مقالات

خرید موم سرد|انواع موم از نظر دما|وکس|موم گرم

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خرید موم سرد ؛ استفاده از موم برای از بین بردن موهای زائد برای زمان طولانی تر رایج است.با خرید موم سرد و گرم می توانید اپیلاسیون انجام دهید .

انواع موم از نظر دما


موم گرم
این نوع موم را با پد و بدون پد می توانید استفاده کنید. برای اپیلاسیون بدن از موم گرم با پد استفاده می شود همچنین می توانید برای صورت و بدن از موم بدون پد استفاده کرد.

دمای موم باید به اندازه ای باشد که به پوست آسیب نرساند.موم را باید در جهت رویش مو روی پوست بکشید.

موم سرد
بعد از خرید موم سرد نیازی به گرم کردن آن نیست در این موم هم مانند موم گرم عمل کنید و بعد از اینکه موم را روی پوست قرار دادید کمی روی آن را ماساژ دهید .اگر مقداری از موها باقی ماند می توانید عمل اپیلاسیون را دوباره انجام دهید.

Buy cold wax

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های موم اپیلاسیون، پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

انواع موم


با خرید موم موبر مناسب پوست خود از عوارض بعدی آن جلوگیری کنید.

موم شکلاتی:

این موم مناسب پوست های حساس است و روغن موجود در آن باعث می شود تا پوست بعد از وکس نرم باشد.

موم کاکائو:

این موم دارای خاصیت مرطوب کنندگی است.

موم منظم:

این موم برای پوست های حساس مناسب نیست و بعد از مصرف امکان التهاب و جوش وجود دارد.

موم آلوئه ورا:

این موم مناسب پوست های بسیار حساس است و دارای خواص زیادی است.

موم عسلی:

این موم خاصیت مرطوب کنندگی ، آبرسانی و ترمیم کنندگی دارد و طبیعی است.

مقالات پیشنهادی :

ترکیبات پودر موبر

بهترین پودر موبر بدون بو

واجبی بدون بو

a/خرید موم سرد

عوارض استفاده از موم سرد
با توجه به اینکه موم را چگونه استفاده می کنید ممکن است عوارضی داشته باشد.اینکه آیا پوست شما نسبت به مومی که استفاده می کنید حساسیت دارید یا نه. سعی کنید هنگام خرید موم سرد و گرم دقت کنید که موم استاندارد تهیه کنید.

1-درد

اگر موم بی کیفیت باشد و یا یک فرد غیر ماهر این کار را انجام دهد ممکن است اپیلاسیون درد زیادی را برای شما به دنبال داشته باشد.

2-سوزش،قرمزی

التهاب در هنگام اپیلاسیون طبیعی است اما اگر این التهاب بیشتر از حد معمول باشد می توانید با گذاشتن کمپرس سرد التهاب را کاهش دهید.

3-خراش

چون این موم ها مرطوب کننده ندارند باعث خشکی و خراشیدگی پوست می شود که اگر این خراشیدگی ها شدید شود امکان این که جای آن بماند زیاد است.

4-جوش های پوستی

به دلیل اینکه این موم ها دارای نرم کننده نیستند باعث ایجاد جوش و فولیکول در محل خارج شدن موها می شود.

اپیلاسیون سرد چیست؟

اپیلاسیون سرد یکی از ساده ترین راه ها برای از بین بردن موهای زائد بدن است. نسبت به روش های دیگر مانند کندن، اپیلاسیون داغ و شکرک زدن راحت تر است. می‌توانید نوارهای موم سرد را بخرید، آن‌ها را روی ناحیه مورد نظر بمالید و تارهای مو را بکشید تا پوستی نرم و صاف داشته باشید.

برخلاف اپیلاسیون داغ، نیازی به استفاده از گرما برای نرم کردن موم نیست. علاوه بر این، می توانید نوارها را به راحتی در سفر حمل کنید و از آنها استفاده کنید. این یکی از دلایلی است که اپیلاسیون سرد را برای بسیاری ترجیح می دهند، به خصوص کسانی که زیاد سفر می کنند.

 

مزایای اپیلاسیون سرد چیست؟

مزایای موم سرد به شرح زیر است:

موم سرد در خانه به خصوص در تابستان بسیار راحت است. به عنوان مثال، نوارهای موم سرد شرکت تیزبر کمرد نه تنها به راحتی اعمال می شوند، بلکه به راحتی به ریزترین موها نیز می چسبند.

شما می توانید موهای خود را در عرض چند ثانیه حذف کنید.

اپیلاسیون سرد نیز به طور بالقوه کمتر از اپیلاسیون گرم دردناک است. این به این دلیل است که شما خطر سوختن پوست خود را با موم بیش از حد گرم نمی کنید.

همچنین کمتر کثیف است و می توانید به راحتی نوارها را دور بریزید. همچنین استفاده از تکنیک اپیلاسیون سرد برای خطوط دور بدن مانند خط بیکینی آسان است.

برای استفاده از موم سرد در این نواحی، نوارها را متناسب با آن ناحیه خاص برش دهید، و می‌توان آن‌ها را بارها و بارها استفاده کرد تا زمانی که چسبندگی خود را از دست بدهد.

 

مقالات پیشنهادی :

عوارض موم موبر

انواع موم گرم

خرید موم موبر تیزبر کمرد

نکاتی که باید هنگام انجام اپیلاسیون سرد به خاطر بسپارید

بدون نیاز به استفاده مجدد: پس از استفاده از موم سرد، ممکن است متوجه شوید که باقی مانده چسبناکی روی پوست باقی مانده است. این به این دلیل است که نوارهای موم سرد همیشه در اولین بار از ریشه موها را نمی گیرند و بنابراین ممکن است نیاز به استفاده مجدد باشد. این می تواند ناخوشایند باشد، به خصوص اگر شما فردی با پوست حساس هستید.

با نوارهای مومی آماده برای استفاده شرکت تیزبر کمرد ، می توانید این نگرانی ها را برطرف کنید. این نوارهای موم سرد به طور ویژه با آلوئه ورا فرموله شده است که به دلیل خاصیت آبرسانی و تسکین دهنده پوست شناخته شده است. زبانه دستگیره دستی به شما کمک می کند تا موها را به راحتی از ریشه پاک کنید.

 

نحوه استفاده از موم سرد

پوست خود را با لایه برداری از دو روز قبل با استفاده از لوفا یا اسکراب بدن آماده کنید. نوارهای موم سرد در صورتی که سطح پوست صاف باشد بسیار راحت تر به سطح پوست می چسبد. بعد از اینکه پوست خود را خشک کردید، نوار را محکم به سمت پایین در جهت رشد مو فشار دهید. سپس، قبل از کشیدن سریع نوار در جهت مخالف رشد مو، پوست بالای نوار را محکم کنید. آنقدر این کار را تکرار کنید تا تمام موها را بردارید. موم اضافی را با دستمال مرطوب یا آب و صابون پاک کنید.

 f/خرید موم سرد

فواید اپیلاسیون سرد

اپیلاسیون سرد می تواند روش بسیار راحت تری برای اپیلاسیون باشد - به خصوص در هوای گرم. نوارهای موم به سرعت اعمال می شوند، به راحتی به ریزترین موها می چسبند و تنها پس از چند ثانیه قابل برداشتن هستند. این روش به طور بالقوه کمتر از اپیلاسیون گرم دردناک است، زیرا خطر سوختن پوست خود را با موم بیش از حد گرم نمی‌کند. همچنین نسبت به اپیلاسیون گرم، گزینه ای کمتر نامرتب است، زیرا نوارها را می توان به راحتی دور انداخت. اپیلاسیون سرد همچنین برای خطوط کوچکتر بدن که به سختی قابل دسترسی هستند، مانند خط بیکینی، عالی است. تکه های نوار را می توان به تناسب قسمت خاصی از بدن برش داد و می توان از همان نوار به طور مکرر استفاده کرد تا زمانی که چسبندگی خود را از دست بدهد. موم سرد مدتهاست که به عنوان یک روش ضد حساسیت برای از بین بردن موهای زائد شناخته شده است. در ساده ترین شکل خود، از پایه شکر، لیمو و آب ساخته شده است که شستن آن را آسان می کند. برای استفاده نیازی به گرم شدن ندارد. با این حال، باید قوام غنی عسل را داشته باشد.

شکر یا موم سرد هر بار که از آن استفاده می شود لایه برداری ملایمی را ایجاد می کند. به پوست نمی چسبد و فقط فولیکول های مو را در ریشه هدف قرار می دهد. بر خلاف سایر اشکال اپیلاسیون ، موم سرد علیه رشد مو اعمال می شود و در عوض در جهتی که در حال رشد است برداشته می شود. ممکن است بیش از یک بار بدون تحریک در همان ناحیه استفاده شود. با استفاده مداوم ، موها ریزتر و نرم ‌تر می‌ شوند.

 

موم نواری چیست؟

موم نواری برای استفاده در مناطق بزرگتر مانند اپیلاسیون بازوها، اپیلاسیون پاها، اپیلاسیون پشت و سینه پیشنهاد می شود. با پخش یک لایه نازک از موم گرم شده در امتداد پوست با استفاده از چوب اپیلاسیون و سپس با یک نوار کاغذ مومی برداشته می شود.

حذف مو با موم سرد نیاز به گرم کردن دارد و برای برداشتن موم بعد از استفاده از پوست به کاغذ موم مو نیاز دارد.

 

نحوه استفاده از موم سرد :

  1. قبل از استفاده از با موم سرد یا موم نواری، مطمئن شوید که پوست کاملاً تمیز است
  2. قلع موم را در دستگاه گرم کننده موم قرار دهید و موم را گرم کنید
  3. موم را با اعمال مقداری موم با استفاده از کاردک روی یک ناحیه کوچک آزمایش کنید. اطمینان حاصل کنید که دما برای درمان موم مناسب است، اگر موم خیلی گرم است ، کمی صبر کنید سپس درمان را شروع کنید.
  4. موم را با استفاده از کاردک اپیلاسیون در جهتی که مو رشد می کند ، بمالید.
  5. از نوار کاغذ مومی روی ناحیه درمان استفاده کنید ، از دست خود برای فشار دادن رویش مو استفاده کنید.
  6. نوار را در جهت مخالف رشد مو بکشید.
  7. پس از برداشتن موهای زائد، از درمان بعد یا پس از موم استفاده کنید.
  8. دستگاه واکس خود را با استفاده از واکس پاک کن تمیز کنید.

تمام محصولات اپیلاسیون را در جای خشک و خنک و در وضعیت عمودی نگهداری کنید

برخی از کارتریج ها از نظر بافت نازک هستند ، برخی از آنها کرمی هستند. کارتریج هایی که از نظر بافت چسبندگی بیشتری دارند ، زمانی که کاغذ سخت می شود یا کار با آنها خیلی چسبنده می شود ، باید از کاغذ موبر بیشتری استفاده کنید.

 

اطلاعات مهم:

اپیلاسیون می تواند باعث تحریک پوست شود که می تواند منجر به قرمزی، بثورات پوستی جزئی و برجستگی برای کسانی شود که پوست حساس یا آلرژی پوستی دارند. تحریک پوست نیز می تواند به دلیل حساسیت به نوع خاصی از موم رخ دهد. مواد تشکیل دهنده موم بسته به طعم موم متفاوت است.

حساسیت از فردی به فرد دیگر بسته به ناحیه بدن متفاوت است. همیشه روی نواحی که باید اپیلاسیون شوند یک پچ تست انجام دهید تا مطمئن شوید کارتریج برای پوست شما در آن نواحی مناسب است. 24 ساعت صبر کنید، در صورت عدم تحریک، استفاده را ادامه دهید. در صورت بروز هر گونه تحریک بر روی پوست ، مصرف را قطع نماید.

 

بدون درد

آنها یک راه حل بدون درد و کارآمد برای تمام موهای ناخواسته بدن هستند. خطر سوختن پوست یا بریدگی های تصادفی وجود ندارد. نوارهای موم سرد حتی برای اپیلاسیون نواحی حساس مانند زیر بغل، سینه و نواحی بیکینی مفید هستند. از آنجایی که موم سرد روی پوست ملایم‌تر است و از قبل روی نوارها استفاده می‌شود، احتمال کمتری برای استفاده بیش از حد از محصول در مناطق حساس وجود دارد. این باعث می شود که کل فرآیند کارآمدتر و آسان تر از اپیلاسیون یا کندن سنتی باشد.

 

تاخیر در رشد مو

درست مانند اپیلاسیون داغ، استفاده مکرر از نوارهای موم سرد نیز از شدت رشد مجدد مو می کاهد. فولیکول های مو به آرامی ریزتر و نازک تر می شوند و در نتیجه پوست صاف تر و فواصل طولانی تری بین دو جلسه اپیلاسیون می شود.

از سهولت استفاده تا کارایی، مزایای اپیلاسیون سرد بسیار زیاد است. اگرچه این یک فرآیند پیچیده نیست، بگذارید ببینیم چگونه می توانید از موم سرد برای داشتن پوستی صاف و بدون مو استفاده کنید.

بر خلاف اپیلاسیون داغ، که در آن باید موم را تا حدود 54 درجه سانتیگراد گرم کنید، اپیلاسیون سرد یک فرآیند نسبتاً ساده است. یک لایه نازک را روی ناحیه مورد نظر بدن خود بمالید و سپس با یک نوار پارچه آن را به سمت بالا بکشید.

این روش از بین بردن موهای زائد هیچ آشفتگی گرمی ایجاد نمی کند. برعکس، نوارهای موم سرد از پیش روکش شده به راحتی در داروخانه ها و فروشگاه ها در دسترس هستند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که نوار را به آرامی به مدت 10 ثانیه بین کف دست خود بمالید تا موم گرم شود، پوشش موم را بیرون بکشید، نوار را روی ناحیه مورد نظر بچسبانید، در جهت دست خود فشار دهید، پوست خود را کشیده نگه دارید و نوار مومی را بردارید نوارهای موم سرد را می توان بارها (در همان جلسه) در نواحی مختلف مورد استفاده مجدد قرار داد تا زمانی که چسبندگی خود را از دست بدهند.

لوبیای موم سخت چیست؟

لوبیای موم سخت مزایای بسیاری زیادی دارد که در بین موم های بدن محبوب هستند  و لوبیای موم سخت شناخته شده ترین روش در بین موم سخت حرفه ای است. مردم ، از سالن ها گرفته تا متخصصان زیبایی ، استفاده کردن از لوبیای موم سخت را ترجیح می دهند ، و این باعث می شود روند اپیلاسیون سریع ، کارآمد و به همان اندازه دردناک نیز باشد.
s/خرید موم سرد

لوبیای موم سخت

لوبیای موم سخت با توجه به مواد تشکیل دهنده آنها در بسیاری از رنگ ها تولید می شود ، اما در همه موارد عنصر اصلی آنها نوعی رزین است. گل سرخ در فرمول های موم سخت دلیل قوام آنها است که ترکیب کاملی است. لوبیای موم سخت سایر مواد طبیعی مانند ویتامین ها ، بابونه ، اسطوخودوس و سایر خواص را به معنای دلپذیر تر شدن موم ترکیب می کند. مهره های موم سخت برای قسمت های حساس مانند صورت و ناحیه بیکینی توصیه می شود ، اما بسیاری از آنها اجازه می دهند تا سایر موارد در مناطق بزرگتر مانند زیر بغل و پشت را استفاده کنند. در اینجا لیستی از مواردی وجود دارد که لوبیای موم سخت را بسیار خاص می کند:

استفاده آسان از آن: دلیلی وجود دارد که زیبایی شناسان از لوبیای موم سخت برای درمان های خود استفاده می کنند. آنها را می توان بدون کمک نوار استفاده کرد علاوه بر این ، لوبیای موم سخت انعطاف پذیر و متنوع است و همین امر باعث می شود که آنها برای کار بر روی مناطق کوچک و سخت و بدون دسترسی بدون هدر دادن موم زیاد در این فرآیند ، استفاده کرد.

 

لوبیای موم سخت در رنگ های مختلف

یک درمان ملایم: به عنوان یک قاعده برای همه قالب های موم های سخت بدن ، موم در صورت استفاده به پوست نمی چسبد. این فقط به موها می چسبد و باعث می شود که برداشتن آن آسانتر و کمتر نیرو لازم داشته باشد. مواد تشکیل دهنده مورد استفاده در فرمول آنها باعث می شود نقطه ذوب پایین تر باشد که به نوبه خود باعث کاهش سوزش روی پوست می شود. علاوه بر این ، مهره های موم سخت بعد از ذوب ، بافت خامه ای خوبی دارند که احساس بسیار دلپذیری روی پوست می کند ، بدون اینکه احساس چسبنده ای از آن باقی بماند. بیش از یک بار قابل استفاده است: از آنجا که موم سخت فقط موها را بدون چسباندن بر روی پوست می گیرد ، پس از برداشتن ، لایه بیرونی پوست آسیبی نمی بیند. اگر بعد از استفاده از موم ، موهای ناخوشایند وجود داشته باشد ، زیبایی شناسان می توانند یک لایه دوم را بدون خطر آسیب دیدگی روی پوست اعمال کنند.

درد کمتر: این ممکن است از نقاط فوق استنباط شود ، اما از آنجا که درد یکی از اصلی ترین دلایلی است که مردم را از درمان موم دوری می کند ، گفتن آن به طور کامل ضرری ندارد. هنگامی که با استفاده از مهره های موم سخت موم می کنید ، مزایای ترکیب آن باعث درد کمتری می شود که زمان آن رسیده است که لایه موم را بردارید. پوست احساس ناراحتی از بیرون کشیدن مو از ریشه دارد ، اما به اندازه کافی مختصر است که بیشتر مشتری های معمولی آن را به عنوان یک مسئله غیر مهم می دانند.

در دسترس: به طور خلاصه ، مهره های موم سخت می توانند تقریباً در هر نقطه استفاده شوند (یا حداقل در بیشتر قسمت هایی که در جلسات وکس زدن حرفه ای گنجانده شده اند). برای یک ، لوبیای موم سخت برای کار بر روی پوست های حساس ایمن است بدون اینکه سوختگی ، عفونت یا سوزش ایجاد شود. این امر باعث می شود که آنها در انواع مختلفی از پوست استفاده شوند. بسته به ترکیب آنها ، مهره های موم سخت نیز می توانند در مناطقی که معمولاً برای انواع دیگر محصولات برداشتن مو ، مانند بازوها ، پشت یا ران های داخلی فراتر از خط بیکینی رزرو شده اند ، استفاده شود.

 

مقالات پیشنهادی :

خرید موم موبر

فواید استفاده از نوره

اصلاح صورت خانم ها

آیا لوبیای موم برای اپیلاسیون مفید است؟

اپیلاسیون روشی ساده است که هر کسی می تواند امتحان کند. خطرات آسیب پوست را به حداقل می رساند و پوست را برای هفته ها نرم و مخملی می گذارد. به طور خاص موم های بدن سخت درمانی است که افراد دارای پوست حساس از آنها استفاده می کنند و راضی هستند. آنها قسمتهای ظریف بدن را بدون ایجاد درد بیش از حد درمان می کنند و در نهایت میزان موهای بدن را که در منطقه رشد می کند ، کاهش می دهد.

 

اصول استفاده از لوبیای موم

لوبیای موم برای همه انواع پوست و تقریباً در تمام قسمت های بدن مناسب است. آنها همچنین یک روش ساده را شامل می شوند که به متخصصین متخصصان اجازه می دهد بدون اتلاف وقت کار کنند. لوبیای موم سخت بدون نیاز به استفاده از نوار استفاده می شوند و نیازی به نگرانی در مورد صدمه زدن به پوست نیست زیرا موم فقط به موها می چسبد و موها را از پوست جدا می کنند. از آنجا که لوبیای موم به خصوص برای تسکین پوست های حساس ساخته شده است ، آنها دارای یک نقطه ذوب کم هستند و به یک بافت خامه ای دست می یابند که احساس دلپذیر روی پوست می کند و خطر سوختگی را کاهش می دهد. موم های سخت دارای قوام عسل مانند هستند که کمی ضخیم تر از موم های نرم است. این می تواند پس از ذوب شدن موم ، بعد از آشنایی با مشخصات گرمایش ، خواهید دید که لوبیای موم سخت در درمان هایی که دقت در آن مهم است ، مانند موم صورت و برزیلی ، کار را آسان تر می کند.

 

مزایای استفاده از لوبیای موم

همانطور که قبلاً گفتیم ، لوبیای موم سخت به موها می چسبند و این تعدادی از مزایای مرتبط را برای پوست به همراه می آورد. بارزترین نکته این است که اپیلاسیون کمتر به پوست صدمه می زند ، می توانید بدون ایجاد درد زیاد روی پوست ، لایه موم را بکشید ، هر چقدر هم که نازک یا حساس باشد. حتی امکان تکرار روند در همان منطقه را بدون خطر آسیب رساندن به پوست را فراهم می کند. این همچنین بدان معنی است که پوست کمتر مستعد ابتلا به عفونت ها ، سوزش یا بثورات است زیرا در طول درمان مستقیماً تحت تأثیر قرار نمی گیرد. دوره پس از موم بسیار راحت تر پیش می رود ، و در این مدت خارش کمتری برای قرار دادن وجود دارد.

مزیت دیگر این است که لوبیای موم واقعاً یک تجربه لوکس را ارائه می دهد. مردم احساس نمی کنند که خود را در معرض درد قرار می دهند تا پوست آنها برای مدت طولانی تر بدون مو باقی بماند. این موم ها با مواد با کیفیت بالا ساخته شده اند.. آنها روی پوست احساس شگفت انگیز ایجاد می کنند و پس از برداشتن ، هیچ باقی مانده چسبنده ای باقی نمی مانند. آنها همچنین دارای عطرهای خوبی هستند که به آرامش حواس در طول درمان موم کمک می کنند.

 

با استفاده از لوبیای موم سخت

نکته اصلی برای به دست آوردن قوام موم مناسب در زمان گرمایش است. بخاری های موم حرفه ای را می توان بدون گرمای بیش از دوره گرمایشی آنها در دمای مناسب تنظیم کرد. مهره های موم سخت معمولاً از 15 تا 20 دقیقه طول می کشد تا در قوام مناسب ذوب شود (مانند عسل مانند و کمی ضخیم تر از موم های نرم).

 

u/خرید موم سرد

 

3 نکته برای داشتن یک جلسه اپیلاسیون ابریشمی و صاف

یکی از دلایل محبوبیت اپیلاسیون این است که نرمی بی نظیری را برای مدت طولانی تری ارائه می دهد. اگر تغییری را در اپیلاسیون ایجاد کرده اید و می خواهید مطمئن شوید که یک جلسه اپیلاسیون صاف و ابریشمی دارید، باید به این نکات توجه کنید. آن ها به نوع آماده سازی، خود روش و محصولات حذف موهایی که استفاده می کنید مربوط می شوند.

 

  1. پوست خود را صاف کنید

اگر لایه برداری را کنار بگذارید، به هیچ وجه نمی توانید یک جلسه اپیلاسیون صاف و ابریشمی داشته باشید. متخصص زیبایی همیشه به شما توصیه می کند که چند روز قبل از اپیلاسیون، لایه برداری کنید (به جز در روز اپیلاسیون که ممکن است لایه برداری پوست شما را مستعد تحریک کند).

لایه برداری منجر  به حذف سلول های مرده پوست که در لایه بالایی پوست جمع می شوند کمک می کند. هنگامی که آنها برداشته می شوند، پوست جدیدتر در معرض دید قرار می گیرد و گردش سلولی بهبود می یابد. در نتیجه پوست بسیار نرم تر و روشن تر است.

هنگامی که قرار ملاقات خود را گذاشتید، پس از چند روز لایه برداری را از سر بگیرید. نوع پوست خود را در نظر بگیرید و اگر پوست خشکی دارید یک اسکراب با بافت کرم تر و اگر پوست شما چرب یا مستعد جوش است، با بافت ژل مانند خریداری کنید.

با رعایت توصیه های لایه برداری، می توان گفت که واقعا به موهای زیر پوستی کمک می کند. اگر نمی دانید موهای زیر پوستی چی هستند ، موهایی هستند که پس از بیرون زدن، در داخل پوست رشد می‌کنند. دلیل موهای زیر پوستی ، منافذ مسدود شده یا تجمع سلول های مرده پوست است.

تراشیدن موها بیشتر از اپیلاسیون باعث رشد موهای زائد می شود زیرا موها را با زاویه تند کوتاه می کند و افرادی که موهای مجعد دارند بیشتر مستعد ابتلا هستند.

قبل از جلسه بعدی اپیلاسیون، پوست خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ گونه زخمی ندارید (که احتمالا متوجه خواهید شد زیرا خارش، سوزش و گاهی اوقات درد دارند). زخم ها باعث ایجاد برآمدگی‌ها، التهاب می‌شوند و در صورت عدم درمان یا درمان ضعیف، می‌توانند عفونی شوند و به بیماری جدی‌تری مانند فولیکولیت تبدیل شوند، جایی که پوست قرمز می‌شود .

اگر می ‌خواهید مو  های زیر پوستی را درمان کنید، کارهایی وجود دارد که می ‌توانید انجام دهید:

لایه برداری منظم سلول های قدیمی پوست را پاک می کند و می تواند موهای زیر پوستی را آزاد کند. می توانید از یک اسکراب با اسید سالیسیلیک یا یک لوسیون مخصوص برای درمان موهای زیر پوستی استفاده کنید. کرم استروئیدی یکی دیگر از راه های خوب برای محافظت از ناحیه ای است که موهای زائد در آن ایجاد می شود.

روزی دو بار کمپرس گرم روی آن ناحیه قرار دهید تا پوست سطحی نرم شود و موها بیشتر نمایان شوند.

روتین لایه برداری را ادامه دهید.

با خراش دادن روی آن ها یا خراشیدن پوست با موچین، آن ها را نچینید. جدا از خطر احتمالی عفونت، می توانید مویرگ ها را بشکنید، خراش و بریدگی ایجاد کنید.

      

        2. یک درمان آبرسان عمیق بدن دریافت کنید

درمان های اسپا بدن شانس شما را برای داشتن یک جلسه اپیلاسیون صاف ابریشمی افزایش می دهد. اگر اپیلاسیون خود را از قبل برنامه ریزی کرده اید، می توانید درست به موقع قبل از برداشتن موهای زائد، یک درمان آبرسان بدن را انجام دهید. ما پارافین درمانی را توصیه می کنیم که شامل استفاده از پارافین بر روی هر قسمتی از بدن است که به دلیل کمبود رطوبت از خشکی، زبری یا پوسته پوسته شدن رنج می برید. چند روز پس از جلسه اپیلاسیون، دریافت آبرسان بدن نیز مشکلی ندارد. همچنین نتایج شگفت انگیزی دریافت خواهید کرد.

اگر در درمان‌های اسپا علاقه زیادی ندارید یا ترجیح می‌دهید خودتان آب‌رسانی بدنتان را انجام دهید، یک کرم آب‌رسان خوب با ترکیبات طبیعی خریداری کنید، در حالی که پوست‌تان هنوز کمی مرطوب است، لوسیون خود را بمالید (تا رطوبت بیشتری به پوست خود برسانید). و هرگز از لوسیون صرف نظر نکنید. همچنین می توانید اسانس مورد علاقه خود را در لوسیون معمولی خود ترکیب کنید تا قدرت مرطوب کنندگی بیشتری داشته باشید.

 s/خرید موم سرد

        3. از محصولات با کیفیت برای رفع موهای زائد استفاده کنید

موم هایی که در جلسه خود استفاده می کنید تفاوت ایجاد می کنند. موم‌های با کیفیت پایین همان نتایج صاف را ندارند: معمولاً پاره می‌شوند و ترک می‌خورند و باعث حذف ناهموار موهای زائد می‌شوند، ناگفته نماند که حاوی مواد تصفیه‌شده یا افزودنی‌های طبیعی اضافی نیستند.

با این حال، واکس‌های با کیفیت بالا خاصیت ارتجاعی و کارایی بالایی دارند، بنابراین مطمئناً نتایج صافی با آنها خواهید داشت. موم های سخت را در نظر بگیرید که به جای پوست موها را می گیرند و تجربه اپیلاسیون راحت تری را ارائه می دهند. وقتی صحبت از مواد تشکیل دهنده می شود، دی اکسید تیتانیوم تضمین می کند که پوست روشن و حتی پس از اپیلاسیون به نظر می رسد. به دنبال مواد طبیعی نیز باشید، مانند روغن آرگان (مرطوب کننده اضافی)، شکلات (آنتی اکسیدان)، توت فرنگی (روشن کننده) و زغال فعال (سم زدایی).

 

مقالات پیشنهادی :

پودر موبر مخصوص بانوان

خرید موم موبر تیزبر کمرد

چگونه موهای زائد را از بین ببریم

لایه برداری زنانه قبل از اپیلاسیون بازو

اینها ممکن است معایب اپیلاسیون بازو باشند:

ممکن است پوست شما حساس تر باشد. مو از پوست در برابر عوامل محافظت می کند، بنابراین این امکان وجود دارد که وقتی موهای کمتری دارید، احساسات ناخوشایندی را شدیدتر احساس کنید.

قرار گرفتن در معرض آفتاب روی بازوهای کاملاً واکس شده آسیب بسیار بیشتری ایجاد می کند. اگر بازوهای خود را اپیلاسیون کرده اید، استفاده از کرم ضد آفتاب با طیف وسیع و یا پوشیدن آستین بلند در بیرون از منزل اهمیت بیشتری پیدا می کند.

ممکن است بیش از حد لایه برداری کنید، که می تواند باعث ایجاد احساس سوزش طولانی بعد از عمل شود. همچنین ممکن است در این ناحیه نسبتاً دردناک باشد، به خصوص اگر موهای شما بلند باشد.

اگر خودتان اپیلاسیون انجام دهید

با اپیلاسیون قبل از اتمام مرحله رشد مجدد، تحمل کردن ته ریش خاردار در حالی که طول بهینه به دست می آید، کار سختی خواهد بود.

برخی افراد واکنش شدیدی نشان می دهند زیرا پوست آنها واقعاً حساس است و حتی خوشان از این موضوع آگاه نبودند.

علائم عفونت چیست؟

در صورت نیاز به متوقف کردن جلسه موم ، باید علائم را بدانید. اشتباهات اتفاق می افتد ، آلرژی می تواند غیرقابل پیش بینی باشد و اغلب برای پخش عفونت روی پوست کمی طول می کشد. حتی وقتی موم های سخت به پوست چسبیده نباشند ، آنها هنوز منافذ را باز می کنند و این به تنهایی مستلزم تغییر در اپیدرم است که نمی توان مدت طولانی بدون آن باقی ماند. تورم خفیف و لکه های خون کوچک در برخی از درمان های موم اتفاقات طبیعی است ، اما اگر به سطح بیش از حد برسند ، می توانید با یک عفونت روبرو شوید. اگر خیلی قرمز یا باعث ایجاد خارش شود ، پوست نیز می تواند آلوده شود (و خاراندن  آن فقط مشکل را بدتر می کند). از کمپرس های خنک و فرمول های ضد باکتریایی استفاده کنید. در صورت ادامه مشکل یا تشدید مشکل ، به طور کلی درمان های خانگی را متوقف کنید و به پزشک مراجعه کنید.

رایج ترین اشتباهات اپیلاسیون

قرار است اپیلاسیون یک روش بسیار موثر از بین بردن موهای زائد باشد. در یک ریپ، تعداد قابل توجهی از موها باید به یکباره جدا شوند، اما گاهی اوقات نوار موم سخت را با چیزی جز چند تار مو یا موهای پاره شده می‌کشید، در حالی که بیشتر آنها دست نخورده باقی می‌مانند. در اینجا دلیلی است که ممکن است این اتفاق بیفتد:

 

موها طول مناسبی ندارند

ممکن است جزئیات بی اهمیت به نظر برسد، اما طول مو قبل از اپیلاسیون می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. موهایی که خیلی کوتاه هستند، چه از موم نرم یا سفت استفاده کنید، به درستی توسط موم گرفته نمی شوند. از طرف دیگر، اگر موها را بیش از اندازه بزرگ کنید، اپیلاسیون بی جهت دردناک تر خواهد بود و ممکن است مو پاره شود.

همیشه اطمینان حاصل کنید که هر مشتری که می آید دارای طول موی مناسبی است، اما در صورتی که مو ضعیف است و از نوک آن می شکند، توصیه می شود که اندازه مو کمی بلند تر باشد. به آنها توصیه کنید تا حدود دو هفته هیچ مویی را از بین نبرند، بنابراین با طول ایده آل وارد می شوند. برخی از مشتریان ممکن است به زمان کمتر یا بیشتر از این نیاز داشته باشند، و برخی دیگر ممکن است موهای بلندتری داشته باشند، در این صورت بهتر است متخصصین قبل از شروع اپیلاسیون آن را کوتاه کنند، به این ترتیب هیچ خطری وجود ندارد که مشتری بیش از حد کوتاه کند.

 

شما در جهت اشتباهی اپیلاسیون می کنید

این مربوط به کاربرد موم و جهت کشش است. قانون طلایی را می دانید: موم را در جهت رشد مو بمالید و آن را بکشید. با این حال، قسمت‌هایی از بدن وجود دارد که موها در جهات مختلف رشد می‌کنند، بنابراین اگر موم را به هر طریقی پخش کنید، ممکن است نتایج ضعیفی دریافت کنید. قبل از پخش موم، ناحیه مورد نظر را مشاهده کنید، موها را به سمت پایین مالش دهید تا صاف شوند و موم را در جهت رویش مو با فشار خوب و محکم به سمت پایین بمالید. برای از بین بردن موها، آن را برخلاف جهت رشد مو بکشید. ما فکر می‌کنیم که یک حرفه‌ای نمی‌تواند چنین اشتباه ساده‌ای را مرتکب شود، اما حقیقت این است که اگر جهات مختلف رشد مو را در یک ناحیه به دقت مشاهده نکنید، ممکن است واقعاً اتفاق بیفتد.

 

درست نمی کشی

کشش برای یک موم موثر ضروری است. بهترین ترین روش یک حرکت بسیار سریع است. آهسته نکشید، وگرنه موها جدا نمی شوند، فقط باعث درد می شوید. همچنین از زاویه شیب دار نکشید وگرنه یک کشش اضافی روی موها اعمال می کنید که برای مشتری دردناک تر خواهد بود.

 d/خرید موم سرد

پوست شما به اندازه کافی تمیز یا خشک نباشد

امروزه موم ها چسبندگی و کیفیت بالایی دارند، اما جدای از کیفیت موم ها، باقی مانده موم ها بر روی پوست یا  وجود عرق در سطح پوست می تواند توانایی موم را برای چسبیدن درست به مو ها دچار مشکل کند. راه حل این مشکل استفاده از لوسیون پیش موبر برای پاکسازی پوست از دئودورانت ها، مرطوب کننده ها، عرق و هر چیزی است که ممکن است باعث دفع موم در پوست شود. طبق معمول موم را در بالا بمالید. متوجه خواهید شد که موها خیلی بهتر می چسبند و این روند را تسهیل می کند.

 

پوست به شدت خشک است یا مشتری کم آب شده است

پوست خشک منافذ تنگ تری دارد که ممکن است حذف موهای زائد را دشوارتر کند. همیشه به مراجعین توصیه کنید که در روزهای منتهی به قرار ملاقات، آب فراوان بنوشند. اول از همه، کاملاً ضروری است که موم حرفه ای با کیفیت بالا را انتخاب کنید تا نتایج عالی را برای مشتریان خود تضمین کنید. وکس های با کیفیت پایین باعث ایجاد اپیلاسیون ضعیف می شوند. به عنوان یک قاعده کلی، موم نرم برای مناطق بزرگ بهترین است در حالی که موم سخت در مناطق کوچکتر عالی عمل می کند.

 

اگر تکنیک درست باشد، هر دو نوع موم عالی هستند، اما چند نکته را دنبال کنید:

موم نرم روی موهای نازک‌تر عالی عمل می‌کند، اما آن را خیلی ضخیم پخش نکنید، در غیر این صورت نوار موم به موها نمی‌چسبد، اما موها را از دست می‌دهید، که ممکن است نتایج ضعیف و حتی کبودی برای شما به همراه داشته باشد. پخش کردن موم خیلی ضخیم چندان مهم نیست، زیرا این نوار موم است و نه موم که در واقع موها را می کشد.

تصور می شود که موم سخت روی موهای زبر بسیار بهتر عمل می کند. برای اینکه این موم به خوبی کار کند، باید ضخیم‌تر از موم نرم پخش شود زیرا به عنوان نوار استفاده می‌شود. اگر لایه موم سخت بسیار نازک روی پوست پخش شود، نوار موم جدا نمی شود بلکه پاره می شود . گرفتن و کشیدن آن نیز سخت خواهد بود. برای کشیدن تمیز و آسان، مطمئن شوید که یک زبانه ضخیم‌تر از موم را در انتهای ناحیه‌ای که آن را پخش کرده‌اید، بگذارید تا موم را با یک حرکت از آنجا بگیرید.

یکی دیگر از بخش های مهم در موم سخت، صبر کردن برای خنک شدن و سفت شدن موم می باشد. اگر هنگام کشیدن پوست به اندازه کافی سفت نباشد، موها را جمع نمی‌کند، بنابراین هیچ چیز – یا حتی خیلی کم – از بین نمی‌رود.

در مورد نوارهای موم سرد، آنها برای اپیلاسیون خانگی خوب هستند اما برای اپیلاسیون حرفه ای در سالن توصیه نمی شود. بهترین توصیه برای استفاده بیشتر از نوارهای از قبل وکس شده، گرم کردن آنها قبل از جدا کردن آنها و اعمال فشار کافی هنگام قرار دادن آنها روی پوست است تا به درستی به مو بچسبند.

 

مقالات پیشنهادی :

پودر موبر ساده تیزبر- کد103

پودر موبر معطر – کد 104

پودر موبر دوقلو معطر – کد 102

پودر موبر بدون بو- کد 101

چرخه های رشد موهای شما هماهنگ نیستند

این به این معنی نیست که مشکلی با شخص وجود دارد. ممکن است اتفاق بیفتد که شخصی خیلی سریعتر از حد انتظار رشد کند و این به این دلیل است که چرخه های رشد هماهنگ نیستند. فقط درصدی از موها روی سطح هستند و اینها تنها موها هستند که اپیلاسیون می شوند. بقیه آنها منتظر بیرون آمدن هستند، بنابراین ممکن است زودتر از آنچه انتظار داشتید آنها را ببینید و تعجب کنید که آیا درمان اپیلاسیون موفقیت آمیز نبوده است. برای کنترل این موضوع کار کمی می توانید انجام دهید، اما هرچه اپیلاسیون بیشتر باشد، نتایج یکنواخت تر خواهد بود، بنابراین مشتریان را تشویق کنید که به طور منظم مراجعه کنند و ناامید نشوند و برنامه خود را زیر پا نگذارند.

 

آیا با اپیلاسیون موها ضخیم تر و تیره تر می شوند؟

همیشه این سوال پرسیده می شود که از چه روش هایی می توانند برای جلوگیری از درشت شدن موها پس از اپیلاسیون استفاده کنند؟ از زمان شروع حذف موهای زائد به عنوان یک روند ، موهای پرپشت و تیره ‌تر می شوند. مادران با این استدلال می ‌خواهند دختران خود را از اصلاح منع کنند یا دختران در مورد مو های ضخیم به دلیل کرم ‌های موبر به یکدیگر هشدار می‌ دهند. با این حال، هیچ چیز نمی تواند دور از واقعیت باشد: حذف موهای زائد مطلقاً هیچ تأثیری بر درشت تر شدن موها ندارد.

خبر خوب برای متخصصان اپیلاسیون این است که علم مطالعات زیادی را به ما ارائه کرده است که با اعداد و شواهد ثابت می ‌کند که زیبایی ‌شناسان درست می‌گویند – صرف نظر از محصولات یا روش‌ هایی که استفاده می ‌کنید، موهای پرپشت‌ تر ربطی به رفع موهای زائد نداره.

بیایید حقایق را بیان کنیم: ممکن است مو ها پس از برداشتن مجدد ، به خصوص پس از اصلاح برای اولین بار ، ضخیم ‌تر به نظر برسند، اما درشت‌ تر نمی ‌شوند ، بدن ما و فولیکول ‌های مو چگونه کار می ‌کند. در واقع ، برخی از روش های حذف موهای زائد مانند اپیلاسیون کاملا برعکس عمل می کنند. اپیلاسیون منظم باعث می شود موها به مرور زمان نازک تر و ضعیف تر شوند ، اما بعداً به آن خواهیم رسید. در اینجا ما برخی از استدلال ها را ارائه می دهیم که به شما کمک می کند تا مشتریان خود را در مورد این باور رایج در مورد ضخیم شدن موها پس از اصلاح یا اپیلاسیون آموزش دهید:

 

مو قبل از بلوغ نازک تر است

هم برای پسران و هم برای دختران ، حذف موهای زائد معمولاً در دوران بلوغ انجام می‌ شود ، زمانی که موها تیره‌ تر ، درشت‌ تر می ‌شوند و در قسمت ‌های مختلف بدن شروع به رشد می‌ کنند. تغییرات هورمونی بر ضخامت و سایر ویژگی های مو تأثیر می گذارد. این تراشیدن موهای تیره تر و درشت تر در دوران نوجوانی نیست ، بلکه تغییرات بیولوژیکی طبیعی است که در طول این سال ها رخ می دهد.

 

موها انتهای مخروطی دارند

زمانی که مو از فولیکول بیرون می ‌آید ، نازک می ‌شود و به مرور زمان ضخیم‌ تر می‌ شود و باعث می ‌شود انتهای مو ها باریک‌ تر شود. هنگامی که اصلاح می کنید یا از کرم های اپیلاتور استفاده می کنید ، فقط مو ها را از سطح پوست جدا می کنید ،  یعنی انتهای نازک تر را کوتاه می کنید. موها با انتهای ضخیم دوباره رشد می کنند ، به نظر ضخیم تر از قبل می شوند ، اما در کل یکسان هستند. خوشبختانه ، اپیلاسیون و سایر روش ‌های رفع موهای زائد که مو ها را از ریشه از بین می ‌برد ، باعث می ‌شود مو ها دوباره نازک شوند.

 

مو های بدن ما هر روز ریزش دارند

برای لحظه ای تصور کنید که هر چه بیشتر اصلاح کنید یا اپیلاسیون کنید، مو ها ضخیم تر و تیره تر می شوند ، به این معنی که رشد آن ها هرگز متوقف نمی شود. با این حال ، به نظر می ‌رسد که موهای بدن ما همیشه به یک اندازه می ‌رسند و این به این دلیل است که هر روز موهایمان می ‌ریزد. بیش از 5 میلیون فولیکول مو که مسئول رشد مو در پوست ما هستند در مراحل چرخه ‌ای کار می‌ کنند : اول ، مو از ریشه فولیکول رشد می‌ کند و به لایه بیرونی پوست (فاز آناژن) فشار می ‌آورد. این مرحله به ژنتیک و ناحیه بدن بستگی دارد—مثلاً فاز آناژن در مو های سر بسیار طولانی تر از مو های پا است. پس از پایان این مرحله ، فولیکول خود را تجدید می کند و مو ها را "برش" می دهد (فاز کاتاژن)، تا در نهایت وارد فاز سوم شود ، جایی که فولیکول ها استراحت می کنند و مو ها قبل از شروع دوباره چرخه و رشد موی جدید می ریزند (فاز تلوژن).

طبق گفته آکادمی پوست آمریکا ، این فرآیند برای مو های بدن حدود یک ماه و برای مو های سر سال ها طول می کشد – به همین دلیل است که رشد مو های سر شما بسیار بیشتر از بقیه بدن طول می کشد. هر فولیکول مو به طور مستقل کار می کند ، بنابراین طبیعی است که همه آن ها در یک فاز نباشند یا برخی از مو ها ضخیم تر از بقیه هستند. این توضیح کوتاه در مورد چگونگی رشد مو برای نشان دادن این است که ما هر روز مو از دست می دهیم و دوباره پر پشت تر نمی شود.

یکی از مزایای طولانی مدت اپیلاسیون یا روش های دیگری که مو را از ریشه می کشد این است که به مرور زمان فولیکول مو را ضعیف می کند و بازدهی آن را کاهش می دهد. فولیکول های ضعیف باعث رشد مو های ضعیف و در نهایت بدون مو می شوند. این فرآیندی است که سال ‌ها طول می ‌کشد ، اما فایده ‌ای که با اصلاح یا کرم ‌هایی که موهای سطح پوست را می ‌برند، نخواهید داشت.

 

لوازم اپیلاسیون و چرایی اهمیت آن ها

از آن جایی که صنعت زیبایی در سال های اخیر رونق گرفته است ، مراقبت از پوست به اولویت اصلی تبدیل شده است. اکثر خانم ها معمولاً به سالن های زیبایی می روند تا توسط متخصصان درمان و مراقبت شوند. اگرچه انجام حرفه ای نیاز های زیبایی شما راحت است ، اما اگر به درستی انجام نشود این خطر وجود دارد. اگر عمل زیبایی به اشتباه انجام شود ، می تواند نتایج نامطلوبی را برای مشتری شما به همراه داشته باشد که به وضوح بر ظاهر پوست تأثیر می گذارد. اکثر مراجعین به کسی اجازه نمی دهند که پوست خود را درمان کند. بسیار مهم است که صاحبان سالن ها و زیبایی شناسان حرفه ای لوازم جانبی مناسب و محصولات حاوی مواد با کیفیت بالا را در اولویت قرار دهند تا رضایت مشتریان خود را جلب کنند. بسیاری از مشتریان به ابزار و محصولاتی که توسط زیبایی شناسان استفاده می شود توجه می کنند و به طور کلی بهترین محصولات را برای نیازهای زیبایی خود ترجیح می دهند.

به عنوان مثال ، وقتی صحبت از موم های نرم بدن می شود ، می توانید از هر نوار معمولی برای پاک کردن مو ها از روی پوست استفاده کنید. شما باید کیفیت و تمام جنبه های کلی هر لوازم جانبی اپیلاسیون را برای برآوردن نیازهای سلامتی خود رعایت کنید. نوارهای نبافته بهترین گزینه برای اپیلاسیون تمام نواحی هستند ، اما مخصوصاً نواحی حساس مانند صورت ، ناحیه بیکینی و زیر بغل. استفاده از نوارهای بافته شده ، برداشتن صحیح مو ها را دشوار می کند ، زیرا برای برخی از اعضای بدن بسیار ضخیم و قوی هستند. نوارهای نبافته انعطاف پذیر و نرم و در عین حال کاملاً قوی هستند، بنابراین آن ها را برای نواحی حساس و ظریفی که نیاز به یک فرآیند اپیلاسیون سفت و در عین حال نرم از بین بردن مو های زائد دارند ، عالی می کند. نوار های نبافته هم چنین از بدن در مقابل باکتری ها و میکروب ها محافظت می کنند و به روند پاک کردن موهای زائد اجازه می دهند.


© 2017; کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد شرکت تیزبر کمرد محفوظ می باشد.طراحی ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT