مقالات

عوارض موم موبر|چه مومی برای اپیلاسیون بیکینی خوبه

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عوارض موم موبر؛ موهای ناخواسته بدن یک مشکل جهانی است. خوشبختانه، بسته به نیاز فرد، راه‌های بیشماری برای پنهان کردن یا حذف آن‌ها از قسمت‌های مختلف بدن وجود دارد. محصولات حذف موهای زائد که قادر به ارائه یک راه حل دائمی هستند بسیار کمتر رایج هستند، اما آنها پاسخی برای افرادی هستند که تمایلی به امتحان روش های تهاجمی تر ندارند.

 

h/عوارض موم موبر

تیزبرکمرد یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده های موم اپیلاسیون، پودر موبر و کرم موبر 

تماس با ما

اپیلاسیون - چه انتظاری داریم؟

همانطور که می دانید وقتی موم روی قسمتی از پوست پخش می شود، از نوک تا فولیکول ها به موها می چسبد. پس از این کار، کندن موم و موها از روی پوست با یک کشش سریع آسان است. از آنجایی که موها از ریشه کنده می‌شوند، وقتی از روش‌های دیگر استفاده می‌کنند که فقط قسمت قابل مشاهده مو را می‌برند، به سرعت رشد نمی‌کنند. یک جلسه اپیلاسیون می تواند پوست شما را بین سه تا شش هفته بدون مو کند، اما برای جلوگیری از رشد مجدد موها کافی نیست. پس چرا معمولاً اپیلاسیون در کنار روش های دائمی مادر مانند لیزر موهای زائد ذکر می شود؟ در اینجا چند راه وجود دارد که رژیم اپیلاسیون منجر رفع کامل موهای زائد بدن می شود:

صافی پوست به مدت 4 تا 6 هفته: با برداشتن موهای زائد از ریشه، موم بدن پوست را برای هفته ها متوالی از موهای ناخواسته پاک می کند. موها باید از فولیکول ها دوباره رشد کنند، بنابراین زمان بیشتری طول می کشد تا از لایه بیرونی پوست پیشی بگیرند. همچنین خواص محصولات مومی باعث زیبایی و درخشندگی پوست بعد از درمان می شود.

 

اپیلاسیون بیشتر به معنای موهای کمتر است: موم اپیلاسیون چسبندگی فولیکول بر روی مو را تضعیف می کند بدون اینکه بر مقاومت پوست در برابر محصولات مومی تأثیر بگذارد. اپیلاسیون منظم موجب می شود پوست نسبت به عناصر بیرونی کمتر حساس باشد. به غیر از این، اثرات موم به رشد موها نازک‌تر، ظریف‌تر و راحت‌تر کمک می‌کند. برخی از فولیکول‌ها مدتی پس از شروع رژیم موم، تولید مو را متوقف می‌کنند، بنابراین مناطقی که معمولاً در آن‌ها رشد می‌کنند، درمان به تدریج آسان‌تر می‌شوند.

 

راه آسان برای دستیابی به مناطق دشوار

اپیلاسیون روشی عالی برای افزایش دقت در مناطقی است که معمولاً نیاز به چندین بار تلاش با تیغ دارد. به این ترتیب می‌توانید از رشد موها در زمان‌های مختلف در زیر بغل، صورت و سایر نواحی که ناهمواری بیش از حد محسوس است، جلوگیری کنید. به همین دلیل است که اغلب از اپیلاسیون برای تراشیدن ابروها استفاده می شود تا آنها بتوانند همیشه فرم ایده آل خود را حفظ کنند.

 

d/عوارض موم موبر

چه مدت قبل از توقف رشد موها؟

انواع موم اپیلاسیون برای هر فردی متفاوت است. نوع پوست، بافت مو و چرخه رشد موی خاص او تعیین می کند که چند جلسه قبل از برداشتن دائمی موها لازم است. موها پس از 8 ماه درمان در مناطقی که به طور طبیعی ریزتر می شوند و همچنین در افرادی که موهای نازک دارند، ظاهر نمی شوند. با این حال، به همان اندازه معمول است که افراد چندین سال جلسات اپیلاسیون را قبل از اینکه رشد مو برای همیشه متوقف شود، انجام دهند. صرف نظر از مورد، می توانید مطمئن باشید که هر جلسه واکس ارزش سرمایه گذاری را دارد. مهم نیست که مشکل موهای شما چقدر پایدار باشد، پوست شما تا هفته ها پس از اپیلاسیون صاف می ماند و زمان بین جلسات تنها با ادامه رژیم اپیلاسیون افزایش می یابد.

 

اقدامات ایمنی کلید نتایج عالی هستند

پس از مشاهده مزایای بهترین موم اپیلاسیون دست اول، افراد می توانند این نتایج را بدیهی بدانند. در موارد دیگر، وقتی می بینند موهایشان بعد از چندین هفته سعادت رشد می کند، ممکن است با عجله وارد مسائل شوند. به همین دلیل است که زیبایی شناسان باید همیشه اهمیت مراقبت های بعدی را القا کنند. هنگامی که پوست به طور مداوم محافظت می شود، اثرات اپیلاسیون همیشه طولانی تر باقی می ماند. اینها برخی از توصیه هایی است که مشتریان باید همیشه برای کمک به آنها رعایت کنند زیرا موم موها را کنترل می کند.

اپیلاسیون رشد مو را متوقف می نماید؟

سایر روش‌های حذف موهای زائد را در رژیم اپیلاسیون خود ترکیب نکنید: در حالی که می‌توانید هر تعداد از محصولات مراقبت از پوست را که می‌خواهید بین جلسات استفاده کنید، اصلاح چرخه رشد موهای شما را مختل می‌کند. اگر در جلسه بعدی اپیلاسیون پوست شما همچنان تحت تأثیر قرار گیرد، سایر روش ها ممکن است عوارض جانبی ناخوشایندی ایجاد کنند. اگر می خواهید راهی سریعتر برای از بین بردن دائمی موها انجام دهید، قبل از اینکه از رژیم اپیلاسیون خود عبور کنید، آن را با متخصص پوست خود در میان بگذارید.

 

مراقب لکه ها یا نواحی تحریک شده باشید: اگر پوست شما تحریک شده است یا اگر زخم های باز در ناحیه ای که می خواهید اپیلاسیون کنید، اپیلاسیون نکنید. این فقط منجر به عفونت می شود و زمانی که مجبور هستید از پوست آسیب دیده مراقبت بیشتری کنید، بازگشت به برنامه با رژیم اپیلاسیون سخت تر خواهد بود.

 

موهای رشد کرده یک خطر هستند: یک سرویس حرفه ای باید شما را از اپیلاسیون ناهموار نجات دهد، اما فولیکول ها همچنان باز هستند و در برابر باکتری ها آسیب پذیر هستند. لایه برداری برای محافظت از پوست ضروری است، اما همچنین باید پوست را تمیز و هیدراته نگه دارید، به خصوص اگر ناحیه مستعد تعریق است.

 

 از بین بردن موهای بدن با اصلاح می تواند دردناک باشد. به همین دلیل است که بسیاری از مردم تیغ های خود را به نفع کرم های رفع موهای زائد کنار گذاشته اند. اجازه دهید بهتر توضیح دهیم که چرا کرم موبر بهتر از اصلاح است.

 

چرا کرم های موبر بهتر هستند؟

برخلاف برداشتن مو با تیغ که موها را در سطح پوست قطع می‌کند، استفاده از کرم موبر (که بیشتر به عنوان کرم موبر شناخته می‌شود) چند روز بیشتر طول می‌کشد و باعث می‌شود موها نرم‌تر از اصلاح رشد کنند. بنابراین، چرا موها پس از اصلاح به سرعت رشد می کنند؟ هنگامی که اصلاح می کنید، تیغ شما مو را در سراسر ساقه مو از سطح پوست بریده و به آن لبه تیز می دهد. با این تفاوت که  که اصلاح موهای بالای سطح پوست را از بین می برد، اما کرم های موبر موهای در زیر پوست را از بین می برند. این بدان معنی است که در صورت استفاده از کرم موبر، می توانید تا 9 روز بدون کلش بمانید.

 

فواید اصلی کرم موبر برای از بین بردن موهای زائد بدن:

سریع و آسان

نتیجه طولانی تر در مقایسه با اصلاح

موها نرم تر رشد می کنند

 

کرم های موبر چگونه عمل می کنند؟

مواد شیمیایی موجود در یک کرم موبر، با ترکیباتی مانند تیوگلیکولات سدیم، تیوگلیکولات کلسیم و سولفید استرانسیوم، ساختار پروتئین مو را تجزیه می کند. این پروتئین ها به عنوان کراتین شناخته می شوند. هنگامی که یک کرم موبر کراتین را حل می کند، مو به یک ماده ژله مانند تبدیل می شود که به راحتی پاک می شود.

 

این کرم ها دارای مواد شیمیایی مانند سدیم، دی اکسید تیتانیوم و سولفید باریم هستند که پروتئین های مو را تجزیه می کنند و به راحتی حل می شوند و شسته می شوند. اگرچه این مواد به طور کلی بی خطر هستند، اما خطر واکنش وجود دارد.

اگر اولین بار است که از کرم موبر استفاده می کنید، ابتدا یک تست پچ انجام دهید و مقدار کمی از کرم را روی پوست خود بمالید. نشانه های واکنش مثل قرمزی پوست، برآمدگی و خارش می باشد.

یک لایه از کرم را روی موهای ناخواسته صورت بمالید.

اجازه بدهید کرم موبر حدود 5 تا 10 دقیقه بر  روی صورت بماند.

با استفاده از یک پارچه مرطوب، کرم را به آرامی پاک کرده و موهای زائد را از بین ببرید.

صورت را با آب بشویید و خشک نماید.

این محصولات به صورت ژل، کرم و لوسیون موجود هستند. در حالی که این کرم ها می توانند موهای هر قسمت از بدن را از بین ببرند، برخی از کرم ها به طور خاص برای موهای صورت طراحی شده اند. این بدان معنی است که آنها همچنین صورت را صاف، لایه برداری و مرطوب می کنند.

 مقالات پیشنهادی :

کاربرد پودر موبر

ازبین بردن موهای زائد با پودر موبر

خرید موم موبر تیزبر کمرد

ویژگی ها و معایب استفاده از کرم موبر

با توجه به افرادی که به طور فعال در حذف موهای زائد مشارکت دارند، صنعت زیبایی همیشه به دنبال ساده ترین و موثرترین راه برای حفظ موهای زائد بدن است. کرم های موبر روشی آسان و بدون درد برای از بین بردن موهای زائد از اکثر نواحی بدن شما از جمله پاها، بازوها و نواحی حساس مانند صورت و خط بیکینی هستند. در اینجا بینشی در مورد اینکه چگونه کرم های موبر موهای زائد را متحول کرده اند و چرا آنها ممکن است گزینه ایده آلی برای شما باشند، آورده شده است.

 

فراز و نشیب ها

کرم‌های موبر یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای از بین بردن موهای زائد بدن هستند، به خصوص در مقایسه با اپیلاسیون یا اصلاح. آنها یک روش همه جانبه عالی برای خلاص شدن از هر دو قسمت بزرگ مو در امتداد پاهای شما هستند، اما همچنین برای مقابله با نواحی کوچکتر و سخت تر مانند مناطق اطراف خط بیکینی عالی هستند. تیزبر استفاده از آن را بسیار آسان می کند! به سادگی کرم را روی یک تکه مو پخش کنید و قبل از برداشتن آن چند دقیقه صبر کنید (حتماً برچسب را بخوانید تا ببینید زمان های توصیه شده خاص چقدر است). در آن زمان شما می‌توانید با انواع کارهای دیگر، از مسواک زدن گرفته تا حمام کردن، کار کنید.

 

قرمزی و التهاب

گرما [از موم] گاهی باعث قرمزی و التهاب می‌شود که منجر به گشاد شدن رگ‌های خونی و جریان خون بیشتری به ناحیه‌ای که در حال اپیلاسیون است، می‌شود. اگرچه ممکن است نتوانید به طور کامل از آن اجتناب کنید، اما کارهایی وجود دارد که می توانید برای کاهش قرمزی و نزدیک کردن پوست به ظاهر قبل از موم انجام دهید.

 

نحوه درمان

گالو توصیه می‌کند که پوست بعد از موم را نیز تمیز کنید: «پوست را بلافاصله با یک شوینده کف‌دار ملایم تمیز کنید تا باکتری‌های وارد شده از طریق فولیکول را از بین ببرید.»

 

پوست سوخته یا برداشته شده

اگر اپیلاسیون واقعاً صدمه می زند، پوست شما به شدت قرمز است و به نظر می رسد سوخته و خراشیده شده است، این پایان دنیا نیست - اما این یک مشکل است. "پوست سوخته و یا برداشته شده می تواند حاصل گرم بودن بیشتر از اندازه باشد. اگر همان ناحیه بیش از یک بار اپیلاسیون شود، پوست برداشته شده نیز می تواند رخ دهد." به طور طبیعی، این مشکل خاص با اپیلاسیون خانگی بیشتر از اپیلاسیون های حرفه ای اتفاق می افتد.

 

اگرچه گرما محتمل‌ترین عامل در سوختن و آسیب پس از موم است، اگر گرمای موم مشکلی نداشت، ممکن است لازم باشد کمی کارآگاهی انجام دهید. هنگام برخورد با پوست، همیشه احتمال تداخل با دارویی که مصرف می کنید یا محصول مراقبت از پوستی که استفاده می کنید وجود دارد.

 

نحوه درمان

مهم است که بدانید چه زمانی باید اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهید و آیا ممکن است لازم باشد از اپیلاسیون در ناحیه خاصی اجتناب کنید یا روش جدیدی برای رفع موهای زائد پیدا کنید. صدرالاشرفی توصیه می کند: برای درمان ناحیه سوخته استفاده از یک لایه یکنواخت کرم ضد عفونی کننده مانند نئوسپورین تا چند روز آینده و جلوگیری از گرما تا حد امکان تا بهبودی ناحیه آسیب دیده ضروری است.

 

درد

درد شدید ممکن است فقط در حین برداشتن مو وجود داشته باشد، اما مقابله با آن، به خصوص در نواحی ظریف، دشوار است. مسلماً موهای شما از ریشه کنده می‌شود، اما اگر آرام باشید و تحت مراقبت یک متخصص باشید، این ناراحتی باید کوتاه مدت و قابل تحمل باشد."درد می تواند ناشی از آسیب عضلانی باشد. اغلب اوقات ممکن است عضله را سفت نگه داریم و از یک حرکت سریع برای بیرون کشیدن موم از پوست استفاده کنیم."

 

نحوه درمان

چه به یک سالن حرفه ای رفته باشید و چه در حال صرفه جویی در هزینه باشید، می توانید با مصرف ایبوپروفن، پوشیدن لباس های گشاد و اجتناب از برخی محصولات، درد را به حداقل برسانید."مصرف ایبوپروفن قبل از اپیلاسیون التهاب را کاهش می دهد و به کاهش درد در حین و بعد از آن کمک می کند. برای جلوگیری از تحریک بیشتر در ناحیه، لباس های گشاد بپوشید."

 


© 2017; کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد شرکت تیزبر کمرد محفوظ می باشد.طراحی ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT