های موبر جایگزین خوبی برای اصلاح هستند.برداشتن موهای زاید دیگر قسمت های بدن با کرم موبر در زنان و مردان تفاوتی ندارد.

مقالات پیشنهادی:

موبر

رفع تیرگی با پودر موبر

پودر موبر سنتی

استفاده ایمن از کرم های موبر

یک پچ تست انجام دهید. مهم است که مطمئن شوید که پوست شما قبل از استفاده از کرم موبر، واکنش بدی به آن نشان نمی دهد. همیشه قبل از استفاده از چنین کرمی روی قسمت بزرگی از بدن، آن را روی قسمت کوچکی از پوست خود آزمایش کنید.

به طور کلی، اگر در هنگام استفاده از کرم احساس سوزش کردید، بلافاصله آن را با آب خنک بشویید.

مطمئن شوید که مناسب است. از کرمی استفاده کنید که نشان دهد می تواند روی ناحیه موهای ناخواسته شما استفاده شود. برخی از فرمول ها قوی تر از بقیه هستند و ممکن است برای مناطق حساس بسیار خشن باشند. آن را روی پوستی که تحریک یا آسیب دیده است استفاده نکنید.

زمانش کن بیشتر کرم‌های موبر از 3 تا 10 دقیقه باقی می‌مانند. دستورالعمل های روی بسته بندی کرم موبر مورد استفاده خود را بخوانید تا متوجه شوید دقیقا چه مدت باید آن را نگه دارید.

آن را خوب بشویید. پس از مدت زمان مشخص شده که بر روی آن نوشته شده است، کرم را پاک کرده و پوست بدن خود را با آب خنک بشویید. طبیعی است که پوست بدن شما در ابتدا حساس باشد. این احساس باید گذشت چند ساعت از بین برود.

مراقبت های بعد از آن می توانید از یک کرم تسکین دهنده برای از بین بردن هرگونه تحریک استفاده کنید. اگر پوست شما خشک است، از کرم مرطوب کننده بدون عطر روی آن ناحیه استفاده کنید. نکته مهم، از محصولاتی که معطر هستند استفاده نکنید.

موهای ناخواسته به عنوان روتین مراقبتی که بیشتر مردان و زنان را آزار می دهد برجسته می شود. در حالی که موضوع کنجکاوی در مورد نحوه برداشتن مو است، اما مشکلاتی مانند مبارزه با تحریک و قرمزی که پس از آن ایجاد می شود به پایان نمی رسد. می توانید از کرم های موبر استفاده کنید تا کاربرد عملی و بدون دردسری در این زمینه داشته باشید.

کرم های موبر با کاربرد عملی و ساختار موثر خود کاربران خود را راضی می کنند. با این حال، اظهار نظر یکسان برای هر محصول بسیار دشوار است.

امروزه یکی از روش هایی که برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شود، کرم های موبر است. کرم های موبر که بیشتر برای اولین بار استفاده می شوند، ترجیح داده نمی شوند زیرا باعث تشدید موها می شوند. در استفاده از کرم های موبر موهای زائد به چه نکاتی باید توجه کرد؟ آیا کرم های موبر مضر هستند؟ چگونه از کرم موبر استفاده کنیم؟ بهترین کرم موبر کدام است؟ از این مقاله می توانید پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

کرم های موبر که یکی از کاربردی ترین و بی دردسرترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد هستند، حاوی مواد شیمیایی زیادی هستند. به لطف مواد شیمیایی موجود در آن باعث می شود که موها و موها شکسته و ریزش کنند. این که نوعی روش اپیلاسیون است با برهم زدن ساختار پروتئینی مو باعث ریزش مو می شود. انواع مختلفی از کرم های موبر در دنیای لوازم آرایشی وجود دارد که پس از استفاده از آن ها به مدت 4 تا 10 دقیقه روی پوست خود می توانید با تمیز کردن آن با یک تکه پارچه از شر موهای زائد خلاص شوید. کرم های موبر که روشی ارزان نیستند، عموماً در نواحی کوچکتر مانند لب بالا، خط بیکینی و زیر بغل استفاده می شوند. زمانی که می خواهید در مدت زمان کوتاهی به راحتی از شر موهای خود خلاص شوید، می توانید کرم های موبر را انتخاب کنید.

- کرم های موبر هیچ ضرر شناخته شده ای ندارند. اگرچه خیلی شایع نیست، اما در افراد آلرژیک می تواند باعث بروز برخی واکنش ها شود. کرم های موبر استفاده شده در ناحیه تناسلی ممکن است باعث سوزش بعد از عمل شوند.

- اگر ناحیه ای که کرم های موبر مو استفاده می شود ساختار موی متراکمی داشته باشد، ممکن است بعد از عمل قرمزی ایجاد شود.

- قبل از استفاده از کرم موبر، ابتدا کرم را بر روی قسمت کوچکی از بدن خود تست کنید تا از هرگونه واکنش آلرژیک جلوگیری شود. در صورت عدم وجود قرمزی یا خارش، می توانید به راحتی از کرم موبر استفاده کنید.

- اگر فکر می کنید بعد از استفاده از کرم های موبر به اندازه کافی تمیز نمی کنید، این کار را یکی دو روز به تعویق بیندازید. از آنجایی که کوتاه است، موهایی که برداشته نشده اند نیز در این مدت رشد می کنند و پوست خود را تحریک نمی کنید.

- پس از استفاده از کرم موبر، نواحی استفاده از کرم باید با آب سرد کاملا شسته و با مرطوب کننده خوب مرطوب شود.

 k/کرم موبر

کاربر پودر موبر محصولی که برای داشتن پوستی صاف و درخشان استفاده می شود کرم موبر نامیده می شود. از کرم های موبر برای از بین بردن موهای زائد روی پوست به راحتی و بدون درد استفاده می شود. به لطف ویژگی‌های موجود در کرم‌های موبر، می‌توان حتی نقاطی را که دسترسی به آن‌ها سخت است به راحتی تمیز کرد. مهم است که به راحتی از موها بدون آسیب رساندن به ساختار پوست تمیز شوند. در این مرحله، کرم های موبر، خدمات یک به یک را ارائه می دهند.

همه دوست دارند پوستی تمیز و صاف داشته باشند. می توان با محصولات بهترین کرم موبر تیزبر پوستی تمیز داشت که به راحتی می توانید در طول روز زیر دوش یا در هر ناحیه ای از آن استفاده کنید. به لطف کرم های موبر، موهایی که می خواهید برداشته شوند، تمیز می شوند و همچنین پوست را مرطوب می کنند.

 

مقالات پیشنهادی:

خرید موم سرد

ترکیبات پودر موبر

استفاده از پودر بهداشتی

قیمت کرم موبر

با استفاده از محصولات کرم موبر با فناوری رایحه، می توانید تجربه خوشبویی و همچنین مراقبت شخصی را ارائه دهید. با استفاده از تیغه پلاستیکی ارائه شده به همراه کرم، می توان حتی کوچکترین موها را نیز به راحتی از بین برد. قیمت کرم موبر دارای گزینه های قیمتی مناسبی است و با توجه به محصول مورد نظر متفاوت است.

چگونه از کرم موبر صورت استفاده کنیم؟

همه ما توسط طبیعت مادر به یک شکل نیستیم و بسیاری از ما "خوش شانس" هستیم که تضاد واضحی بین رنگ پوست و مو داریم.

یک کمپلکس واقعی مخصوصاً در مورد موهای صورت، پایین و ابروها قسمت هایی از صورت هستند که 99 درصد خانم ها آن را اپیلاسیون می کنند.

 

هرگز نباید به تیغ روی صورت فکر کرد، هرگز، همه ما این را می دانیم، مگر اینکه بخواهیم با مردان خود همگام شویم!

با این حال، ما خود را در مقابل انتخاب‌های کم و بیش دردناکی قرار می‌دهیم، از موچین‌های کوچک گرفته تا موم از طریق اپیلاتور الکتریکی که مخصوص استفاده روی صورت طراحی شده است. اما کرم موبر صورت چطور؟

 

کرم موبر روی صورت

با در نظر گرفتن اردک سیاه کوچولو در بین روش‌های رفع موهای زائد، کرم موبر به دلیل داشتن ترکیبات شیمیایی که گفته می‌شود برای پوست صورت که نسبت به سایر قسمت‌های بدن حساس‌تر است، مضر و تهاجمی است، همیشه مورد قضاوت قرار گرفته و مورد انتقاد قرار گرفته است.

اما امروزه فرمول‌های سازگاری ایجاد شده‌اند که مخصوصاً برای استفاده روی صورت با اجزای نرم‌تری که به اپیدرم احترام می‌گذارند، طراحی شده‌اند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که محصول مناسب را انتخاب کنید و آن را به خوبی بمالید تا در نهایت با کرم اپیلاسیون بی عیب و نقصی داشته باشید.

موهای صورت به اندازه موهای دیگر بدن درشت و ضخیم نیستند، بنابراین کرم موبر این اثر را برجسته نمی کند، اما در استفاده از آن زیاده روی نکنید. لازم است جلسات حذف موهای زائد را با کرم فاصله دهید زیرا هنوز یک محصول شیمیایی قوی است و پوست ما فقط آسیب می بیند.

 

کدام کرم را انتخاب کنیم؟

در اینجا انتخاب کوچک ما از کرم هایی است که خود را ثابت کرده اند

 

کرم موبر در حمام

چه به سر کار بروید یا برای شام با دوستان خود ملاقات کنید، داشتن اعتماد به نفس و به نظر رسیدن بهترین حالت کلیدی برای داشتن اوقاتی خوب است. اما از نظر بدنی در اوج بودن نیاز به تلاش دارد و مهمتر از همه... زمان! این بدان معناست که چندین ساعت در هفته، و زمانی که باید آن را در یک برنامه شلوغ قرار دهید، پیدا کردن زمان مورد نیاز می تواند مشکل باشد. از این رو اهمیت استفاده از تمام نکات ممکن که باعث صرفه جویی در وقت شما می شود!

 

زمانی که زمان کافی برای انجام مراسم شامپو و نرم کننده وجود ندارد... در هر صورت، وقتی صحبت از حذف موهای زائد به میان می آید، انجام این کار یک فاجعه است، در غیر این صورت سلام تیغ برش می دهد. ... و گرم کردن موم خیلی بیشتر طول می کشد! خبر خوب، تیزبر کمرد راه حلی عالی برای حذف سریع و آسان موهای زائد دارد: کرم موبر داخل دوش

مقالات پیشنهادی:

طرز استفاده از کرم موبر

از بین بردن موهای زائد بدن مردان 

پودر بهداشتی موبر

f/کرم موبر

کرم موبر داخل دوش تیزبر کمرد

کرم های رفع موهای زائد به طور ویژه برای ذوب کردن کراتین موجود در مو، فقط روی سطح پوست، فرموله شده اند. مو ضعیف می شود و با یک حرکت ساده برداشتن آن آسان تر می شود. همانطور که به جای بریدن، ذوب می شود، موها نیز در لمس نرم تر می شوند!

 

بهترین کرم موبر داخل دوش تیزبر کمرد از مواد مقاوم در برابر آب ساخته شده است، بنابراین هنگام دوش گرفتن روی پوست باقی می ماند. هر فرمول همچنین حاوی مواد خاصی است که به دلیل خاصیت مرطوب کنندگی شناخته شده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک لایه ضخیم از کرم موبر را روی ناحیه ای که باید اپیلاسیون شود بمالید و داخل حمام بریزید – برای استفاده می توانید از قسمت نرم اسفنج ارائه شده استفاده کنید. کرم موبر در حمام حتی روی موهای کوتاه (نیز موثر است.

 

پس از اتمام زمان نوردهی (دستورالعمل روی بسته بندی را دنبال کنید)، می توانید از سمت روشن تر اسفنج برای پاک کردن کرم و همزمان موها استفاده کنید. پاهای خود را با حرکات دایره ای ماساژ دهید تا محصول و موها از بین بروند. نکته کوچک اضافی: بعد از حمام، پاهای خود را با دست زدن به آنها با حوله خشک کنید، نه اینکه آنها را مالش دهید. این تحریک را محدود می کند.

شما می توانید به سر کار بروید، برقصید، پیاده روی کنید، پاهای شما بی عیب و نقص هستند.کرم های موبر بدون بو  برای رفع موهای زائد زیر دوش پوست حساس نیز با آلوئه ورا و ویتامین E غنی شده است که به دلیل خواص تسکین دهنده و مرطوب کنندگی آن ها شناخته شده است. کرم موبر هنگام بیرون آمدن از حمام، پوست شما را نرم و ابریشم می کند. علاوه بر این، کرم رایحه ظریفی دارد: استفاده از آن واقعاً خوشایندتر است

کرم موبر داخل دوش تیزبر کمرد متحد عالی برای خریدهای لحظه آخری یا مهمانی های غیرمنتظره شما خواهد بود. حتی در آخرین لحظه، کرم موبر تیزبر کمرد در حمام شما را ناامید نمی کند. بدون اتلاف وقت از زندگی لذت ببرید.

آیا می خواهید سریع و آسان از شر  موی بدن خلاص شوید؟  تیزبر با طیف وسیعی از کرم های رفع موهای زائد ما راه حلی عالی دارد. این محصولات رفع موهای زائد که هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها مناسب هستند، با ترکیبات طبیعی فرموله شده‌اند که نتایج طولانی‌مدت را بدون دردسر چندین درمان ارائه می‌دهند. با بهترین کرم رفع موهای زائد ما برای آقایان و خانم‌ها هم اکنون می‌توانید از مزایای پوستی صاف و نرم بدون نیاز به اپیلاسیون دردناک یا درمان‌های لیزری گران قیمت لذت ببرید.

کرم های رفع موهای زائد روشی سریع، ساده، کاربردی و بسیار مقرون به صرفه هستند.

این محصول با حل کردن موها در سطح پوست با استفاده از عوامل فعال موجود در داخل کرم عمل می کند.

نتایج به طور کلی 7 تا 10 روز باقی می ماند.

انواع مختلفی از کرم های رفع موهای زائد بسته به فرم، پوست، نوع مو و قسمتی از بدن که باید درمان شود، موجود است.

 

برای خرید کرم موبر به چه نکاتی باید دقت کرد ؟

قبل از انتخاب محصول موبر به این موارد توجه کنید: نوع پوست اگر پوست خشکی دارید، باید به دنبال کرمی باشید که دارای مواد مرطوب کننده مانند روغن نارگیل، کره شی یا روغن زیتون باشد. برای کسانی که پوست حساسی دارند، باید به دنبال کرم های طبیعی یا گیاهی باشند که ضد التهاب و ضد باکتری با عصاره های طبیعی مانند چای سبز یا عصاره آلوئه ورا باشند. موم لیپومحلول تیزبر برای پوست های حساس مناسب است که هیچ گونه جوش، سوزش و موهای زیر پوستی ایجاد نمی کند و پوست را تسکین می دهد. قسمتی از بدن که قرار است از آن استفاده شود نباید از کرم های موبر معمولی روی خط بیکینی یا صورت خود استفاده کنید، زیرا می توانند باعث تحریک شوند. مواد لازم باید به دنبال کرم موبر با مواد طبیعی باشید. موم لیپومحلول تیزبر مملو از مواد طبیعی است که خواص درمانی نیز دارد و بهترین کرم موبر برای مردان و زنان است. یک تست بر روی قسمتی از پوست خود انجام دهید. با انجام پچ تست می توانید اطمینان حاصل کنید که کرم موبر هیچ گونه واکنش آلرژیکی برای پوست شما ایجاد نمی کند.

نتایج بهترین کرم های رفع موهای زائد در بیشتر موارد بیشتر از اصلاح، اما کمتر از اپیلاسیون ماندگاری دارند و می توانند رشد مو را تا یک هفته حفظ کنند. بسیاری از برندها کرم های موبر برای زنان و مردان را ارائه کرده اند، بنابراین اگر تازه کار هستید، محصولات شرکت تیزبر را امتحان کنید و بهترین را انتخاب کنید. در اپیلاسیون، موها از ریشه برداشته می‌شوند و این روش شامل استفاده از موم گرم روی یک ناحیه و سپس برداشتن آن با استفاده از یک تکه پارچه یا کاغذ همراه با موهای ناخواسته است. موهای شما تا 4 هفته دیگر رشد نمی کند و این یک روش حذف موهای زائد طولانی مدت است. بعد از اپیلاسیون موهای شما دوباره ته ریش رشد نمی کند، اما برای این کار باید چند ثانیه درد را تحمل کنید. رشد موها ریزتر، کندتر و کمتر آشکار می شود و باعث می شود پوست شما ابریشمی و صاف شود. اپیلاسیون را می توان در خانه یا با کمک یک متخصص نیز انجام داد. موهای مناطق بزرگ را می توان به راحتی با کمک اپیلاسیون از بین برد. واکس ها انواع مختلفی دارند مانند موم گرم، نرم، موم نرم سرد، موم سخت گرم، موم شکر، نوارهای مومی از پیش ساخته شده، موم میوه، موم شکلاتی و غیره....

 

 f/کرم موبر

کرم موبر دقیقا چیست؟

این نوع کرم راهی سریع، بدون درد و مقرون به صرفه برای از بین بردن موهای شماست. این شامل ترکیبی از ترکیبات شیمیایی مختلف است که با شکستن موهای سطح پوست شما عمل می کند. همانطور که ممکن است از نام آن حدس بزنید، به طور کلی یک قوام خامه ای دارد. همانطور که گفته شد، اکنون می توانید فرمت های غیر خامه ای را در بازار پیدا کنید.

راحتی کرم های موبر باعث شده است که در سال های اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کنند. آنها به ویژه زمانی مفید هستند که شما نیاز به برداشتن موها در محل دارید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که محصول را روی ناحیه مورد نظر بمالید، بگذارید روی آن بماند و سپس آن را بردارید. این کار در عرض چند دقیقه به طور کامل و بدون دردسر موهای شما را از بین می برد.

اگر اندازه موهای شما بیش از یک سانتی متر است، بسته به روش اپیلاسیونی که انتخاب کرده اید، ممکن است مجبور شوید ابتدا آن را کوتاه کنید.

 

مقالات پیشنهادی:

7 راه از بین بردن موهای زائد

از بین بردن موهای زائد برای همیشه

ازبین بردن موهای زائد با پودر موبر

چرا استفاده از کرم موبر توصیه می شود؟

این محصولات دارای مزایای آرایشی، بهداشتی، عملی و مالی فراوانی هستند. اول از همه، این روش حذف موهای زائد کاملاً بدون درد است. در واقع، کاملا برعکس است: قوام خامه ای دلپذیر آن، پوست شما را مرطوب و نرم می کند، علاوه بر این که آن را کاملا صاف و بدون مو می کند.

تطبیق پذیری این محصولات یک مزیت بزرگ دیگر است: می توانید از آنها در هر جایی از بدن خود استفاده کنید، حتی در سخت ترین مناطق. کرم های رفع موهای زائد با هر طول موی کارآمد هستند، حتی با کوتاه ترین موها. نتایج تقریباً یک هفته باقی خواهند ماند - این بیشتر از اصلاح است و شما در معرض ضایعات پوستی نیستید.راحتی که کرم های موبر مو ارائه می دهند، آنها را به محصولات بسیار محبوب تبدیل می کند.

از مزیت های اصلی کرم های موبر سرعت نتایج آن است، زیرا در عرض چند دقیقه موهای شما را از بین می برند. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، آنها در انواع و فرمت های متفاوتی هستند. این به این محصولات اجازه می دهد تا واقعاً با ویژگی ها و نیازهای هر نوع پوست سازگار شوند. آخرین اما نه کم اهمیت، این جایگزین موبر مقرون به صرفه ترین و به طور کلی در دسترس همه است.

 

کرم های موبر حاوی چه چیزهایی هستند؟

ترکیب مواد تشکیل دهنده این کرم ها مسئول کارایی آنهاست. آنها از ترکیبی از عوامل شیمیایی تشکیل شده اند که کراتین موهای شما را تجزیه می کنند. به تدریج تا انحلال کامل آن ضعیف می شود. در حالی که ترکیب هر محصول ممکن است کمی متفاوت باشد، همه آنها برخی از ترکیبات مشترک دارند.

 

چه نوع کرم های موبر وجود دارد؟

در حال حاضر معیارهای مختلفی وجود دارد که می توانیم برای طبقه بندی کرم های موبر از آنها استفاده کنیم. اول از همه، این کرم ها می توانند در فرمت های مختلفی عرضه شوند: کرم یا لوله، اسپری یا فوم و حتی برای حمام. هر کدام از کرم های موبر مزایا و معایبی دارند. کرم های موبر نیز به طور خاص برای هر نوع پوست طراحی شده اند.

کرم یا تیوپ: برای به دست آوردن نتیجه مناسب باید یک لایه ضخیم بزنید که ماندگاری بیشتری خواهد داشت. به سادگی از یک کاردک برای برداشتن محصول استفاده کنید.

اسپری یا فوم: کاربرد آن بسیار راحت و ساده است. لکه بر جای نمی گذارد و به راحتی پاک می شود، اما نتایج کمتر ماندگار خواهد بود.

فرمت دوش: این محصولات را می توان روی پوست مرطوب استفاده کرد و تنها کاری که باید انجام دهید این است که محصول را بشویید. همچنین بسیار کاربردی و تمیز هستند.

شما می توانید کرم های رفع موهای زائد را برای هر قسمت از بدن خود پیدا کنید. به همین دلیل است که همیشه باید محصول مناسب را انتخاب کنید. در نهایت، کرم هایی برای هر نوع مو ایجاد می شود - معمولی، ریز یا درشت.

 

هر چند وقت یک بار باید از کرم موبر استفاده کنم؟

در واقع هیچ دوره زمانی خاصی وجود ندارد که باید بین هر برنامه صبر کنید. در این رابطه، باید این دوره را با توجه به چند عامل تنظیم کنید. اول از همه، مدت زمان نتایج حیاتی خواهد بود. توجه داشته باشید که اپیلاسیون به طور کلی تقریباً 7 روز طول می کشد.

منطقاً می خواهید هر زمان که موهایتان برگشت از کرم موبر خود استفاده کنید. از طرف دیگر، مهم است که نوع پوست خود را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، پوست‌های حساس معمولاً بین هر اپیلاسیون به زمان بیشتری نیاز دارند تا از تحریک بهتر جلوگیری شود. در پایان، اساساً باید کرم موبر خود را هر زمان که احساس کردید لازم است استفاده کنید.

 

آیا استفاده از کرم موبر دارای عوارض جانبی است؟

تاکنون، ما کرم‌های رفع موهای زائد را به‌عنوان تکنیکی با مزایای متعدد فروخته‌ایم: سریع، ساده و مقرون به صرفه است. با این حال، اشکالاتی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. نقطه ضعف اصلی مدت زمان نتایج است. کرم های موبر نمی توانند موها را مستقیماً از ریشه پاک کنند، بلکه روی سطح پوست اثر می گذارند.

به همین دلیل است که اثرات معمولاً بیش از یک هفته دوام نمی آورند. علاوه بر این، ترکیب آن شامل یک سری از عوامل شیمیایی است که می تواند به طور بالقوه تحریک کننده باشد. آنها به پوست تهاجمی هستند و می توانند به سطح آن آسیب وارد کنند. توجه داشته باشید که این امر به ویژه در افرادی که قبلاً از آسیب شناسی های پوستی رنج می بردند رایج است.

 d/کرم موبر

مزایا و معایب کرم های موبر چیست؟

این نوع کرم سریع ترین و راحت ترین جایگزین برای از بین بردن موهای شماست. همچنین بسیار مقرون به صرفه و در دسترس اکثر کاربران است. با این حال، این بدان معنا نیست که هیچ معایبی ندارد. همانطور که در بالا ذکر کردیم، مدت زمان محدودی دارد و می تواند پوست شما را تحریک کند. ما مزایا و معایب اصلی کرم های موبر را در زیر فهرست کرده ایم:

مزایای

سریع

آسان برای اعمال

کاربردی

بدون لکه

مناسب برای انواع پوست

مناسب برای نواحی مختلف بدن

حتی روی موهای کوتاه نیز موثر است

معایب

مدت زمان محدود

تحریک پوستی احتمالی

 

مقالات پیشنهادی:

پودر موبر بدون بو

پودر موبر سنتی

پودر موبر بدن 

تفاوت کرم های موبر با سایر روش های اپیلاسیون چیست؟

همانطور که می دانید، ما اکنون به تکنیک های مختلف رفع موهای زائد دسترسی داریم. به همین دلیل است که کاربران اغلب می پرسند کدام یک را باید انتخاب کنند و چرا. برای پاسخ به این سوال رایج، باید از ویژگی های هر یک از این روش های موبر مو آگاه باشید. خوشبختانه برای شما، ما قبلاً پرکاربردترین گزینه ها را تجزیه و تحلیل کرده ایم.

اینها شامل موم، تیغ های تیغ، تیغ های برقی، لیزر و کرم های رفع موهای زائد است. آنها عمدتاً در روش کار، مدت زمان نتایج و میزان دردناک بودن آنها متفاوت هستند.

 

اقدامات احتیاطی در استفاده از کرم موبر

تمام کرم های موبر حاوی مواد شیمیایی هستند که ممکن است به پوست شما آسیب برساند. اگر به دنبال کرم موبر هستید، هیچ گزینه کاملا طبیعی در دسترس نیست. زیرا بدون برخی مواد شیمیایی نمی توان موها را بدون اصلاح با تیغ نرم کرد و از بین برد. اگر با توجه به نوع پوست و ناحیه ای که می خواهید اصلاح کنید، به درستی انتخاب کنید، ممکن است خطرات را به حداقل برسانید. همچنین قبل از استفاده از هر گونه حذف موهای زائد باید اقدامات احتیاطی را انجام دهید که در زیر ذکر شده است:

اولین بار در قسمت کوچکی از بدن به استثنای قسمت های خصوصی استفاده کنید. تا 24 ساعت آینده صبر کنید تا بررسی کنید که آیا عوارض جانبی رخ می دهد یا خیر.

ناحیه مورد نظر را با استفاده از یک حوله مرطوب که می خواهید از کرم موبر استفاده کنید تمیز کنید. از صابون تند یا پاک کننده معطر دیگر استفاده نکنید.

مطمئن شوید که ناحیه ای را که می خواهید از آن استفاده کنید خشک کنید

از کرم موبر معمولی روی پوست های ظریف مانند اندام های خصوصی خود استفاده نکنید

استفاده از کرم موبر را در 72 ساعت بعد از یک بار استفاده تکرار نکنید

برخی از کرم های موبر ممکن است کاربرد خاصی داشته باشند. به همین دلیل است که قبل از استفاده از آن دفترچه راهنما را با دقت بخوانید.

به مواد اصلی موجود در آن نگاه کنید. اگر حاوی موادی است که به آن حساسیت دارید، از مصرف آن اجتناب کنید.

چگونه بدون درد اصلاح کنیم

بسیاری از افراد اپیلاسیون را یک روش دردناک یا آزاردهنده می دانند، به همین دلیل ترجیح می دهند در هنگام برداشتن موهای بدن، جایگزین های دیگری را برای اپیلاسیون بدون درد یا با کمترین ناراحتی انتخاب کنند.

به عنوان مثال، تیغ به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد، با این حال، مزایایی مشابه سایر روش های رفع موهای زائد در خانه ندارد. بنابراین، شایسته است یاد بگیریم که مناسب ترین محصول را با شرایط خود انتخاب کنیم و از تکنیک صحیح استفاده از آن پیروی کنیم.

با این کار می توان با درد کمتری اپیلاسیون کرد که در ادامه توضیح می دهیم.

روش های رفع موهای زائد بدون درد

اپیلاسیون ممکن است شناخته شده ترین روش حذف موهای زائد در خانه باشد، اما در حال حاضر روش های دیگری برای رفع موهای زائد وجود دارد که می توان از آنها در خانه استفاده کرد و علاوه بر بسیار موثر بودن، امکان حذف موهای زائد بدون درد را نیز فراهم می کند.

 

نمیدونی چی هستن؟ در اینجا به تفصیل آنها را توضیح می دهیم:

کرم موبر سریع و بدون درد

کرم های موبر به دلیل سرعت و دقت خود متمایز هستند. علاوه بر این، آنها بدون درد هستند و نتایج طولانی مدت ارائه می دهند. ما طیف جدید کرم‌های موبر تیزبرکمرد را برجسته می‌کنیم که با ترکیب آنها، با 35٪ مواد شیمیایی کمتر و عطری خوشمزه مشخص می‌شود. شما می توانید بین این انواع انتخاب کنید:

کرم موبر برای پوست های حساس: این کرم موبر تا 24 ساعت نرمی و آبرسانی و همچنین رایحه ای مطبوع و مطبوع را ارائه می دهد. فرموله شده با تکنولوژی Silky Fresh، باعث حذف موثر موهای زائد روی پوست های حساس می شود.

کرم موبر برای پوست معمولی: نرمی، آبرسانی، اثربخشی، رایحه مطبوع و فناوری Silky Fresh نیز مشخصه این نسخه است که برای از بین بردن موهای زائد در پوست های معمولی طراحی شده است.

کیت کرم موبر صورت: این کیت هم شامل کرم موبر و هم کرم مرطوب کننده می باشد که به شما امکان می دهد به یک پایان عالی برسید. مانند انواع قبلی، از فناوری Silky Fresh استفاده می کند و موهای زائد موثر و ماندگار و پوستی نرم و معطر با رایحه ای مطبوع و ماندگار ارائه می دهد.

 i/کرم موبر

روش های رفع موهای زائد بدون درد

موبر برقی، ایده آل برای مناطق حساس

اگر به این فکر می کنید که چگونه می توانید موهای زائد را بدون درد انجام دهید، باید موبر برقی را امتحان کنید. برای پوست های معمولی، حساس و خشک قابل استفاده است. برای صورت، کشاله ران و زیر بغل استفاده می شود و با برش و فرم دادن سریع، صاف و با دقت بسیار کار می کند. طراحی تیغه های آن از احتمال بریدن خود جلوگیری می کند.

علاوه بر این، دارای حداکثر هفت اکسسوری، سر و شانه برای دستیابی به یک سبک منحصر به فرد است. اندازه آن آن را ایده آل می کند تا همیشه آن را برای هر لمس سریع با خود حمل کنید. همچنین سهولت تمیز کردن را برجسته می کند زیرا سرها را می توان با آب شستشو داد.

 

نحوه اپیلاسیون با درد کمتر با استفاده از موم

اگر استفاده از موم را برای اپیلاسیون در خانه انتخاب کرده اید، باید توصیه هایی را برای اپیلاسیون با درد کمتر در نظر بگیرید:

به بسته بندی موم خود نگاه کنید، بررسی کنید که برای چه طولی مو توصیه می شود و این دستورالعمل ها را دنبال کنید. موهای بیش از حد بلند می توانند به جای کندن شکسته شوند، که نیاز به استفاده بیشتر از موم برای از بین بردن آنها و در نتیجه افزایش ناراحتی دارد.

حدود 24 ساعت قبل از اپیلاسیون، توصیه می شود از یک لایه بردار روی ناحیه مورد درمان استفاده کنید. لایه برداری سلول های مرده پوست را از بین می برد، به طوری که چسبندگی بهتر موم به آن حاصل می شود و اپیلاسیون راحت تر انجام می شود.

قبل از اپیلاسیون راحت است که منافذ باز شوند، به این ترتیب موها راحت تر و در نتیجه با ناراحتی کمتری بیرون می آیند. برای رسیدن به این هدف می توانید آب داغ را در ناحیه ای که قرار است اپیلاسیون شود، بمالید. البته قبل از زدن موم باید پوست کاملا خشک شود.

لحظه ای از چرخه ای که در آن قرار دارید را در نظر بگیرید، زیرا حساسیت پوست به دلیل تغییراتی که در سطح هورمونی رخ می دهد تحت تأثیر قرار می گیرد. برای جلوگیری از این اثر، 48 ساعت قبل یا بعد از پریود اصلاح نکنید.

اتاقی که در آن اصلاح می کنید باید در دمای راحت باشد. سرما منافذ را می بندد و بنابراین مانع از عمل موم می شود.

هنگامی که باید موم را بردارید، با دست دیگر، پوست را تا حد امکان سفت نگه دارید تا راحت تر کنده شود و تا حد امکان به پوست نزدیک شود.

در پایان اپیلاسیون، می توانید محل را با آب سرد خنک کنید، با این کار می توانید تسکین یافته، منافذ را ببندید و سوزش را کاهش دهید. از لوسیون ها یا کرم های بعد از اپیلاسیون نیز می توان استفاده کرد.

در طول 24 ساعت پس از اپیلاسیون، از لوازم آرایشی همراه با الکل استفاده نکنید، لباس های تنگ نپوشید و ناحیه اپیل شده را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید.

بعد از انجام اپیلاسیون از چه چیزهایی استفاده کنیم؟

اگر قبلاً به یک جلسه اپیلاسیون رفته اید، احتمالاً قبلاً تمام مزایای داشتن یک اپیلاسیون منظم را تجربه کرده اید. یک جلسه وکس می تواند تعداد موهای زائد بدن را کاهش دهد و روی اعتماد به نفس شما معجزه کند. با این حال، برای به دست آوردن این نتایج، باید روی مهارت‌های یک متخصص زیبایی خبره و بهترین محصولات در صنعت حذف مو حساب کنید.

 

چگونه پوست موم شده را تسکین می دهید؟

پوست همیشه بعد از انجام اپیلاسیون لطیف تر خواهد بود. موم ها آسیب ماندگاری به پوست بر جای نمی گذارند، اما برای بازگرداندن پوست به حالت مطلوب باید مراقبت های ملایمی انجام شوند. این بدان معنی است که یک درمان مراقبتی پس از اپیلاسیون باید دارای کیفیت تغذیه‌ای باشد که به اندازه کافی مناسب باشد تا نرمی پوست را فراتر از دوره استاندارد پس از اپیلاسیون افزایش دهد. هنگامی که به درستی درمان شود، مشتریان باید تغییر را احساس کنند، هنگامی که پوست آنها از تنش خارج شد و احساس سوزش کاهش یافت. نتیجه، پوستی سالم است که در لمس احساس شادابی و نرمی می‌کند، بدون علامت یا تورم که احتمال آسیب را نشان دهد.

 

نحوه درمان سوختگی با موم روی صورت

بسیاری از خانم ها به دلیل نتایج خوبی که می توانند به دست آورند، موهای صورت را با موم حذف می کنند. ابروها، لب بالا، ناحیه ای که دقیقا در کنار لبه ها و نزدیک به گونه ها قرار دارد: مهم نیست که در مورد کدام یک از این مناطق صحبت می کنیم، بسیار حساس هستند و کاملاً در معرض دید هستند. هر اتفاقی که بر روی برای صورت بیفتد بسیار مهم است و باید به آن توجه کرد. متأسفانه، اگر پس از درمان اپیلاسیون صورت، علائم یا واکنش های نامطلوبی داشته باشیم، به دلیل حساسیت بالای این ناحیه دردناک خواهد بود البته ناگفته نماند که خجالت آور خواهد بود. مطمئناً در مورد یک لکه پوستی سوخته، زخمی یا پوسته پوسته شده در بالای ابرو، لب بالایی یا گونه خود احساس ناراحتی خواهید داشت آسیب های پوستی پس از حوادث اپیلاسیون حتی اگر به درستی از آن مراقبت نشود، می تواند یک اسکار دائمی به جای بگذارد.

اکنون که به نامطلوب بودن تصادفات اپیلاسیون صورت اشاره کردیم، دور از ذهن است که به هر قیمتی از آنها اجتناب کنید. برای انجام این کار، زیبایی‌شناسان و افرادی که می‌خواهند صورت خود را اپیلاسیون کنند، باید دلایل احتمالی آسیب‌های اپیلاسیون صورت و انواع آسیب‌های پوستی را که ممکن است ایجاد کنند، بدانند. نکات مراقبتی و پیشگیری مهمی وجود دارد که باید برای به حداقل رساندن خطرات آسیب رساندن به پوست دنبال کنید.

 

مقالات پیشنهادی:

موبر بدون بو

پودر موبر سنتی

اهمیت نوره در طب اسلامی

چرا حوادث اپیلاسیون صورت اتفاق می افتد؟

برخی از دلایل زیر می تواند زمینه را برای حوادث اپیلاسیون که در نهایت باعث سوختگی یا انواع دیگر آسیب های پوستی می شود، فراهم کند. با این حال، مشتریان باید بدانند که گاهی اوقات اپیلاسیون ممکن است اشتباه انجام دهد.

بعضی از دلایلی که سبب بروز حوادث در هنگام اپیلاسیون می شوند عبارتند از:

آمادگی نبودن: بی توجهی کردن به جزئیات آماده سازی احتمال بروز مشکلات در هنگام اپیلاسیون را افزایش می دهد. یک بخاری موم، حوله، چوب، نوارها و حتی لوسیون های قبل و بعد از اپیلاسیون دستی داشته باشید. بهترین چیز این است که می‌توانید در صورت نیاز آن را جابه‌جا کنید، زیرا هنگام اپیلاسیون نیز مهم است که تمام وسایل ضروری را در نزدیکی خود نگه دارید تا راحتی خود را به حداکثر برسانید و از چکه‌هایی که می‌تواند مبلمان سالن شما را لکه‌دار کند، جلوگیری کنید.

تست نکردن: همیشه باید محصولاتی را که میخواهید از آن ها  استفاده کنید قبل از اپیلاسیون تست کنید. در غیر این صورت، بدون آگاهی از خطرات احتمالی آلرژی یا سایر مشکلات پوستی، عمل اپیلاسیون را شروع خواهید کرد. وقتی صحبت از دمای موم به میان می‌آید، هرگز به تجربه خود، دستورالعمل‌های نحوه استفاده از موم یا دمای بخاری موم اعتماد نکنید. همیشه قبل از استفاده از یک قطره موم، دما را در پشت مچ دست خود آزمایش کنید. اگر از دمای آن احساس ناراحتی کردین ، قبل از ادامه اپیلاسیون، آن را کمی خنک کنید.

فقدان تمرین و تخصص: اگر حرفه ای نیستید  و حتی اگر حرفه ای هستید -احتمالاً ایده خوبی نیست که خود را در مناطق سخت مانند مناطق صمیمی خود وکس بزنید. حتی در مناطقی که دسترسی آسان‌تر دارند، اگر آموزش ندید، خطر خراب شدن اوضاع وجود دارد. جزئیات کوچک مانند دما و قوام موم یا میزان فشار مناسب مورد نیاز برای اعمال موم روی پوست، مالیدن نوار موسلین روی موم و بیرون کشیدن آن برای انجام روش‌های اپیلاسیون تمیز و موثر مهم هستند.

استفاده کردن از محصولات بی کیفیت در اصلاح: اثرات استفاده از محصولات با کیفیت پایین یا استفاده از روش های اشتباه هنگام اپیلاسیون قطعا ارزش پولی که ممکن است خرج کنید را ندارد. هنگام مراقبت از پوست خود، همیشه از محصولات با کیفیت استفاده کنید. پوست خود را با فرمول های تصفیه شده ای که واقعاً پوست شما را تغذیه می کند، ماساژ دهید و برای آماده سازی و تسکین پوست قبل و بعد از اپیلاسیون، روی مواد موبر قبل و بعد استفاده کنید.

 

علائم احتمالی آسیب پوست پس از اپیلاسیون

آسیب پوست پس از اپیلاسیون می تواند علائم متعددی از جمله سوزش، بثورات ، پوسته پوسته شدن پوست، برجستگی های قرمز یا افزایش دمای پوست ایجاد کند.

سوزش پوست : لایه بیرونی پوست زمانی که مو کنده می‌شود کشیده می‌شود و لایه عمیق‌تر پوست حاوی فولیکول‌های مو است که وقتی مو از ریشه کنده می‌شود نیز حساس می‌شود. گاهی اوقات، ترکیبات یک موم خاص ممکن است باعث واکنش آلرژیک روی پوست شما شود که می تواند منجر به احساس سوزش شود.

به وجود آمدن راش بر  روی پوست : منفذ های  پوستی ممکن است به دلایلی که در موارد ذکر شده متورم شوند. بثورات و واکنش های آلرژیک ناشی از اصلاح معمولاً شامل خارش و یا سوزش هستند.

پوسته پوسته شدن: لایه بیرونی پوست ممکن است پوسته پوسته شود و این نشانه آن است که پوست شما دچار آسیب شده است. بالاخره پوست مرده از بین می‌رود. با این حال، مهم است که قبل از اینکه خود به خود جدا شود، پوست آن را جدا نکنید. اگر این کار را انجام دهید، لایه تازه تشکیل شده پوست را که هنوز حساس و شکننده است، بی جهت در معرض تهدیدهای بیرونی قرار می دهید.

برآمدگی های قرمز پوست: این اتفاق هنگامی رخ می دهد که فولیکول های مو واکنش التهابی نسبت به کنده شدن مو ها داشته باشند. مو به بافت زنده چسبیده است و این بافت با کنده شدن مو می تواند ملتهب شود  و نباید بیشتر از چند ساعت و یا چند روز ادامه داشته باشد اگر تحریک بیش از سه روز ادامه داشته باشد نیاز به مراقبت پزشکی دارد. اگر پوست شما داغ است و برجستگی های قرمز به جوش های بزرگتر با مراکز سفید تبدیل می شوند، واکنش التهابی ممکن است به فولیکولیت، عفونت فولیکول مو تبدیل شده باشد.

افزایش دمای پوست: این می تواند علامت طبیعی تورم پوست باشد.

 

پوست بدن خود را پس از اپیلاسیون با موم تسکین و ترمیم کنید

متاسفانه، حوادث اپیلاسیون اتفاق می افتد اگر پوست صورت شما از قبل آسیب دیده است وحشت نکنید. اکنون که از انواع آسیب هایی که ممکن است پوست شما متحمل شده است بدانید، می توانید اقدامات مناسب را برای کاهش عواقب آسیب انجام دهید .

برای سوختگی با موم به طور کلی (قرمزی و سوزش پوست)، موارد زیر اولین مراحل مراقبتی است که باید دنبال کنید. اگر قرمزی سطحی باشد، ممکن است خیلی سریع فروکش کند  معمولاً در عرض چند دقیقه یا چند ساعت پس از اپیلاسیون. پس از چند بار اعمال این روش، باید شاهد بهبود قابل توجهی باشید. در غیر این صورت، ممکن است مجبور شوید زمان بیشتری را به دنبال این روال مراقبت اختصاص دهید. اگر بهبودی مشاهده نکردید یا علائم دیگری ظاهر شد، حتما با پزشک مشورت کنید.

کرم موبر چگونه کار می کند؟

مو بیشتر از پروتئینی به نام کراتین ساخته شده است که به موها ساختار و استحکام می بخشد. کرم‌های موبر یا موبرها حاوی ترکیبات قوی خاصی هستند که به شکستن ساختار کراتین کمک می‌کنند که باعث ضعیف شدن بیشتر موها می‌شود. هنگامی که مو با کمک فرمول حل شد، می توان آن را با یک کاردک یا یک پارچه مرطوب پاک کرد. موهای نواحی حساس شما کمی ضخیم است، در حالی که پوست بسیار حساس به نظر می رسد. بنابراین، کرم‌های رفع موهای زائد مخصوصاً با موادی ساخته می‌شوند که به اندازه کافی قوی هستند که موها را از بین ببرند اما به اندازه کافی ملایم هستند که پوست شما را تحریک نکنند. با این حال، هر بار که برای اولین بار از لوسیون موبر یا کرم یک برند خاص استفاده می کنید، ابتدا باید یک پچ تست انجام دهید. پس از چند ساعت یا یک روز مصرف، در صورت مشاهده قرمزی، خارش یا هر عارضه جانبی دیگر، باید از مصرف آن محصول خودداری کنید.

 

چگونه با کرم موبر موهای ناحیه تناسلی را از بین ببریم؟

برای استفاده درست از کرم موبر این مراحل را انجام دهید

ابتدا یک تست پچ روی بازوی خود انجام دهید تا ببینید آیا به کرم حساسیت دارید یا خیر. بگذارید 5 تا 10 دقیقه بماند و سپس با یک حوله مرطوب آن را پاک کنید. بعد از چند ساعت یا شاید یک روز، اگر متوجه هیچ عارضه ای نشدید، می توانید از آن برای از بین بردن موهای ناحیه تناسلی استفاده کنید.

قبل از استفاده از کرم مطمئن شوید که پوست خشک و لایه برداری شده است.

در صورت تمایل موها را در آنجا کوتاه کنید. این باعث می شود زمان کوتاه تری برای حذف موهای زائد انجام شود.

کرم را به طور یکنواخت روی ناحیه شرمگاهی بمالید و مطمئن شوید که آن را فقط در نواحی بیرونی پوست استفاده کنید.

بگذارید کرم به مدت 5 تا 10 دقیقه یا برای مدتی که در دستورالعمل های محصول توصیه شده روی پوست بماند.

کرم را با یک پارچه مرطوب پاک کنید یا از یک کاردک (در صورت وجود) استفاده کنید.

ناحیه تناسلی را در آب گرم با محلول مایع آنتی باکتریال بشویید. این کار باعث می شود که هیچ اثری از کرم روی پوست باقی نماند.

ناحیه را خشک کنید و از یک مرطوب کننده سبک استفاده کنید تا پوست را تسکین دهد.

از راحتی و کارایی فرآیند حذف موهای زائد که کمتر از 10 دقیقه طول می کشد لذت ببرید و در مدت زمان کوتاهی نتایج دلخواه را برای شما به ارمغان می آورد.

 

نکاتی که قبل از خرید کرم موبر برای نواحی تناسلی باید بدانید

نوع پوست: محصولاتی که برای پوست های حساس فرموله می شوند معمولاً حاوی اجزای تسکین دهنده مانند آلوئه ورا، کره و روغن هستند، در حالی که محصولاتی که برای پوست های معمولی فرموله می شوند گاهی دارای ترکیباتی مانند روغن های ضروری و رایحه های قوی هستند.

اگر پوست حساسی دارید، متوجه خواهید شد که کرم های حاوی کره و روغن، مانند کره شی، کره کاکائو، و روغن بادام، یا با مواد تسکین دهنده، انتخاب بهتری هستند. اما، اگر پوست شما واقعاً "سفت" است، باید محصولی را انتخاب کنید که موهای شما را در کمترین زمان ممکن از بین ببرد، زیرا این احتمال تحریک پوستی یا نیاز به استفاده از لایه دوم را کاهش می دهد. توصیه می‌شود روی این فرمول‌ها به دنبال برچسب‌هایی باشید که نشان‌دهنده قدرت و سایر خواص کرم هستند تا بتوانید به راحتی انتخاب کنید که کدام گزینه را انتخاب کنید. بررسی کنید که آیا این محصول در آزمایشگاه نیز آزمایش شده است تا مطمئن شوید که برای پوست های حساس بی خطر است و هیچ گونه واکنش آلرژیک ایجاد نمی کند.

عناصر: کرم هایی که برای استفاده در نواحی حساس بدن مانند صورت و خط بیکینی در نظر گرفته شده اند، اغلب ملایم تر هستند و حاوی روغن ها و ترکیبات دیگری هستند که می توانند به کاهش ناراحتی کمک کنند. از سوی دیگر، کرم‌هایی که برای رفع موهای زبر فرموله شده‌اند، دارای غلظت بیشتری از مواد فعال هستند که آنها را موثرتر می‌کند. با این حال، آنها احتمالاً برای استفاده در پوست های حساس یا مناطقی که رشد مو کم است بسیار قوی هستند. به سراغ محصولات مراقبت از پوست بروید که برای پوست های حساس ملایم هستند.

ماندگاری: اکثر کرم های موبر حاوی مواد مواد نگهدارنده برای افزایش عمر مفید هستند. به همین دلیل است که کرم های طبیعی زودتر منقضی می شوند. اگر قصد دارید به طور مرتب از آن استفاده کنید، می توانید مواردی را انتخاب کنید که ماندگاری کمتری دارند.

بسته بندی: کرم های رفع موهای زائد به دو صورت تیوب و بطری موجود هستند. استفاده از بسته بندی لوله آسان تر است، نامرتب نیست و آلودگی از طریق انگشتان شما را کاهش می دهد.

رایحه: این که اکثر کرم های موبر به دلیل مواد شیمیایی موجود در آنها بوی نامطبوعی دارند، بی دلیل است. با این حال، اگر بوی تند چیزی است که نمی توانید با آن کنار بیایید، کرمی را انتخاب کنید که عطر بیشتری دارد. کسانی که پوست حساسی دارند باید به عطرهای اصلی پایبند باشند زیرا عطرها پوست را تحریک می کنند.


© 2017; کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد شرکت تیزبر کمرد محفوظ می باشد.طراحی ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT