مقالات

پودر موبر|نحوه به کار­گیری پودر موبر

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 پودر موبر


پودر موبر ماده ­ای است که غالبا برای خلاصی از شر مو های زائد بدن استفاده می­ گردد. یکی از عناصر تشکیل دهنده­ ی پودر موبر، آهک می ­باشد. در این بین به پودر موبر در زمان قدیم نوره گفته می ­شد. پودر موبر علاوه بر کاربرد معمولش، پوست بدن را سفیر و ضدعفونی می­ کند. پودر موبر خصیصه ضد عفونی کردن خود را مدیون عنصری به نام آرسنیک می­ باشد. به کارگیری مداوم پودر موبر هم مو های زائد را کاهش می دهد و هم سفید شدن پوست را به ارمغان خواهد آورد.

هر فردی می ­تواند پودر موبر را به آسانی و راحتی به کار ببرد. استفاده از تیغ­ ها و ژیلت­ ها ممکنه باعث سیاهی پوست بدن شود ولی پودر موبر خصوصیت لایه ­برداری دارد و همین خصوصیت مانع از سیاه شدن پوست بدن می ­شود. ولی در هنگام استفاده از پودر موبر باید شرایط رعایت گردد. این شرایط عبارت ­اند از اینکه: زمانی می­ توانید از پودر موبر استفاده کنید که پوست کاملا خشک باشد. وقتی از خشک بودن پوست مطمئن شدید پودر موبر درون یک ظرف بریزید و به تدریج به آن آب اضافه کنید تا خاصیت خمیر مانند بگیرد.

m/پودر موبر

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد پودر موبر و خرید آن با ما تماس حاصل فرمایید

تماس با ما

سعی کنید در ریختن مقدار آب در پودر موبر دقت کنید زیرا اگر آب زیاد درون ظرف بریزید ماده رقیق و شل می ­شود و آن کار آیی را که باید داشته باشد، نخواهد داشت. اگر ماده پودر موبر مورد نظر غلظت بیشتری داشته باشد، کارایی بهتری خواهد داشت اما نباید اجازه دهید که میزان غلظت پودر موبر بیش از حد شود چون خصوصیت چسبندگیش کاهش می ­یابد. بعد از مراحل طی شده لازم است پودر موبر را بر جا هایی از بدن که مدنظر است بمالید و 10 تا 5 دقیقه نگهدارید و سپس فورا بشورید اگر بیش از این زمان بر پوست بماند ممکنه پوست بسوزد.

فوائد پودر موبر


همانطور که در بالا اشاره شد از مهم ­ترین فوائد پودر موبر می­ توان به ویژگی تمیزکنندگی و ضد عفونی­ کنندگی آن اشاره کرد. همچنین مهم­ ترین فائده آن از بین بردن موهای زائد بدن است. پودر موبر این فوائد را مدیون ماده آرسنیک می ­باشد که متاسفانه امروزه از پودر موبر تفکیک و به کشور های دیگر صادر می­ گردد. از دیگر فوائد پودر موبر این است که میزان مو زائد را کاهش و کم می ­کند. از خصوصیت ­های دیگر پودر مو بر می ­توان به خاصیت لایه برداری و ویژگی سفید کنندگی آن را بیان کرد.

چگونه موهای زائد خود راکه برای همگی دردسر شده است را  برای همیشه در خانه از بین ببریم.

چیزهای زیادی وجود دارد که می توانید در خانه برای ازبین بردن یا اصلاح موهای زائد ناحیه های مختلف بدن خود امتحان کنید، اما به یاد داشته باشید که هیچ یک از آنها دائمی نیستند.

مگر اینکه ریزش مو ناشی از یک بیماری زمینه ای باشد، موها همیشه رشد می کنند، حتی با برخی از تهاجمی ترین درمان های پزشکی. اگر می‌خواهید این کار را ادامه دهید، آماده باشید که حذف موهای زائد را به یک روال تبدیل کنید.

 روش خانگی رفع موهای زائد به راحتی میتوانیم برای از بین بردن موهای زائد بدن خود استفاده کنیم عبارت اند از:

تراشیدن: در صورت بریدن یا خراشیدن، درد زیاد و سوزش دارد برای کار با آن باید بسیار احتیاط کنیم. هنگامی که اصلاح می کنید، به راحتی می توانید به طور تصادفی مقداری از پوست را برش دهید و خود را در معرض باکتری ها یا مواد محرک قرار دهید. اصلاح همچنین می‌تواند فولیکول‌های شما را مسدود کند - پوشش‌هایی که هر مو را نگه می‌دارند  و به طور بالقوه باعث فولیکولیت یا موهای رشد کرده می‌شوند.

موچین کردن: در صورت کندن بیش از حد به شدت دردناک است و بسیار وقت گیر برای بسیاری از ناحیه های بدن مانند دست و پا قابل اجرا نیست.

کوتاه کردن: به هیچ وجه دردناک نیست، مگر اینکه به طور تصادفی پوست خود را برش دهید یا سوراخ کنید اما ظاهری مناسب ندارد و همیشه وجود مو های زائد را خس میکنید.

مواد موبر: به هیچ وجه دردناک نیست استفاده از آن بسیار آسان است و میتوانید از استفاده اسان آن لذت ببرید.

اپیلاسیون: بسته به تحمل درد، ممکن است از درد خفیف تا بسیار دردناک باشد

کدام راه برای از بین بردن موی زائد بهتر است؟

اگر پوست حساسی دارید، بهتر است از اپیلاسیون، موچین، و حتی حذف لیزر یا الکترولیز خودداری کنید، که ممکن است بیش از حد خشن باشد و باعث آسیب طولانی مدت شود.

رفع موهای زائد در خانه با درد کمتر

روش خانگی رفع موهای زائد اغلب دارای درد زیادی هستند یا برخی از آنها قابل تحمل تر از سایرین هستند. و تحمل درد شما نیز در این مورد نقش دارد: برخی از افراد ممکن است بدون زدن مژه اپیلاسیون کنند، اما برخی دیگر ممکن است به معنای واقعی کلمه از احساس کنده شدن مو فریاد بزنند. اما شما با استفاده از پودر موبر دیگر احسال درد نمیکنید و از این مشکل بزرگ نجات پیدا میکنید.

نحوه استفاده از پودر موبر اصلاح جادویی

(باز کردن، مخلوط کردن و سایر سوالات متداول)

اگر مشکل سوختگی و زخم با تیغ و یا موم های داغ ، موهای رشد کرده زیاد، برآمدگی یا سایر مشکلات مزاحم اصلاح را دارید، ممکن است پودر موبر را در نظر گرفته باشید. هنگام استفاده از این پودر موبر مواردی وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید و از آنها آگاه باشید مانند ایمنی، عوارض جانبی احتمالی، یا نحوه استفاده از آن.

موبرها پاک کننده های شیمیایی بدون نسخه هستند که ماده ای به نام کراتین را در مو ضعیف کرده و باعث ریزش و به راحتی پاک شدن موهای زائد شما می شود. استفاده از آنها بسیار ساده و آسان است  کرم ساخته شده از پودر را روی ناحیه ای که می خواهید موها را از بین ببرید بمالید، چند دقیقه صبر کنید و کرم و موها را باهم به راحتی و بدون هیچ دردی پاک کنید.

نحوه ی استفاده از پودر موبر

پودر اصلاح یک ماده موبر است که به افراد این امکان را می دهد تا بدون استفاده از تیغ که وسیله ای ازار دهنده و خطر ناک است موی بدن را از بین ببرند. استفاده از آن به سادگی مخلوط کردن یکی دو قاشق غذاخوری پودر با آب است تا به صورت خمیر درآید. آن را روی قسمتی که می‌خواهید موهای زايدتان برداشته شود، بگذارید و بعد از زمان کوتاهی مثل چند دقیقه  آن را با دستمال پاک کنید. تست پچ را انجام دهید زیرا ممکن است تحریک کننده باشد.

ایمنی

به خواندن همه چیزهایی که باید در مورد پودر اصلاح و نحوه استفاده صحیح از آن بدانید ادامه دهید حتما نحوه ی استفاده از آن را بخوانید تا اطلاعات خود را افزایش دهید. ما به نحوه عملکرد آن، ایمن بودن آن، مواد تشکیل دهنده آن و اینکه آیا عوارض جانبی مرتبط با استفاده از آن وجود دارد را بر رپی بسته بندی ان ها برای شما قرار میدهیم. دانستن اطلاعات و نحوه ی مصرف میتواند کمک بسیاری به شما بکند.

همانطور که گفتیم پودر اصلاح جادویی معمولاً توسط افرادی استفاده می شود که از مشکلات مربوط به اصلاح مانند موهای زیر پوستی، سوختگی با تیغ یا سایر تحریکات و برآمدگی های پوستی ناشی از استفاده از تیغ رنج می برند. اگر دوست ندارید از تیغ استفاده کنید، پودر اصلاح  ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد. استفاده از تیغ ممکن است بهترین انتخاب برای همه نباشد. به خواندن ادامه دهید تا همه چیز در مورد نحوه استفاده از پودر اصلاح جادویی و همچنین نگرانی های احتمالی را بیاموزید.

چگونه کار می کند؟

پودر اصلاح مجیک از مخلوطی از تیوگلیکولات کلسیم، کربنات کلسیم و هیدروکسید کلسیم استفاده می کند.

وقتی این مواد با آب مخلوط شده و روی موها مالیده می شوند، ساختار موهای شما را در هم می شکند و آن را حل می کند. این باعث ضعیف شدن موها می شود و به راحتی می شکند.

این کرم پروتئینی به نام کراتین را که یک پروتئین ساختاری کلیدی در مو است، تجزیه می کند. کرم موبر، از آنجایی که این کرم موهای زیر پوست را حل می کند، ماندگاری آن بیشتر از اصلاح و تا چهار روز است.

آیا پودر موبر اصلاح  بی خطر است؟

در مورد پودر اصلاح هشدارهایی وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید.

مواد موبر معمولاً به صورت پودر فروخته می شوند. آنها به طور کلی بی خطر هستند، اما می توانند پر از موادی باشند که باعث واکنش های آلرژیک یا تحریک  برای شما شوند. آنها را با احتیاط استفاده کنید.

مواد شیمیایی استفاده شده در پودر ممکن است پوست شما را تحریک کند. اگر پوست حساسی روی صورت خود دارید، ممکن است بخواهید چیز دیگری را امتحان کنید.

قبل از استفاده از پودر، بسیار مهم است که یک تست پچ انجام دهید. به این ترتیب متوجه خواهید شد که آیا به پودر واکنش آلرژیک دارید یا اینکه پوست شما را بیش از حد تحریک می کند. آن را روی قسمت کوچکی از بدن خود بمالید و بعد از 5 دقیقه بشویید. 24 ساعت صبر کنید و ببینید آیا واکنشی دارید اگر دچار هیچ عوارضی نشدید مثل قرمزی و تورم یا خارش به راحتی میتوانید برای تمامی قسمت های بدن خود استفاده کنید.اگر این کار را می کنید، پس استفاده از آن باید ایمن باشد.

همچنین، هرگز نباید آن را در نزدیکی اندام تناسلی خود استفاده کنید. پوست این ناحیه فوق العاده حساس است و ممکن است دچار سوختگی شیمیایی شوید.

 

چه مواد شیمیایی در پودر موبراصلاح  وجود دارد؟

پودر اصلاح شامل مواد شیمیایی مانند:

کربنات کلسیم

کلسیم تیوگلیکولات

کلسیم هیدروکسید

کربنات گوانیدین.

و سایر مواد دیگر.

 

عوارض جانبی احتمالی پودر موبر اصلاح  چیست؟

قبل از استفاده از پودر موبر اصلاح  باید از عوارض جانبی احتمالی آن آگاه باشید.

عوارض جانبی بالقوه شامل واکنش آلرژیک بر روی پوست، سوزش یا گزش خفیف، خشکی، پوسته پوسته شدن، لایه برداری، سوزش و احساس خارش یا سوزن سوزن شدن است.

مواد شیمیایی موجود در پودر موبر اصلاح ممکن است پوست شما را تحریک کند، به خصوص اگر پوست حساس تری دارید.

بسیار مهم است که هنگام استفاده از مواد شیمیایی روی پوست خود بسیار مراقب باشید و به آرامی شروع کنید، بنابراین باید قبل از استفاده از پودر موبر اصلاح  بر روی کل صورت خود، یک تست پچ انجام دهید. این مراحل را هرگز فراموش نکنید:

آن را به قسمت کوچکی از بدن خود بمالید.

اجازه دهید به مدت 5 دقیقه بنشیند.

24 ساعت صبر کنید و ببینید آیا واکنشی دارید یا خیر.

 

آیا می توانید هر روز از پودر موبر اصلاح استفاده کنید؟

یکی از چیزهای خوب در مورد پودر موبر اصلاح  این است که از آنجایی که موها را حل می کند، می توانید کمتر اصلاح هو های زايد را انجام دهید زیرا رشد آنها کمتر میشود و دیر تر  سر از ریشه بیرون میاورند.

در مقایسه با اصلاح مرطوب با تیغ که ممکن است مجبور باشید هر روز اصلاح کنید، با تقریبا هر چهار روز یکبار اصلاح می شود. استفاده بیش از حد از پودر موبر اصلاح  می تواند خطر حساسیت و تحریک را افزایش دهد، بنابراین قبل از استفاده مجدد حداقل 24 ساعت صبر کنید.

معمولا افراد ترجیح می دهند حداقل دو روز قبل از استفاده مجدد از آن صبر کنند. به این ترتیب پوست من زمان دارد تا چربی های طبیعی و چرخه موی خود را بازیابی و بازیابی کند.

ترتیب مراحل استفاده از پودر اصلاح

استفاده از پودر اصلاح موهای زائد یک فرآیند ساده است.

هنگام برداشتن موها، این کار را زیر دوش یا بالای توالت انجام دهید تا پاکسازی راحت‌تر شود. پس از اتمام کار، ابزار خود را ضد عفونی کنید و در یک جعبه تمیز و بسته قرار دهید.

اطمینان حاصل کنید که یک فنجان مانند یک لیوان، یک حوله دستی، یک قاشق غذاخوری و پودر آن دارید. مواد موبر شیمیایی کراتین را در مو ضعیف می کند به طوری که از فولیکول آن شل می شود و می توان آن را با یک حوله یا اسفنج لایه بردار ملایم پاک کرد.

بیایید به نحوه استفاده از پودر موبر اصلاح بپردازیم:

در ظرف پودر موبر اصلاح  را باز کنید و دو قاشق غذاخوری پودر را داخل فنجان بریزید.

شیر آب را با آب گرم راه اندازی کنید و به آرامی مقدار کمی آب اضافه کنید.

همانطور که مقدار کمی آب اضافه می کنید، مخلوط را با قاشق غذاخوری خود به هم بزنید تا به قوام خمیردندانی برسد.

مقداری از مخلوط را روی قاشق بریزید و با انگشت روی ناحیه ای از بدن خود بمالید.

پس از چند دقیقه بیشتر، حوله دست خود را خیس کنید و به آرامی خمیر را از روی بدن خود بکشید. حتما بعد از هر بار کشیدن حوله را بشویید. برای این کار می توانید از قاشق یا کارت اعتباری نیز استفاده کنید.

خودشه! اکنون صورت شما باید صاف باشد و احساس کنید که بسیار نرم شده است.

نحوه مخلوط کردن پودر موبر اصلاح

مخلوط کردن پودر موبر  اصلاح شما نیز یک فرآیند ساده است.

بعد از اینکه چند قاشق غذاخوری پودر را در یک فنجان ریختید، به آرامی مقدار کمی آب گرم اضافه کنید. در حین انجام این کار، آن را هم بزنید تا قوام خمیردندانی به دست آید.

نیازی به هم زدن زیاد ندارد و خیلی زود به حالت خمیری تبدیل می شود.

 


© 2017; کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد شرکت تیزبر کمرد محفوظ می باشد.طراحی ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT