مقالات

موی بدن|داشتن موهای زائد در بدن

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

موی بدن ؛بعضی از موهای قسمت هایی از بدن انسان در دوران بلوغ رشد نمیکند و در زمانی که در شکم مادر خود بودید رشد کرده اند مثل موی سر و ابرو ، چانه و …

هر مویی در بدن  کارکردی خاص  دارند مثلا سبیل ها برای جلوگیری رفتن عرق در دهان شما می باشد و یا ابرو و مژه برای مراقبت از چشم های شما است . باید بدانید که داشتن موهای بدن دلیلی بر خجالت کشیدن شما نیست و این امر کامل  یک چیز طبیعی برای همگان می باشد. 

 سلول های مو ی بدن، در داخل بدن شما تقسیم و زیاد می شوند و وقتی فضای داخل فولیکول ها را پر کردند سلول ها پیرتر و به بیرون می اندازند و درحقیقت موهای روی پوست ما همان سلول های پیر از کار افتاده است. 

رشد موهای بدن در هر انسان بر اساس سن و جنس ، نوع  تغذیه و عوامل ارثی نیز بستگی دارد. موهای بدن بانوان  معمولا کندتر از آقایان رشد می کند ولی موهای سر بانوان از لحاظ طولی نسبت به آقایان رشد بیشتری دارد. عوامل ژنتیکی هم بر رشد مو مهم است به دلیل اینکه بعضی از خانم ها ارث شان موهای بسیار بلند می باشد اما بعضی دیگر موهایشان از سطح شانه ی آنها بیشتر رشد نمی کند.

body hair/موی بدن

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های موم اپیلاسیون، پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

مو همچنین به عنوان یک عایق در برابر سرما ی محیط عمل می کند و بدن شما را گرم کند  با توجه به هر گونه از  ملیت ها  انسان ها در گروه های مختلف از مو قرار دارند مثلا آسیایی ها انسان های کم مویی نسبت به سایر ملیت ها هستند.

عمر موها های بدن شما با یکدیگر متفاوت هستند مثلا مویی که روی جمجمه شما وجود دارد  با موهایی که بر روی پوست صورت شما وحود دارد متفاوت است. موها ممکن است هر چند ماه بریزند و مجدد رشد کنند وویا عمرشان چندین و چند سال باشد .

از وظایف مهم دیگر مو های بدن محافظت کردن پوست در برابر اشعه های خطرناک خورشید است همچنین موهایی که بر روی جمجمه ی شما قرار دارند از ضربات احتمالی سر محافظت زیادی می کند .

مقالات پیشنهادی :

فواید پودر موبر

پودر موبر

 از وظایف دیگر موها 

_ مو هویت جنسی بدن شما را نیز می تواند مشخص کند.

_ مو نقش اساسی و مهمی هم در ظاهر و زیبایی انسان ها دارد.

_ محافظت می کند  از بدن انسان در برابر عوامل مختلف

 برای از بین بردن موهای زائد در بدن می توان از پودر موبر ساده تیزبر استفاده کنید

 عوامل مختلفی می تواند موجب ریزش موهای افراد بشود که می توان تعدادی از آنها را نام برد:

_ شانه کردن  موهای سر به صورت محکم و خشن 

_ خشک کردن موها به روش های  اشتباه و نا مناسب

_ ماساژهای شدید نادرست پوست سر

_ آب داغ و باد داغ

_ فرآورده های بهداشتی غیر اصل و بی کیفیت

مقالات پیشنهادی :

کاربرد پودر موبر

ازبین بردن موهای زائد با پودر موبر

خرید موم موبر تیزبر کمرد


داشتن موهای زائد هم  در بدن و صورت افراد  یک امر کاملا طبیعی است .

در بعضی از  مواقع وجود موهای زائد موحب به خطر افتادن سلامت انسان ها می شود.  در زمان بلوغ موهایی ضخیم ترو کلف تر  از موهای نازک که طبیعی هستند رشد می کند علت این موها  را می توان گفت تغییرات هورمونی هستند و شما باید مراقب آنها باشید. اگر در صورتتان متوجه موهای سیاه ناخواسته و مردانه شده اید به آن ها الگوی نا خواسته ی مردانه گفته می شود ، این موضوع می تواند مشکل ژنتیکی باشد پس بهتر است به دنبال درمان آن بروید.

انسان شناسان به ما می گویند که زمانی انسان ها پوشش محافظی از مو داشتند که تمام بدنشان را می پوشاند که به تنظیم دمای بدن و محافظت از پوست در برابر نور خورشید کمک می کرد. به گفته دارن کورنو، زیست‌شناس تکاملی از دانشگاه نیو ساوت ولز، دانشمندان معتقدند که با تکامل ما از چهار دست و پا راه رفتن تا ایستادن، موهای بدنمان کوتاه‌تر می‌شوند و بدنمان را در هنگام دویدن به دنبال غذا خنک نگه می‌داریم.

 

بنابراین، هدف از مو در بدن شما چیست؟

موهای بدن در تنظیم دمای بدن نقش دارند. تا به حال فکر کرده اید که غازها چیست؟ اینها زمانی اتفاق می‌افتند که ماهیچه‌های ریز اطراف فولیکول مو باعث می‌شوند که موها بایستند و در پاسخ به سرما، گرمای بیشتری را در نزدیکی بدن نگه دارند. این برای حیواناتی با خز ضخیم یا موی بدن به خوبی جواب می‌دهد، حالا که بدن ما در لایه‌ای ظریف پوشیده شده است، دیگر برای ما انسان‌ها خوب نیست.

موهای سر تنها قسمتی از بدن ما را که لایه‌های چربی در آن وجود ندارد عایق می‌کند و در عین حال از گرمای بدن محافظت می‌کند. مطالعات نشان داده اند که حتی موهای صورت (سبیل و ریش) تا حدودی در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می کنند.

سایر یافته های تحقیقاتی نشان می دهد که ریش ممکن است در ارتباطات پیچیده صورت، وضعیت سیگنال دهی و پرخاشگری نقش داشته باشد. شرکت‌کنندگان زن تمایل داشتند چهره‌های ریش‌دار را مسن‌تر بدانند و موقعیت اجتماعی بالاتری را نسبت به زمانی که همان مردان صورت‌های تراشیده داشتند، به آنها نسبت می‌دادند. تصاویر مردانی که حالات چهره پرخاشگرانه را نشان می‌دهند نیز در صورت وجود ریش، تهاجمی‌تر ارزیابی می‌شوند.

 g/موی بدن

هر چه موها تر بهتر؟

موهای بینی نقش مبهم کمتری در سلامت ما دارند. دو نوع موی بینی وجود دارد که با هم از ما محافظت می کنند. آنهایی که ممکن است وسوسه شوید که آنها را اصلاح کنید، ویبریسا نامیده می شوند. اینها مانند یک صافی عمل می کنند و از ورود ذرات مضر به بدن جلوگیری می کنند و می توانند باعث عفونت شوند که ممکن است به مغز منتقل شود. در اعماق بینی ما مژک های میکروسکوپی وجود دارد که مسئول انتقال مخاط از ریه ها به سمت پشت گلو هستند که در آنجا می توان آن را سرفه کرد.

تمام موهای بدن به گیرنده های لمسی در پوست متصل هستند که برخی از محققان معتقدند آن را برای درک لمسی ما حیاتی می کند. یک مطالعه اخیر توانایی شرکت کنندگان با و بدون موهای بازو را در تشخیص انگل های خارجی یا ساس مقایسه کرد. نتایج نشان داد که افرادی که موهای بدن داشتند احتمال بیشتری وجود داشت که وجود حشرات را تشخیص دهند.

و پیشنهاداتی وجود دارد که پشه‌ها ممکن است برای نیش زدن شما سخت‌تر به پوست شما برسند، اگر شما به‌خصوص پرمو هستید.

 

ماجرای ریش و طاسی چیست؟

مردان ریش می‌گذارند زیرا فولیکول‌های مو به شدت به تستوسترون واکنش نشان می‌دهند، تستوسترون که مردان به فراوانی آن را دارند. هورمون هایی به نام آندروژن که در هر دو جنس وجود دارد، موهای بدن (معروف به موی مخملی) را تحریک می کنند تا تیره و درشت شوند. مردان نسبت به زنان سطوح بالاتری از آندروژن دارند، بنابراین موهای بدن آنها پربارتر است.

در حالی که این هورمون‌ها هستند که رشد موهای صورت را تحریک می‌کنند، ژنتیک تعیین می‌کند که موهای صورت یک مرد چقدر پرپشت و تیره خواهد بود، بنابراین یک بزی خوب ممکن است به عنوان یک دارایی اجدادی دیده شود.

شایع ترین شکل ریزش مو در مردان به نام طاسی با الگوی مردانه شناخته می شود که با ترکیبی از عوامل ژنتیکی و تغییرات هورمونی با افزایش سن ایجاد می شود. یک هورمون مردانه به نام دی هیدروتستوسترون که به مردان ویژگی هایی مانند صدای عمیق و توده عضلانی می دهد، باعث می شود که موهای قدیمی روی سر با موهای کوتاه تر و نازک تر جایگزین شوند که از شقیقه ها و تاج سر شروع می شود.

ظاهراً ظاهر «طاس و ریش» وجود دارد، بنابراین اگر نمی‌توانید موهای زیادی روی سرتان بسازید، می‌توانید به جای آن اجازه دهید موهایتان با یک حالت کاملا مد روز روی صورتتان پاره شود.

 

آیا موها بعد از اصلاح دوباره پرپشت تر می شوند؟

این یک افسانه است. تغییرات هورمونی تا حد زیادی مسئول هر گونه تغییر در ضخامت یا رنگدانه موهای شما هستند. همچنین، سرعت رشد موهای شما تا حد زیادی توسط ژنتیک، تغذیه و عملکرد عصبی تعیین می شود. شما نمی توانید آن را سریع تر یا ضخیم تر کنید.

موهای هر کس با سرعت های متفاوتی رشد می کند، اما به طور متوسط این میزان برای موهای سر، گوش و بالای بینی در ماه حدود 1.25 سانتی متر است. موهای نازک روی بدن شما به طول خاصی می رسند، سپس رشد نمی کنند و در نهایت می ریزند.

هر مردی برای مراقبت از موهای بدنش ترجیحات خود را دارد. این مقاله به بسیاری از سوالات متداول در مورد هدف و دلیل موهای بدن و همچنین مراقبت از آن پاسخ خواهد داد.

 

مقالات پیشنهادی :

انواع موم

خرید موم اپیلاسیون

از بین بردن موهای زائد بدن

  1. چرا ما موهای بدن داریم؟

ما ممکن است در مقایسه با پسرعموهای میمون خود را نسبتاً طاس بدانیم، با این حال یک انسان معمولی در واقع از حدود 5 میلیون فولیکول موی ریز پوشیده شده است. تصور می‌شود که وقتی اجداد ما قبل از تاریخ از چهار دست و پا راه رفتن تا ایستادن تکامل پیدا کردند، پوشش متراکم موهای بدن ما شروع به نازک شدن کرد تا ما را در هنگام حرکت خنک‌تر نگه دارد. هدف اصلی از موهای بدن کمک به تنظیم دمای بدن ما علاوه بر دور نگه داشتن کثیفی از بدن (در مناطقی مانند چشم ها و سوراخ های بینی) است.

 

  1. آیا تراشیدن موهای بدن در برابر بوی بدن محافظت می کند؟

پاسخ ساده این است که بله، تراشیدن موهای بدن می تواند به کاهش بوی بدن کمک کند! موهای زیر بغل محل پرورش باکتری ها هستند که در زیر پوشش محافظ موهای بدن رشد می کنند و در نتیجه بوی تعریق را تقویت می کنند. اما این خود عرق نیست که می زند. باکتری های روی پوست شما عرق را می شکنند که بوی نامطبوعی ایجاد می کند.

 

  1. چرا بسیاری از ورزشکاران اصلاح می کنند؟

هر کسی که بازی های المپیک یا هر نوع ورزش رقابتی را تماشا می کند، می داند که ورزشکاران مستعد اصلاح بدن هستند. اما چرا؟ این آسان است، بدن صاف و بدون مو یک مزیت رقابتی بزرگ برای ورزش های خاصی مانند بوکس، شنا و دوچرخه سواری است. از منظر بوکس، دستکش به احتمال زیاد از روی پوست صاف و عرق کرده خارج می شود. طبق انجمن‌های ورزشی، شناگرانی که پاهای خود را می‌تراشند، 0.06 تا 0.07 درصد سریع‌تر از شناگرانی هستند که پاهای خود را می‌تراشند. علاوه بر همه اینها، بدنی که تراشیده شده پس از آسیب‌های ورزشی جزئی، کمتر ملتهب می‌شود، زیرا هیچ شانسی برای ورود موهای بدن مردانه به زخم وجود ندارد.

 

  1. آیا می توانم با اصلاح بدن به خودم صدمه بزنم؟

ممکن است چندان خوشایند به نظر نرسد، اما هر بار کشیدن تیغ باعث ایجاد ضایعات ریز در پوست می شود که می تواند کمی ملتهب شود. اگر مرتباً اصلاح می‌کنید، پوست شما به این عادت می‌کند، اما ماشین‌هایی که برای اولین بار اصلاح می‌کنند باید مراقب تحریک‌شان باشند. جای تعجب نیست که تراشیدن موهای بدن در ورزش های خاصی مانند ناحیه تناسلی به طور قابل توجهی حساس تر از مکان هایی مانند پاها است. اما معطل نشوید - با آماده سازی و مراقبت مناسب، می توانید خطرات را به حداقل برسانید. یادگیری جزئیات در مورد اینکه چگونه هر ناحیه خاصی از بدن خود را به بهترین شکل مدیریت کنید، مفید است.

 d/موی بدن

  1. بهترین راه برای اصلاح چیست؟

بسیاری از مردان تمایل دارند برای اصلاح بدن خود به سراغ ژل دوش یا فوم اصلاح معمولی بروند. اما محصولات اصلاح صورت به سرعت زیر دوش شسته می شوند و همه محصولات دیگر برای پوست بدن مناسب نیستند. این می تواند اصلاح موهای بدن مردانه را دشوار کند و منجر به تحریکات پوستی بد یا راش اصلاح شود.

مجدداً، برای هر قسمت از بدن شما یک روش بهینه برای اصلاح وجود دارد، ممکن است نخواهید موهای ناحیه تناسلی را مانند موهای پا بتراشید، زیرا در مناطق بسیار حساس تر است. نگاهی به مقاله ما در مورد آرایش اعضای بدن خود بیندازید تا راهنمای اصلاح هر ناحیه از بدن شما باشد. تراشیدن زیر حمام نیز برای برخی برای تمیز کردن آسان و مزیت افزوده آب گرم که موها را نرم می کند برای اصلاح راحت تر ترجیح داده می شود.

 

  1. آیا موهای بدن در برابر نور خورشید محافظت می کند؟

کاملا برعکس. قطرات کوچک آب و عرق تمایل دارند به موهای بدن بچسبند و نور UV خورشید را بزرگ کنند. آنها اشعه های خورشید را تشدید می کنند و احتمال سوختن پوست را افزایش می دهند. اگر این کافی نبود، موهای ضخیم بدن نیز اعمال یک لایه محکم محافظ در برابر آفتاب را در برابر پوست دشوار می کند. بنابراین اگر تیرگی زیادی دارید، احتمالاً به کرم ضد آفتاب اضافی نیاز خواهید داشت و محافظت شما همچنان از دوستان با پوست صاف شما لکه دارتر خواهد بود. بنابراین، اصلاح بدن در واقع به افزایش محافظت در برابر نور خورشید کمک می کند.

 

  1. هدف از موهای بدن مردان چیست؟

در عصر حجر، زمانی که مردان شکارچی-گردآورنده بودند، مدت‌ها قبل از تراشیدن بدن، موهای بدن اهداف مختلفی داشتند: از گرم نگه داشتن تا اثبات بلوغ جنسی. امروزه، ما به روش‌های دیگری به این چیزها فکر می‌کنیم، و اگرچه موهای بدن ممکن است به تنظیم دمای بدن در حین ورزش با گرفتن عرق و کمک به تبخیر آن کمک کنند، تفاوت‌های کلی بسیار کم است. بنابراین، اگر ترجیح می دهید، نیازی به نگرانی در مورد اصلاح بدن برای از بین بردن موها نیست.

 

مقالات پیشنهادی :

طریقه ی استفاده از پودر موبر

پودر موبر

انواع موم اپیلاسیون

  1. تراشیدن موهای بدن برای مردان چقدر رایج است؟

پاسخ احتمالاً بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید. روزهایی که فقط زنان با تیغ به موهای ناخواسته پا یا زیر بغل خود می‌بردند گذشته است. امروزه بسیاری از مردان برای تراشیدن موهای بدن و به دلایل مختلفی از تیغ استفاده می کنند، از جمله:

بهداشت فردی و افزایش احساس پاکیزگی

می تواند بوی بهتری داشته باشد و از بوی نامطبوع بدن جلوگیری کند

به دلایل زیبایی شناختی

برای بهبود عملکرد ورزشی

به طور معمول در دنیای ورزش و تناسب اندام، بیشتر متداول است که موهای بدن مردان کنترل شوند، زیرا می تواند عملکرد را بهبود بخشد و تعریف عضلانی به دست آمده را نشان دهد. بنابراین در مجموع، مردان چقدر موی بدن دارند؟ خوب، مطالعات اخیر نشان داده است که بیش از نیمی از مردان جوان تصمیم به حذف موهای بدن می‌گیرند - که احتمالاً به تلویزیون واقعیت و رسانه‌ها نسبت داده می‌شود که فیزیک ماهیچه‌ای صاف را به عنوان مطلوب تبلیغ می‌کنند. اگرچه برداشتن موهای زائد بدن مردان چیز جدیدی نیست، شواهد نشان می‌دهد که حتی یونانیان باستان، رومی‌ها و مصری‌ها نیز از طرفداران مانکاپینگ بودند.

 

  1. آیا اصلاح بدن در برابر کنه کمک می کند؟

مطمئنا ضرری نداره کنه ها ترجیح می دهند در مناطق پر مو لانه سازی کنند. هر چه قربانی آنها موهای بدن بیشتری داشته باشد، حمله موفقیت آمیزتر است. اگر تراشیده شده باشید، چنگ زدن به آن را بسیار سخت تر می کند. بنابراین تراشیدن دست‌ها و پاها باید به دور نگه داشتن کنه‌ها در آینده کمک کند.

e/موی بدن

بهترین وکس حرفه ای برای از بین بردن مو چیست؟

زیبایی‌شناسان نه تنها به خاطر مهارت‌ هایشان که به سختی به دست آورده‌اند، بلکه به خاطر دانش‌شان در مورد محصولات و لوازم جانبی موم مورد اعتماد هستند. افراد زیادی هستند که از مزایای موم های بدن لذت می برند، اما تعداد کمی از آنها می دانند که چگونه کیفیت واقعی را در میان محصولات متنوع موجود تشخیص دهند. به عنوان یک متخصص زیبایی، باید بدانید که بسته به نوع درمانی که در نظر دارید به دنبال چه چیزی باشید و از چه چیزی اجتناب کنید. به همین دلیل، شما باید همیشه بهترین مواد را در میان لوازم اپیلاسیون حرفه ای خود داشته باشید. اگر قصد دارید بهترین مجموعه محصولات مومی را داشته باشید، ما تمام اطلاعاتی را که برای شروع نیاز دارید در اختیار داریم.

 

وکس های بدن حرفه ای

وکس بسته به ناحیه‌ای که می‌خواهید درمان کنید و نوع پوست مشتری شما به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند: موم ‌های نرم و موم‌های سخت. با این حال، محصولات موم را می توان بر اساس نقطه ذوب و دمایی که هنگام استفاده روی پوست دریافت می کنند، جدا کرد. از این طبقه بندی، موم های سرد و موم های گرم را داریم.

از آنجایی که برای از بین بردن موها از ریشه باید تا دمای معینی گرم شوند، موم های نرم و سخت بدن در دسته «موم داغ» قرار می گیرند. بسته به مواد تشکیل دهنده آنها، آنها باید به دمای خاصی برسند تا قوام کامل را به دست آورند، بنابراین زیبایی شناسان قبل از ادامه کار با موم، از یک بخاری موم حرفه ای برای آماده سازی آنها استفاده می کنند.

موم نرم: احتمالاً شناخته شده ترین نوع موم است. موم های نرم برای از بین بردن مو از نواحی بزرگ مانند پاها، بازوها و پشت استفاده می شود. معمولاً با رزین غنی شده، موم های نرم در لایه های بسیار نازک اعمال می شوند و پس از اینکه لایه به طور یکنواخت روی پوست پخش شد، با یک نوار موسلین پاک می شوند. به همین دلیل به آنها موم نواری نیز می گویند. موم های نرم قبل از برداشتن موها به پوست می چسبند، بنابراین یک اثر لایه برداری ملایم دارند که لایه بیرونی پوست را از بین می برد. آنها برای موهای درشت و نازک به خوبی استفاده می شوند و این باعث می شود برای انواع درمان های رفع موهای زائد مفید باشند.

موم سخت: از آنجایی که به پوست نمی‌چسبد، موم‌های سخت اولین انتخاب زیبایی‌شناسان برای اپیلاسیون قسمت‌های حساس بدن هستند. آنها در لایه های ضخیم تر اعمال می شوند و بدون نوار، همیشه در جهت مخالف رشد مو برداشته می شوند. تسلط بر موم‌های سخت کمی سخت‌تر است، اما احتمال سوختگی و عفونت را روی پوست‌هایی که از مشکلات آلرژی و حساسیت رنج می‌برند، کاهش می‌دهند. همچنین می‌توان آن‌ها را بیش از یک بار بدون آسیب رساندن به پوست روی همان ناحیه اعمال کرد.

در مقابل، موم‌های سرد را می‌توان مستقیماً بدون گرم کردن از قبل استفاده کرد. رایج ترین فرمت برای واکس های سرد، نوارهای از پیش اعمال شده است. این نوارها از قبل لایه ای از موم را با خود داردند که می تواند بعداً روی پوست فشار داده شود و در زمان زیادی صرفه جویی کرده و از هدر رفتن بی مورد محصول جلوگیری می کند. از آنجایی که موم‌های سرد نیازی به بخاری ندارند، روی منافذ پوست ملایم‌تر هستند، اما کار کردن با آن‌ها در قسمت هایی که دقت مهم است دشوارتر است. موم های سرد برای افرادی که زمان کمی دارند و برنامه فشرده ای دارند ایده آل هستند، اما در مورد خدمات حرفه ای رفع موهای زائد، این وکس ها گزینه مناسبی نیستند.

 

مقالات پیشنهادی :

بهترین پودر موبر بدون بو

واجبی بدون بو

استفاده از پودر موبر

موبر بدون بو

سایر وکس های حرفه ای برای از بین بردن موهای زائد

خمیر شکری: خمیر شکری که از شکر، لیمو و آب داغ تهیه شده است، یکی از قدیمی‌ترین محلول‌های رفع موهای زائد است. از آنجایی که مزایای زیادی با موم های نرم یا سخت بدن دارد و روند نسبتاً مشابهی را دنبال می کند، خمیر شکرک اغلب از نظر راه حل های حرفه ای رفع موهای زائد در دسته وکس های حرفه ای قرار می گیرد. خمیر شکر مانند موم های سخت بدن، موها را بدون چسبیدن به پوست می گیرد، بنابراین می توان آن را چندین بار بدون ایجاد مشکل یا ناراحتی اضافی استفاده کرد.

موم میوه: این فرمول‌های موم با عصاره میوه غنی شده‌اند، بنابراین تعدادی از خواص تسکین‌دهنده، مرطوب‌کننده و آنتی‌اکسیدانی را اضافه می‌کنند که در طول درمان با موم روی پوست‌های حساس معجزه می‌کند. آنها را می توان بدون نوار برداشته و خطرات کمتری در مورد عفونت، قرمزی، برآمدگی ها و بثورات ایجاد می کند. عصاره توت فرنگی، آلو و پاپایا برخی از ترکیبات رایج در موم های میوه هستند.

موم شکلات: فواید شکلات بارها و بارها در درمان های مختلف مراقبت از پوست ثابت شده است. به این ترتیب، موم های شکلاتی از این خواص برای ایجاد یک اثر آنتی اکسیدانی قوی استفاده می کنند که به پوست کمک می کند پس از یک جلسه سریع تر بهبود یابد

 

آیا اپیلاسیون باعث افتادگی پوست می شود؟

برای اکثریت قریب به اتفاق مردم، وکس موهبتی است که به محصولات رفع موهای زائد می رسد. در کمتر از یک ساعت، اکثر جلسات وکس می تواند پوست شما را برای هفته ها صاف و بدون مو کند، بنابراین جای تعجب نیست که مردم اپیلاسیون را به اصلاح و سایر روش های جایگزین ترجیح می دهند. برخی از پوست ها ممکن است هنگامی که با محصولات موم نامناسب ترکیب می شود  دچار آلرژی، بثورات یا آکنه شوند. به همین دلیل، برخی از افراد نگران افتادگی پوست پس از استفاده مکرر از خدمات وکس معمولی هستند.

 

آیا اپیلاسیون می تواند پوست من را شل کند؟

این یک نگرانی منطقی است. بسیاری از وکس های نرم بدن یک اثر لایه برداری ملایم ایجاد می کنند که لایه بیرونی پوست را از بین می برد، بنابراین طبیعی است که افراد نگران از بین بردن اولین خط دفاعی پوست در برابر اشعه های خورشید، باقی مانده ها، مواد شیمیایی و غیره باشند. پوست در واقع حساس تر است. به آسیب پس از وکس، به همین دلیل است که زیبایی شناسان در مورد مراقبت های پس از درمان مناسب در داخل و خارج از سالن سرسخت هستند.

 

بیایید نگاهی به شایع ترین دلایل افتادگی پوست بیندازیم:

پیری: حتی پیچیده ترین محصولات مراقبت از پوست نیز نمی توانند گذر زمان را به طور کامل پنهان کنند. با افزایش سن، پوست شروع به از دست دادن الاستین و کلاژن (پروتئین هایی که بدن برای حفظ استحکام و بافت پوست تولید می کند) می شود. در نتیجه، پوست فرسوده به نظر می رسد و در هنگام لمس نازک تر به نظر می رسد. شما همیشه می توانید با یک رژیم غذایی غنی از پروتئین این روند را کاهش دهید و رژیم اپیلاسیون شما به هیچ وجه بر آن تأثیر نخواهد گذاشت.

 

استفاده از موم سخت روی پای یک زن

هنگامی که با موم های سخت کار می کنید، نوار موم شما باید در ضخیم تر باشد تا موها محکم تر شوند. پخش کردن موم به طور یکنواخت روی ناحیه قبل از سرد شدن ممکن است دشوار باشد.

موم های سخت اگر برای مدت طولانی روی پوست باقی بمانند مستعد آسیب رساندن به پوست هستند. این ممکن است زمانی که زمان برداشتن نوار است برای شما مشکل ایجاد کند و ممکن است مجبور شوید موم را دوباره روی آن ناحیه بمالید تا همه موها را بکشید. وکس ‌های سخت زمانی که روی پوست صورت و خدمات وکس بیکینی استفاده می‌شوند، نتایج بسیار خوبی دارند.

وکس های سخت حرفه ای به صورت مهره ای عرضه می شوند و معمولاً در قوطی ها، شیشه ها یا کیسه ها فروخته می شوند. هنگامی که دانه های موم را ذوب کردید ، خمیر حاصل را می توان در دمایی که به اندازه کافی گرم است روی پوست پخش کرد تا قوام چسبنده مورد نیاز برای حذف مو حفظ شود. اکثر موم های بدن سخت دارای نقطه ذوب پایینی هستند تا این فرآیند روی پوست های حساس قابل تحمل تر باشد.

 

آیا می توانم دوباره از مهره های موم استفاده کنم؟

استفاده مجدد از مهره‌های موم سخت ذوب شده غیرمعمول نیست. موم‌های سخت نه تنها گران‌تر از سایر فرمول‌های رفع موهای زائد هستند، بلکه موم شما نیز بسیار سریع‌تر تمام می‌شود، زیرا موم در هر بار به لایه‌های ضخیم‌تری نیاز دارد. از آنجایی که موم های سخت را می توان بیش از یک بار در یک ناحیه اعمال کرد، متخصصان زیبایی ممکن است از یک لایه دو بار برای برداشتن موهای باقی مانده در قسمتی از پوست که قبلاً درمان شده است استفاده کنند.

دانه‌های موم برای شناسایی مقدار موم مورد نیاز برای هر درمان مفید هستند. اگر تعداد زیادی مهره روی بخاری موم خود قرار داده اید، حتی پس از ذوب شدن موم نباید از دست زدن یا کثیف کردن مهره هایی که می خواهید دوباره استفاده کنید اجتناب کنید. می توانید مهره های موم سخت را دوباره گرم کنید و بعداً از آنها استفاده کنید، اما فقط در صورتی که آنها را تمیز نگه دارید. همچنین می توانید موم را هر چند وقت یکبار که می خواهید گرم کنید، اما به خاطر داشته باشید که برای وکس های سخت، این فرآیند از 30 تا 40 دقیقه طول می کشد.


© 2017; کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد شرکت تیزبر کمرد محفوظ می باشد.طراحی ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT