مقالات

نکات استفاده از پودر موبر

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نکات استفاده از پودر موبر

نکات استفاده از پودر موبر ؛ کرم مناسب پوست خود را پیدا کنید. برندهای مختلف پودر موبر مو وجود دارد و انتخاب های زیادی در بین آن برندها وجود دارد. هنگام انتخاب یک کرم موبر و پودر موبر، به حساسیت پوست خود و محل استفاده از محصول فکر کنید. برخی از شرکت ها یک ماده موبر ضد آب  را می سازند که می تواند در حمام استفاده شود.

اگر ازپودر روی صورت یا ناحیه بیکینی خود استفاده می کنید، مطمئن شوید که فرمول مخصوص آن نواحی را انتخاب کرده اید، زیرا پوست این نواحی حساس تر است.

اگر پوست حساسی دارید، به دنبال پودر ها و کرم هایی با ترکیباتی مانند آلوئه ورا و چای سبز باشید. همچنین ممکن است بخواهید قبل از استفاده از پودر موبر با پزشک یا متخصص پوست صحبت کنید. تیزبرکمرد در جهت تامین نیازهای همه افراد با حساسیت های پوستی پودر موبر آلوئه ورا نیز تولید میکند.

پودر ها و یا کرم‌های موبر می‌توانند به شکل‌های مختلف، از آئروسل (یا اسپری)، ژل، و رول‌ها وجود داشته باشند.

powder/نکات استفاده از پودر موبر

تیزبرکمرد تولید کننده انواع محصولات بهداشتی موبر برای خانم ها و آقایان

رول آن به اندازه یک کرم یا ژل نامرتب نخواهد بود، اما کرم ها و ژل ها به شما امکان می دهند تا میزان ضخامت آنها را کنترل کنید (و معمولاً  اندازه آن هر چه ضخیم تر باشد بهتر است).

اگر به بوها حساس هستید، کرمی را امتحان کنید که رایحه ای اضافه کرده است تا بوی تخم مرغی کرمی که به موهای شما واکنش نشان می دهد بپوشاند. فقط حتما  به یاد داشته باشید که مواد اضافی می توانند احتمال تحریک پوست را افزایش دهند.

به جای خرید از یک سایت تصادفی که در اینترنت میبینید، از یک مکان و سایت معتبر خرید کنید.

اگر قیمت یک محصول در مقایسه با قیمت خرده فروشی آن بسیار پایین باشد، ممکن است اصلی نباشد.

اگر پوست بسیار حساس، بیماری پوستی، یا مصرف هر گونه دارویی که ممکن است بر پوست شما تأثیر بگذارد، با پزشک خود صحبت کنید.

 از آنجایی که کرم موبر مستقیماً روی پوست مالیده می شود، مواد شیمیایی که پروتئین های موجود در موهای شما را تجزیه می کنند نیز با پروتئین های موجود در پوست بدن شما تعامل می کنند و می توانند باعث ایجاد واکنش شوند.

موارد ایمنی در استفاده از پودر موبر

 قبل از استفاده از پودر موبر در موارد زیر با پزشک خود مشورت کنید:

شما در گذشته دچار کهیر یا واکنش های آلرژیک به محصولات پوستی شده اید.

شما از ممکن است از رتینول، داروی آکنه یا داروهای دیگری استفاده می کنید که حساسیت پوست شما را افزایش می دهد.

شما یک بیماری پوستی مثل اگزما، پسوریازیس یا روزاسه دارید.

معمولا، متخصصان پوست استفاده ازپودر ها و کرم های درجه پزشکی با مزایای بالینی ثابت شده را توصیه می کنند.

روش تست پودر موبر:

24 ساعت قبل از استفاده ازپودر  تست آلرژی انجام دهید، حتی اگر قبلاً از آن پودر استفاده کرده اید. سطح هورمون های شما همیشه در حال تغییر است و باعث می شود پوست شما هم تغییر کند. حتی اگر قبلاً هیچ واکنشی به پودر موبر نداشته باشید، ممکن است ترکیب شیمیایی پوست شما کمی تغییر کرده باشد و باعث واکنش پوست شما شود.

مقدار کمی از کرم  ساخته شده از پودر را به ناحیه ای که می خواهید موها را از بین ببرید بمالید. دستورالعمل ها را دنبال کنید، کرم را برای مدت زمان توصیه شده روی پوست خود بگذارید و به درستی پاک کنید. اگر ناحیه مورد آزمایش شما در 24 ساعت آینده واکنش نشان نداد، استفاده از پودر موبر بی خطر است.

منطقه را از نظر هرگونه بریدگی، خراش، خال، اسکار، زخم سرد، پوست تحریک شده یا آفتاب سوخته بررسی کنید.

 شما می خواهید شانس خود را برای داشتن واکنش بد به پودر و احتمال ایجاد جوش ویا سوختگی شیمیایی به حداقل برسانید. کرم موبر را مستقیماً روی هیچ جایی  از زخم یا خال نمالید، و اگر آفتاب سوختگی، بثورات پوستی یا بریدگی دارید، صبر کنید تا به طور کامل بهبود پیدا کنید.

اگر اخیراً اصلاح کرده اید ممکن است بریدگی های ریزی روی پوست شما ایجاد شود  یک یا دو روز قبل از استفاده از کرم صبر کنید.

دوش بگیرید و بعد از آن پوست خود را از هر رطوبتی کاملا خشک کنید. این اطمینان حاصل می کند که هیچ لوسیون یا چیزی روی پوست خود ندارید که ممکن است با پودر حذف مو تداخل داشته باشد. مطمئن شوید که پوستتان بعد از آن خشک است، زیرا بیشتر کرم های موبر باید روی پوست خشک استفاده شود.

از آب داغ استفاده نکنید، زیرا ممکن است پوست شما را خشک کرده و احتمال تحریک را افزایش دهد.

خیساندن موها در آب گرم می تواند موهای شما را نرم کند، که ممکن است شکستن آن را هم آسان تر کند. این به ویژه برای موهای بسیار درشت، مانند موهای ناحیه تناسلی مفید است.

دستورالعمل های همراه با پودر را بخوانید و دقیقاً آن ها را دنبال کنید. برندهای متفاوت و محصولات متفاوت در آن برند دستورالعمل های متفاوتی هم خواهند داشت. یک نوع از بین بردن موهای زائد در بدن ممکن است تنها سه دقیقه طول بکشد، در حالی که نوع دیگراز این پودر ها ممکن است ده دقیقه طول بکشد.

 پیروی از دستورالعمل ها بهترین نتایج را به شما می دهد و به محافظت از پوست شما کمک می کند.

اگر مسیرهای همراه پودر را گم کردید، می توانید آنها را روی بطری یا لوله ی آن  پیدا کنید. در غیر این صورت، وب سایت شرکت مارا را بررسی کنید. آنها باید دستورالعمل هایی برای هر نوع کرم داشته باشند.

تاریخ «استفاده تا» را بررسی کنید تا مطمئن شوید پودر شما منقضی نشده است. پودرموبر منقضی شده خیلی عالی عمل نمی کند و نتایج ضعیفی به شما می دهد

یک لایه ی ضخیم و یکنواخت روی موهای زائدی که می خواهید بردارید بمالید. در صورت وجود از انگشتان و یا کاردک استفاده کنید. کرم را به پوست خود نمالید، فقط آن را پخش کنید. در صورت استفاده از انگشتان دست خود را بلافاصله بشویید.

استفاده ناهموار به این معنی است که موهای شما می تواند تکه تکه کنده شود و لکه هایی از مو برای شما باقی بماند، که احتمالاً ظاهر مورد نظر شما نیست.

هرگز پودر موبر را روی سوراخ‌های بینی، گوش‌ها، پوست اطراف چشم‌ها (از جمله ابروها)، ناحیه تناسلی، مقعد یا نوک سینه‌ها نزنید.

کرم را برای مدت زمانی که در دستورالعمل های آن بر روی جعبه توصیه شده روی پوست بگذارید. این کار می تواند بین سه تا ده دقیقه هم باشد، اگرچه زمان به ندرت از ده دقیقه بیشتر می شود. اکثر دستورالعمل‌ها توصیه می‌کنند که یک ناحیه کوچک را در نیمه ‌ی راه بررسی کنید تا ببینید آیا مو می‌ریزد و یا خیر.

 هر چه مدت زمان تماس کرم ساخته شده از پودر موبر با پوست شما کمتر باشد، احتمال بروز قرمزی یا تحریک کمتر خواهد بود.

از آنجا که اگر کرم را برای مدت طولانی روی پوست بگذارید، واقعاً می‌توانید به پوست خود آسیب بزنید، یک تایمر تخم مرغ تنظیم کنید یا از تایمر روی تلفن خود استفاده کنید تا مطمئن شوید که از حد مجاز تجاوز نمی‌کنید.

مقداری سوزن سوزن شدن در این قسمت ها  طبیعی است، اما اگر شروع به احساس سوزش، قرمزی و یا سوزش کردید، بلافاصله کرم را بردارید. بسته به واکنش خود، ممکن است بخواهید با پزشک خود تماس بگیرید تا در مورد نحوه درمان پوست خود راهنمایی کنید.

ممکن است هنگام استفاده از کرم متوجه بوی بدی شوید. این بو یک عارضه ی جانبی طبیعی از واکنش های شیمیایی است که موهای شما را می شکند

در صورت وجود کرم را با یک دستمال یا کاردک مرطوب بردارید و به آرامی پاک کنید و کرم را مالش ندهید. محل را با آب گرم بشویید تا مطمئن شوید که کرم کاملاً پاک شده است.اگر باقیمانده را شستشو ندهید، مواد شیمیایی ممکن است با پوست شما واکنش نشان دهند و موجب ایجاد بثورات و یا سوختگی شیمیایی شوند.

یک مرطوب کننده ی خوب به آن ناحیه بزنید تا آن را صاف و هیدراته نگه دارد

اگر پوست شما بعد از استفاده کمی قرمز یا خارش دارد نگران نباشید  این امر طبیعی است. بلافاصله پس از استفاده از پودر موبر لباس های گشاد بپوشید و ناحیه مورد نظرخود را اصلا خراش ندهید. اگر قرمزی و ناراحتی بعد از چند ساعت هم ادامه یافت یا بدتر شد، حتما با پزشک خود تماس بگیرید

به هر گونه هشدار در دستورالعمل ها مثل اجتناب از آفتاب گرفتن و شنا کردن و برنزه کردن به مدت 24 ساعت توجه کنید. همچنین برای استفاده از ضد تعریق یا محصولات دارای عطر باید 24 ساعت صبر کنید.

تا 72 ساعت پس از استفاده نباید اصلاح کنید یا از کرم موبر در همان ناحیه استفاده کنید.

 


© 2017; کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد شرکت تیزبر کمرد محفوظ می باشد.طراحی ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT