مقالات

ازبین بردن موهای زائد|از بین بردن موی صورت در خانه

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ازبین بردن موهای زائد؛ در همه زمان ها، زنان (و حتی مردان) با موهای بدن مبارزه کرده اند و سعی کرده اند تا حد امکان موهای خود را کنترل کنند. همچنین، تکنیک‌های طبیعی برای از بین بردن موها به روشی پایدار یا تأخیر در رشد آن ایجاد شده است. اما آیا این روش ها واقعا موثر هستند؟ ما در اینجا، در این راهنما، می‌خواهیم به بررسی آن بپردازیم. در ادامه بخوانید و راه حل های طبیعی مختلف برای مبارزه با موهای زائد بدن را کشف کنید. ما همچنین به راه حل هایی برای کاهش طبیعی رشد آنها نگاه خواهیم کرد.

 

c/ازبین بردن موهای زائد

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های موم اپیلاسیون، پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

اکثر ما از ظاهر موهای بدن و صورت متنفریم. برای داشتن پوستی صاف و بدون نقص، اغلب رقابتی برای حذف منظم موهای زائد است. شما چندین روش برای از بین بردن موهای زائد و همین طور روش خانگی رفع موهای زائد در دسترس دارید. پرکاربردترین روش ها اپیلاسیون، پودر موبر ، حذف موهای زائد با نخ و همچنین رفع موهای زائد با اپیلاتور برقی یا لیزر دائمی موهای زائد است.

در قسمت های مختلف ما انسان ها انواع موهای زائد وجود دارد؛

 

فاصله بین ابروها

که گلابلا نیز نامیده می شود، فضای بین دو ابرو ناحیه ای است که ما دوست داریم بدون مو نگه داریم. در واقع، تک ابرو جذاب ترین چیز نیست.

برای کمک به جداسازی ابروهای عاشقانه خود، از موچین استفاده کنید. اگر نمی خواهید سر خود را بشکنید، با یک متخصص زیبایی مشورت کنید. او می تواند موهای بین ابروهای شما را با اپیلاسیون از بین ببرد. برای نتایج بسیار طولانی تر، الکترولیز یا لیزر را در نظر بگیرید.

 l/ازبین بردن موهای زائد

 موهای  زائد در بینی 

دیدن قدرت موهای بینی بر روی خود شگفت آور (و خسته کننده) است. چه در سوراخ های بینی و چه در بالای بینی، موهای این ناحیه به صورت بینی در وسط صورت دیده می شود .

برداشتن کامل موهای سوراخ های بینی توصیه نمی شود. این موها مهم هستند. آن ها هوای تنفسی را از گرد و غبار و میکروب ها فیلتر می کنند.

با این حال، آن هایی که بیرون زده اند هیچ فایده ای جز آزار دادن شما ندارند. بنابراین از قیچی های کوچک تمیز استفاده کنید تا فقط موارد سطحی را بردارید. برای کار عمیق تر، ماشین چمن زنی مناسب برای این منطقه را انتخاب کنید.

برای موهای بالای بینی، موچین یا کرم موبر یا الکترولیز را به عنوان گزینه دائمی تر انتخاب کنید. از سوی دیگر، از تیغ خود داری کنید که می تواند بینی شما را به کاکتوس تبدیل کند.

 

موهای زائد در گوش ها

با گذشت زمان، موهای مردان و گاهی زنان به سمت گوش ها مهاجرت می کنند. چند تکنیک برای جلوگیری از داشتن جنگل در دو طرف سر وجود دارد.

 

برای کوتاه کردن موها می توانید از یک قیچی مناسب با نوک گرد استفاده کنید. اگر به تنهایی عمل می کنید، در صورت خطر آسیب، از استفاده از قیچی خودداری کنید. به عنوان راه حل های ماندگارتر، با یک متخصص زیبایی مشورت کنید. او می تواند ارزیابی کند که آیا شما کاندید خوبی برای الکترولیز یا لیزر موهای زائد هستید یا خیر.

 

اصلاح مو های  زائد صورت

در حالی که برخی از مردان از پوشیدن ریش یا سبیل لذت می برند، برخی دیگر چهره صاف و نرم را ترجیح می دهند.

 

تیغ و موبر برقی دو گزینه بسیار محبوب و اقتصادی برای اصلاح صورت هستند. با این حال، از آنجایی که موهای صورت به سرعت رشد می کنند، این تکنیک ها می توانند دست و پا گیر باشند، زیرا نیاز به استفاده مجدد هر روز دارند. برای رهایی از این کار، لیزر موهای زائد یک انتخاب عالی برای به دست آوردن مجدد پوست کودک است!

 

گردن، شانه ها، پشت و باسن

بسیاری از مردان و زنان به دنبال حذف دائمی موهای گردن، شانه ها، پشت و باسن خود هستند. علاوه بر این، این مناطق در لیزر موهای زائد محبوب هستند.

 

برای خلاص شدن از شر همه این موها، توصیه می کنیم از تیغی که باعث رویش مجدد سوزش می شود خودداری کنید. این روش نیز باید به دفعات تکرار شود. برای یک تکنیک بادوام تر، انواع موم اپیلاسیون را انتخاب کنید. انجام اپیلاسیون توسط یک متخصص، می تواند کمتر دردناک باشد. همچنین می توانیم این نواحی را با لیزر درمان کنیم.

 

بالاتنه

برای مردان یک سینه مودار همیشه شیک نیست. پس حتما از موهای خود به خوبی نگهداری کنید. نه خیلی طولانی و نه خیلی کوتاه و تلخ. سلاح انتخابی شما برای رسیدن به این هدف؟

 

یک سینه صاف و نرم همیشه دعوت کننده است! تیغ یک گزینه است، اما رشد مجدد می تواند آزار دهنده و منقبض کننده باشد. برای نتایج مطلوب، به جای اپیلاسیون یا لیزر و کرم موبر موهای زائد را توصیه می کنیم.

 

g/ازبین بردن موهای زائد

زیر بغل

داشتن موی زیر بغل کاملا طبیعی است. اما به مقدار معقول لطفا! اگر زمانی که بازوهای خود را در امتداد بدن خود قرار می دهید، موهای زیر بغل شما نمایان است، پس نیاز است تا این موهای زائد اصلاح شوند.

 

برای حفظ این ناحیه از بدن، عبور دادن قیچی یا ماشین های مخصوص هر از گاهی ساده ترین روش است. اگر می خواهید موهای این ناحیه را از بین ببرید، کرم موبر، موم یا لیزر همگی تکنیک های خوبی هستند، بسته به نتایج مورد نظر.

 

قطعات خصوصی

پرمویی قسمت های خصوصی چیزی است که بسیار... خصوصی است. روشی را انتخاب کنید که نیازهای شما را برآورده کند.

ناحیه بسیار ظریف بدن، انتخاب تکنیک مناسب برای جلوگیری از آسیب ضروری است. بنابراین تیغ ​​بسیار خطرناک است.

کرم موبر به شما امکان می دهد با خیال راحت موها را کوتاه کنید. برای نتایج میان مدت یا بلند مدت، به کرم موبر خود اعتماد کنید تا موهای شما را بدون درد زیاد ازبین ببرد.

هر ناحیه ای از بدن که می خواهید از شر موهای خود خلاص شوید، یک روش مطمئن را انتخاب کنید که نیازها و خواسته های شما را برآورده کند.

 

مقالات پیشنهادی:

پودر موبر چیست

استفاده از پودر موبر برای صورت

اصلاح موهای زائد

مزایای محصولات ضد حساسیت چیست؟

همانطور که تکنولوژی توسعه می یابد و ما به مصرف کنندگان آگاه تر تبدیل می شویم، کیفیت محصولات تولید شده بیشتر مورد سوال قرار می گیرد. برای این عادت مصرف آگاهانه، محصولات هیپوآلرژیک همچنین محصولاتی را نشان می‌دهند که حداکثر عاری از موادی هستند که ممکن است باعث واکنش‌های آلرژیک شوند. بنابراین، محصولاتی که کمتر از مواد شیمیایی استفاده می کنند، اکنون در رتبه اول در بین گزینه ها قرار دارند. این محصولات که در آن از اجزای مختلف مانند عطر و رنگ استفاده نمی شود، برای پوست های حساس و مستعد آلرژی تولید می شود و همچنین برای کسانی که برای اولین بار از این محصولات استفاده می کنند، ارجحیت دارند.

اگر مستعد آلرژی هستید و پوست حساسی دارید، زمانی که تحت تاثیر اشعه های موثر آفتاب، هوای سرد و خشک هستید، باید به محصولات ضد حساسیت روی بیاورید. شما باید در مورد محصولات ضد حساسیتی که انتخاب می کنید بسیار حساس باشید، به خصوص برای پوست حساس خود. بنابراین به لطف محصولات ضد حساسیتی که استفاده می کنید، می توانید به خوبی از خود مراقبت کنید.

تا همین اواخر امکان یافتن چنین محصولی در دسته اپیلاسیون وجود نداشت، اما اکنون تیزبر کمرد  وجود دارد. تیزبر کمرد  اولین فرمول موم ضد حساسیت ترکیه را دارد. تیزبر کمرد  با فرمول شفاف، بی بو و ضد قرمزی خود، محصولی نسل جدید است که به طور ویژه برای به حداقل رساندن واکنش های آلرژیک ساخته شده است. تیزبر کمرد  مانند نوارها، کرم‌ها و اسپری‌های مومی که از دیگر محصولات تیزبر کمرد  هستند که با ویژگی‌های خاص برای تمام قسمت‌های بدن شما تولید می‌شوند، ضمن ایجاد لطافت ماندگار، به خوبی پوست شما را درمان می‌کند.

 s/ازبین بردن موهای زائد

هیپوآلرژنیک یعنی چی؟

محصولاتی که به طور ویژه برای به حداقل رساندن واکنش های آلرژیک ساخته شده اند و تا حد ممکن عاری از مواد آلرژی زا هستند، هیپوآلرژن نامیده می شوند. در حالی که می خواهید از پوست خود محافظت کنید، باید از استفاده از محصولاتی که برای آن سنگین هستند و تعادل طبیعی آن را به هم می ریزند اجتناب کنید و در مورد محصولات ضد حساسیت بیشتر بدانید! نوارهای موم ضد حساسیت تیزبر کمرد  یکی از گزینه هایی است که این لمس خاص را ارائه می دهد.

تیزبر کمرد  با فرمول موم ضد حساسیت خود دارای محتوایی برای جلوگیری از حساسیت پوست شما به خصوص به دلیل مواد شیمیایی است. نوارهای موم ضد حساسیت تیزبر کمرد با بافت شفاف و بدون عطر خود رفتار خوبی دارند، علاوه بر ویژگی‌هایی که به آن عادت کرده‌اید و دوست دارید نوارهای موم تیزبر کمرد ، که کوتاه‌ترین موها را هدف قرار می‌دهند بدون اینکه نگران لمس صافی باشید که می‌خواهید و باعث می‌شود که شما احساس راحتی کنید. از استفاده آسان آنها راضی است. تیزبر کمرد با فرمول ضد قرمزی خود اطمینانی را ارائه می دهد که انواع پوست با واکنش های آلرژیک به دنبال آن هستند. نوارهای موم صورت تیزبر کمرد  ، نوارهای موم پا و بدن، نوارهای موم بیکینی و زیر بغل به خوبی پوست شما را درمان می‌کنند، در حالی که عملکرد را به خطر نمی‌اندازند، حتی کوتاه‌ترین موها را می‌گیرند و تا 28 روز صافی ایجاد می‌کنند.

 

چه کسانی باید از موم ضد حساسیت استفاده کنند؟

اگر پوست حساسی دارید که مستعد آلرژی است، یا اگر قرار است پوست شما برای اولین بار با موم روبرو شود، می توانید نوارهای موم ضد حساسیت را انتخاب کنید. ممکن است برای جلوگیری از مشکلات احتمالی که ممکن است در اولین برنامه شبکه با آن مواجه شوید، چنین انتخابی درست باشد. به این ترتیب می‌توانید برای مشکلاتی که ممکن است بعداً در ناحیه‌ای که موم را اعمال می‌کنید، احتیاط کنید.

اگر نوع پوستی دارید که به اجزای شیمیایی مختلف، عطرها و رنگ‌ها حساس است و پس از اپیلاسیون با مشکلاتی مانند قرمزی، سوزش و خارش مواجه می‌شوید، انتخاب شما باید فرمول اپیلاسیون ضد حساسیت باشد.

نوارهای موم ضد حساسیت تیزبر کمرد که با بافتی خالص و عاری از اثرات شیمیایی مناسب ترین راه حل را برای شما ارائه می دهد، به لطف بافت ژلی شفاف و بی بو به سرعت روی پوست شما پخش می شود و استفاده آسانی دارد و حتی کوتاه ترین موارد ناخواسته را هم از دست ندهید. موها نوارهای موم ضد حساسیت تیزبر کمرد که با در نظر گرفتن حساسیت های مختلف برای قسمت های مختلف بدن شما تولید می شود، توسط اتحادیه جهانی سلامت پوست توصیه می شود.

 مقالات پیشنهادی:

پودر موبر بدن

استفاده از پودر بهداشتی

پودر بهداشتی موبر

نحوه استفاده از موم و کرم موبر برای پوست های حساس

آیا می خواهید موهای خود را از بین ببرید، اما از تحریک پوست بعد از آن می ترسید؟ یا در حالی که می خواهید آن لباس کوچکی را که خیلی دوست دارید با پاهای صاف بپوشید، به قرمزی خیره شده اید؟ نگران نباشید، شما تنها نیستید. این وضعیتی است که برای همه خانم هایی که پوست حساسی دارند یا دوره حساسی از بدن خود را پشت سر می گذارند به خوبی می شناسند. خوب، آیا روش های حذف موهای زائد پوست حساسی وجود دارد که به شما امکان می دهد پوستی بدون مو، صاف و نرم و بدون تحریک داشته باشید؟ با تیزبر کمرد  البته وجود دارد! با محصولات تیزبر کمرد  غنی شده با فرمول های تسکین دهنده پوست که قدرت خود را از مواد طبیعی می گیرند، اکنون می توانید به ابریشمی که رویای آن را دارید سلام کنید و با پوست قرمز تحریک شده خداحافظی کنید!

 s/ازبین بردن موهای زائد

اپیلاسیون برای پوست های حساس

این واقعیت که ساختار پوست ظریفی دارید که به سرعت قرمز می شود به این معنی نیست که نمی توانید در حین خلاص شدن از شر موهای زائد، اپیلاسیون کنید. نوارهای اپیلاسیون تیزبر کمرد  با ماندگاری تا 4 هفته، به طور ویژه برای کسانی که به دنبال راحتی اپیلاسیون برای پوست های حساس در راه رسیدن به پوستی صاف هستند، ساخته شده است. با سری واکس تیزبر کمرد  برای پوست های حساس، از پوستی ابریشمی به طور کامل لذت ببرید، جایی که اثرات مرطوب کنندگی و ترمیم کنندگی روغن بادام با ویتامین E که پوست را ترمیم و تقویت می کند، ملاقات می کند. با استفاده از فناوری پیشرفته می‌توانید به راحتی از نوارهای مومی که می‌توانید از بسته‌بندی خارج کرده و مستقیماً بدون حرارت دادن با دست، روی نواحی ظریف بدن مانند صورت، ناحیه بیکینی و زیر بغل استفاده کنید.

 

استفاده از کرم موبر روی پوست های حساس

اگر می گویید که پوست من در حال حاضر حساس است و نمی خواهید در حین اپیلاسیون موهایم آسیبی نبینید، می توانید محصولات موبر را انتخاب کنید. پاک ‌کننده‌های مو تیزبر کمرد  با کرم‌هایی که می‌توان در حمام استفاده کرد و فرم‌های اسپری که امکان استفاده آسان‌تر در مناطقی که دسترسی به آن‌ها سخت است، در عرض 5 دقیقه از شر موهای زائد شما خلاص می‌شوند. در این مرحله لازم نیست نگران این باشید که آیا حذف موهای زائد باعث ایجاد حساسیت در پوست های حساس می شود یا خیر. به لطف محصولات پوست حساس تیزبر کمرد  و ترکیبات طبیعی می توانید پوستی روشن و ابریشمی داشته باشید بدون اینکه پوست را تحریک کنید. بعد از 5 دقیقه کرمی را که برای پوشاندن موها زده اید با کمک کاردک تمیز کنید و پوست خود را با آب فراوان بشویید. به همین راحتی می‌توان با محصولات موبر برای پوست‌های حساس، نرمی کاملی داشت!

 

 مقالات پیشنهادی:

روش استفاده از کرم موبر

استفاده از کرم موبر

توصیه ها و نکاتی برای پوست های حساس

شما باید از پوست خود که می تواند تحت تاثیر همه چیز قرار گیرد، بهتر از دیگران مراقبت کنید و بیشتر مراقب باشید. شما باید نوع پوست را بشناسید و اجزای مورد نیاز پوست را ارائه دهید. شما می توانید با استفاده از محصولات مناسب و مناسب با نوع پوست خود و چند نکته که هنگام استفاده از روش های حذف موهای زائد پوست حساس و بعد از عمل باید در نظر بگیرید، پوست سالم تر، روشن تر و نرم تری داشته باشید.

مهم ترین نکته برای پوست های حساس رطوبت است. باید مراقب باشید که پوست خشک نشود و همیشه مرطوب و تمیز باشد. شما باید از دوش بسیار داغ اجتناب کنید و بعد از هر حمام از محصولات مرطوب کننده استفاده کنید. علاوه بر این، باید مراقب اثرات سوزان خورشید باشید، باید مراقب باشید که قبل از بیرون رفتن از یک محافظ با کیفیت استفاده کنید.

توجه به تعادل اجزای روغن و آب که از ساختار پوست محافظت می کنند و داشتن پوستی الاستیک و خود نوسازی بسیار مهم است. در این مرحله، به جای لوازم آرایشی با مواد مصنوعی، می‌توانید محصولات پزشکی را انتخاب کنید که از اجزای سازنده پوست پشتیبانی می‌کنند و PH مناسبی دارند.

پارچه های خشن به دلیل اصطکاک پوست را تحریک می کنند. برای جلوگیری از این سوزش‌ها، که می‌تواند روی پوست‌های حساس بسیار آزاردهنده‌تر باشد، باید مراقب باشید که لباس‌های راحت‌تری بپوشید، از پارچه‌های قابل تنفس استفاده کنید و روی روبالشی‌های ابریشمی بخوابید. علاوه بر این، هنگام خشک کردن پوست باید از حوله های سفت خودداری کنید و با حرکات آرام و آهسته رطوبت پوست را بگیرید. طبیعت شور عرق و آب دریا پوست را می سوزاند. بعد از ورزش، در پایان روزهای گرم یا هنگام خروج از دریا، بدون اتلاف وقت زیاد، بدن را با آب تمیز بشویید. برای پوست های حساس، اطمینان از خشک بودن پوست قبل از اپیلاسیون بسیار مهم است. پس از استفاده، می توانید با استفاده از محصولات ضد عفونی کننده و ژل های آلوئه ورا پوست را تسکین دهید. هنگام استفاده از کرم‌های موبر روی پوست‌های حساس، نباید محصول را بیشتر از دستورالعمل‌های دستورالعمل نگه دارید و پس از انجام عمل، پوست را با آب فراوان تمیز کنید تا اثری باقی نماند.

داشتن ساختار ظریف پوست مانع از آن نمی شود که به راحتی به پوستی صاف تر و ابریشمی تر برسید. محصولات و فرمول های غنی تیزبر کمرد  که با روغن های طبیعی تقویت شده اند، از بین بردن موها راحت تر، انتخاب لباس آزادتر و زندگی لذت بخش تر می شود!

 s/ازبین بردن موهای زائد

بهترین راه برای از بین بردن موهای زائد لب بالا

طبیعی است که هم مردان و هم زنان مقداری موهای لب بالایی داشته باشند، اما ممکن است افراد ترجیح دهند آن را حذف کنند. کرم ها، تیغ ها، ابزارهای الکترونیکی و روش های طبیعی می توانند موها را به طور موقت از بین ببرند و افراد می توانند برای از بین بردن دائمی مو به متخصص پوست مراجعه کنند.

برخی از روش‌ها، مانند اصلاح یا اپیلاسیون، موها را فوراً از بین می‌برند، در حالی که روش‌های دیگر، از جمله کرم‌ها و الکترولیز، برای مدت طولانی‌تری کار می‌کنند.

 

دستورالعمل‌های ۱۰ روش برای از بین بردن موهای لب بالا را بخوانید.

  1. از تیغ استفاده کنید

موها ممکن است در عرض 2 روز پس از اصلاح دوباره رشد کنند.

اصلاح روشی موقت برای از بین بردن مو است، به این معنی که افراد ممکن است در عرض 1 تا 2 روز متوجه رشد مجدد مو شوند.

برای تراشیدن لب بالایی، از کرم موبر استفاده کنید و از یک تیغ تمیز برای اصلاح در جهت رویش مو استفاده کنید. در حین اصلاح، لب بالایی را به سمت پایین بکشید تا پوست کشیده شود و اصلاح تمیزتری ایجاد شود.با دقت مراقب باشید برای اصلاح روی هر نقطه یا بریدگی خودداری نماید.

 

  1. کرم های موبر

استفاده کردن از بعضی از کرم های موبر برای پوست های حساس صورت، مثل  لب بالایی ، بی خطر می باشند.

کرم های موبر محلول های بسیار قلیایی هستند که پیوندهای پروتئینی موجود در مو را از بین می برند و باعث حل شدن آن می شوند. در این مرحله، افراد می توانند به سادگی موهای خود را پاک کنند.

برای استفاده از این کرم موبر، آن را تا زمانی که دستورالعمل توصیه می کند روی لب بالایی بمالید و سپس همراه با موهای شل شده آبکشی کنید.

کرم های موبر روشی آسان، مقرون به صرفه و سریع برای از بین بردن موهای زائد لب هستند. با این حال، این کرم ها موها را تا ریشه حل نمی کنند، بنابراین فقط اثر کوتاه مدت دارند.

برخی از کرم موبر صورت و بدن بوی قوی دارند که ممکن است برای افراد بدبو باشد. کرم های موبر شامل  موادهای شیمیایی قوی می باشند که گاهی اوقات می توانند موجب تحریک پوست شوند. مهم است که قبل از استفاده از یکی از این کرم ها روی صورت، یک پچ تست روی ناحیه دیگری از پوست انجام دهید.

اگر افراد متوجه حساسیت به این کرم ها شدند، باید استفاده از آنها را متوقف کنند. کرم های موبر برای استفاده روی پوست های شکسته، آفتاب سوخته یا تحریک شده مناسب نیستند.

 

  1. موم داغ

افراد می توانند برای از بین بردن موهای زائد، یک نوار اپیلاسیون روی لب بالایی خود بمالند. اپیلاسیون می تواند در نواحی حساس پوست مانند لب بالایی دردناک باشد، اما نتایج طولانی تری را به همراه دارد زیرا کل تار مو را از بین می برد.

برای واکس زدن موهای لب بالایی، فرد می تواند موم موبر داغ را به این ناحیه از پوست بمالد و در حالی که سرد می شود، آن را با یک نوار پارچه ای محکم فشار دهد. سپس باید نوار را به سرعت از بین ببرند، که موها را ریشه کن می کند و پوست را برای چندین هفته بدون مو می کند.

موم اپیلاسیون در هنگامی موثرتر است که همه ی موها دارای طول مشخصی و یکسانی  باشند. آکادمی پوست توصیه می کند که موها باید قبل از اپیلاسیون یک چهارم تا سه چهارم اینچ باشد. اگر موها بلندتر از این باشد، ممکن است اپیلاسیون دردناک‌تر شود.

 

  1. موچین کردن

موچین برای از بین بردن تعداد کمی از موها موثر است.

می توانند از موچین جهت از بین بردن موهای لب بالایی نیز استفاده کنند. موچین هر بار با بالا کشیدن یک مو از ریشه، آن را از بین می برد، بنابراین این روش برای قسمت های کوچک از بین بردن موهای زائد مانند لب بالا مناسب است.

بعد از تمیز کردن پوست، فرد می تواند از یک موچین تمیز برای کندن مو از لب بالایی استفاده کند.

مرحل کندن مو با موچین

می توانید با پایین کشیدن لب بالایی پوست را نگه دارید

موها را می توانید با موچین بچسبانید و در جهت رویش موها به شدت بکشید

لب بالایی را با آب سرد بشویید

 

مقالات پیشنهادی :

کاربرد پودر موبر

ازبین بردن موهای زائد با پودر موبر

خرید موم موبر تیزبر کمرد

  1. از اپیلاتور استفاده کنید

اپیلاتور یک دستگاه الکتریکی می باشد که موها را به روشی شبیه به کندن با موچین موها از ریشه از بین می برد. اپیلاتورها همزمان بیش از یک مو را از بین می برند، بنابراین اپیلاسیون روش کارآمدتری نسبت به موچین است.

اپیلاتور ممکن است موجب قرمزی موقت پوست شود که باید به زودی برطرف شود. با این حال، هر کسی که متوجه تحریک پوستی ناشی از استفاده از اپیلاتور می شود، باید استفاده از آن را متوقف کند.

 

  1. ابزار رفع موهای زائد

افراد می توانند از ابزار رفع موهای زائد فنری برای از بین بردن موهای لب بالایی استفاده کنند.

این ابزار یک طول فنر است که با کندن تارهای مو کار می کند.

 d/ازبین بردن موهای زائد

  1. نخ زنی

نخ کردن یکی دیگر از روش های حذف موهای زائد است. مانند موچین و اپیلاسیون، با از بین بردن مو از ریشه عمل می کند، بنابراین اثرات موقتی است اما بیشتر از اصلاح ماندگار است.

در طول این درمان، متخصص پوست یا زیبایی، نخی را دور موهای لب بالایی می‌پیچد و سپس به شدت می‌کشد تا از ریشه خارج شوند.

 

  1. شکرک زدن را امتحان کنید

Sugaring یک تکنیک حذف موهای زائد است که از مواد طبیعی استفاده می کند.

شکرگذاری یک گزینه طبیعی برای از بین بردن موهای زائد صورت است. اگرچه هیچ مطالعه علمی برای تایید این کار وجود ندارد، اما برخی افراد آن را موثر می دانند و امتحان کردن آن هیچ خطری ندارد.

قرن هاست که مردم از روش شکرک زدن استفاده می کنند که مشابه موم داغ عمل می کند. شکر موجود در محلول به عنوان یک لایه بردار نیز عمل می کند که می تواند به نرم شدن پوست کمک کند.

برای استفاده از این روش شکر را با مواد طبیعی دیگر غلیظ کرده و حرارت دهید. هنگامی که مخلوط خنک شد، آن را روی لب بالایی بمالید و قبل از اینکه پارچه را به سرعت در جهت رشد موها بکشید، یک نوار پارچه تمیز را روی آن محکم فشار دهید.

 

برخی از افراد از مواد زیر برای ایجاد خمیر قندی استفاده می کنند:

عسل

قند

آب لیمو

اب

افراد باید قبل از استفاده از خمیر به پوست خود اطمینان حاصل کنند که تا دمای اتاق خنک شده است.

قبل از امتحان کردن هر گونه درمان خانگی روی صورت، مقدار کمی از آن را در ناحیه دیگری از پوست بمالید تا از نظر واکنش آلرژیک یا تحریک پوست آزمایش کنید. اگر هر کدام رخ داد، استفاده از خمیر را متوقف کنید و اگر علائم از بین نرفت با پزشک مشورت کنید.

 

  1. لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد روشی موثر برای از بین بردن موهای زائد لب بالاست. در طی این روش، متخصص پوست یک پرتو نور متمرکز را به سمت فولیکول مو هدایت می کند تا مو را از بین ببرد.

لیزر موهای زائد یک روش دائمی نیست، اما نتایج آن می تواند تا چند ماه باقی بماند. افراد ممکن است متوجه شوند که بین دو تا شش درمان برای از بین بردن موها نیاز دارند.

اگرچه افراد می توانند کیت های لیزر موهای زائد را در خانه خریداری کنند، اما این کیت ها برای استفاده در صورت مناسب نیستند. AAD به افراد توصیه می‌کند که برای لیزر موهای زائد به متخصص پوست دارای مجوز هیئت مدیره مراجعه کنند، زیرا اگر فرد غیر ماهر اقدام به لیزر موهای زائد کند، می‌تواند عوارض جانبی خطرناکی داشته باشد.

 

  1. الکترولیز

الکترولیز از جریان الکتریکی جهت از بین بردن موهای زائد  بدن استفاده می نماید. یک الکترولوژیست یک پروب کوچک را به فولیکول مو وارد می کند که در آن جریان الکتریکی کوچک هم مو و هم فولیکول را از بین می برد. این آسیب از رشد مجدد مو جلوگیری می کند، بنابراین الکترولیز موها را برای همیشه از بین می برد.

الکترولیز برای نواحی حساس پوست مانند لب بالایی مناسب است.

 

مقالات پیشنهادی :

پودر نظافت بی بو

انواع موم سرد

نحوه استفاده از پودر موبر

درمانهای خانگی

هیچ درمان خانگی وجود ندارد که بتواند برای همیشه از شر موهای صورت و بدن خلاص شود. با این وجود ، روش های حذف موهای زائد وجود دارد که می‌تواند نتیجه های قابل قبولی در حدود ۴ هفته به همراه داشته باشد. یکی از آنها عبارتند از:

 

زردچوبه:

زردچوبه یک ادویه طبیعی است که اعتقاد بر این است که خاصیت رفع موهای زائد دارد. شامل مواد شیمیایی طبیعی می باشد که ممکن است با ضعیف کردن ریشه مو، رشد مو را کند یا متوقف نماید. نتایج آهسته هستند و مانند اصلاح یا اپیلاسیون چشمگیر نیستند، اما ممکن است در کنار سایر تکنیک های رفع موهای زائد برای مزایای بالقوه درازمدت استفاده شود. زردچوبه برای اکثر مردم بی خطر است. همچنین به کاهش رنگدانه و التهاب کمک می کند. علاوه بر این، دارای خواص ضد میکروبی نیز می باشد. زردچوبه را می توان هر روز به صورت روغن زردچوبه (که ممکن است بعد از یک ساعت شسته شود) یا ماسک های خانگی در سراسر بدن مالیده شود. زردچوبه را می توان با لیمو، عسل، آرد گرم، شیر یا ماست مخلوط کرد و به صورت خمیر درآورد، روی پوست مالیده و اجازه داد خشک شود. هنگامی که ماسک خشک شد، می توان آن را به آرامی پاک کرد.

 d/ازبین بردن موهای زائد

لایه برداری پوست

اولین نکته این است که لایه برداری منظم کل بدن باعث می شود پوست شما بسیار صاف تر شود و در نتیجه رفع موهای زائد کمتر می شود و اگر این روش حذف موهای شما باشد، اصلاح بسیار نزدیک تری خواهید داشت. این همچنین ظاهر پوست شما را شاداب نگه می دارد و اگر در آینده از برنزه مصنوعی استفاده کنید برنزه شدن شما حتی بهتر به نظر می رسد.

وقتی تصمیم می گیرید برای اولین بار از چه نوع حذف مو استفاده کنید، توصیه من این است. تنها نواحی برای اصلاح پاها و زیر بازوها خواهد بود. تمام مناطق دیگر من موم یا کرم موبر را توصیه می کنم.

تراشیدن پاها و زیر بازوها یک کار ساده است و انجام این کار در حمام یا دوش، مرطوب و گرم بودن ناحیه را تضمین می کند. هرگز هیچ ناحیه ای را به صورت خشک نتراشید زیرا ممکن است باعث سوختگی با تیغ شوید. استفاده از فوم یا ژل اصلاح به همان اندازه مهم است. پاهای شما بعد از آن الهه صاف می شود.

با این حال، من هرگز اصلاح هیچ بخشی از صورت خود را توصیه نمی کنم. همه ما موهای ناخوشایندی روی صورتمان داریم، به خصوص روی لب بالا و کناره های صورتمان. خجالت نکش چون دلیلی برای بودن وجود ندارد. استفاده از نوارهای مومی کوچک در این نواحی خلاص شدن از شر تیرگی ناخواسته را آسان و سریع می کند. شروع اپیلاسیون نواحی کوچک مانند لب بالایی می تواند راهی عالی برای افزایش تحمل شما نسبت به اپیلاسیون باشد.

 

مدل های مختلف واکس بیکینی چیست؟

تیزبر کمرد  راه حل های متعددی برای حالت دادن به موهای زیر دارد. شما می توانید از بین آنها بر اساس هزینه، راحتی و اولویت انتخاب کنید.

 

نوارهای موم سرد تیزبر کمرد

اینها برای کسانی است که اپیلاسیون را ترجیح می دهند اما مراقب هستند یا نمی توانند به سالن بروند. استفاده از نوارهای موم سریع، آسان و جایگزینی غیر آشفته برای اپیلاسیون داغ در سالن است. همچنین استفاده از آن بی خطر است و تا چهار هفته از رشد مو جلوگیری می کند.

 

کرم های موبر تیزبر کمرد

کرم های رفع موهای زائد تیزبر کمرد  برای کسانی که روش راحت تری را برای اپیلاسیون ترجیح می دهند عالی است. استفاده از آنها آسان و راحت است. شما باید کرم را بمالید، برای یک زمان معین صبر کنید و آن را بردارید. علاوه بر این، این کرم ها با آلوئه ورا و کره شی غنی شده اند و به مرطوب کردن پوست شما پس از رفع موهای زائد کمک می کنند.

 

کرم های موبر چیست؟

کرم‌های موبر با حل کردن موها درست در زیر سطح پوست عمل می‌کنند که می‌توان آن‌ها را شسته یا پاک کرد و نتایج ایمن و بدون درد را ارائه می‌دهد که ماندگاری بیشتری نسبت به اصلاح دارند.

 

پاها

بیایید با اصول اولیه شروع کنیم. داشتن پاهای صاف هنگام خروج از خانه الزامی است، اما همیشه زمانی برای اپیلاسیون وجود ندارد، چه برسد به اینکه به سالن انحراف داشته باشید. اگر با عجله از در بیرون می روید، کرم موبر گزینه عالی است و می تواند تا چهار روز نتایج صاف را برای شما به ارمغان بیاورد. علاوه بر این، برخی از آنها حتی می توانند در حمام استفاده شوند. به سادگی کرم را بمالید، تا زمان مشخص شده صبر کنید و بشویید.

 

زیر بغل

زیر بغل می تواند یک نقطه دشوار باشد. هنگام برخورد با این ناحیه، ممکن است از به دست آوردن یک نتیجه تمیز و صیقلی احتیاط کنید.

 

بیکینی

ممکن است تعجب کنید که آیا کرم های موبر برای مناطق حساس تر مانند خط بیکینی شما مناسب هستند یا خیر. خبر خوب این است که آنها هستند. با این حال، پوست اطراف ناحیه بیکینی شما به طور طبیعی می تواند نسبت به پوستی که در سایر نقاط بدن شما یافت می شود، حساس تر و مستعد تحریک باشد. به همین دلیل، ممکن است بخواهید کرم موبر مخصوص پوست های حساس را در نظر بگیرید. محصولات پوست حساس تیزبر کمرد حاوی مواد غنی کننده ای مانند آلوئه ورا هستند که به طور ویژه برای فرونشاندن هرگونه تحریکی که ممکن است احساس کنید اضافه شده است. با این حال، در صورت شک، تمرین خوبی است که ابتدا کرم خود را روی یک ناحیه کمتر حساس (مانند پای خود) آزمایش کنید، قبل از اینکه به خط بیکینی خود بروید.

 

صورت

موهای ناخواسته صورت کاملاً رایج است، اما می تواند برای بسیاری از زنان یک مسئله شرم آور باشد. شما همیشه می توانید یک ابزار اپیلاسیون دقیق را انتخاب کنید، اما اگر به دنبال یک راه حل کاملاً بدون درد هستید، تیزبر کمرد  یک کیت رفع موهای زائد با طراحی ویژه دارد که برای از بین بردن موهای مزاحم از چانه، لب بالایی و گونه ها عالی است. صورت یکی دیگر از مناطق مستعد ابتلا به پوست حساس است.

 

مقالات پیشنهادی :

بهترین کرم موبر

کاربرد پودر موبر

7 راه از بین بردن موهای زائد

اپیلاسیون بهتر است یا کرم موبر؟

آیا کرم های موبر برای همه مناسب هستند؟

اگر به دنبال روشی سریع و بدون درد برای از بین بردن موهای زائد هستید، کرم های موبر گزینه موثری هستند. آنها برای خانم های پرمشغله ای که همیشه در حال حرکت هستند مناسب هستند - برخی از محصولات می توانند پاهای صاف ابریشمی را در عرض 5 دقیقه برای شما به ارمغان بیاورند، بدون اینکه لازم باشد از حمام خارج شوید. اکنون تنها چیزی که باقی مانده است این است که فکر کنید آیا کرم های موبر برای همه مناسب هستند؟

همه ما می دانیم که انواع مختلفی از پوست وجود دارد. اغلب بافت پوست در طول زمان تغییر می کند، به عنوان مثال به دلیل تغییرات هورمونی ناشی از بارداری. در حالی که لازم است شما از حساسیت های بدن خود آگاه باشید، دانستن اینکه گزینه های زیادی برای کمک به شما در دستیابی به پوستی صاف و بدون مو وجود دارد، از جمله کرم های موبر. ایده این است که یکی را پیدا کنید که برای شما مناسب تر است.

 s/ازبین بردن موهای زائد

چگونه کار می کند؟

کرم های موبر با حل کردن ساختار کراتینه مو، ضعیف شدن آن در پایه و در نتیجه پاک شدن یا شسته شدن به راحتی مو عمل می کنند. این فرآیند به طور کلی توسط مواد شیمیایی قلیایی پشتیبانی می شود که برای تجزیه دقیق پروتئین ها طراحی شده اند. معمولاً استفاده از این ها روی پوست بی خطر است، اما بدیهی است که همه ما سطوح مختلفی از حساسیت را تجربه می کنیم، بنابراین مهم است که در هنگام تعیین گزینه های حذف موهای زائد، نوع پوست خود را درک کنید.

 

نکته برتر

اگر برای اولین بار است که از کرم‌های موبر استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم هر بار قبل از حرکت به ناحیه وسیع‌تری، کرم را روی قسمت کوچکی از پوست آزمایش کنید.

 

آیا می توانم در دوران بارداری از کرم های موبر استفاده کنم؟

هیچ قانون دقیقی در مورد نحوه رفتار بدن شما در دوران بارداری وجود ندارد. با این حال، بسیاری از زنان حساسیت پوستی شدیدتری را تجربه می‌کنند و حتی به دلیل تغییرات هورمونی در بدن، موهای ضخیم‌تر و تیره‌تر را در نواحی جدید و ناخواسته گزارش می‌دهند. این باید کاملاً انگیزه شما را برای یافتن محصول عالی برای رفع موهای زائد ایجاد کند. برای شما کاملا ضروری است که قبل و بعد از برداشتن مو مقداری TLC اضافی به پوست خود بدهید. هیدراته نگه داشتن پوست بسیار مهم است. تغییرات ساده در زندگی شما مانند نوشیدن آب بیشتر، پرهیز از محصولات معطر و حتی گرفتن دوش آب گرم کوتاه‌تر می‌تواند به کاهش خارش و تحریک کمک کند. همچنین به خاطر داشته باشید که اگر واقعاً نگران تحریک پوست هستید، همیشه بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

 

آیا کرم های موبر برای خط بیکینی من مناسب هستند؟

اگر به دنبال دوری از درد ناشی از اپیلاسیون هستید، اما همچنان می خواهید یک راه حل سریع و راحت برای رفع موهای زائد ناحیه بیکینی خود داشته باشید، کرم های موبر موهبتی هستند.

کرم‌های موبر می‌توانند گزینه‌ای عالی برای رفع سریع و بدون درد موهای زائد باشند، چه در حال برنامه‌ریزی برای اضافه شدن به خانه خود باشید. با این حال، اگر هنوز در مورد استفاده از کرم‌های موبر مو شک دارید، پیشنهاد می‌کنیم قبل از نهایی کردن محصولی که فکر می‌کنید برای شما مناسب است، محصول را روی ناحیه کوچکی از پوست آزمایش کنید.

واکس های حرفه ای انواع مختلف دارد که متناسب با پوستی هستند، بنابراین خطرات اپیلاسیون پوست های حساس را تا حد زیادی به حداقل می رسانند. در بین تمام گزینه های موجود، موم های سخت برای اپیلاسیون صورت موثرترین هستند. آنها قوام کرمی دارند که برای پوست های حساس تسکین دهنده تر است، و روش بدون نوار آنها در مناطقی که کوچک تر هستند دقت بیشتری را امکان پذیر می کند. بسیاری از متخصصان زیبایی از مهره‌های موم سخت برای برداشتن موهای گونه‌ها و چانه، حالت دادن به ابروها و درمان لب بالایی (مسلماً بخشی از صورت که اپیلاسیون در آن بیشترین درد را دارد) استفاده می‌کنند.

عوارض جانبی اپیلاسیون صورت، نوارهای اپیلاسیون پوست حساس و موارد دیگر همچنان می‌توانید از موم‌های نواری در طول درمان صورت استفاده کنید، اما باید مطمئن شوید که واکس‌های صورت روی برچسب محصول درج شده است. فراتر از مشخصات موجود در فرمول، استفاده از یک نوار در واقع می تواند مانع از کار شما در هنگام اپیلاسیون ابروها و سایر قسمت های صورت شود. نوارهای موم در اندازه‌های مختلف از قبل بریده شده‌اند تا به آسانی بتوان از آنها استفاده کرد، اما همیشه می‌توانید یک رول اپیلاسیون غیر بافته را برش دهید تا درمان‌های خود را به روشی که به بهترین وجه مناسب تکنیک شما است، سفارشی کنید.

 

مقالات پیشنهادی:

پودر موبر مخصوص بانوان

خاصیت درمانی نوره

استفاده از نوره برای درمان سرطان مفید است

آیا اپیلاسیون بهتر از تراشیدن موهای ناحیه تناسلی است؟

برای بسیاری از افراد، یافتن بهترین روش‌های رفع موهای زائد هنگام مواجهه با موهای ناحیه تناسلی به یک مشکل تبدیل می‌شود. علاوه بر خصوصی‌ترین قسمت بدن ما، ناحیه شرمگاهی در برابر احساسات از جمله درد نیز آسیب‌پذیرتر است. مردم به طور قابل درک خواهان راه حلی هستند که تا حدودی راحت باشد، اما به اندازه کافی موثر باشد که این ناحیه را برای مدت طولانی بدون مو نگه دارد. این همان چیزی است که واکس های حرفه ای را بسیار محبوب کرده است. پس از چند درمان اول، اکثر مردم در اپیلاسیون راه حلی عالی برای فراموش کردن همه چیز در مورد مو های اطراف ناحیه شرمگاهی خود پیدا می کنند.

البته، اصلاح هنوز هم ساده ترین گزینه برای کسانی است که نمی خواهند از دردسر رزرو نوبت بگذرند. اصلاح و اپیلاسیون روش‌هایی هستند که بسیاری از مراجعه کنندگان به سالن‌ها برای دهه‌ها آن را امتحان کرده‌اند و هنوز هم تا به امروز مرتبط هستند. بیایید یک مقایسه یک به یک انجام دهیم تا ببینیم چقدر می توانند متفاوت باشند.

 

اپیلاسیون و اصلاح چگونه کار می کند؟

معمولاً از بین بردن موهای ناحیه تناسلی به دلیل بسیاری از عوامل مانند مراقبت های لازم برای درمان این قسمت از بدن و میزان موهایی که قبل از داشتن پوستی صاف باید بردارید، زمان بیشتری می برد.

با اصلاح، باید چندین بار یک تیغ تازه را روی آن ناحیه بکشید تا موها را کوتاه کنید. بسیاری از مردم این کار را درست بعد از دوش گرفتن یا حمام کردن انتخاب می کنند. وقتی ناحیه کاملاً خشک نیست، پوست انعطاف پذیرتر است و موها به این اندازه درشت نیستند.

آیا اپیلاسیون بهتر از تراشیدن موهای ناحیه تناسلی است وقتی نوبت به اپیلاسیون می شود، یک لایه موم نازک روی آن ناحیه اعمال می شود تا مطمئن شوید که موم به طور یکنواخت در همه طرف پخش شده است. موم باید در جهت رشد مو اعمال شود و با کشیدن در جهت مخالف برداشته شود. بعد از اینکه بگذارید چند ثانیه روی پوست بماند، موها  کنده می شود، اما نه خیلی طولانی ، یا ممکن است وقتی می خواهید آن را بردارید ترک بخورد. هنگام استفاده از موم های سخت، اگر بعد از اولین بار کشیدن همچنان موهای ناهنجاری مشاهده کردید، می توانید بیش از یک لایه را روی همان قسمت از پوست بمالید. این امر باعث می شود موم‌ های سخت به موها می‌چسبند و به پوست نمی‌چسبند و باعث کاهش درد اطراف قسمت خصوصی شما می‌شوند.

 

کدام بیشتر دوام می آورد؟

اصلاح با تیغ به معنی از بین بردن مو از سطح پوست است. به این ترتیب، ریشه ها در داخل فولیکول ها باقی می مانند، بنابراین موهای جدید در عرض چند روز نمایان می شوند. این فرآیند به خودی خود زمان کمتری می برد و همیشه خوب است که اصلاح با تیغ  را هر زمان که لازم است داشته باشید. نقطه ضعف این کار این است که برای حفظ صافی اطراف ناحیه شرمگاهی باید به دفعات بیشتری اصلاح کنید و این در نهایت باعث ضعیف شدن پوست می شود و آن را شکننده تر و پوسته پوسته تر از قبل می کند.

اثرات درمان موم حدود 3 تا 6 هفته طول می کشد، به این معنی که پوست برای هفته ها بدون مو باقی می ماند قبل از اینکه نیاز به رزرو یک جلسه جدید داشته باشید. تعداد دقیق روزهای بسته به رژیم غذایی، سطح استرس، نوسانات هورمونی و غیره از فردی به فرد دیگر متفاوت است. موها ریزتر رشد می کنند و در بسیاری از موارد رشد مجدد آنها به طور کلی متوقف می شود.

 s/ازبین بردن موهای زائد

درمان چقدر دردناک است؟

تا زمانی که از تیغ زنگ زده استفاده نکنید، اصلاح بدون درد است. شما همچنین نمی توانید در مورد صلاح با تیغ بی دقت باشید. یک تیغ تیز می تواند به راحتی پوست را در صورت فشار بیش از حد برش دهد. اصلاح در مورد ناحیه شرمگاهی هنوز هم می تواند بسیار ناراحت کننده باشد. برخی از موها ممکن است در اطراف تیغ در هم بپیچند و زیر پوست رشد کنند و این بدیهی است که تا حدودی ناراحتی ایجاد می کند.

اپیلاسیون بهتر از تراشیدن موهای تناسلی ، شما نمی توانید در حین اپیلاسیون از درد جلوگیری کنید، اما یک انجام اپیلاسیون منظم به سرعت سطح درد را به ناراحتی خفیف کاهش می دهد. با این حال، ناحیه شرمگاهی نسبت به سایر قسمت‌های بدن حساس‌تر است و تحمل درد سخت تر است. این احتمال بیشتر است اگر شما تازه کار اپیلاسیون را انجام دهید زیرا پوست هنوز به احساس سوزشی که پس از کشیدن موم باقی می ماند عادت می کند.

به طور کلی، اپیلاسیون مزایای زیادی نسبت به اصلاح دارد. کیفیت نتایج پس از اولین اپیلاسیون مشهود می شود و پوست پس از استفاده از موم های حرفه ای بسیار سالم تر به نظر می رسد. فقط مطمئن شوید که به همین جا ختم نمی شود. اگر در بین جلسات وکس به تراشیدن پوست ادامه دهید، چرخه رشد مجدد مو را مختل کرده. موهای ناحیه تناسلی به راحتی در زیر لباس ها پنهان می شوند، بنابراین سعی نکنید خیلی زود آنها را بتراشید. صبر کنید تا حداقل کمی رشد کند قبل از اینکه یک بار دیگر آن را اپیلاسیون کنید.

 

کدام موم تمام موها را از بین می برد؟

تعداد کمی از افراد خوش شانس زندگی بزرگسالی خود را بدون نگرانی در مورد موهای ناخواسته بدن می گذرانند. به طور کلی، مردم دائماً به دنبال محصولات ایده‌آل برای رفع موهای زائد هستند تا پوست خود را صاف نگه دارند و در عین حال مشکلات بهداشتی ناشی از موهای زائد بدن را در قسمت‌های خاصی از بدن کاهش دهند. برای بسیاری، پس از آگاهی پیدا کردن از تمام مزایای وکس های حرفه ای، جستجو به پایان می رسد. بیایید ببینیم که آیا تمام موم ها در از بین بردن موهای تمام قسمت های بدن به همان اندازه موثر هستند یا خیر.

 

مقالات پیشنهادی:

پودر موبر بدن

پودر موبر سنتی

نوره اصل

بهترین واکس ها برای از بین بردن موهای زائد

واکس های بدن حرفه ای روشی مطمئن برای از بین بردن تمام موهای بدن بدون باقی ماندن ریشه های پنهان هستند. برخلاف اصلاح، اپیلاسیون نتایج کامل تری را ارائه می دهد و تا فولیکول ها می رسد و موها را از ریشه می کشد. پس از استفاده منظم از موم، فولیکول‌ها ضعیف‌تر می‌شوند و هر بار موهای جدید نازک‌تر می‌شوند.

واکس‌های بدن سخت دو دسته اصلی هستند که فرمول‌های موم حرفه‌ای را از هم جدا می‌کنند. این تمایز بیشتر از عواملی مانند ترکیب و دمای گرمایش ناشی می شود. موم های نرم و سخت هر دو سطوح بالایی از اثربخشی را ارائه می دهند و معمولاً یک لایه موم برای از بین بردن تمام موهای آن قسمت از پوست کافی است. اکثر قسمت‌های بدن به موم‌ها پاسخ مشابهی می‌دهند: صاف به نظر می‌رسند و برای هفته‌ها درخشش سالم را حفظ می‌کنند.

با این حال، این محصولات را نمی توان به جای یکدیگر در قسمت های مختلف بدن استفاده کرد. برای از بین بردن تمام موها، به فرمول مومی نیاز دارید که برای ناحیه ای که می خواهید درمان کنید، مناسب باشد. پوست صورت ما نازکتر از پوست پاها است و برخی از نواحی به طور طبیعی موهای بیشتری نسبت به سایرین تولید می کنند.

واکس های بدن حرفه ای روشی مطمئن برای از بین بردن تمام موهای زائد هستند، بنابراین می توانید تمام موهای زائد بدن را حتی اگر برای انجام آن به بیش از یک لایه موم نیاز دارید، از بین ببرید. موم های سخت همچنین دقت بیشتری را که برای اپیلاسیون حساس ترین قسمت های بدن مانند ابروها، لب بالایی و ناحیه لگن لازم است را امکان پذیر می کند.

در مقابل، موم های نرم برای نواحی مانند بازوها و پاها ایده آل هستند. در این موارد، پوست ضخیم‌تر می‌شود، بنابراین می‌تواند بدون ایجاد درد زیادی در برابر کشیدن مقاومت کند. یکی دیگر از پیامدهای کار روی چنین بخش های بزرگی از پوست این است که موهای بیشتری در این قسمت ها وجود دارند . موم های نرم باعث صرفه جویی در زمان و افزایش کارایی برای برداشتن چندین مو در یک زمان تنها با یک لایه نازک موم می شود.

بهترین روش اپیلاسیون چیست؟

وقتی صحبت از روش های حذف موهای زائد می شود، مطمئناً چیزی را پیدا می کنید که مناسب هر کسی باشد. ممکن است کسانی راه‌حل‌های خانگی سنتی را انتخاب کنند، در حالی که زیبایی‌شناسان معمولاً پس از اطلاعا پیدا کردن از مزایای طولانی‌مدت به خدمات حرفه‌ای مراجعه می‌کنند. وکس های حرفه ای محبوب هستند زیرا مزایای یک فرآیند ساده را ترکیب می کنند و در عین حال نتایجی را ارائه می دهند که برای هفته ها قابل مشاهده است. موم حرفه ای ناحیه اپیلاسیون شده را صاف و مخملی بدون عوارض جانبی ایجاد می کند.

 

مزایای وکس های حرفه ای

بسیاری از مردم در مورد مزایایی که وکس ها را از سایر روش های حذف موهای زائد متمایز می کند، می دانند، یعنی فرصتی برای حفظ پوست از موهای ناخواسته بدن برای هفته ها در یک زمان. در حالی که به راحتی می توان فهمید که چگونه اپیلاسیون نتایج اصلاح را بهبود می بخشد، همچنین مهم است که مزایای دریافت خدمات واکس حرفه ای را نسبت به آزمایش وکس های خانگی یا کرم های موبر، به ویژه هنگام کار روی پوست های حساس مشاهده کنید.

 d/ازبین بردن موهای زائد

بهترین وکس های رفع مو

وکس های بدن حرفه ای بهترین گزینه برای از بین بردن موهای زائد بدن هستند و در عین حال پوست شما را تغذیه می کنند و هیچ اثری از خود باقی نمی گذارند. چیزی که اپیلاسیون را از اصلاح متمایز می کند، نتایج استثنایی آن است. اپیلاسیون نه تنها به سطح پوست می رسد، بلکه به فولیکول ها می رسد و مو را از ریشه می کشد. پس از جلسات منظم اپیلاسیون، فولیکول ضعیف‌تر می‌شود، بنابراین موهای جدید هر بار نازک‌تر می‌شوند.

موم های نرم و سخت صورت و بدن دو دسته اصلی در مورد فرمول های موم حرفه ای هستند. اکثر قسمت‌های بدن به موم‌ها پاسخ مشابهی می‌دهند: صاف به نظر می‌رسند و برای هفته‌ها درخشش خود را حفظ می‌کنند.

با این حال، این محصولات را نمی توان به جای یکدیگر در قسمت های مختلف بدن استفاده کرد. برای از بین بردن تمام موها، به فرمول مومی نیاز دارید که برای ناحیه ای که می خواهید درمان کنید، مناسب باشد.

وکس های بدن حرفه ای روشی مطمئن برای از بین بردن تمام موهای زائد هستند، بنابراین می توانید تمام موهای زائد بدن را حتی اگر برای انجام آن به بیش از یک لایه موم نیاز دارید، از بین ببرید. موم های سخت همچنین دقت بیشتری را که برای اپیلاسیون حساس ترین قسمت های بدن مانند ابروها، لب بالایی و ناحیه لگن لازم است را امکان پذیر می کند.

در مقابل، موم های نرم برای نواحی مانند بازوها و پاها ایده آل هستند. در این موارد، پوست ضخیم‌تر می‌شود، بنابراین می‌تواند بدون ایجاد درد زیادی در برابر کشیدن مقاومت کند. یکی دیگر از پیامدهای کار روی چنین بخش های بزرگی از پوست این است که موهای بیشتری برای کندن وجود دارد.

 

مزایای اپیلاسیون حرفه ای

با همه حساب ها، وکس های حرفه ای کارها را آسان تر می کنند و مهارت های زیبایی شناس را افزایش می دهند و در عین حال درد کمتری برای مشتری ایجاد می کنند. این وکس ها ترکیبی از مواد غنی مانند عصاره سبزیجات و میوه برای تغذیه پوست هستند. بسیاری از آنها به طور ویژه برای ساده کردن کار ساخته شده اند و در عین حال موهای زبری روی پوستی را که هنوز به اپیلاسیون عادت ندارند، از بین می برند.

موم‌های حرفه‌ای نیز نسبت به فرمول‌های عمومی وکس مزایای خوبی دارند. علاوه بر کارآمدتر کردن اپیلاسیون، آنها دارای خواص مفیدی هستند که ترکیبات مراقبت از پوست متعددی را فراهم می کند. برخی از این موم ها دارای اثرات ضد پیری هستند که تولید مثل سلولی و انعطاف پذیری طبیعی پوست را افزایش می دهند. سایر موم ها ضد حساسیت هستند و احتمال عفونت های پوستی را کاهش می دهند.

 

فواید دانه های موم

دانه‌های موم سخت فواید زیادی برای پوست به ارمغان می‌آورند که سایر درمان‌های رفع موهای زائد آن را ندارند. واضح ترین مزیت این است که از بین بردن مو با موم سخت به اندازه روش های معمول وکس شما دردناک نیست. موم را می توان بدون ایجاد درد زیاد از روی پوست کشید، فرقی نمی کند پوست چه نوع یا چقدر حساس باشد. فرمول موم سخت را می توان بدون آسیب رساندن به پوست در همان ناحیه از پوست چند بار تکرار کرد. این یک مزیت بزرگ است اگر اتفاقی بیفتد که تمام موهای ناحیه را به یکباره پاک نکنید. از آنجایی که موم سخت به حفظ پوست کمک می کند، پوست کمتر مستعد تحریک، بثورات یا عفونت است. حتی دوره مراقبت بعد از اپیلاسیون با موم سخت بسیار کمتر تحریک کننده است.

در مجموع، استفاده از مهره‌های موم سخت برای حذف موهای زائد، آن را برای مشتری و متخصص زیبایی به یک فرآیند بدون درد و استرس تبدیل می‌کند. مشتریان احساس نمی کنند که مجبورند یک درمان دردناک را انجام دهند تا پوستشان برای مدت طولانی تری بدون مو بماند. اکثر فرمول های موم سخت با مواد با کیفیت بالا و خواص طبیعی ساخته می شوند و نه با اجزای مصنوعی. موم سخت روی پوست احساس شگفت انگیزی دارد و از آنجایی که مستقیماً به مو می چسبد و نه پوست، پس از برداشتن هیچ اثر چسبنده ای باقی نمی ماند.

حذف مو یک درمان زیبایی است که در سراسر جهان توسط میلیون ها نفر انجام می شود. این کار را می توان در خانه یا توسط یک متخصص مجاز انجام داد. وقتی صحبت از حذف موهای زائد می شود، بهترین انتخاب برای یک تجربه سریع و آبرسان، وکس های بدن است. اپیلاسیون یک درمان زیبایی است که احتمال آسیب پوست را به حداقل می رساند و پوست را برای هفته ها بدون مو می گذارد. موم های سخت بدن نوعی موم هستند که برای اپیلاسیون نواحی حساس به سریع ترین و کمترین درد ممکن استفاده می شود. موم سخت برای افرادی که پوست حساسی دارند درمانی است زیرا به جای چسبیدن به پوست، موم به فولیکول مو می‌چسبد، بنابراین مانند اصلاح یا موم نرم بدن، روی پوست تأثیر نمی‌گذارد.

 f/ازبین بردن موهای زائد

مهره های مومی چیست؟

دانه‌های موم سخت، دانه ‌های کوچکی از موم هستند که معمولاً از رزین یا موم زنبور عسل ساخته می‌شوند و از درختان مختلفی مانند کاج به دست می‌آیند. ترکیبات اضافی و خواص طبیعی وجود دارد که به فرمول اضافه می شود تا در طول درمان فواید متفاوتی برای پوست ایجاد کند. موم سخت به ساده کردن فرآیند کشیدن مو کمک می کند و به کاهش فشار روی پوست کمک می کند زیرا به پوست نمی چسبد بلکه به مو می چسبد. برخی از فرمول ها به موم یا عصاره گل رز و بابونه خاصیت ضد عفونی کنندگی اضافه می کنند تا تجربه ای خوشایند برای پوست و حواس تضمین کنند.

 

مبانی مهره های مومی

دانه های موم را می توان برای انواع پوست و تقریباً تمام قسمت های بدن استفاده کرد. استفاده از مهره‌های موم سخت نیز کار را بدون اتلاف وقت برای زیبایی‌شناس آسان‌تر می‌کند، زیرا این روش ساده‌تر از موم نرم است. استفاده از موم سخت همچنین به فرآیند پاکسازی کمک می کند زیرا موم بعد از آن باقیمانده زیادی روی پوست باقی نمی گذارد.

موم سخت با کاردک روی پوست مالیده می شود و با کشیدن مستقیم و بدون نیاز به استفاده از نوار، آن را از بین می برد. پس از باقی گذاشتن ناحیه کوچکی در انتهای نوار مومی به راحتی می توان آن را از روی پوست جدا کرد تا چسبندگی راحت تری داشته باشد. علاوه بر این، از آنجایی که دانه‌های موم سخت برای پوست‌های حساس فرموله شده‌اند، برای دستیابی به بافت کرمی و اکتسابی خود، به نقطه ذوب پایینی نیاز دارند. نقطه ذوب پایین احساس خوشایندی روی پوست می دهد و خطر تحریک یا سوختگی روی پوست را از بین می برد.

دانه های موم سخت دارای قوام ژله ای و عسل مانند هستند که معمولاً ضخیم تر از موم های نرم هستند. این خواص می تواند عادت کردن به این فرآیند را کمی سخت تر از موم نرم پس از ذوب شدن کند. هنگامی که با دستورالعمل های گرمایش خاص آن آشنا شدید، خواهید دید که دانه های موم سخت فرآیند حذف موهای زائد را آسان تر و کارآمدتر می کنند، به خصوص زمانی که به دقت خاصی برای موم های صورت نیاز دارید.

سوالاتی که باید قبل از جلسه اپیلاسیون از مشتریان پرسیده شود

افرادی که اپیلاسیون انجام می دهند به خوبی می‌دانند که مراقبت‌های قبل از اپیلاسیون و روتین‌های پس از اپیلاسیون را باید به مشتریان خود آموزش دهند تا عوارض جانبی رایج اپیلاسیون مانند برآمدگی‌های قرمز، موهای رشد کرده یا عفونت‌ها را کاهش دهند.

هر فرد نیازهای متفاوتی دارد و شما باید بتوانید تصمیم بگیرید که از کدام روش یا محصولی برای جلوگیری از آسیب یا درد اضافی استفاده کنید. برای انجام یک اپیلاسیون خوب، ضروری است که با مشتریان خود گفتگو کنید.

نوع پوست: آیا مشتری نوع پوست خود را می شناسد؟ اگر چنین است، آن را در فرم مشتری یادداشت کنید تا به یاد داشته باشید که کدام موم ها برای پوست او بهترین کار را دارند. آیا دارای پوست خشک، چرب یا حساس می باشد؟ خوشبختانه امروزه می توانید موم هایی را پیدا کنید که مخصوص انواع پوست ساخته شده اند. به عنوان مثال، مشتریانی که پوست حساسی دارند معمولا موم های نرم را خیلی مناسب نمی دانند، بنابراین وکس های سخت بهترین گزینه برای استفاده هستند.

بیماری های پوستی: آیا از آکنه، کهیر یا زگیل رنج می برند؟ راش، درماتیت، پسوریازیس؟ ناگفته نماند که در صورتی که فردی از یک بیماری پوستی رنج می برد که نیاز به درمان پزشکی دارد، باید از مشتری بخواهید که یادداشت پزشک را برای تایید این روش به همراه داشته باشد. همچنین اگر متوجه آسیب های پوستی شدید، توصیه می کنیم اطراف آن ناحیه را اپیلاسیون نکنید و در عوض به مشتری توصیه کنید به متخصص پوست مراجعه کند و تا زمانی که پوست سلامت خود را به دست آورد.

تاریخچه برداشتن مو: آیا اولین بار است که مشتری اپیلاسیون می کند؟ آیا قبلاً روش های دیگر حذف موهای زائد را امتحان کرده اند؟ افرادی که برای اولین بار از آن ها استفاده می کنند به معرفی دقیق تری نسبت به مشتریان با تجربه ای نیاز دارند که به کنده شدن وکس از روی پوست خود عادت دارند. نکته دیگر، اگر مشتری تصمیم گرفت روش حذف موهای خود را تغییر دهد، دانستن دلیل آن برای شما مفید خواهد بود.

عوارض جانبی: اگر مشتری برای اولین باری نیست که اپیلاسیون انجام می دهد ، آیا معمولاً عوارض جانبی را تجربه می کند، چه بلافاصله پس از درمان یا چند هفته بعد؟ آیا آنها نسبت به نوع خاصی از موم واکنش آلرژیک داشته اند؟ دانستن این اطلاعات شما را از انجام همان اشتباهاتی که افرادی که اپیلاسیون قبلی برای آنها انجام داده اند، باز می‌دارد.

مراقبت از پوست: مشتری برای مراقبت از پوست خود چه می کند؟ آیا هر روز نوع خاصی از کرم ، ضد آفتاب ، روغن های مرطوب کننده می زنند؟ آیا قبل از ملاقات با شما یک روال قبل از اپیلاسیون را دنبال می کردند؟ آیا آنها می دانند که پس از خروج از سالن ، اتاق اپیلاسیون دیگر چه کاری باید انجام دهند و چه کاری را نباید انجام دهند؟ دانستن این اطلاعات به شما این امکان را می دهد که میزان آگاهی مشتری در مورد مراقبت های قبل و بعد از اپیلاسیون را مشاهده کنید تا در صورت نیاز بتوانید راهنمایی های مناسب را ارائه دهید.

کارشناسان اپیلاسیون حرفه ای همیشه قبل از شروع انجام اپیلاسیون ، یک گفتگوی سریع با مشتریان خود انجام می دهند و سوالاتی مانند موارد ذکر شده در بالا می پرسند. می ‌توانید از مشتریان بخواهید که به این سؤالات در فرمی که می ‌توانید برای مراجعات بعدی فایل و ذخیره کنید ، پاسخ دهند.

گفتگو های بعدی نیز به همان اندازه مهم هستند. آن ها به شما این فرصت را می دهند که از پیشرفت مشتری همیشگی خود مطلع شوید: اگر آخرین درمان بیشتر از حد معمول درد داشته باشد، اگر از عوارض جانبی رنج می برد ، اگر پوست آن ها حساس تر است ، اگر موها کند تر رشد می کنند و غیره. ارتباط خوب بین مشتریان و متخصصان برای ارائه خدمات عالی به مشتریان است. اپیلاسیون یک روش ظریف است و مشتریان همیشه به دنبال بهترین روش ها برای حذف موهای زائد خود هستند

علاوه بر پرسیدن سوالات درست، استفاده از محصولات با کیفیت بالا در طول درمان های اپیلاسیون ، خدمات عالی را تضمین می کند. اگر به دنبال آوردن وکس های سخت یا نرم جدید به سالن یا کسب و کار زیبایی خود هستید ، از شما دعوت می کنیم محصولات شرکت تیزبر کمرد را امتحان کنید. ما یک شرکت پیشرو در رفع موهای زائد هستیم و همیشه به دنبال راه هایی برای بهبود صنعت اپیلاسیون هستیم. ما طیف گسترده ای از وکس های بدن سخت، وکس های نرم بدن ،  پودر موبر ، کرم موبر و نوره اصل را با بهترین و بالا ترین کیفیت تولید می کنیم.

 

در نهایت بهترین نوع موم ( موم سرد یا داغ ) کدام است؟

انتخاب نهایی به نیاز های فردی بستگی دارد. هر دو نوع وکس برای اکثر قسمت های بدن مناسب هستند، به جز برای ناحیه خصوصی ، که در این صورت موم داغ بسیار بهتر است، زیرا این نوع (به خصوص موم نرم) بسیار بهتر به مو های متراکم می چسبد و حذف موفقیت آمیز را تسهیل می کند.

هنگامی که مهم ترین مزایا و معایب هر نوع موم را بدانید ، می توانید به مشتریان خود کمک کنید تا تصمیمی هوشمندانه اتخاذ کنند تصمیمی که با ویژگی های شخصی ، روال معمول و ترجیحات آن ها مطابقت دارد. مهمترین کاری که باید به عنوان یک متخصص زیبایی انجام دهید این است که تجربه اپیلاسیون را برای مشتریان خود با کمترین درد انجام دهید. همیشه به یاد داشته باشید که برای جلوگیری از مشکلات و عوارض جانبی ، تاریخچه پزشکی آن ها را تجزیه و تحلیل کنید. هم چنین می ‌توانید از آن‌ ها بخواهید که هر نوع وکس را روی ناحیه کوچکی از پوست خود امتحان کنند، یا آن ها را تشویق کنید که انواع مختلف موم را در جلسات مختلف امتحان کنند تا بهترین وکس را متناسب با پوست خود پیدا کنند. به آن ها کمک کنید در مورد انتخاب خود و نتایج روش اپیلاسیون که انتخاب می کنند احساس راحتی کنند.


© 2017; کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد شرکت تیزبر کمرد محفوظ می باشد.طراحی ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT