مقالات

موی بدن|داشتن موهای زائد در بدن

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

موی بدن

موی بدن بعضی از موهای قسمت هایی از بدن انسان در دوران بلوغ رشد نمیکند و در زمانی که در شکم مادر خود بودید رشد کرده اند مثل موی سر و ابرو ، چانه و …

هر مویی در بدن  کارکردی خاص  دارند مثلا سبیل ها برای جلوگیری رفتن عرق در دهان شما می باشد و یا ابرو و مژه برای مراقبت از چشم های شما است . باید بدانید که داشتن موهای بدن دلیلی بر خجالت کشیدن شما نیست و این امر کامل  یک چیز طبیعی برای همگان می باشد. 

 سلول های مو ی بدن، در داخل بدن شما تقسیم و زیاد می شوند و وقتی فضای داخل فولیکول ها را پر کردند سلول ها پیرتر و به بیرون می اندازند و درحقیقت موهای روی پوست ما همان سلول های پیر از کار افتاده است. 

رشد موهای بدن در هر انسان بر اساس سن و جنس ، نوع  تغذیه و عوامل ارثی نیز بستگی دارد. موهای بدن بانوان  معمولا کندتر از آقایان رشد می کند ولی موهای سر بانوان از لحاظ طولی نسبت به آقایان رشد بیشتری دارد. عوامل ژنتیکی هم بر رشد مو مهم است به دلیل اینکه بعضی از خانم ها ارث شان موهای بسیار بلند می باشد اما بعضی دیگر موهایشان از سطح شانه ی آنها بیشتر رشد نمی کند.

body hair/موی بدن

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید محصولات با ما در ارتباط باشید

تماس با ما

مو همچنین به عنوان یک عایق در برابر سرما ی محیط عمل می کند و بدن شما را گرم کند  با توجه به هر گونه از  ملیت ها  انسان ها در گروه های مختلف از مو قرار دارند مثلا آسیایی ها انسان های کم مویی نسبت به سایر ملیت ها هستند.

عمر موها های بدن شما با یکدیگر متفاوت هستند مثلا مویی که روی جمجمه شما وجود دارد  با موهایی که بر روی پوست صورت شما وحود دارد متفاوت است. موها ممکن است هر چند ماه بریزند و مجدد رشد کنند وویا عمرشان چندین و چند سال باشد .

از وظایف مهم دیگر مو های بدن محافظت کردن پوست در برابر اشعه های خطرناک خورشید است همچنین موهایی که بر روی جمجمه ی شما قرار دارند از ضربات احتمالی سر محافظت زیادی می کند .

بیشتر بخوانید:فواید پودر موبر،پودر موبر

 از وظایف دیگر موها 

_ مو هویت جنسی بدن شما را نیز می تواند مشخص کند.

_ مو نقش اساسی و مهمی هم در ظاهر و زیبایی انسان ها دارد.

_ محافظت می کند  از بدن انسان در برابر عوامل مختلف

 برای از بین بردن موهای زائد در بدن می توان از پودر موبر ساده تیزبر استفاده کنید

 عوامل مختلفی می تواند موجب ریزش موهای افراد بشود که می توان تعدادی از آنها را نام برد:

_ شانه کردن  موهای سر به صورت محکم و خشن 

_ خشک کردن موها به روش های  اشتباه و نا مناسب

_ ماساژهای شدید نادرست پوست سر

_ آب داغ و باد داغ

_ فرآورده های بهداشتی غیر اصل و بی کیفیت

داشتن موهای زائد هم  در بدن و صورت افراد  یک امر کاملا طبیعی است .

در بعضی از  مواقع وجود موهای زائد موحب به خطر افتادن سلامت انسان ها می شود.  در زمان بلوغ موهایی ضخیم ترو کلف تر  از موهای نازک که طبیعی هستند رشد می کند علت این موها  را می توان گفت تغییرات هورمونی هستند و شما باید مراقب آنها باشید. اگر در صورتتان متوجه موهای سیاه ناخواسته و مردانه شده اید به آن ها الگوی نا خواسته ی مردانه گفته می شود ، این موضوع می تواند مشکل ژنتیکی باشد پس بهتر است به دنبال درمان آن بروید.


© 2017; کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد شرکت تیزبر کمرد محفوظ می باشد.طراحی ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT