مقالات

اپیلاسیون بهتر است یا کرم موبر؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اپیلاسیون بهتر است یا کرم موبر؟

اپیلاسیون بهتر است یا کرم موبر؟ اپیلاسیون و کرم های موبر دو نوع روش بسیار متفاوت از بین بردن موهای زائد هستند و هر دو نتایج متفاوتی دارند. بنابراین ما فکر کردیم که مزایا و معایب هر کدام را برای شما قرار دهیم تا به شما کمک کنیم تعیین کنید کدام یک برای شما و سبک زندگی شما مناسب تر است.

ابتدا بیایید ببینیم که تفاوت بین اپیلاسیون و کرم موبر چیست؟

موم بدن روشی برای رفع موهای زائد است که در آن موم سخت یا نرم روی پوست اعمال می‌شود و سپس کنده می‌شود و کل موهای ناخواسته را از ریشه می‌گیرد. می توانید انتظار داشته باشید که تا چهار تا شش هفته بدون مو باشید.

کرم‌ موبر به این صورت عمل می‌کنند که کرم را روی پوست می‌مالند، اجازه می‌دهند مواد شیمیایی داخل کرم تا ده دقیقه روی موها اثر کنند و سپس کرم را می‌تراشند و موهای زیر آن را با خود می‌برند.

کرم موبر فقط موهایی را که از روی پوست شکسته اند، مانند اصلاح کردن، از بین می برند. مانند اپیلاسیون کل مو را از فولیکول خود جدا نمی کند. می توانید انتظار داشته باشید که برای چند روز تا یک هفته قبل از اینکه موها دوباره ظاهر شوند، بدون مو باشید.

depilation/اپیلاسیون بهتر است یا کرم موبر؟

مزایای استفاده از کرم موبر

- بلندی مو مهم نیست

برخلاف اپیلاسیون، کرم‌های موبر روی تمام طول‌های مو چه یک میلی‌متر یا یک اینچ کار می‌کنند، بنابراین همه آنهایی که به تازگی رشد کرده اند و به اندازه ای بلند نیستند که در اپیلاسیون حذف شوند  با استفاده از کرم موبر از بین می روند.

- احتمال رویش مو کمتر

به دلیل ماهیت نحوه عملکرد کرم موبر یا پودر موبر برای از بین بردن موها، نسبت به اپیلاسیون کمتر احتمال دارد که موهایی که به تازگی رشد کرده اند و هنگام اپیلاسیون از بین نرفته اند را مشاده کنید.

معایب استفاده از کرم موبر

- بوی کرم موبر

بوی کرم ناشی از مواد شیمیایی موجود در آن است و در نتیجه عطر شیمیایی قوی ایجاد می کند. واقعاً بوی مطبوعی نیست، اما بوی آن تنها زمانی باقی می ماند که کرم را روی ناحیه ای که در حال از بین بردن موها هستید دارید. پس از اتمام برداشتن کرم و شستن ناحیه، بوی آن از بین خواهد رفت.

- رفع موهای زائد شیمیایی

برای اینکه کرم توانایی تجزیه مو را داشته باشد تا بتوان آن را از بین برد، به این معنی است که محصول از مواد شیمیایی زیادی ساخته شده است. این محصولات مصنوعی هستند.

- از بین بردن موهای زائد دائمی نیست

اگرچه به یک ناحیه نرم و صاف و بدون مو دست خواهید یافت، اما نتایج آن مدت زیادی دوام نمی آورد. متوجه می‌شوید که می‌توانید ظرف چند روز تا یک هفته دوباره از کرم موبر استفاده کنید تا به پوست صاف و بدون مویی که می‌خواهید برسید.

- تست پچ

در این نوع از بین بردن موهای زائد، همیشه توصیه می شود 24 ساعت قبل از استفاده از کرم، یک آزمایش پچ انجام دهید تا مطمئن شوید که به آن واکنش نشان نمی دهید.

معایب اپیلاسیون

-اپیلاسیون دردناک است

اپیلاسیون می‌تواند دردناک باشد، و دلیل آن این است که شما کل مو را از ریشه بیرون می‌کشید و صرفاً آن را کوتاه نمی‌کنید. چند جلسه اول ممکن است دردناک تر به نظر برسند، اما به مرور زمان به آن عادت می کنید و آنقدرها هم آسیب نمی بینید.

برخی از نواحی بدن افراد نسبت به سایر قسمت ها حساس تر هستند. بنابراین در برخی از مناطق دردناک تر از مناطق دیگر خواهد بود. به عنوان مثال، ناحیه شرمگاهی نسبت به اپیلاسیون پاها حساس تر است.

- تحریک

اپیلاسیون همیشه باعث واکنش هایی از جمله قرمزی و برجستگی های کوچک می شود. این کاملا طبیعی است و به سادگی روشی است که بدن شما نسبت به کندن موهایش واکنش نشان می دهد.

البته راه هایی وجود دارد که می توانید پس از اپیلاسیون پوست خود را تسکین دهید، از جمله: استفاده از لوسیون تسکین دهنده و اجتناب از دوش آب گرم و حمام. برخی حتی برای کمک به تسکین پوست، یک تکه یخ را روی یک ناحیه موم قرار داده اند.

یا برای اثری لوکس، تسکین دهنده و مرطوب کننده، از کرم برای کاهش قرمزی و جلوگیری از رشد مجدد موها استفاده کنید.

رشد ناهماهنگ موها

اگر چه اپیلاسیون باعث می شود برای مدت زمان نسبتا طولانی از شر موهای زائد خلاص شوید اما موهای بدن همزمان رشد نمیکنند. در حالی که به تازگی اپیلاسیون کرده اید همزمان با اپیلاسیون موهای جدیدی شروع به رویش می کنند. این زمانی است که موها دوباره شروع به رشد کرده‌اند، اما هنوز کوتاه‌تر از آن هستند که با موم از بین بروند.

هر چقدر هم که وسوسه انگیز باشد، نمی توانید از هیچ شکل دیگری از حذف موهای زائد برای از بین بردن این موها در بین موهای زائد استفاده کنید، زیرا این کار همگام سازی چرخه موهای شما را مختل می کند و این همان چیزی است که هنگام اپیلاسیون یا استفاده از اپیلاتور اتفاق می افتد. اگر بین اپیلاسیون اصلاح کنید، نمی توانید چرخه رشد مجدد موهای خود را طولانی کنید.


© 2017; کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد شرکت تیزبر کمرد محفوظ می باشد.طراحی ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT